از بین بردن ژل لب با گرما

آیا گرما باعث حل شدن ژل می‌شود؟ لیزر می‌تواند باعث تغییر فرم ژل شود؟ آیا امکان تخلیه ژل لب با گرما وجود دارد؟ نحوه از بین بردن ژل لب با گرما به چگونه است؟

تزریق ژل لب یکی از تکنیک‌های زیبایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و به عمل‌های مورد توجه و رایج تبدیل شده است. این تکنیک توسط متخصص و به صورت سرپایی در کلینیک یا مطب انجام می‌شود.

مطالعات زیادی در رابطه با نحوه مراقبت از ژل لب و راه‌های از بین بردن آن وجود دارد. به طور معمول، ژل‌ها از ماده‌ای به اسم اسیدهیالورونیک تشکیل شده‌اند که بعد از نفوذ در بافت همبند، طی یک فرآیند 9 الی 12 ماهه جذب بدن می‌شوند و آثار آن تقریبا از بین می‌رود. البته ماندگاری و ویژگی‌های ژل‌ها تا حدی بستگی به برند ومحل تزریق آن دارد.

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با سوال ” چیکار کنیم ژل لب از بین بره ” ، با شما کاربران گرامی صحبت کنیم. اگر شما هم در رابطه با از بین بردن ژل لب با گرما سوالاتی در ذهن خود دارید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

علت زود جذب شدن ژل لب

علت زود جذب شدن ژل لب

همان طور که گفته شد، در صورتی که از نتیجه تزریق ژل لب خود راضی نیستید، می‌توانید نسبت به تخلیه ژل لب اقدام کنید. همچنین اگر نارضایتی شما از تزریق ژل لب، زیاد نیست و تغییراتی که این ژل در زیبایی شما به وجود آورده است، زیاد نمی‌باشد و به گونه‌ای، می‌توان آن را تحمل نمود، می‌توانید منتظر باشید تا خود ژل لب جذب شود و از بین برود.

یکی از نکاتی که باید در این خصوص به آن توجه داشته باشید این است که تزریق ژل لب، یک عمل زیبایی دائمی نمی‌باشد و به دلیل مواد تشکیل دهنده این نوع ژل، بعد از مدتی ترکیبات آن توسط بدن شما جذب شده و ژل از بین می‌رود. به این صورت، می‌توانید به جای این که برای تخلیه ژل لب اقدام کنید، منتظر باشید تا خود آن جذب بدن شما شود و تأثیرات آن از بین برود.

بسیاری از افراد می‌پرسند که علت زود جذب شدن ژل لب چیست. برای آن که بتوانیم علت زود جذب شدن ژل لب را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دهیم، مواردی را در ادامه شرح داده‌ایم:

֎ متابولیسم بدن شما

همان مکانیسم که میزان سرعت سوخت و ساز کالری را تنظیم می‌کند، بر سرعت تجزیه ژل و جذب سریع ژل لب نیز تأثیر می‌گذارد. به طور خلاصه، اگر متابولیسم شما سریع باشد، ژل لب سریع‌تر از بین می‌رود.

֎ تحرک دهان

حرکت مداوم می‌تواند باعث تجزیه اسید هیالورونیک شود. از آن جایی که ژل توسط پیوند به هم متصل شده است، حرکت مداوم باعث می‌شود این پیوندها در نهایت شکسته شده و محصول جذب شود. به عبارت دیگر، رابطه مستقیمی بین میزان حرکت لب‌ها، صحبت کردن، جویدن، بوسیدن، سرعت تجزیه ژل وجود دارد. با این وجود، تعیین قدرت این رابطه دشوار است؛ زیرا به خود شخص و نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد.

֎ میزان ژل تزریق شده به لب

در حالی که ممکن است ادعا شود که ماندگاری ژل یک سال است، به این معنی نیست که مقدار ژل تزریق شده با مقدار ژل پس از ۳۶۵ روز یکسان است. با این حال ممکن است نشانه‌هایی از ژل در لب پس از نزدیک به یک سال یا حتی بیشتر بعد از تزریق قابل تشخیص باشد.

صرف نظر از محصولی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، افرادی که ژل لب تزریق کرده‌اند، سالی یک یا دو بار برای تکرار تزریق مراجعه می‌کنند و معمولاً متوجه کاهش تدریجی و ظریف اندازه لب طی چند ماه گذشته می‌شوند. ژل با گذشت زمان از بین می‌رود. این که چه مدت دوام می‌آورد، به مقدار ژل تزریق شده بستگی دارد. اگر در مرحله اول بیشتر از مقدار مورد نیاز تزریق شود، ماندگاری آن بیشتر است، چون مقدار بیشتری ژل برای تجزیه توسط بدن وجود دارد. به طور کلی میزان ژل تزریق شده با جذب سریع ژل لب رابطه مستقیم دارد.

֎ سن بالا

با افزایش سن، توانایی طبیعی بدن ما برای تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند، در نتیجه ژل لب در افراد جوان نسبت به افراد مسن‌تر مدت زمان بیشتری دوام می‌آورد.

آیا از بین بردن ژل لب امکان پذیر است؟

همانطور که می‌دانید، تزریق ژل لب و فیلر یک درمان موقتی است. در نتیجه، هنگامی که از نتیجه کار راضی نباشید، می‌توانید از راه‌های متفاوت برای از بین بردن ژل لب اقدام نمایید. همانطور که می‌دانید، مدتی بعد از تزریق، متابولیسم بدن باعث از بین رفتن آثار ژل و بوتاکس خواهد شد. بعد از آن، می‌توانید اقدام به تزریق ژل جدید نمایید. حال بیایید ببینیم چگونه ژل لب را از بين ببريم ؟ با ما همراه باشید.

از بین بردن ژل لب با گرما

چگونه ژل لب را از بين ببريم

بسیاری از افراد به دلیل عدم رضایت از نتایج تزریق ژل به لبان خود، سؤال می‌پرسند که چیکار کنیم ژل لب از بین بره ؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که از بین بردن ژل صورت به روش خانگی و یا تخلیه ژل لب در خانه ، ایده خوبی محسوب می‌شود ولی باید در نظر داشته باشید که با توجه به روش‌هایی که برای از بین بردن ژل صورت به روش خانگی در مقالات نامعتبر در سطح اینترنت وجود دارد و عدم وجود دانش، مهارت و تجربه کافی افرادی که در خانه می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند، بهترین پاسخ به سؤال چگونه ژل لب را از بين ببريم این است که باید به پزشک متخصص برای این کار مراجعه کنید. توجه داشته باشید که پای زیبایی و سلامت شما در میان است و بهتر است برای تخلیه ژل لب به پزشک مراجعه کنید و از انجام دادن روش‌های تخلیه ژل لب در خانه و از بین بردن ژل صورت به روش خانگی خودداری کنید.

آیا تخلیه ژل لب در خانه امکان پذیر است؟

منشاء هیالورونیک اسید، انسانی است و به مرور زمان در چرخه متابولیسمی بدن، تجزیه می‌شود. عده کثیری از افراد تصور می‌کنند روش‌هایی که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، می‌تواند ژل لب را تحت تاثیر قرار دهد و موجب از بین رفتن آن شود.

یکی از اقدام‌هایی که در خانه صورت می‌گیرد، از بین بردن ژل لب با گرما است که در این مقاله می‌خواهیم نقش گرما را در از بین رفتن ژل لب بررسی نماییم.

به طور کلی، دما نقش کم‌رنگی در متابولیسم بدن دارد. از همین جهت، برخی از افراد معتقد هستند که می‌توان با گرما، ژل لب را از بین برد و یا آثار آن را کاهش داد. اما حقیقت آن است که گرما و دمای پایین، صرفا در روز‌های اولیه تزریق و آن‌هم به صورت بروز کبودی و کاهش حجم ژل، بر محل تزریق تاثیرگذار خواهد بود.

توجه فرمایید که از بین بردن ژل لب با گرما و توسط خود فرد، روشی اشتباه برای تخلیه ژل لب در خانه است که نه تنها موجب جذب شدن ژل لب نمی‌شود، بلکه باعث بدتر شدن شرایط نیز خواهد شد.

بنابراین، هنگامی که از نتیجه تزریق رضایت ندارید و شاهد ناهماهنگی در فرم لب و ظاهر آن هستید، بهتر است به متخصص مراجعه نمایید و از او برای دستیابی به نتیجه مطلوب کمک بخواهید.

از بین بردن ژل لب با گرما

از بین بردن ژل لب با گرما :

در بخش قبل گفتیم که دمای پایین و گرمای کم نمی‌تواند تاثیری قابل مشاهده بر تزریق ژل یا بوتاکس بگذارد. سوالی که وجود دارد این است که آیا گرمای زیاد و دما بالا می‌تواند موجب حل شدن ژل لب شود؟ اکثر متخصص‌ها بعد از تزریق ژل توصیه می‌کنند که در روزهای ابتدایی تزریق، از رفتن به سونا و انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش‌های سنگین بپرهیزید.

طبق بررسی‌های انجام شده در رابطه با تاثير گرما بر ژل لب ، در حالت عادی، گرما نمی‌تواند تاثیری منفی بر روی ژل لب بگذارد، اما همانطور که می‌دانید، در روزهای ابتدایی، گرما موجب افزایش تورم و کبودی ناشی از تزریق خواهد شد. رگ‌های خونی در اثر گرما منبسط می‌شوند و کبودی که یکی از عارضه‌های جانبی تزریق است را افزایش می‌دهند.

تورم و کبودی برای هرکسی ناخوشایند است. پس بهتر است تا 48 ساعت بعد از تزریق از گرما و رفتن به فضاهایی با دمای بالا، خودداری فرمایید.

هنگامی که به مدت طولانی و به طور مداوم در تماس با دمای بالا و گرمای زیاد هستید، احتمال دارد که کمی فرم ژل تغییر کند و شما را از نتیجه دلخواه‌تان دور نماید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، استفاده از لیزر است. دسته‌ای از افراد بر این باورند که لیزر صورت موجب گرم شدن پوست و از بین رفتن ژل لب می‌شود. حقیقت امر این است که اشعه لیزر قدرت نفوذ زیادی ندارد. از طرف دیگر، ژل لب به لایه‌های میانی تزریق می‌شود.

تحقیقات زیادی در رابطه با مواد بوتاکس و لیزر انجام شده است. این تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از لیزر بعد از تزریق بوتاکس، مشکلی نخواهد داشت. با این حال، برخی از پزشکان توصیه می‌کند که یک الی دو هفته فاصله میان تزریق و استفاده از لیزر باشد.

به طور کلی، لازم نیست که نگران از بین رفتن ژل لب با گرما یا لیزر باشید.

یکی دیگر از روش ها تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل لب می‌باشد که توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد. این آنزیم که مخصوص می‌باشد موجب تجزیه ژل لب در مدت 24 ساعت می‌شود. تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل لب نیاز به دانش، مهارت و تجربه دارد پس ازر تزریق بصورت خودسرانه جدا خودداری نمایید. قبل از تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل لب حتما با پزشک خود مشورت کنید.

جذب سریع ژل لب

نتیجه گیری :

با توجه به اینکه از بین بردن ژل لب با گرما روشی مناسب برای تخلیه ژل در منزل نیست، در صورتی که از نتیجه حاصل شده رضایت کافی ندارید، بهتر است به یک پزشک ماهر و با تجربه مراجعه نمایید تا با استفاده از آنزیم‌های مخصوص، اقدام به از بین رفتن ژل لب نماید. متخصصان با استفاده از تجربه و دانشی که دارند، مانع از ایجاد تبعات جبران‌ناپذیر ناشی از تزریق ژل و بوتاکس خواهند شد.

اکثر ژل‌های حجیم‌سازی و جوان‌سازی یک ماهیت مشخص از هیالورونیک اسید دارند. همچنین، هیالورونیداز یک آنزیم طبیعی است که موجب از بین رفتن ژل و آثار آن در بدن می‌شود.

هنگامی که به پزشک مراجعه می‌کنید، او با تزریق آنزیم مخصوص باعث تجزیه ژل ظرف 24 ساعت می‌شود. در نتیجه، بعد از گذشت 24 ساعت، تورم لب‌ها به طور کامل از بین خواهد رفت و لب‌ها به حالت عادی برمی‌گردند.

فراموش نکنید که تزریق آنزیم‌ها نیاز به تخصص و تجربه دارد و استفاده از آن‌ها در منزل، تصمیم اشتباهی است؛ زیرا، تزریق اشتباه آنزیم‌ها، عوارض مختلف زیادی درپی خواهد داشت.

همانطور که متوجه شدید، در حالت عادی، از بین بردن ژل لب با گرما امکان‌پذیر نیست. اما، گرما باعث تضعیف نتیجه تزریق می‌شود. بنابراین، توصیه میکنیم که 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق ژل و فیلر، در معرض گرما قرار نگیرید و در صورتی که قصد درمان با لیزر یا تکنولوژی‌های مشابه آن را دارید، حتما به پزشک خود زمان تزریق ژل را گزارش دهید.


سوالات متداول

✅ آیا از بین بردن ژل لب امکان پذیر است؟

بله، هنگامی که از نتیجه کار راضی نباشید، می‌توانید از راه‌های متفاوت برای از بین بردن از بین بردن ژل لب اقدام نمایید.

✅ علت زود جذب شدن ژل لب چیست ؟

از جمله دلایل جذب سریع ژل لب یا علت زود جذب شدن ژل لب عبارتند از:
֎ متابولیسم بدن شما
֎ تحرک دهان
֎ میزان ژل تزریق شده به لب
֎ سن بالا

✅ چیکار کنیم ژل لب از بین بره ؟

بهترین پاسخ این است که باید به پزشک متخصص برای این کار مراجعه کنید. توجه داشته باشید که پای زیبایی و سلامت شما در میان است و بهتر است برای تخلیه ژل لب به پزشک مراجعه کنید و از انجام دادن روش‌های تخلیه ژل لب در خانه و از بین بردن ژل صورت به روش خانگی خودداری کنید.

✅ آیا تخلیه ژل لب در خانه امکان پذیر است؟

بله در روزهای ابتدایی این امکان وجود دارد اما هنگامی که از نتیجه تزریق رضایت ندارید و شاهد ناهماهنگی در فرم لب و ظاهر آن هستید، بهتر است به متخصص مراجعه نمایید و از او برای دستیابی به نتیجه مطلوب کمک بخواهید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

3.3 3 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شکوه
شکوه
2 سال قبل

سلام. بنده. ژل گونه و خط خنده تزریق کردم
ب حدی ورم و تورم داره ک انگار خودم نیستم. ب اصطلاح غیر طبیعی شدم خواستم بدونم راهی هس ک من بتونم این ژلایی ک تزریق کردم پاک بشن

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  شکوه

با سلام و سپاس از همراهی شما
حدود 3 تا یک ماه صبر کنید تا ورم فروکش کند و در صورت نارضایتی به پزشک خود مراجعه نمائید تا با تزریق آنزیم موجب تخریب ژل شود

میترا
میترا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر اگه انزیم بزنیم لب به حالت اول برمیگرده؟