همه چیز درباره چسب لیفت بینی و اثرات آن

چسب لیفت بینی یکی از روش‌های لیفت بینی است که برای بینی‌های استخوانی، قوزدار و گوشتی قابل استفاده است. بسیاری از افراد برای مشکلات ظاهری خود ترجیح می‌دهند از روش‌های غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی استفاده کنند. چسب لیف بینی یکی از همین روش‌ها است که لیفت بینی را برای این افراد آسان می‌کند. در این مقاله به طور کامل در رابطه با اینکه چسب لیفت چیست و چه مزایایی دارد، اطلاعات مفیدی را برای شما قرار دادیم. همچنین طریقه استفاده از چسب لیفت بینی را برای شما عزیزان معرفی کرده‌ایم.

چسب لیفت بینی چیست ؟

چسب لیفت نوعی جمع کننده بینی محسوب می‌شود که به شکل نواری بی‌رنگ (همانند نوارچسب‌های معمولی) است، که به بالا کشیدن (لیفت) بینی کمک می‌کند. از این چسب برای لیفت قسمت‌های دیگر صورت نیز استفاده می‌کنند. با آموزش زدن چسب لیفت متوجه خواهید شد که استفاده از این چسب بسیار آسان می‌باشد و به مهارت خاصی نیاز ندارد و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به بینی شما زیبایی بخشد.

ایا چسب لیفت بینی تاثیر دارد

قبل از هر اقدامی مشاوره با یک پزشک متخصص و باتجربه می‌تواند از هزینه های اضافی شما جلوگیری نمایید اما انتخاب این پزشک کمی دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌نمائیم.

ایا چسب لیفت بینی تاثیر دارد ؟

متأسفانه هیچ تحقیق علمی برای اثر پذیری طولانی مدت این چسب انجام نشده است و گفته می‌شود که این چسب ممکن است تنها یک تا دو روز پس از استفاده تأثیر خود را حفظ کند. چسب لیفت تنها می‌تواند مشکلات ظاهری جزئی بینی افراد را رفع کند و بهتر است افراد برای رفع کامل مشکلات بینی خود و  یا زیباسازی بینی به جراح و متخصص بینی مراجعه کرده و با ایشان مشورت کنند. چرا که دائمی‌ترین روش برای تغییر ظاهر و سایز بینی جراحی بینی می‌باشد.

طرز استفاده از چسب لیفت بینی

چسب لیفت بینی را چگونه بزنیم ؟ طریقه استفاده از چسب لیفت بسیار آسان و تنها به تمرکز و دقت نیاز دارد. برای استفاده از این چسب در زیر می‌توانید مراحل  آموزش زدن چسب لیفت بینی را دنبال کنید:

مرحله اول: ابتدا کاملاً دست و صورت خود را بشویید. برای زدن چسب لازم است تا صورت شما کاملاً از تمام کثیفی‌ها و آلودگی‌ها پاک شود. همچنین به دلیل این که ممکن است ساعاتی طولانی چسب بر روی بینی شما قرار داشته باشد بهتر است تا تمامی میکروب‌های این ناحیه پاک شود که دچار آکنه و جوش بر روی بینی خود نشوید.

مرحله دوم: پس از شستن بینی، آن را کاملاً با استفاده از حوله یا پارچه‌ای تمیز خشک کنید. کمی الکل را توسط پنبه یا پد به بینی خود بمالید تا کاملاً تمیز شود.

مرحله سوم: اگر چسب لیفت تهیه شده پهن است می‌توانید آن را به دو قسمت با برش طولی ببرید. با توجه به طول بینی خود چسب را به اندازه 6 یا 7 سانتی متر برش بزنید.

مرحله چهارم: وسط چسب بریده شده را با دقت برروی قسمت پایینی نوک بینی خود قرار دهید. چسب را به بالا بکشید تا بینی شما لیفت شود. به اندازه مناسب که رسیدید انتهای چسب را محکم بر روی بینی خود (ناحیه زیر ابرو) بچسبانید تا ثابت بماند.

مرحله پنجم: میتوانید برای پوشاندن چسب از کرم پودر پوست خود استفاده کنید.

در چسباندن چسب نکات زیر را رعایت کنید:

  • اگر نوک بینی شما پهن است می‌توانید چسب را تنها به اندازه طول بینی تا محل سوراخهای بینی برش بزنید و آن را بچسبانید.
  • هر فرد می‌تواند با تمرین کردن نقطه مناسب بینی خود را برای چسباندن چسب پیدا کند تا ظاهر موردنظر را پیدا کند.
  • چسب را خیلی محکم نچسبانید تا در تنفس شما اختلالی ایجاد نکند.
  • چسب را بیش از حد به بالا نکشید چرا که در دراز مدت منجر به چروکیده شدن پوست بینی شما می‌شود.
  • افرادی که نوک بینی پهنی دارند؛ می‌توانند چسب لیفت را در سوراخ‌های بینی بچسبانند. هر فرد با توجه به فرم بینی خود می‌تواند تعیین کند که بهترین نقطه برای چسباندن چسب کدام نقطه است.
عوارض چسب لیفت بینی

ورم بینی بعد از برداشتن چسب ” یکی مشکلات رایجی است که بسیاری از مراجعه کنندگان پس از انجام عمل زیبایی بینی به آن دچار می‌شوند بنابراین در مقاله‌ای مجزا به این موضوع پرداخته‌ایم.

چسب لیفت بینی برای چه سنی مناسب است ؟

استفاده از این روش هیچ گونه محدودیت سنی ندارد چرا که عوارض جانبی این چسب بسیار کم است. چسب لیفت بینی بی رنگ و ضد آلرژی و حساسیت می‌باشد در نتیجه خطری برای سنین مختلف به همراه ندارد. چسب لیفت از موادی با کیفیتی چون مانند سیلیکون، لاتکس و یا پلی اتیلن ساخته می‌شود. ظاهر بی‌رنگ چسب لیفت کمک می‌کند تا افراد پس از استفاده از چسب بتوانند با محصولات آرایشی مانند کرم پودر روی آن را بپوشانند تا جلب توجه نکند.

ایا با چسب لیفت بینی کوچک می شود ؟

گفته شده است که استفاده‌ی بلند مدت از این چسب‌ لیفت بر روی بینی افراد اثر می‌گذارد و در طی زمان حالت بینی را تغییر می‌دهد. چیزی که در این تغییر شکل اهمیت دارد، دوام و زمان قرار گرفتن چسب بر روی بینی افراد است. به طور متوسط روزی 9 ساعت چسب لیفت باید روی بینی ثابت باشد. ممکن است احساس کشیده شدن بینی و سفتی در بینی را تجربه کنید، اما کم‌کم به این حالت عادت خواهید کرد. با استفاده از این چسب‌های لیفت، بینی شما ممکن است کوچک‌تر و زیباتر می‌شود، اما ساختار اصلی آن تغییری نخواهد کرد.

چسب لیفت بینی برای بینی گوشتی

چسب لیفت بینی نامرئی برای بینی‌های گوشتی بسیار تأثیرگذار می‌باشد. بهتر بگوییم، بینی‌های گوشتی بهترین کاندید برای استفاده از چسب لیفت می‌باشند. چرا که با چسباندن آن بر روی بینی و بالا کشیدن چسب، بینی تا حد زیادی جمع شده و ظاهری زیبا و کشیده به خود می‌گیرد. اما اگر برای رفع دائمی عیوب بینی خود و یا کوچک کردن آن قصد استفاده از این چسب را دارید باید بگوییم که توقع زیادی نداشته باشید چرا که تنها راه دائمی زیباسازی بینی روش جراحی می‌باشد.

چسب لیفت بینی برای بینی استخوانی

چسب لیفت بینی برای بینی قوز دار و استخوانی بیشتر برای افرادی مناسب است که قوز بینی آنها کوچک باشد که در صورت استفاده، قوز بینی این افراد تا حدی پنهان می‌شود. اما افرادی که قوز بینی بزرگ‌تری دارند بهتر است برای رفع آن از روش جراحی بینی و یا تزریق ژل با مشورت پزشکی متخصص و مجرب استفاده کنند.

چسب لیفت بینی بی رنگ

یکی از روش‌های فرم دهی بینی می‌باشد که در بسیاری از موارد، می‌تواند جایگزین خوبی برای عمل‌های جراحی زیبایی بینی محسوب شود ” پلاسماجت بینی ” است که بصورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

عوارض چسب لیفت بینی

آیا چسب لیفت بینی عوارض دارد ؟ چسب لیفت در میان افراد بسیار محبوب می‌باشد چرا که مزایای فراوانی در جهت تغییر شکل بینی دارد و محصولی تقریباً پرفروش محسوب می‌شود. یکی از مزایای این چسب نداشتن عارضه می‌باشد. گفته می‌شود که در تولید این چسب از مواد و ترکیبات ضد حساسیت استفاده می‌شود که برای پوست بینی افراد ضرری به دنبال ندارد. این نوع چسب با کیفیت‌های متفاوت و ترکیبات متفاوت در بازار عرضه می‌شود بنابراین برای کاهش عوارض باید توجه کنید که حتماً بهترین کیفیت را تهیه کنید.

برخی از عوارض جانبی چسب لیفت شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ممکن است چسب لیفت برای برخی افراد در نادرترین حالت ممکن موجب واکنش آلرژیک از جمله سوزش، خارش، کهیر، التهاب و قرمزی پوست شود در نتیجه بهتر است قبل از استفاده آزمایش تست حساسیت را انجام دهید.
  • برخی پزشکان بر این باورند که استفاده طولانی مدت از این چسب موجب کشیدگی و افتادگی بینی می‌شود و ممکن است به بافت پوست بینی آسیب وارد کند.
  • یکی از نقاط ضعف این چسب این است که موقتی است و تأثیر طولانی مدت ندارد.
  • ممکن است برای برخی افراد إحساس ناخوشایندی ایجاد کند و موجب درد شود.

عوارض بلند مدت استفاده از این چسب مورد بررسی قرار نگرفته است چرا که هنوز روشی نوین محسوب می‌شود بنابراین بهتر است برای استفاد هبا متخصصین مشورت کنید.

قیمت چسب لیفت بینی

چسب لیفت در محدوده قیمتی متنوعی در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی در اختیار افراد وجود دارد. با توجه به این‌که ساخت چه کشوری باشد و از چه میزان کیفیتی برخوردار باشد، قیمت چسب لیفت بینی متفاوت است.

طرز استفاده از چسب لیفت بینی

سخن پایانی

در این مقاله از سری مقالات دکتر رجب پور سعی داشتیم اطلاعات مفیدی را در رابطه با چسب لیفت بینی در اختیار شما قرار دهیم. همان‌طور که اشاره کردیم تأثیر این چسب کوتاه مدت می‌باشد و تغییر چندانی در ظاهر بینی شما ایجاد نمی‌کند. برای رفع دائمی عیوب بینی خود بهتر است که با پزشک و جراحی متخصص در رابطه با روش‌های دائمی رفع عیوب بینی مشورت کنید. خوشحال می‌شویم تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


سوالات متداول

چسب لیفت بینی چیست ؟

چسب لیفت نوعی جمع کننده بینی محسوب می‌شود که به شکل نواری بی‌رنگ (همانند نوارچسب‌های معمولی) است، که به بالا کشیدن (لیفت) بینی کمک می‌کند. از این چسب برای لیفت قسمت‌های دیگر صورت نیز استفاده می‌کنند.

✅ چسب لیفت بینی برای چه سنی مناسب است ؟

استفاده از این روش هیچ گونه محدودیت سنی ندارد چرا که عوارض جانبی این چسب بسیار کم است.

✅ قیمت چسب لیفت بینی چقدر است ؟

با توجه به این‌که ساخت چه کشوری باشد و از چه میزان کیفیتی برخوردار باشد، قیمت چسب لیفت بینی متفاوت است.

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها