عمل بینی مردانه

عمل بینی مردانه طی سال‌ های اخیر در کشور ما نیز همچون در سراسر جهان ، متقاضیان زیادی پیدا کرده است. در گذشته ، عمل بینی و یا به عبارتی ، عمل‌ های زیبایی بینی بیشتر به بانوان اختصاص داشت و بیشترین متقاضیان این عمل جراحی زیبایی را جامعه بانوان تشکیل می‌ داد. مشکلات زیبایی در بینی آقایان امری نیست که طی سال‌ های جدید آمار آن زیاد شده باشد که بخواهند برای رفع این مشکلات زیبایی به جراحی بینی روی بیاورند. بلکه دلیل این افزایش تقاضا طی سال‌ های اخیر برای عمل بینی طبیعی مردانه این بوده است که در گذشته تجربه و مهارت پزشکان متخصص جراحی پلاستیک برای انجام این رویه زیاد نبوده است و چون در ابتدا بانوان برای این نوع عمل زیبایی بیشتر اقدام می‌ کرده‌ اند ، پزشکان جراح بینی بیشتر در زمینه عمل بینی بانوان تجربه و مهارت کسب کرده بودند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بین مردانه تهران ، نکات مهم را در زمینه رینوپلاستی مردانه بررسی می‌ کنیم و جزئیات ویژه در این خصوص را نیز در اختیار شما عزیزان قرار می‌ دهیم. اگر تمایل به انجام این عمل را دارید، این مقاله می‌تواند اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

 

عمل بینی مردانه - دکتر رجب پور

 

اغلب وقتی مردی اقدام به عمل برای بینی خود می‌ نمود ، فرم بینی او پس از عمل به شکل فانتزی و یا عروسکی در می‌ آمد که این شکل بینی را آقایان نمی‌ پسندیدند و همین امر سبب شد که مردان برای عمل بینی اقدام نکنند و برای انجام عمل بینی طبیعی به فرم مردانه که در آن شکل بینی حالت مردانه خود را حفظ کند ، به متخصصان این حوزه اطمینان نداشتند. حال با گذشت سال‌ ها و پیشرفت علم در زمینه جراحی پلاستیک ، جراحی بینی مردانه امری جا افتاده در بین مردم شده است چرا که متخصصان در این زمینه نیز توانستند با استفاده از شیوه‌ ها و روش‌ های نوین ، این نوع عمل را با کسب نتایج دلخواه آقایان به انجام برسانند و کم‌ کم پس از آن ، تقاضای این نوع عمل زیبایی ، در بین آقایان برای رفع مشکلات زیباشناختی نظیر شکستگی ، قوس و یا خم بینی ، عمل بینی گوشتی مردانه و یا عمل‌ های زیبایی دیگر در این زمینه ، افزایش پیدا کند و عمل بینی مردانه نیز سرانجام در بین مردم کشور ما نیز جا افتاد.

 

عمل بینی مردانه

در گذشته هر زمان که صحبت از عمل بینی می‌ شد ، کمتر توقع تقاضا از سوی مردان را داشتیم اما امروزه این موضوع نیز جا افتاده است که از لحاظ تمایل به جراحی زیبایی بینی در تهران ، تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد و هر کدام آن‌ ها در صورت نیاز و علاقه ، می‌ توانند تصمیم شخصی خود را اتخاذ نمایند. اما جراحی بینی آقایان چگونه است؟ آیا انتظارات آقایان از عمل دماغ مردانه مانند خانم‌ ها است؟

در واقع از زوایایی که در بالا مطرح شد ، در عمل زیبایی بینی بین آقایان و بانوان کمی تفاوت وجود دارد. به طور کلی بینی هر فرد در مرکزی‌ ترین نقطه صورت او قرار گرفته است و از همین رو تأثیر زیادی در فرم کلی صورت دارد. به عنوان مثال بینی کج می‌ تواند فرم صورت را کج نشان دهد ، بینی بزرگ می‌ تواند زیبایی چشم‌ ها و کل صورت را کم رنگ سازد و بسیاری موارد دیگر از این دست. اغلب آقایان تمایل دارند که در عمل بینی مردان ایرادات بینی خود را با کم‌ ترین ایجاد تغییر رفع کنند. به عنوان مثال اگر بینی آن‌ ها دارای قوز است ، تمایل دارند که در عمل بینی مردانه در تهران ، آن را رفع کنند و شاید هیچ علاقه‌ ای هم به کوچک کردن بینی از خود نشان ندهند و یا اگر هم تمایل داشته باشند که سایز بینی خود را نیز کاهش دهند ، مدل بینی مردانه را از بهترین جراح بینی مردانه تهران طلب کنند. به طور کلی مدل بینی مردانه باید فرمی داشته باشد تا جذبه آقایان را در صورت آن‌ ها حفظ کند و طبیعتاً بینی‌ های بسیار کوچک و فانتزی مانند ، نمی‌ تواند ظاهری مردانه به آن‌ ها ببخشد و مدل بینی مردانه محسوب نمی‌ شود ؛ بنابراین می‌ توان دریافت که توقع آقایان از جراحی بینی با خانم‌ ها متفاوت است.

قبل از هر نکته‌ ای باید اعلام کنیم که انتخاب جراح باتجربه بسیار پراهمیت است. زیرا به این عمل زیبایی شناخت کامل دارد و بهترین فرم بینی مردانه را به شما پیشنهاد می‌ دهد. اما انتخاب این پزشک کمی دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌ کنیم.

اهداف عمل بینی مردانه در تهران

مردان نسبت به زنان انتظارات متفاوتی از جراحی بینی دارند. به طور کلی آقایان تمایل دارند با جراحی بینی مردانه ، ظاهر مردانه‌ شان جذابیت بیشتری پیدا کند. برای تحقق این هدف ، لازم است بینی طوری تغییر پیدا کند که کاملاً طبیعی به نظر برسد و باعث زشتی صورت و یا عدم تناسب با سایر اجزای صورت نشود. اگر بخواهیم حساسیت این موضوع را به اطلاع شما برسانیم ، باید در نظر داشته باشید که مثلاً نوک بینی آقایان در جراحی زیبایی بینی مردانه نه باید خیلی کوچک باشد و نه استخوانی ، نه خیلی پهن و دایره‌ ای شکل و نه زیاد بلند و خوکی شکل. اکنون خودتان نیز می‌ توانید در این زمینه قضاوت کنید که عمل زیبایی بینی مردانه چقدر حساس است و اهمیت زیادی دارد. به غیر از هدف‌ های زیباشناختی و اصلاح فرم بینی ، اهداف دیگری نیز از عمل بینی مردانه برای آقایان وجود دارد که به شرح زیر است :

 • اصلاح پهن بودن بینی
 • درمان پولیپ بینی
 • رفع مشکل عدم قرینگی حفره‌ های بینی
 • رفع اختلالات تنفسی
 • اصلاح پل بینی
 • رفع مشکل انحراف بینی و یا کجی آن

تفاوت‌ های عمل بینی طبیعی مردانه و عمل زیبایی بینی زنانه

آنچه بین زن و مرد مشهود است ، تفاوت در معیارهای زیبایی می‌ باشد. همان طور که گفته شد ، زیبایی برای مردان به گونه‌ ای و برای زنان به گونه‌ ای دیگر تعریف می‌ شود به همین جهت نمی‌ توان انتظارات و توقعاتی که نتایج پس از عمل را برای یک عمل بینی زنانه داریم را نیز برای عمل بینی مردانه هم داشته باشیم. برعکس ، بسیاری از انواع رینوپلاستی در زنان (چه جراحی و چه شکل نهایی بینی) برای مردان غیر عملی است. اگر بخواهیم تفاوت رینوپلاستی در آقایان و بانوان را توضیح دهیم ، ابتدا می‌ توان به تفاوت در نوع پوست اشاره کرد. پوست مردان معمولاً در ناحیه بینی ضخیم‌ تر است و قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد جراحی ، باید توسط یک جراح خوب بینی مردانه در تهران مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد. تفاوت دیگر این دو عمل بینی در این است که بیشتر خانم‌ ها خواهان بینی فانتزی ، نوک بینی نازک و رو به بالا ، کوچک ، باریک و یا موارد مشابه هستند. مردان کم‌ تر تمایل به جراحی زیبایی بینی دارند و در صورت حفظ زیبایی ظاهری و رفع عیوب و اشکالات موجود در بینی ، می‌ توان نتیجه عمل زیبایی بینی مردانه آن‌ ها را موفقیت‌ آمیز دانست. به زبان ساده ، آقایان همیشه عمل بینی طبیعی مردانه را ترجیح می‌ دهند.

گفتیم که خانم‌ ها معمولاً با بالا کشیدن بینی ، اقدام به کوچک و باریک کردن بینی خود می‌ کنند. در آقایان بعد از جراحی بینی مردانه ، باید زاویه نوک بینی با لب بالایی بین 90 تا 100 درجه باشد تا بتوان گفت نتیجه مطلوب این مدل از جراحی بینی حاصل شده است. همان طور که انتظار می‌ رود ، در جراحی زیبایی بینی مردانه از قوس بینی قوی جلوگیری می‌ شود ، بنابراین می‌ توان به راحتی پل بینی را برداشت. این کار باعث زیباتر شدن بینی مردان می‌ شود. بسیاری از مردان نسبت به زنان فعالیت بدنی و روزانه بیشتری دارند ؛ بنابراین سلامت و عدم وجود بیماری‌ های تنفسی نیز برای آن‌ ها بسیار مهم است. از سوی دیگر ، افزایش فعالیت فردی ممکن است خود عاملی باشد که خطر و آسیب پذیری بینی را افزایش می‌ دهد ؛ بنابراین می‌ توان گفت که آقایان بعد از عمل بینی مردانه باید توجه بیشتری به بینی خود داشته باشند. جالب است بدانید که مردان برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی به زمان بیشتری نسبت به زنان نیاز دارند. اما چرا؟ به همان دلیل ضخامت پوست که در پاراگراف‌ های قبل به آن اشاره کردیم ؛ این امر به این دلیل است که گاهی افراد حتی مجبور می‌ شوند برای کاهش سریع‌ تر تورم ناشی از این پروسیجر ، تریامسینولون تزریق کنند.

دلایل آقایان برای انجام عمل بینی مردانه در تهران

بسیاری از آقایان به دلایل ژنتیکی ممکن است در بینی خود اشکالات زیباشناختی داشته باشند و تمایل داشته باشند که این اشکالات را اصلاح کنند. بسیاری دیگر نیز ممکن است به دلیل عوامل بیرونی و شرایط اکتسابی ، مشکلی در زیبایی و ظاهر بینی آن‌ ها به وجود آمده باشد که تمایل دارند این مشکل را در بینی خود حل کرده و چهره‌ ای جذاب‌ تر داشته باشند. از جمله عوامل بیرونی که در این زمینه می‌ توانند نقش داشته باشند می‌ توان به ورزش‌ های مختلف ، از جمله ورزش‌ های رزمی ، تصادف ، ضربه خوردن به بینی و عوامل دیگری از این دست اشاره کرد.

به طور کلی ، می‌ توان دلایل آقایان برای انجام جراحی بینی مردانه در تهران را به شکل زیر لیست کرد :

 • نوک بینی سر پایین
 • بینی با فرورفتگی و برآمدگی‌ های بیش از حد
 • زخم و شکستگی بینی
 • کجی بینی
 • انحراف تیغه بینی
 • پهن بودن بیش از حد
 • کشیدگی بینی بیش از حد معمول
 • اختلالات تنفسی و خر و پف حین خواب
 • وجود قوز یا پل بینی
 • حفره‌ های بینی بزرگ
 • نوک بینی بزرگ و دایره مانند

دلایل ذکر شده در بالا ، از جمله متداول‌ ترین دلایل ژنتیکی و اکتسابی در آقایان هستند که سبب می‌شوند این افراد به انجام عمل بینی مردانه روی بیاورند.

روش‌ های انجام عمل بینی مردانه

به طور کلی ، برای انجام عمل بینی ، فارغ از این که این عمل به فرم مردانه است یا زنانه ، دو روش کلی وجود دارد ؛ جراحی بینی بسته و باز.

در عمل جراحی بینی باز ، برش‌ هایی در بینی فرد ایجاد می‌ شود تا بهترین جراح بینی مردانه در تهران بتواند پوست بینی را از استخوان زیرین آن جدا کرده و با ایجاد تغییرات عمیق ساختاری ، فرم بینی را اصلاح کند. در این روش ، دید جراح به ساختار بینی بازتر است و جراحی را می‌ تواند با دقت بیشتری انجام دهد و نتایج به دست آمده نزدیک‌ تر به توقعات جراح و فرد متقاضی عمل بینی از این جراحی می‌ باشد. ولی نکته‌ ای که باید به آن توجه داشت این است که به دلیل تغییرات عمده در ساختار بینی و برش‌ های وسیعی که در بافت بینی ایجاد شده است ، بخیه ، خونریزی و دوران نقاهت بیشتری را در این نوع جراحی شاهد هستیم و این نوع عمل بینی ، عملی سخت‌ تر از روش بسته است.

از آن طرف ، در روش بسته برش‌ های عمیق و گسترده در بافت بینی ایجاد نمی‌ شود و عمل بینی مردانه در تهران با ایجاد برش‌ های بسیار کوچک و ظریف در بافت بینی انجام می‌ گردد. در این روش جراحی بینی ، پوست بینی از ساختار زیرین آن جدا نمی‌ شود و به همین جهت ، جراح در انجام تغییرات در فرم بینی ، دستش بسته‌ تر است و دید کم‌ تری به ساختار زیرین بینی دارد. در این نوع عمل جراحی بینی ، تعداد بخیه‌ ها ، خون ریزی و نیز دوران نقاهت در فرد پس از عمل بینی ، کم‌ تر است و آسیب کم‌ تری به بافت بینی وارد می‌ شود. به عبارتی دیگر ، این روش جراحی بینی ، کم‌ تر تهاجمی می‌ باشد. نکته‌ ای که باید به آن توجه داشت این است که در روش بسته عمل بینی ، تغییراتی که در فرم بینی می‌ توان داد، بسیار جزئی و ظریف است و برای اصلاحات عمده در فرم بینی ، باید از روش باز جراحی بینی استفاده کرد.

بهترین فرم بینی مردانه و بهترین روش عمل بینی مردانه

با توجه به آن چه که در بالا ذکر شد ، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که کدام یک از این دو روش برای جراحی بینی مردانه بهتر است؟ در پاسخ باید بگوییم که روش خاصی به نام عمل زیبایی بینی مردانه وجود ندارد.

در واقع جراحی باز یا بسته به نوع بینی ، شرایط فرد و انتظارات او از جراحی بینی بستگی دارد ؛ بنابراین نمی‌ توان گفت همیشه در مردان از روش‌ های باز یا بسته استفاده می‌ شود. تنها راه برای شناخت بهترین روش جراحی بینی مراجعه و معاینه توسط یک جراح خوب بینی مردانه در تهران است. ایشان با معاینه بینی و در نظر گرفتن همه جوانب می‌ تواند بهترین راه حل را انتخاب کرده و با شما در میان بگذارد. مطمئن باشید اگر جراح تجربه کافی در جراحی بینی مردانه داشته باشد ، تشخیص خوبی خواهد داد و نیازی به مداخله شما نخواهد داشت. زیرا ترجیحات شخصی در جراحی بینی جایی ندارد و در صورت رعایت این امر می‌ تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد داشته باشد.

*شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه عمل بینی مردانه در تهران ، با فوق تخصص جراحی پلاستیک ، دکتر احمدعلی رجب پور ارتباط بگیرید.

بهترین فرم بینی مردانه

به طور کلی ، برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی ، سه روش وجود دارد :

 • عمل بینی طبیعی
 • عمل بینی فانتزی
 • عمل بینی نیمه فانتزی

برای بانوان می‌ توان گفت که هر سه نوع عمل بینی ، می‌ تواند عمل زیبایی مناسبی تلقی شود ولی برای آقایان ، بهترین فرم بینی مردانه را می‌ توان فرم طبیعی آن دانست. به طور کلی ، عمل بینی طبیعی مردانه را می‌ توان برای تمامی آقایان به کار برد ولی این مسئله که چه فرمی از بینی طبیعی مردانه بهتر است را باید بهترین جراح بینی مردانه تعیین کند. این فرم بر اساس اصول زیباشناختی آقایان و نیز نسبت به تناسب با اجزای دیگر صورت ، تعریف و طراحی می‌ شود.

انتظارات آقایان از عمل بینی مردانه در تهران

داشتن انتظارات واقع‌ بینانه از جراحی بینی برای همه مردان و زنان ضروری است. شما نمی‌ توانید سلامتی خود را فدای زیبایی کنید. این به این معنی است که باید مطمئن شوید که تنفس شما در حین جراحی بینی به خطر نیفتد. برای آقایان شاید این زیبایی جلب توجه نکند اما باید به این مشکل نیز توجه کنند. اگر تنفس صحیح برای آن‌ ها مشکل است ، باید این موضوع را با جراح خود در میان بگذارند. همان طور که در قسمت قبل گفتیم ، بسته به نوع عمل زیبایی بینی ، ممکن است مدتی طول بکشد تا نتیجه عمل نشان داده شود. پس انتظار نداشته باشید بلافاصله پس از جراحی تغییرات را احساس کنید ، به خصوص اگر بینی گوشتی دارید.

یکی از ویژگی‌ های جراحی بینی مردانه این است که می‌ تواند بینی را بزرگ کند. در بین خانم‌ ها همه سعی می‌ کنند بینی خود را کوچک کنند یا عیوب موجود را اصلاح کنند و تقریباً هیچ کدام حاضر به بزرگ کردن بینی خود نیستند. در مردان نیز کوچک کردن بینی اغلب مورد تقاضا نیست ولی برخی ممکن است آرزوی بینی بزرگ‌ تر اما زیباتری داشته باشند. جراح می‌ تواند از غضروف مانند سایر قسمت‌های بدن مانند گوش ، برای این نوع عمل استفاده کند.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، به موضوع عمل بینی مردانه در تهران پرداختیم و در این زمینه نکات ویژه را معرفی کرده و جزئیات مهم را بررسی کردیم. شما می‌ توانید جهت انجام این عمل ، با دکتر احمدعلی رجب پور، بهترین جراح پلاستیک تهران مشورت کنید و در صورت تمایل و واجد شرایط بودن برای این عمل زیبایی ، برای انجام آن اقدام کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها