عمل بینی مشاوره رایگان توسط دکتر رجب پور

تا به حال به انجام جراحی بینی فکر کرده اید ؟ وجود برآمدگی روی بینی ، انحراف و بزرگی بیش از حد آن می تواند روی ظاهر و اعتماد به نفس افراد برای حضور در جوامع تاثیر منفی بگذارد و حتی موجب اختلالات عملکردی مثل مشکل در تنفس شود. عمل بینی که با نام رینوپلاستی نیز شناخته می شود به کمک این اشخاص آمده تا به چهره ای زیبا و دوست داشتنی دست پیدا کنند و کیفیت زندگی خود را بالاتر ببرند، در این مقاله دکتر رجب پور بهترین جراح بینی در تهران همراه ما باشید تا اطلاعات جامع و کاربردی در خصوص جراحی بینی کسب کنید و بتوانید با بکارگیری آن ها از بهترین نتیجه بهره مند شوید.

گاهی اوقات به دلیل عوامل ارثی و یا پس از وقوع یک حادثه، بینی دچار ناهنجاری هایی می شود. بهترین دکتر عمل بینی در تهران برای رفع این ناهنجاری ها دست به تغییراتی در حین جراحی بینی می زند که شامل موارد زیر هستند:

 • تغییر در اندازه
 • تغییر زاویه
 • صاف کردن پل
 • تغییر شکل نوک بینی
 • باریک کردن حفره ها

در طی عمل بینی ، پزشک با رینوپلاستی و ایجاد تغییرات در استخوان ها و غضروف های بینی سعی می کند ظاهر فرد را مطلوب تر سازد. در واقع جراحی زیبایی بینی راهکاری مناسب و مطمئن برای بهتر شدن ظاهر افراد است که پس از تغییر ظاهر، فرد اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورد. همچنین عمل بینی با هدف درمانی برای رفع مشکلات تنفسی و بهبود نواقص در این عضو به انجام میرسد.

تاریخچه عمل زیبایی بینی

جراحی بینی در طول زمان تحول زیادی پیدا کرده است و مسلما در ابتدا از چنین پیشرفتی برخوردار نبوده است. طبق شواهد موجود قدمت پروسه عمل کردن بینی به حدود هزار سال پیش می رسد.

شواهد تاریخی نشان می‌دهد نخستین کشوری که در آن عمل بینی انجام شد هند قدیم بوده است. زیرا در آن زمان در میان مردم این کشور مرسوم بوده است افرادی که به عمل دزدی دست می زدند برای مجازات آن‌ها نوک بینی یا تمام بینی شان بریده می شد. از این رو فردی که نامش سوشروتا بود با کمک پوست پیشانی به ترمیم بینی این افراد می پرداخت.

پس از آن زمان و در قرن 16 میلادی جراحی ایتالیایی برای افرادی که بینی آن ها در جنگ و حوادث دیگر از دست می رفت، پوست بازوی آن ها را به ناحیه بینی پیوند می زد تا از این طریق پوست پیوند زده شده جریان خون را به بینی برساند.

با این که این عمل دماغ در نگاه مردم عملی خشن محسوب می شد اما در آن دوران زمینه تحول شگرفی در جراحی بینی فراهم شد. حتی به باور بسیاری از مردم این جراح ایتالیایی لقب پدر عمل جراحی دماغ در جهان را دارد.

تاریخچه عمل بینی به روش مدرن

تاریخچه عمل جراحی بینی به روش مدرن به قرن 19 برمی گردد. در این قرن در شهر نیویورک پزشکی آمریکایی به نام جان اورلاندو رو که تخصص گوش و حلق و بینی را داشت توانست نخسین عمل بینی را به روش مدرن در دنیا انجام دهد. زیرا تا آن روز تمام افرادی که بینی خود را جراحی می کردند به دلیل بریدگی یا قطع شدن بینی خود بوده است. اما این پزشک آمریکایی برای افرادی که به دلیل نامناسب بودن و ظاهر بد بینی خود دچار از دست دادن اعتماد به نفس شده بودند و قادر نبودند در میان مردم سرشان را بلند کنند کمک کرد که اعتماد به نفشان را با انجام عمل بینی مجددا کسب کنند.

تاثیر جراحی بینی در زیبایی

به طور کلی رینوپلاستی می تواند آثار مفیدی را در ظاهر و زیبایی فرد ایجاد کند. از جمله آثار مفید عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با عمل زیبایی بینی می توان اندازه بینی را تغییر داد. زیرا بسیاری از مراجعین از داشتن بینی های بزرگ خود احساس رضایت ندارند.

  • برخی از افراد دچار قوز بینی هستند. از این رو تاثیر جراحی بینی را می توان در از بین بردن قوز بینی هم مشاهده کرد.

  • از دیگر آثار عمل دماغ توسط بهترین جراح بینی در تهران در زیبایی فرد می توان به تغییر اندازه سوراخ های بینی اشاره کرد. زیرا در برخی از افراد سوراخ های بینی گشاد بوده و ظاهر نامطلوبی را به فرد می دهد.

  • اثر مطلوب دیگر جراحی زیبایی بینی آن است که این عمل بینی های استخوانی و گوشتی را که ظاهر نسبتا نامناسبی دارد را تغییر می‌دهد و با این تغییر بینی فرد زیباتر شده و تعادل در اعضای صورت ایجاد می شود.

 • به عنوان آخرین تاثیر جراحی بینی در زیبایی می توان به رفع انحراف و پولیپ بینی اشاره کرد که از این طریق افرادی که دچار این مشکل هستند به راحتی با عمل زیبایی دماغ می توانند از این مشکلات رها شوند.

نمونه کار جراحی بینی در تهران توسط دکتر رجب پور

برای آشنایی بیشتر با بهترین جراح بینی ، حتما به لینک روبرو مراجعه کنید.

عمل بینی برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که رضایت چندانی از بینی خود ندارند.
 • افرادی که حس می‌کنند با گذشت سن بینی شان در حال تغییر است و از این تغییر ناراضی هستند.
 • افرادی که بینی آن به نوعی بدفرم است و خواستار اصلاح و بهبود آن با رینوپلاستی هستند.
 • افرادی که در سن مناسب برای عمل بینی قرار دارند.

جراحی بینی برای چه افرادی نامناسب است؟

 • افرادی که از بینی خود انتظارات غیر واقعی دارند.
 • افرادی که بینی آن ها پوست یا غضروف بسیار ضعیفی داشته و ساختار آن کامل نشده است.
 • افرادی که از طرف شخص دیگری وادار به جراحی دماغ می شوند.
 • افرادی که در سن مناسب عمل جراحی بینی قرار ندارند.
 • افرادی که انتظار دارند با انجام عمل زیبایی بینی توسط بهترین دکتر عمل بینی تهران ، به یک بینی بی عیب و نقص و ایده آل دست یابند.
 • افرادی که از نظر روحی و روانی دچار اختلال هستند.
 • افرادی که با عمل دماغ می خواهند شبیه سلبریتی ها و افراد معروف شوند.
 • افرادی که در یک برهه حساس زندگی به سر می برند.

بهترین سن عمل بینی 

در صورتی که جراحی بینی به منظور ارتقا ظاهر انجام شود و نه مشکلات سلامتی ، باید تا زمانی که استخوان ها به طور کامل رشد کرده باشند منتظر بمانید. برای دخترها این اتفاق در پانزده سالگی رخ می دهد ولی پسرها باید کمی بیشتر صبر کنند. در نظر داشته باشید اگر عمل بینی را برای باز کردن راه تنفسی انجام می دهید می توانید در هر سنی به مطب بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

توصیه های حائز اهمیت پیش از انجام عمل بینی

قبل از تعیین زمان پروسیجر جراحی بینی در تهران، باید طی یک جلسه خصوصی با حضور جراح بینی در مورد فاکتورهای مهمی که تعیین می کنند شما برای عمل بینی مناسب هستید یا خیر صحبت کنید. مواردی که در این جلسه در موردشان صحبت می شود در ادامه این مقاله بررسی شده اند.

معاینه فیزیکی

در پروسه عمل دماغ ، دکتر یک معاینه فیزیکی جامع و کلی انجام می دهد، که در آن اعضای چهره و همچنین داخل و بیرون دماغ ارزیابی می شود. علاوه بر این موارد جواب آزمایشاتی مثل آزمایش خون نیز به طور دقیق بررسی می شود تا در صورت وجود هر گونه مشکل در مسیر عمل بینی در تهران ، ابتدا به رفع آن پرداخته شود یا رینوپلاستی به طور کل به تعویق انداخته شود.

این معاینه فیزیکی پزشک را در تشخیص اینکه در عمل جراحی دماغ چه تغییراتی باید ایجاد شود و ویژگی های اعضای صورت، مثل ضخامت پوست و استحکام غضروف چگونه می تواند روی نتیجه تاثیر بگذارد. این امر به جهت تعیین تاثیر عمل بینی روی تنفس نیز اهمیت دارد.

سابقه پزشکی

مهم ترین سوالی که بهترین جراح برای عمل بینی در تهران از شما می پرسد در مورد هدف و انگیزه شما از انجام جراحی بینی است. همچنین سوالاتی در مورد سوابق پزشکیتان پرسیده می شود که شامل عمل هایی که قبلا انجام داده اید، داروهایی که مصرف می کنید و بیماری هایی که از آن رنج می برید می شود. اگر از به بیماری خاصی مثل هموفیلی مبتلا هستید، گزینه خوبی برای عمل جراحی بینی نیستید.

عکس برداری قبل از عمل زیبایی بینی

یکی از دستیاران حاضر در مطب از زوایای مختلف از شما عکس برداری می کند. پزشک عمل بینی با استفاده از نرم افزارهای ویژه ای این عکس ها را تغییر می دهد تا نتایج احتمالی جراحی زیبایی بینی را به سمع و نظر شما برساند. همچنین از این عکس ها برای مقایسه قبل و بعد و نمایش به عنوان نمونه کار استفاده می شود.

صحبت در مورد انتظارات مراجعه کننده

شما و دکترتان باید با جزئیات کامل در مورد اهداف و انتظارات خود از عمل بینی با هم حرف بزنید. ایشان به شما توضیح خواهند داد که این پروسه چه تغییراتی را ایجاد می کند و چه توقعاتی را برآورده نمی کند. طبیعی است که در حین صحبت در مورد ظاهر خود کمی احساس خجالت و اضطراب داشته باشید، اما مهم است تا تمامی نگرانی های خود را با جراح رینوپلاستی در میان بگذارید.

برای آماده شدن پیش از عمل بینی باید اقدامات زیر را انجام دهید

به منظور انجام جراحی بینی باید اقداماتی را پیش از آن انجام دهید که به شرح ذیل می باشد:

 1. دو هفته پیش از انجام عمل دماغ از مصرف قرص هایی که سبب بیشتر شدن خونریزی می شود خودداری کنید. قرص های مسکنی همانند پروفن و آسپرین از جمله قرص هایی هستند که سبب افزایش خونریزی حین و بعد از عمل بینی می شوند.
 2. به مدت دو هفته تا پیش از انجام جراحی دماغ ، باید مصرف دخانیات همانند سیگار را به حداقل ممکن رسانده و حتی از مصرف آن خودداری کنید.
 3. به هنگام نزدیک شدن به زمان عمل بینی ، به سلامتی خود بیشتر توجه نشان دهید تا دچار بیماری هایی همانند سرما خوردگی نشوید. در صورت مبتلا شدن به سرماخوردگی باید عمل جراحی بینی را به زمان دیگری موکول کنید.

مقایسه جراحی انواع بینی

بینی های افراد به دو نوع گوشتی و استخوانی و غضروفی تقسیم می شوند. هر یک از این نوع بینی ها ویژگی های خاص خود را دارند و عمل بینی متناسب با هر یک را هم نیاز دارند. در ادامه به بررسی هر یک از این نوع بینی ها و جراحی بینی مختص هر یک پرداخته ایم.

بینی‌ گوشتی

ساختار بینی هایی گوشتی دارای پوست ضخیم‌ و چرب تر بوده و بافت استخوانی و غضروف آن ها ضعیف تر است. همچنین این نوع از دماغ ها در ظاهر پهن تر و نوک آن ها افتاده تر است.

عمل جراحی بینی گوشتی

در روش هایی که قبلا برای عمل بینی گوشتی انجام می گرفت، پس از تراشیدن، غضروف نازک تر می شد. اما از آن جایی که غضروف این بینی ها نرم است، پس از گذشت مدتی از عمل بینی مجددا به شکل اولیه باز می گشت. این وضعیت به گونه ای بوده که افراد متقاضی عمل جراحی دماغ از نتیجه و تاثیر کار احساس رضایت نمی‌کردند و به گمان آن ها هیچ نتیجه مفیدی برای شان نداشته است.

امروزه برای انجام عمل رینوپلاستی غضروف بینی تقویت و ساختار آن فرم دهی می شود. به طوری که پس از عمل جراحی زیبایی بینی ، بازگشت به حالت اولیه تقریبا غیر ممکن است. در تکنیک های جدید عمل دماغ ، دکتر جراحی بینی در تهران پس از برداشتن غضروف تیغه میانی بینی، آن را در نوک بینی قرار می دهد. زیرا با انجام این روش غضروف بینی قوی تر ده و مانع از بازگشت آن به حالت اولیه می شود.

در برخی از مواقع به تشخیص بهترین دکتر عمل بینی در تهران لازم است بخشی از چربی زیر پوست بینی برداشته شود، این کار سبب شکل دهی مطلوب تر بینی می شود. کم برداشتن چربی زیر پوست بینی سبب می شود فرم دماغ پس از عمل زیبایی بینی ظاهر بدی داشته باشد. اگر هم به میزان زیادی برداشته شود خون رسانی دچار اختلال می شود و عوارض بعدی را به دنبال دارد. از این رو باید جراح بینی میزان متناسبی از چربی زیر پوست بینی را به هنگام جراحی بینی بردارد تا این مشکلات بروز نکند.

بینی‌ استخوانی

بینی‌ استخوانی پوستی با ضخامت کم و نازک دارند. همچنین پوست این بینی ها قابلیت انعطاف پذیری داشته و میزان آن متوسط است. به دلیل نازکی پوست چنین بینی هایی، استخوان بینی آشکارا از زیر پوست معلوم است. یکی دیگر از ویژگی های ظاهری این نوع دماغ آن است که روی پل چنین بینی هایی قوز دیده می شود. به لحاظ بافت استخوانی و غضروفی این نوع بینی ها بافتی محکم دارند.

عمل جراحی بینی استخوانی

برای عمل بینی‌ استخوانی می‌توان هم از روش باز و هم از روش بسته استفاده کرد، نکته ای که در عمل این نوع دماغ ها باید بدان توجه کنیم آن است که اگر بینی استخوان ها و غضروف های محکم بیشتری داشته باشد رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه بیشتر خواهد شد.

معرفی تکنیک های مختلف عمل بینی

روش ها و رویکردهای مختلفی برای جراحی کردن بینی وجود دارند که بسته به شرایط هر شخص ، بهترین دکتر برای عمل بینی در تهران از یکی از آن ها بهره می گیرد.

 

روش های جراحی بینی

֎ جراحی بینی به روش بسته

در این رویکرد رینوپلاستی ، برش ها داخل سوراخ ها ایجاد می شوند و با نام مارژینال شناخته می شوند. از طریق همین شکاف هاست که شکل و کانتور این عضو تغییر می یابد. عمل بینی به روش بسته با تورم و دوره نقاهت کمتری همراه است و برای بیمارانی که خواستار تغییر کمی هستند مناسب است.

از مزایایی که می توان در مورد جراحی کردن بینی با متد بسته به آن اشاره کرد:

 • این نوع از جراحی بینی کمتر تهاجمی است
 • اسکار در معرض دید نیست
 • زمان جراحی کوتاه تر است و تورم و کبودی نیز کمتر بروز می کن

֎ عمل بینی به روش باز

در این تکنیک برش های مارژینالی که در جراحی بینی به روش بسته ایجاد می شدند تکرار می شود و علاوه بر آن یک شکاف روی بافتی که دو حفره را از هم جدا می کند ( کلوملا ) نیز به وجود می آید و به برش هایی که داخل سوراخ ها وجود داشتند متصل می شود. این امر به دکتر عمل بینی در تهران اجازه می دهد پوست را به سمت بالا تا کند و سپس آناتومی دماغ را بررسی کرده و تغییرات لازم را به انجام برساند. با اینکه در این متد امکان وقوع اسکار وجود دارد، اما با انتخاب یک دکتر جراحی زیبایی بینی در تهران با تجربه و پیروی از دستورات وی، این زخم ها به خوبی بهبود می یابند و اسکار آن به راحتی قابل تشخیص نمی باشد.

مزایایی که می توان از عمل بینی به روش باز نام برد:

 • جراح می تواند آناتومی را با جزئیات کامل بررسی کند و طبیعت این روش عمل بینی به ایشان اجازه می دهد تا از تکنیک های دقیق تری بهره بگیرد.
 • به علاوه امکان اعمال تغییرات قابل توجه در نوک بینی وجود دارد. اما در عین حال احتمال دارد اسکار تشکیل شود و مدت زمان جراحی بینی نیز طولانی تر است.

֎ عمل زیبایی بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر روشی مدرن است که با هدف اصلاح شکل ظاهری بینی و رفع نواقص آن انجام می گیرد. برای عمل کردن بینی با لیزر از لیزر ivs یا کربن دی اکسید استفاده می شود. این نوع عمل جراحی عمدتا برای اصلاح پوست بینی انجام می گیرد. به این معنی که همانند عمل رینوپلاستی به انجام تغییرات روی غضروف و استخوان نمی پردازد و امکان انجام این تغییرات در عمل با لیزر وجود ندارد.

می‌توان این گونه گفت که در جراحی زیبایی بینی تغییرات در پوست، غضروف و استخوان بینی با هدف تغییر شکل کلی آن انجام می شود که در عمل زیبایی بینی با لیزر این تغییرات جزئی امکان‌پذیر نیست. از این رو نتایج عمل جراحی زیبایی بینی باز که در آن بهترین جراح بینی تهران امکان دسترسی به نواحی و جزئیات بینی دارد با نتایج عمل زیبایی با لیزر که تنها برطرف کردن نواقص بینی است قابل مقایسه نیست.

عمل جراحی بینی با لیزر بدون بیهوش کردن بیمار انجام می شود و از این رو عوارض بیهوشی را هم به دنبال ندارد. این روش عمل دماغ برای تمام افراد قابل استفاده است. امروزه عمل زیبایی بینی با لیزر پیشرفت زیادی کرده است و از این عمل به منظور بازسازی کامل ساختار بینی برای اصلاح شکل آن به کار برده می شود.

عمل بینی دخترانه شیک

معرفی مدل های مختلف برای عمل بینی

به طور کلی جراحی زیبایی بینی با توجه به میزان تاثیری که روی بینی بر جای می گذارد به سه نوع کلی تقسیم می شود. در ادامه به معرفی مختصری از هر یک می پردازیم.

֎ رینوپلاستی طبیعی

عمل بینی طبیعی به منظور رفع نواقص ظاهری بینی انجام شده و در آن حالت طبیعی بینی حفظ می شود. این عمل جراحی بینی بیشتر در میان مردان متداول است. با این نوع عمل جراحی دماغ مشکلات تنفسی بینی رفع شده و اگر عیوبی در بینی وجود داشته باشد از بین می رود.

֎ جراحی بینی ترمیمی

در این رویکرد ناهنجاری ها و عیوبی که در عمل اولیه رخ داده اند اصلاح و ترمیم می شود. در صورتی که راه هوایی بسته شده باشد یا تنفس از طریق دماغ مشکل باشد، غضروف دچار افتادگی شده باشد، ظاهر این عضو مصنوعی شده باشد، سوراخ ها نامتقارن باشند، پل بینی بیش از حد کوچک شده باشد و یا تغییرات لازم ایجاد نشده باشند می توان از این پروسیجر بهره گرفت.

֎ جراحی زیبایی بینی فانتزی

هدف از عمل بینی فانتزی کوچکتر کردن اندازه بینی است. برای انجام این عمل زیبایی بینی ، داشتن تخصص و تجربه کافی برای جراح زیبایی بینی در تهران امری ضروری محسوب می شود زیرا این نوع جراحی بینی حساس بوده و با کوچک تر شدن اندازه بینی ، ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی هم شود. از سوی دیگر وقتی سایز بینی کوچک تر شود و نوک بینی بالاتر برود، زاویه میان لب و بینی هم تغییر می یابد. زیرا در صورت زیاد شدن این زاویه، بینی فرد اصطلاحات خوکی می‌شود که هم ظاهر نامطلوبی را خواهد داشت و باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی در فرد می شود.

֎ عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

این نوع مدل بینی جهت رینوپلاستی ما بین دو مدل فوق قرار می‌گیرد و ویژگی های هر دو را به نوعی برخوردار است. به این صورت که با این عمل بینی شما به شکل طبیعی بوده و هم اندکی خمیدگی را روی بینی خود خواهید دید به گونه ای که ظاهر بینی شما نشان از عمل زیبایی را دارد. امروزه جراحی بینی نیمه فانتزی در میان مردم و به ویژه خانم ها بیشتر مورد استقبال و توجه واقع شده است.

֎ سپتوپلاستی

این روند جراحی بینی ، انحراف سپتوم را که منجر به وقوع مشکلاتی مربوط به تنفس می شود اصلاح می کند. سپتوم ساختاری است که دماغ را از داخل به دو قسمت تقسیم می کند. در این پروسه برش ها در آستر داخلی ایجاد می شوند و غضروف و استخوان زیرین را نمایان می کنند. سپتورینوپلاستی دیگر مشکلات ساختاری را نیز ترمیم می کند و محدود به سپتوم نمی شود.

֎ تیپ پلاستی

نوک بینی یک ساختار پیچیده است و تغییر آن می تواند موجب تغییر ظاهر کلی بینی شود. این نوع از عمل بینی برای اشخاصی مناسب است که حس می کنند نوک بینی آن ها بیش از حد بزرگ، نازک، بر آمده و یا نامتقارن است. دکتر جراحی بینی در تهران می تواند غضروف را بردارد و یا کوچک کند تا اطمینان حاصل کند نوک با بقیه اجزای صورت در تناسب است.

֎ جراحی انحراف تیغه بینی

از جمله مشکلات برخی از افراد که سبب می شود بینی خود را به تیغ جراحی بینی بسپارند، انحراف تیغه آن است. تیغه بینی سبب جدایی دو قسمت داخلی بینی شده و  به طور معمول بخش غضروفی آن دچار انحراف می شود. علل مختلفی از جمله ضربه، تصادف، علل مادرزادی و غیره، می تواند سبب انحراف تیغه بینی شود.

انحراف تیغه بینی هم به صورت شدید و هم خفیف وجود دارد. در برخی از مواقع هم انحراف تیغه بینی را نمی توان مشاهده کرد. با وجود این سبب بروز مشکلات و ناراحتی هایی می شود. از جمله مشکلات انحراف تیغه بینی می توان به تنفس دشوار و خروپف شبانه اشاره کرد. تنها راه برطرف شدن انحراف تیغه بینی جراحی آن است. پس از سن بلوغ و رشد شخص، با انجام جراحی تیغه بینی می توان مشکلات آن را برطرف کرد.

عمل بینی به روش پیزو

پیزو رینوپلاستی نام فنی برای عمل بینی با استفاده از پرتوهای اولتراسونیک می باشد. در این فرم جدید جراحی بینی، از تکنیک قلم و چکش برای فرم دادن به استخوان های بینی استفاده نمی شود و به علت کمتر بودن دامنه آسیب دیدگی بافت های بینی و بافت های مجاور آن، در مقایسه با تکنیک های تردیشنال، دوره ریکاوری کوتاه تری به همراه دارد. ابزاری که در این تکنیک از جراحی بینی استفاده می شود، پیزوتوم نام دارد ولی گفتنی است که علیرغم مزایایی که برای این روش برشمرده شد، نمی توان آن را یک رقیب برای روش تردیشنال جراحی بینی دانست. چراکه در عمل بینی که با روش باز وکار کردن روی بافت های استخوانی و غضروفی بینی انجام می شود، این دستان هنرمند بهترین جراح بینی است که با مانور خود روی بینی و با استفاده از قلم و چکش، به فرم دهی بینی پرداخته و نتیجه ای یونیک را خلق می کند.

فیلم عمل انحراف بینی توسط دکتر رجب پور

֎ عمل نوک بینی

عمل جراحی نوک بینی که به آن تیپ پلاستی گفته می شود نوعی رینوپلاستی است که طی آن بهترین جراح بینی در تهران فرم نوک بینی را اصلاح می کند. در این عمل جراحی بینی ، با اصلاح فرم غضروف های نوک بینی، مشکلاتی همانند انحراف، بالا رفتن، بزرگی و پهن بودن نوک بینی برطرف می شود.

علاوه بر این با عمل جراحی نوک بینی ، مشکل افرادی را که در بینی آن ها قوس کمی وجود دارد می توان برطرف کرد. روی هم رفته تیپ پلاستی از جمله روش های مکملی است که پس از عمل بینی به منظور انجام اصلاحات انجام می شود.

֎ فیلر رینوپلاستی

این روند که با نام های جراحی بینی مایع و یا پانزده دقیقه ای نیز شناخته می شود، یک رویکرد بدون نیاز به جراحی است که در آن فیلرهای درمال استفاده می شود و شکل بینی را به مدت شش ماه تغییر می دهد. این پروسیجر برای افرادی که می خواهند برآمدگی ها را برطرف کنند و در عین حال از عوارض مربوط به عمل زیبایی بینی می ترسند مناسب است. قرار گرفتن زیر سوزن قطعا از رفتن زیر تیغ جراحی راحت تر است.

֎ آلارپلاستی

در این نوع جراحی بینی ، مقدار کوچکی از پوست پره های بینی برداشته می شود. در نتیجه موارد زیادی ، پایه و زیر بینی باریک تر به نظر می رسد. تکنیک های برش استفاده شده در این روش شامل موارد زیر می شود :

 • برش Wedge : در این متد قسمت گوشتی و انحنا دار پاییم آلار که به گونه چسبیده است بریده می شود. این برش ها در خارج ایجاد می شوند و سوراخ های بینی را تنگ نمی کنند.
 • برش Sill : این شکاف ها برای باریک کردن پایه آلار استفاده می شوند و پهنای حفره های دماغ را کاهش می دهند. این برش ها داخل بینی زده می شوند ؛ و اغلب این تکنیک با روش Wedge ترکیب می شود.
 • برش Weir : این رویه ، نسخه بهبود یافته wedge می باشد و در آن طوری برش ایجاد می شود که در امتداد انحنای سوراخ ها قرار داشته باشد و سپس با استفاده از بخیه ، کانتورهای جدید و زیبایی ایجاد خواهد شد.

در مواردی به تشخیص جراح ، این متدها با هم ترکیب خواهند شد تا بهترین نتیجه به دست آید. هدف این است که آلار شکلی طبیعی به خود بگیرد. همانطور که ذکر شد این روند نوعی جراحی بینی می باشد.

 چه کسی به آلارپلاستی نیاز دارد؟

زمانی که سوراخ های بینی پهن باشند ، توجه را از بقیه اعضای صورت مثل چشم ها ، دهان و گونه ها به سمت بینی می کشانند. زمانی که از پایین به بینی نگاه کنید ، شکل این عضو چیزی شبیه به یک مثلث خواهد بود. پهن بودن بیش از حد آلارها ، تعادل چهره را بهم میریزد و فرد را متقاضی رینوپلاستی می نماید.

فواید این تکنیک

بینی عضوی است که در وسط صورت قرار گرفته و نمی توان آن را پنهان کرد. ناراضی بودن از شکل بینی و حفره های آن می تواند تاثیری منفی روی سلامت روانی فرد داشته باشد. یکی از اصلی ترین مزیت های آلارپلاستی نسبت به عمل بینی ، این است که این رویکرد کم تهاجمی تر است و بقیه افرادی که در آینده با آن ها دیدار خواهید کرد ، متوجه نخواهند شد که تغییری در دماغ شما صورت گرفته است. عمل کاهش اندازه حفره ها می تواند :

 • سوراخ ها را باریک کند تا با بقیه اجزای صورت هارمونی داشته باشد
 • نامتقارن بودن دو سوراخ را برطرف و اصلاح می نماید
 • اگر انسداد وجود داشته باشد ، تنفس را بهبود می بخشد
 • ویژگی های چهره را برجسته تر می کند
 • اعتماد به نفس شخص را بالا خواهد برد

مشاهده نتیجه این نوع از جراحی بینی به مهارت جراح ، پاسخ بدن به آسیب دیدگی و روتین مراقبت های شما بستگی دارد. نتیجه این پروسیجر ، درست بعد از برداشتن پانسمان  ( یک هفته بعد از عمل بینی ) قابل مشاهده می باشد. در این زمان بیشتر کبودی ها و التهابات از بین رفته است و تا حدود دو هفته ، بینی به شکل کامل بهبود خواهد یافت.

عمل بینی - دکتر رجب پور

شکستگی بینی

زمین خوردن ، تصادفات رانندگی ، برخورد در حین مسابقات و ورزش همگی اتفاق هایی هستند که در طول زندگی برای تقریبا همه افراد رخ می دهند. در پی این حوادث ، ممکن است صدماتی به ما وارد شود ؛ و بعضی از این آسیب ها در ناحیه صورت و بینی رخ خواهند داد. از آسیب های شایع وارد شده به بینی ، شکستگی یا به اصطلاح فرکچر می باشد.

برای اینکه تشخیص دهید بینی شما دچار شکستگی شده و به جراحی بینی نیاز دارد یا خیر ، باید به یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه نمایید ، اما پیش از آن راه هایی وجود دارند که در تشخیص این امر به بیمار یاری می رسانند. از جمله نشانه های یک بینی شکسته ، کج بودن آن ، مسدود شدن سوراخ ها ، کبودی و تورم و همچنین خون دماغ شدن می باشد.

چون شکستگی بینی می تواند همراه با آسیب به گردن باشد ، توصیه می شود به تشخیص خانگی اکتفا نکنید و هر چه سریع تر به یک دکتر خوب عمل بینی در تهران مراجعه نمایید. زمانی که آسیب خیلی شدید باشد ؛ مثلا خونریزی به حدی باشد که قطع نشود ، تنگی نفس رخ دهد ، انحراف بینی زیاد باشد و ترشحاتی از بینی خارج شوند باید هرچه سریع تر به مراکز درمانی مراجعه نمایید.

بهترین جراح بینی تهران به منظور تشخیص اینکه بینی شکسته است یا خیر ، ابتدا یک معاینه فیزیکی را به انجام می رساند. در طی این رویه اگر درد بیمار زیاد باشد ، از بی حسی موضعی یاری گرفته خواهد شد. البته در نظر داشته باشید ممکن است به شما توصیه شود تا چند روز بعد به مطب مراجعه کنید ، زیرا در مواردی شدت تورم به قدری است که تشخیص را با اشتباه همراه می کند.

برای درمان فرکچر ، هر چه زودتر اقدام نمایید بهتر است. هر چه این مدت زمان طولانی تر شود ، ممکن است ساختارهای دیگر نیز تحت تاثیر قرار گیرند. یکی از رویه های درمانی ، جا انداختن بینی به صورت دستی می باشد که معمولا در مطب و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. اما مورد بعدی ، جراحی بینی است که در کیس های شکستگی با شدت بالا به انجام می رسد.

اگر طی شکسته شدن بینی سپتوم ( تیغه جدا کننده حفره ها ) نیز کج شده باشد ، پروسیجر صاف کردن این تیغه و ترمیم استخوان ها ، سپتوپلاستی نام می گیرد. اما در صورتی که چنین اتفاقی رخ نداده باشد ، پروسه با نام رینوپلاستی شناخته شده و سپتوم دستکاری نمی شود. البته در نظر داشته باشید که می توان این دو روند را به صورت همزمان به انجام رساند و در عین حال ، دفورمیتی های مربوط به زیبایی را نیز رفع نمود.

در برخی بیماران ، هماتوم اتفاق می افتد ؛ به معنی اینکه خون در یک یا هر دو سوراخ تجمع می یابد. در چنین مواردی بهترین جراح بینی تهران از طریق جراحی بینی این خون را تخلیه کرده تا نکروز بافت رخ ندهد.

عمل بینی با پوست ضخیم

بینی های دارای پوست هایی با ضخامت متوسط دارای بهترین شرایط برای عمل هستند و پوست های ضخیم، بعنوان بدترین گزینه ها محسوب می شوند. بعلاوه، حالت ارتجاعی پوست نیز بعنوان یک فاکتور مهم محسوب می شود.

در افرادی که پوست بینی شان ضخیم است، حتی یک زخم کوچک نیز ممکن است اثر اسکار از خود بر جای بگذارد. در این افراد، ورم بینی معمولاً دیرتر فروکش می کند و نقطه ضعف بزرگ این نوع بینی ها این است که تغییرات شکل داده شده در بینی را پشت ضخامت ناخوشایندشان پنهان می کنند و در نتیجه بینی، آنطور که باید، به کانتورینگ دلخواه دست پیدا نخواهد کرد. معمولاٌ در بیماران دارای این جنس پوست بینی، جراح علاوه بر دستورالعمل های دوره مراقبت های بعد از عمل بینی، تکنیک های دیگری از قبیل تزریق کورتون را نیز برای کمک به فروکش کردن سریع تر ورم و مقابله با آثار منفی ناشی از ضخلمت بالای پوست توصیه می کند.

مراقبت های بعد از عمل بینی

پس از انجام عمل جراحی بینی هم باید یک سری از اقدامات و مراقبت ها را رعایت کنید تا دوره بهبود ناحیه بینی تمام شود. در زیر به این اقدامات و مراقبت ها اشاره کرده ایم.

لازم است پس جراحی دماغ و ترخیص از بیمارستان و در خانه به حالت درازکش استراحت کنید. به این منظور نیاز است زیر سرتان بالشی بگذارید تا سرتان بالاتر از شانه ها باشد.

برای محافظت از بینی تان که جراحی شده است، جراح بینی شما را گچ می گیرد. پس از سپری شدن یک هفته از جراحی بینی می توانید این گچ را بردارید.

در طول مدت پانسمان و قرار گرفتن پد پزشکی در بینی پس از عمل دماغ ، باید تنفس از راه دهان را انجام دهید.

به توصیه بهترین دکتر عمل بینی در تهران سعی کنید پس از جراحی زیبایی بینی از غذاهایی که به شکل مایع یا پوره هستند، مصرف کنید. زیرا عمل جویدن با وجود بینی عمل کرده برایتان بسیار دشوار خواهد بود.

پس از جراحی کردن بینی به هنگام مسواک زدن این کار را به آهستگی انجام دهید تا فشار زیادی به فک و لب بالایی وارد نشود.

اگر عینکی هستید باید بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه از زدن عینک خودداری کنید. زیرا عینک زدن سبب وارد شدن فشار روی بینی عمل شده شما می شود و حتی ممکن است در تغییر شکل آن اثر داشته باشد.

در مدتی که پس از عمل بینی ، پانسمان روی بینی شما قرار دارد از ایستاده دوش گرفتن خودداری کنید.

به آرامی بخندید و لبخند بزنید تا فشار کم‌تری به ناحیه بینی وارد شود.

برای تسریع در بهبود جای زخم و بخیه ها پس از جراحی بینی از میوه آناناس استفاده کنید. این میوه همچنین تاثیر قابل توجهی در کم شدن درد و ورم در بدن دارد.

چسب روی بینی را به روش صحیحی بچسبانید. اگر نحوه درست آن را نمی دانید از جراح رینوپلاستی خود بپرسید. زیرا ممکن است در صورت صحیح نچسباندن چسب، بینی جراحی شده شما کج شده و حالت بدی به خود بگیرد.

فعالیت های روزمره سنگین مثل ورزش و بلند کردن اجسام سنگین را به مدت سه تا چهار هفته پس از عمل زیبایی بینی انجام ندهید. پس از این مدت می توانید این فعالیت ها را از سر بگیرید. 

به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

سوال رایجی که بیماران عمل بینی می پرسند در مورد پوزیشن خوابیدن بعد از عمل است. برای چند هفته اول، بهتر است به پشت بخوابید و سر در موقعیت بالاتر از بدن باشد. این پوزیشن به کاهش ورم کمک می کند و نیز از آسیب دیدگی اجزای ظریف بینی جلوگیری به عمل می آورد. برای اینکه به طور اتفاقی در هنگام خواب نچرخید و صورت تان با زمین برخورد نکند، بهتر است در حالت لمیده بخوابید.

استفاده از چسب بینی بعد از عمل بینی

استفاده از چسب روی بینی پس از جراحی زیبایی بینی کمک زیادی به کاهش ورم آن می کند. در طی چند هفته نخست پس از عمل رینوپلاستی ورم روی بینی و اطراف نوک آن امری اجتناب‌ناپذیر است. از این رو چسب زدن روی ورم به کنترل و کاهش آن کمک می‌کند. علاوه بر این چسب می تواند سریع تر بینی فرد را به شکلی که دلخواه بیمار است برساند. به طور کلی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران به بیمار توصیه می کند حداقل تا دو هفته پس از عمل بینی چسب روی بینی اش بچسباند. چسب زدن می‌تواند هشداری هم برای دیگران باشد که با بینی شما برخورد نداشته باشند و با آن شوخی و هرگونه بی احتیاطی نکنند.

تامپون در جراحی بینی

تامپون، پنبه یا فیتیلیه در واقع نوعی گاز استریل است که شکلی لوله مانند داشته و پس از آغشته شدن با پماد تتراسایکلین بعد از عمل بینی استفاده می شود. به این صورت که پس از انجام عمل جراحی دماغ ، جراح به طور معمول به منظور جلوگیری از خونریزی تامپون را در دورن بینی می گذارد. همچنین تامپون بعد از جراحی بینی به تیغه بینی کمک می کند حالت صاف به خود بگیرد. برای راحت خارج کردن و تعویض تامپون، یک نخ به آن وصل است. در برخی از تامپون ها لوله ای پلاستیکی وجود دارد که تنفس راحت تر انجام شود.

 

تامپون بینی

انواع تامپون‌ بینی

تامپون ها انواع مختلفی دارند که بسته به تشخیص بهترین دکتر عمل بینی در تهران و نیازی که بیمار دارد استفاده می شود. در زیر به معرفی مختصر هر یک از آن ها پرداخته ایم.

 • تامپون های لوله دار

به دلیل اشغال فضای داخل بینی با تامپون، به منظور باز شدن راه تنفس و راحتی نفس کشیدن بیمار، طراحان، تامپون هایی را تولید کردند که درون خود لوله ای را دارد. با این حال، عملکرد این تامپون ها پس از جراحی زیبایی بینی همانند نمونه های بدون لوله است و هیچ تفاوتی با آن ها ندارد.

 • تامپون های نخ دار

در مدل های جدید تامپون از آن ها زائده ای به شکل نخ وجود دارد که برای خارج کردن راحت تامپون از آن استفاده می شود. اگر دکتر عمل جراحی بینی اجازه دهد بیمار خودش هم می تواند تامپون را از بینی خود خارج کند.

 • تامپون های ساخته شده از گاز استریل

به طور معمول تامپون ها از جنس گاز استریل تولید می شوند و پس از آغشته شدن با موادی همانند آویتان، آنتی بیوتیک، وازلین، مروسل ، ررینوراکت و غیره، درون بینی قرار داده می شود تا از خونریزی آن پس از عمل زیبایی بینی جلوگیری کند. این نوع از تامپون ها پس از انجام عمل بینی استفاده بیشتری دارد.

 • تامپون های آماده

تامپون های آماده نوع چهارم تامپون ها محسوب می شوند. همان طور که از اسم آن ها مشخص است این نوع از تامپون ها به صورت آماده استفاده می شوند و نیازی ندارند تا پس از برش دادن به مواد آغشته شود. به طوری که پس از خارج کردن از بسته امکان استفاده و قرار دادن در بینی وجود دارد.

تامپون تا چه زمانی بعد از عمل رینوپلاستی باید در بینی بماند؟

مدت زمانی که بعد از جراحی بینی باید از تامپون استفاده کرد به تشخیص بهترین دکتر عمل بینی تهران بستگی دارد. مثلا برای فردی که دچار خمیدگی شدید بینی است، تامپون باید در حدود یک هفته در بینی قرار داده شود. اما ممکن است برای فرد دیگری استفاده از آن به مدت یک روز کفایت کند. در صورت بزرگ بودن تامپون اگر آن را بکشید ممکن است احساس درد بکنید.

برای کاهش درد امروزه تامپون های کوچکی به نام مینی تامپون ساخته شده است که استفاده از آن ها با درد کم تری همراه است. با وجود این، امروزه میزان دقت پزشکان در عمل بینی به مراتب نسبت به قبل بیشتر شده است که بیماران کمتر دچار خونریزی می شوند. اگر خارج کردن تامپون از بینی درد شدیدی را داشته باشد برای کاهش درد پزشک محلول بی حسی را به بینی بیمار تزریق می کند.

عمل بینی با تامپون

جراحی بینی با تامپون به این صورت است که تامپون سبب می شود غشای مخاطی بینی ثابت بماند تا بینی هم بتواند از این طریق ثابت نگه داری شود. ضمن این که با این کار سبب چسبیدن پوست به استخوان بینی شده و حرکت نمی کند. همچنین مانع از آن می شود که خون در زیر پوست بینی جمع شود. از این راه به کاهش خونریزی کمک شده و سبب تسریع بهبود بافت استخوانی و غضروفی بینی می شود، فرم دهی مطلوب بینی و حفظ آن هم از جمله مزایای عمل بینی با تامپون است. پس از جراحی دماغ ، تامپون ها می تواند بین 1 تا 4 روز در بینی بیمار باقی بماند.

نکته حائز اهمیت در این بین این است که در مواردی به داخل هر دو سوراخ بینی تامپون قرار داده می شود که البته تنفس در این حالت دشوار می‌شود. اما پس از گذشت یک یا دو روز پزشک اقدام به خارج کردن تامپون از داخل بینی می کند. استفاده از تامپون در افرادی که دچار انحراف شدید در بینی خود هستند ضروری محسوب می شود.

عمل بینی بدون تامپون

جراحی بینی بدون تامپون تفاوت زیادی با جراحی رینوپلاستی با تامپون ندارد. تنها تفاوت آن این است که پس از عمل، بهترین جراح بینی در تهران به جای این که تامپون را در سوراخ های بینی قرار دهد از استنت داخل بینی یا ایروی بینی برای این کار استفاده می کند. نکته ای که وجود دارد آن است که این قبیل لوازم جایگزین تامپون باید در دسترس جراح باشد تا از آن به جای تامپون استفاده کند. در مورد این که عمل بینی بدون تامپون باشد یا خیر با پزشک خود مشورت نمایید.

عمل زیبایی بینی و بارداری

به لحاظ پزشکی انجام عمل بینی به هنگام بارداری برای جنین خطرناک بوده و از این رو به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا به هنگام عمل جراحی بینی شخص بیمار باید بیهوش شود و برای این کار هم باید داروی بیهوشی مصرف کند.

علاوه بر این پس از عمل دماغ ، شخص بیمار باید قرص و دارو مصرف کند. لذا مصرف این داروها همگی روی جنین تاثیر منفی می گذارد. پیش از عمل از خانم ها تست بارداری گرفته می شود و در صورت مثبت بودن، جراحی برای آن خانم انجام نخواهد شد.

به طور معمول دو ماه پس از زایمان می توان برای عمل زیبایی بینی اقدام کرد. بهترین جراح بینی تهران به خانم های شیرده هم توصیه می‌ کندبه مدت 12 ساعت پس از جراحی زیبایی بینی از شیر دادن به نوزاد خود خودداری کنند و پس از آن اقدام به شیردهی کنند.

برای خانمی که پس از جراحی بینی قصد بارداری دارد، توصیه می شود یک سال صبر کند و پس از آن برای بارداری اقدام کند. زیرا در این مدت فرم بینی می تواند حالت ثابتی به خود بگیرد و فرد در زمان بارداری نگران تورم روی بینی و سایر مشکلات نباشد.

اگر قصد دارید عمل بینی انجام دهید، نکات زیر را رعایت کنید.

 • برای یافتن یک متخصص و جراح خوب بینی وقت بیشتری اختصاص دهید و در این زمینه با دقت پرس و جو و تحقق کنید. از دوستان، آشنایان و غیره سراغ جراح مجرب و متخصص را بگیرید.
 • اگر جراح رینوپلاستی را پیدا کردید در گام بعدی به وبسایت او سر بزنید، در آن جا رزومه و نمونه اعمال جراحی او را مشاهده کنید. نمونه کار یک پزشک میزان تجربه و دانش او را نشان می دهد.
 • پس از آن که پزشک خود را به صورت قطعی برای عمل زیبایی بینی انتخاب کردید یک جلسه با وی برای مشاوره اختصاص دهید تا در این جلسه بتوانید آن چیزهایی که می خواهید را برای او تشریح کنید.
 • مراقبت های قبل از عمل جراحی بینی را که پیشتر توضیح دادیم را از خود به عمل آورید.
 • باید پیش از عمل بینی ، به مدت هشت ساعت ناشتا باشید و چیزی نخورید و نیاشامید. زیرا در صورت ناشتا نبودن داروهای بیهوشی عوارضی همانند تهوع را به دنبال خواهد داشت.

روش انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

برگزیدن یک جراح بینی خوب در تهران ، نقشی کلیدی در رسیدن به نتیجه دلخواه شما دارد. بنابراین باید برای این منظور وقت کافی اختصاص دهید و عجله نکنید. با ما همراه باشید تا نکات مفیدی را خدمت شما ارائه دهیم.

 • بورد تخصصی جراح را بررسی نمایید

در اولین قدم ، باید اطمینان حاصل فرمایید که پزشک انتخابی شما دارای بورد تخصصی باشد. این دسته از پزشکان تحت آموزش های مورد نیاز قرار گرفته اند و آزمون ها را نیز بدون مشکل پشت سر گذاشته اند. جراحان بینی یا دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی می باشند و یا گوش و حلق و بینی. البته توجه داشته باشید متخصصین ENT شاید در عمل بینی مهارت لازم را نداشته باشند ؛ بنابراین بهتر است به یک جراح پلاستیک خوب در تهران مراجعه نمایید.

 • تجربه و مهارت دکتر را مورد ارزیابی قرار دهید

تعداد عمل ها و تجربه پزشک در رینوپلاستی ، نقش مهمی را در انتخاب شما ایفا می کند. بنابراین حتما به صورت آنلاین و آفلاین تحقیقاتی را در این مورد انجام دهید و رزومه پزشکان مورد نظر خود را بخوانید. افرادی که تعداد جراحی بینی های بیشتری انجام داده باشند ، احتمال بالا بودن مهارت آن ها نیز افزایش می یابد.

 • عکس های قبل و بعد را مشاهده کنید

دانش و مهارت یک جراح بینی ، در نتیجه ای که برای بیماران خود به ارمغان می آورند مشخص می شود. این عکس ها نشانگر تبحر آن هاست و راه خوبی برای ارزیابی مهارت ها و سبک کاری ایشان می باشد.

 • با بیماران قبلی پزشک صحبت نمایید

مشورت با شخصی که پیش از این عمل بینی را زیر نظر دکتر مورد نظر شما انجام داده ، راه خیلی خوبی برای به دست آوردن اطلاعات دست اول در مورد ایشان می باشد. بنابراین در صورتی که یکی از آشنایان و دوستان شما جراحی بینی را انجام داده ، با او صحبت کنید. با این روش این افراد نه تنها شما را از میزان رضایت خود مطلع می سازند ، بلکه خود شما نیز می توانید نتیجه حاصل شده را مشاهده کنید.

 • نحوه ارتباط جراح با بیماران

مشاوره قبل از عمل اهمیت بسزایی دارد ، زیرا در این زمان بیمار می تواند در مورد خواسته ها و نگرانی های خود به صورت مفصل صحبت کند. یک دکتر عمل بینی خوب در تهران ، شخصی است که به دقت به حرف های مراجعه کننده خود گوش فرا دهد و وقت زیادی را برای او بگذارد تا ریسک های محتمل و مراقبت های بعد از پروسیجر را برایشان شرح دهد. به علاوه نحوه حرف زدن پزشک با شما باید به صورتی باشد که اضطرابتان به حداقل برسد و به تمامی سوالات شما پاسخ دهد.

البته در صورتی که شرایط صحبت کردن به صورت رو در رو را ندارید ، می توانید در وبسایت پزشک انتخابی خود ویدئوهای مشاوره دیگر بیماران را مورد بررسی قرار دهید.

عمل بینی - دکتر رجب پور

هزینه عمل بینی در تهران

برای بیماران اهمیت زیادی دارد که میزان هزینه عمل جراحی بینی در تهران را برآورد کنند. زیرا با دانستن میزان هزینه می توانند نوع عمل و میزان تغییراتی که می خواهند در بینی خود ایجاد کنند را درخواست کنند. عوامل مختلفی در تعیین هزینه رینوپلاستی در سال 1402 تاثیر دارد. از این رو در ادامه به بررسی مختصر هر یک از این عوامل می پردازیم.

֎ مهارت و تخصص بهترین جراح بینی تهران

عمل بینی از جمله اعمال جراحی است که به تخصص، مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد. به طور کلی جراحی پلاستیک، دشوار است و از این رو دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به تجربه و تخصص زیاد جراح دارد. از این رو هزینه جراحان ماهر با تخصص و تجربه زیاد به طور معمول بیشتر از سایر جراحان است. ممکن است افرادی با توجه به میزان بودجه ای که در اختیار دارند برای جراحی بینی جراح کم تجربه تر را انتخاب کنند.

اما این نکته را هم باید بدانید که احتمال دستیابی به نتایج دلخواه و مطلوب هم کم می شود. نتیجه آن است که این افراد به منظور صرفه جویی در هزینه، مجبور به پرداخت هزینه‌ های بیشتری برای تغییر جراحی اولیه می شوند. پس در انتخاب جراح مجرب و متخصص دقت زیادی داشته باشید.

֎ هزینه‌‌های مربوط به داروهای بیهوشی

جراحی زیبایی بینی اگر به صورت باز و با تغییر جزئیات بیشتری از بینی انجام شود نیازمند استفاده از بیهوشی موضعی یا حتی بیهوشی عمومی است. برای انجام بیهوشی داروهایی را باید استفاده کرد تا بیمار احساس دردی به هنگام عمل بینی نداشته باشد. برخی از کلینیک ها ممکن است هزینه داروهای بیهوشی را از بیمار دریافت نکنند؛ اما برخی دیگر هم این هزینه ها را از مراجعه کننده درخواست می کنند.

֎ نوع روش‌ ها

روش هایی که برای جراحی بینی استفاده می شود در هزینه عمل زیبایی بینی تاثیرگزار است. به طور کلی روش باز و روش بسته، روش های غیر جراحی و پروتزهای بینی که در جراحی دماغ بیماران به کار برده می شود به ترتیب هزینه‌ های بیشتری از بیماران دریافت می شود.

֎ پیچیدگی عمل رینوپلاستی

به طور کلی هزینه عمل بینی که به منظور ایجاد تغییرات جزئی روی بینی انجام می شود کمتر از نوع جراحی دارد که به ترمیم قسمت های مختلف بینی می پردازد. مثلا ترمیم یک بینی که در اثر تصادف دچار آسیب شده است به مراتب از صاف کردن پل روی بینی هزینه بیش‌تری را در بردارد. می توان این گونه گفت که هر چه فرایند جراحی بینی پیچیدگی بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری هم می طلبد. عمل دماغ ثانویه، پیوند غضروف و برجسته کردن و تغییر فرم بینی به زمان بیشتری نیاز دارد و قاعدتا هزینه آن هم بیشتر می شود.

֎ محل قرار گرفتن کلینیک یا مطب

هزینه جراحی زیبایی بینی مانند هر نوع خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی در نقاط و شهرهای مختلف کشور متفاوت است. برای مثال هزینه عمل زیبایی دماغ در شهرهایی مثل تهران و اصفهان با شهرهای کوچک تفاوت دارد. علاوه بر این در منطقه ای از شهر که در آن کلینیک های زیاد جراحان بینی قرار دارد به علت معروف بودن کلینیک ها، هزینه های آن ها از سایر کلینیک ها بیشتر است.

این نکته را هم در این خصوص باید بدانیم که خدمات عمل بینی در کلینیک های کلان شهرها و مناطقی از شهر که این کلینیک ها در آن‌ها تمرکز بیشتری دارد به مراتب بهتر و مطلوب تر از سایر شهرها و دیگر مناطق شهر است.

֎ هزینه تجهیزات و امکانات

هزینه تجهیزات و امکانات هم می تواند در میزان هزینه عمل زیبایی بینی تأثیرگذار باشد. مواردی که مربوط به این هزینه ها هستند در ادامه بررسی شده است.

֎ هزینه کلینیک و بیمارستان

جراحی بینی از جمله اعمال جراحی سرپایی به شمار می‌رود که به بستری شدن نیاز ندارد. البته به دلیل مدت زمانی که به عمل بینی در مرکز پزشکی اختصاص داده می‌شود از مراجعه کننده هزینه مربوطه دریافت می شود. در برخی از موارد همانند خونریزی یا وجود ناراحتی هایی مانند فشار خون بالا یا دیابت بیمار بسته به نظر پزشک باید یک یا چند شبانه روز را در بیمارستان یا مرکز پزشکی بستری شود تا تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرد.

֎ انجام آزمایش‌ ها

به طور معمول پیش از هرگونه عمل جراحی از بیمار آزمایش هایی گرفته می شود. برای عمل بینی و سایر اعمال جراحی، آزمایش شمارش سلول‌های خونی شامل گلبول‌های سفید و قرمز که به آن cbc گفته می‌شود و هم‌چنین عملکرد کلیه‌ها و کبد، بررسی میزان انعقاد خون، بررسی سلامت اکسیژن و گاز شریانی خون از بیمار گرفته می‌شود. با انجام چنین آزمایش هایی پزشک از میزان سلامتی و یا وجود مشکل در بیمار اطلاع می یابد و انجام این آزمایش ها ضروری است. بنابراین در میزان هزینه رینوپلاستی تأثیر گذار است.

֎ هزینه های مربوط به دارو

از دیگر عواملی که در هزینه عمل جراحی بینی تأثیرگذار است، مصرف داروها پس از عمل دماغ است. به منظور کاهش و از بین بردن عفونت های احتمالی پس از انجام عمل جراحی زیبایی دماغ ، از داروهایی همانند آنتی بیوتیک استفاده می شود. البته در مورادی می توان برای تسکین دردهای ناشی از عمل از داروهایی مسکن همانند استامینوفن که نیازی به نسخه پزشک ندارند، استفاده کرد.

֎ داشتن مشکلات پوستی

عامل دیگر در برآورد هزینه عمل بینی در تهران ، وجود مشکلات پوستی در بیمار است. زیرا در صورتی که بیمار این گونه مشکلات را داشته باشد هزینه عمل جراحی هم بیشتر می‌شود. جراحی بینی برای بیماری که پوست حساس و آسیب‌پذیری داشته باشد به مراتب سخت تر است. زیرا دقت و زمان بیشتری را نیاز دارد. اما اگر پوست بیمار دچار آسیب دیدگی باشد میزان دقت و مراقبت مورد نیاز به نسبت از پوست حساس هم بیشتر می شود. پس می‌توان نتیجه گرفت نوع پوست افراد و وجود مشکلات و آسیب‌دیدگی در پوست هزینه عمل بینی را افزایش می دهد.

عمل بینی - دکتر رجب پور

شستشوی بینی بعد از جراحی

تمیز کردن بینی بعد از رینوپلاستی اهمیت ویژه ای در بهداشت بینی دارد. در صورتی که بعد از عمل بینی روزی حداقل دو بار بینی خود را تمیز کنید ، حفره های این عضو مرطوب می مانند و از این طریق از التهاب و تشکیل لخته خون در دماغ جلوگیری می شود. علاوه بر این موارد ، بوی بدی که به خاطر ترشحات و خون خشک شده احساس می کنید نیز کاهش خواهد یافت.

راهنمایی های کلی برای شستشوی بینی

 • برای تمیز کردن این عضو ، از انگشت خود استفاده نکنید و در کل تا چند روز هیچ شی خارجی را داخل دماغ خود فرو نبرید
 • به بینی خود فشار نیاورید
 • سعی کنید از طریق دهان سرفه و عطسه کنید ، نه بینی
 • برای تمیز کردن نواحی اطراف بینی از دستمال مرطوب استفاده کنید نه دستمال کاغذی
 • با اینکه ممکن است احساس کنید دچار گرفتگی بینی شده اید ، اما باز هم نباید فین کنید
 • برای اینکه داخل بینی خشک نشود ، بعد از شستشوی دماغ از کرم و پماد تجویز شده استفاده نمایید

نحوه شستشوی بینی بعد از عمل

در این بخش ، به شما آموزش می دهیم چگونه پس از جراحی بینی ، این عضو را تمیز کنید.

هفته اول

در هفته اول بعد از عمل بینی ، به خاطر وجود بخیه ها و زخم ها بینی در معرض آسیب دیدن قرار دارد. همچنین به احتمال زیاد ، بهترین جراح بینی تهران از تامپون داخل دماغ بیمار استفاده خواهد کرد ، به همین دلیل تنها می توانید بخش های خارجی بینی را با استفاده از دستمال مرطوب یا یک پارچه نخی تمیز ، شستشو دهید. البته توجه داشته باشید در برخی موارد پزشک به مراجعه کننده خود توصیه می کند با سرم آب نمک حفره های بینی را تمیز کند تا عفونت رخ ندهد.

هفته دوم و سوم

زمانی که بانداژ و تامپون ها برداشته شدند ، می توانید بینی خود را با آب گرم بشویید. توجه داشته باشید که نباید پارچه یا حوله را روی صورت خود بکشید. در این زمان می توانید هر شش ساعت یک بار با سرم سالین بینی خود را شستشو دهید. همچنین می توانید یک گوش پاک کن را به سرم آب نمک آغشته کرده و خون خشک شده را از سوراخ های بینی پاک کنید.

چهار هفته بعد از عمل زیبایی بینی

در هفته چهارم ، بینی تقریبا به صورت کامل بهبود یافته است و شما قادر خواهید بود تا با یک سرنگ ، سرم سالین را به داخل حفره های بینی وارد کنید. هرچند باید توجه داشته باشید که در هنگام انجام این امر به بینی فشار وارد نکرده و یا  سرنگ را بیش از حد وارد این عضو نکنید. این کار می تواند به بینی آسیب وارد نموده و نتیجه جراحی زیبایی بینی را تغییر دهد.

جراحی بینی رایگان در تهران

حتما شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به خاطر هزینه های زیاد رینوپلاستی ، به دنبال انجام عمل بینی رایگان در تهران یا دکتری که رایگان عمل بینی می کند باشید ؛ اما باید توجه داشته باشید که هیچ پزشکی ، حتی انترن های این رشته نیز جراحی بینی مجانی انجام نمی دهند! بنابراین زمانی که با کلماتی مثل مدل رایگان جراحی بینی یا عمل رایگان بینی برخورد کردید ، باید بدانید که این عبارت ها تنها به جهت تبلیغات استفاده شده اند و هیچکس حاضر به انجام این جراحی پیچیده بدون هزینه نیست.

عمل بینی با لیزر IVS در تهران

حتما شما نیز در تبلیغات مختلف با عبارت جراحی زیبایی بینی با لیزر برخورد کرده اید و این سوال برای شما پیش آمده است که آیا می توان واقعا با لیزر در بینی تغییر ایجاد کرد؟ در این قسمت به این سوال شما پاسخ داده ایم.

نکته ای که در این مورد باید در نظر داشته باشید این است که جراحی کردن بینی با لیزر امکان پذیر نیست و این عبارت تنها برای فریب دادن افراد استفاده می شود. لیزر تنها روی پوست استفاده می گردد و نمی توان از آن برای فرم دادن به دماغ و یا رفع انحراف آن استفاده کرد. به عبارت دیگر ، این رویکرد تنها برای برطرف کردن مشکلاتی مثل آکنه به کار می رود و تاثیری روی ساختار این عضو نخواهد داشت.

جراحی بینی با لیزر IVS در تهران چگونه انجام می شود؟

این متد ، به جهت رفع آکنه روزاسه یا آکنه بزرگسالی استفاده می شود و روشی غیرتهاجمی با مدت ریکاوری بسیار کوتاه محسوب می شود. این نوع از آکنه ، به علت تجمیع باکتری ها در منافذ پوست ایجاد می شود و به شکل برآمدگی هایی به رنگ قرمز نمود پیدا می کند. البته می توان با این روش از ضخامت بینی نیز کاست ، پس می توان اذعان داشت از این روش در کنار رینوپلاستی معمولی نیز استفاده می گردد. توجه داشته باشید با اینکه ذکر شد این روش غیر تهاجمی است ، اما برای اینکه عوارض جانبی رخ ندهند باید به بهترین جراح بینی تهران مراجعه فرمایید.

در این قسمت ، نکاتی را که باید در مورد عمل بینی با لیزر در تهران در نظر داشته باشید خدمت شما بیان کرده ایم :

 • در این فرآیند ، هیچگونه تغییر خاصی در استخوان و غضروف دماغ صورت نمی گیرد ، به عبارت دیگر جراحی انجام نمی شود
 • در این رویکرد ، پزشک بیشتر روی نوک بینی تمرکز می کند
 • مواردی مثل خونریزی و زخم و بخیه در این رویه وجود ندارد
 • بر خلاف دیگر روش هایی که بدون جراحی هستند و تنها تا یک تا دو سال ماندگاری دارند ، نتیجه جراحی زیبایی بینی با لیزر IVS مدت زمان بیشتری با بیمار همراه است
 • در این پروسه ، لایه رویی پوست به وسیله حرارت تخریب می شود و به این وسیله برآمدگی ها اصلاح می گردند
 • برای کم کردن ضخامت پوست ، از لیزر دی اکسید کربن یا CO2 استفاده می شود تا آسیب بسیار کمی به ساختارهای اطراف آن وارد شود
 • بعد از انجام عمل بینی با لیزر ، پوست شروع به پوسته پوسته شدن می کند ، جای نگرانی نیست زیرا این امر نشان از طی شدن روند بهبودی آن است
 • برای انجام مراقبت های بعد از این جراحی زیبایی بینی ، باید به منظور تمیز کردن بینی تنها از صابون های ملایم و بدون بو بهره بگیرید و پوست را مالش ندهید
 • عملکرد این روش بدین صورت است که پوست جدید و نازک ، جایگزین پوست سوخته شده می شود

عمل بینی بدون بیهوشی در تهران

بسیاری از افرادی که مایل به تغییر شکل و اندازه بینی خود از طریق رینوپلاستی می باشند ، به دلایل مختلفی از جمله ترس از عمل یا عوارض آن ، دوست دارند جراحی بینی بدون بیهوشی را تجربه کنند. اما شاید برای شما نیز سوال باشد که آیا چنین کاری امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ داده شود.

باید اذعان داشت که می توان عمل زیبایی بینی را بدون بیهوشی انجام داد ، اما نتیجه آن ماندگار نیست و نمی توان تمامی عیوب و ایرادهای بینی را از طریق آن از بین برد. این روش ، فیلر رینوپلاستی یا عمل بینی مایع نام دارد که پیش تر به اختصار با آن آشنا شدید.

از محدودیت های این روش ، می توان به این اشاره کرد که در این مدل از جراحی بینی ، نمی توان سایز بینی را کوچک کرد و ماندگاری آن تنها تا شش ماه می باشد. اما فیلرهای پوستی می توانند به صورت موقتی برآمدگی ها را برطرف کنند و ویژگی های خاصی را بهبود بخشند.

اگر هر یک از شرایط زیر را دارا هستید ، می توانید از عمل بینی بدون بیهوشی در تهران بهره بگیرید :

 • حجم دادن به بینی
 • بهبود نوک دماغ
 • صاف کردن برآمدگی ها و قوز بینی
 • پنهان کردن برآمدگی روی پل بینی
 • صاف کردن یک بینی که انحراف کمی دارد

جراحی دماغ بدون بیهوشی در تهران راهی عالی برای ایجاد تغییرات کوچک در بینی می باشد. البته همانطور که ذکر شد در صورتی که می خواهید تغییرات بزرگ و قابل توجهی در صورت خود ایجاد کنید ، نیاز است تا با مراجعه به بهترین جراح بینی تهران ، از روش جراحی بهره بگیرید.

عمل بینی - دکتر رجب پور

ماساژ بینی بعد از جراحی

بسیاری از پزشکان و جراحان بعد از این عمل ، از تکنیکی به نام ماساژ استفاده می کنند. این رویکرد به منظور کاهش دادن تورم بینی ، افزایش جریان خون و شکل دهی به دماغ انجام می پذیرد. ماساژ دادن بینی می تواند ایرادات کوچکی که بعد از عمل بینی روی آن دیده می شوند را بهبود بخشد. فرورفتگی یا برآمدگی روی بینی ، تورم نقطه ای ، خمیده و کج شدن بینی از این دست مشکلات می باشند.

توجه داشته باشید که اصول اولیه و درست ماساژ بینی بعد از عمل ، باید توسط یک جراح خوب بینی در تهران به شما آموزش داده شود و نباید خودسرانه کاری را انجام دهید ، زیرا امکان دارد به بینی خود آسیب بزنید. یکی از نکاتی که همیشه باید در نظر داشته باشید این است که این رویکرد باید از پایان ماه دوم بعد از جراحی زیبایی بینی آغاز شود ، زیرا پیش از آن بینی هنوز به استحکام مورد نظر نرسیده است.

بعد از این مدت ، می توانید تا شش ماه ، روزانه سه بار و به مدت یک دقیقه بینی خود را ماساژ دهید. علاوه بر مشورت گرفتن از یک جراح بینی ماهر در تهران ، می توانید از فیلم های آموزشی نیز بهره بگیرید.

مشکلات و عوارضی که احتمالی پس از عمل بینی 

باید این موضوع را در نظر داشته باشید که با انتخاب یک پزشک با تجربه و با مهارت امکان وقوع این موارد تا حد قابل توجهی کاهش می یابد و تا حد زیادی نگرانی های شما را برطرف می کند، اما با اینحال جراحی زیبایی بینی نیز مثل هر عمل دیگری خطراتی را با خود به همراه دارد. برای مثال انسداد بینی به علت وجود تامپون و ترشحات خشک شده در آن امری طبیعی است. در این مدت باید از دهان نفس بکشید. همچنین تورم، کبودی و درد در اطراف بینی و زیر چشم ها رخ می دهد که تا سه هفته، خود به خود از بین می روند.

عوراض جانبی دیگر جراحی بینی

 • آسیب به غضروف تیغه
 • تغییر حس بویایی پس از عمل بینی
 • خونریزی شدید
 • لخته شدن خون در رگ ها
 • بروز حساسیت به داروی بیهوشی
 • عفونت
 • ایجاد اسکار و بهبود نیافتن زخم
 • سوراخ شدن سپتوم
 • راضی نبودن از نتیجه نهایی

علت مرگ در جراحی بینی

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که امنیت این امر را تعیین می کند این است که بیمار تمام مدت تحت نظر باشد. اگر دکتر عمل بینی در تهران با دقت شرایط فرد را بررسی کرده باشد، بیماری هایی که ریسک بروز عوارض و خطرات را افزایش می دهد را تشخیص داده و روندی ایمن را به ارمغان می آورد. بیشتر این عوارض پس از جراحی زیبایی بینی مربوط به داروی بیهوشی هستند. اکثر پزشکان بسته به سن مراجعه کننده، به صورت روتین به او به دستور می دهند تا تحت آزمایش خون، نوار قلب و X ray از قفسه سینه قرار گیرد. این آزمایش های ساده تعیین می کنند که قلب، ریه ها، کبد و کلیه های فرد سالم هستند و شخص می تواند بیهوشی را تحمل کند یا خیر. غیر از این موارد در حین جراحی بینی نیز علائم حیاتی زیباجو از طریق یک صفحه به نمایش در می آید تا در صورت بروز هر گونه مشکل اقدامات فوری انجام شوند.

در کل می توان گفت با اینکه مرگ در حین عمل بینی امکان دارد، اما احتمال آن یک در میلیون است و با انتخاب پزشکی حاذق و متبحر می توان ریسک بروز این عارضه را تا حد امکان کاهش داد.

نتیجه‌ گیری :

رینوپلاستی از جمله اعمال جراحی است که به منظور زیباتر کردن ظاهر بینی در افراد انجام می شود. در این بخش کوشش کردیم مطالب مربوط به عمل بینی ، هزینه آن ، و مراقبت های قبل و بعد از آن و غیره را برای خوانندگان گرامی توضیح دهیم.

اگر شما هم قصد دارید در آینده عمل زیبایی بینی انجام دهید مطالعه مطالب این مقاله می تواند برایتان سودمند باشد. از این رو پس از خواندن این مقاله در انتخاب بهترین جراح بینی دقت و وسواس بیشتری داشته باشید تا پس از عمل، نتیجه آن برایتان مطلوب و رضایت بخش باشد.

سوالات متداول جراحی بینی

چه سنی برای عمل بینی مناسب است؟

به طور معمول سن 18 تا 40 سالگی برای عمل دماغ مناسب است و می توان برای این عمل جراحی اقدام کرد.

استفاده از چسب روی بینی تا چه مدت باید پس از عمل بینی توصیه می شود؟

حداقل تا دو هفته پس از عمل زیبایی بینی به منظور کاهش ورم باید از چسب روی بینی استفاده کرد.

آیا انجام جراحی دماغ در دوران حاملگی امکان پذیر است؟

به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی در حین عمل و همچنین مصرف دارو و قرص پس از عمل جراحی بینی که تاثیر منفی روی جنین می‌گذارد، جراحی زیبایی دماغ در این دوران امکان پذیر نیست.

از چه زمانی پس از عمل زیبایی دماغ می توان اجسام سنگین را جابجا کرد؟

حداقل پس از سپری شدن یک ماه از جراحی زیبایی بینی می توان اجسام را حمل و جا به جا کرد. البته توصیه می شود از اجسام سبک شروع کنید و به مرور سراغ اجسام سنگین بروید.

چه مدت قبل و پس از عمل دماغ نباید سیگار و قلیان مصرف کرد؟

حداقل به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل زیبایی بینی باید از مصرف سیگار و قلیان خودداری کرد.

آیا امکان اینکه همراه عمل بینی جراحی های دیگری نیز انجام شود هست؟

بله، اگر شما چانه کوچکی داشته باشید احتمالا پزشک در مورد بزرگ کردن چانه با شما مشورت خواهد کرد. این امر به این دلیل انجام می شود که یک چانه کوچک می تواند باعث بزرگ به نظر آمدن دماغ شود. انجام این پروسه الزامی نیست، اما می تواند نتیجه را بهتر کند.

 همچنین پروسیجرهای دیگری مثل لیپوساکشن صورت، بلفاروپلاستی، لیفت گونه، تزریق لب و غیره نیز می تواند همراه با رینوپلاستی انجام شود. ترکیب این جراحی ها مزایایی را با خود به همراه دارد، چون زیباجو تنها یک بار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و دوره نقاهت یک بار طی می شود.

در روز جراحی بینی کدام رژیم غذایی مناسب است؟

در روز عمل فرد بیمار باید از خوردن برخی از غذاها خودداری کرده و برخی دیگر از غذاها را باید استفاده کند. غذاهایی که باید از آن ها پرهیز کند؛ شامل سیب زمینی پخته، غذاهای سفت، سبزیجات آب پز، سوپ، غذاهای تند و فلفلی و غذاهای دیرهضم است. علاوه بر این میوه ها و آب میوه هایی حاوی اسید همانند پرتقال و آب پرتقال را نیز نباید استفاده کند. پس از عمل بینی هم در روزهای نخست باید نوشیدنی هایی همانند آب آناناس، آب انبه و آناناس پوره شده را مصرف کند که سبب تسریع در بهبود زخم های جراحی می شود.

آیا عمل بینی تحت پوشش بیمه است؟

از آن جایی که این عمل جزء اعمال جراحی زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش خدمات بیمه قرار نمی گیرد. با وجود این که اگر این عمل به منظور رفع نقص یا اختلالات تنفس باشد در این صورت بخشی از هزینه یا کل آن ممکن است توسط بیمه پرداخت شود. در پاسخ به سوال ” ایا عمل انحراف بینی شامل بیمه میشود ؟ ” باید گفت: اگر هدف شما از عمل بینی رفع مشکلات عملکردی و یا ناراحتی های تنفسی و آسیب دیدگی بینی باشد، باید قبل از انجام عمل جراحی دماغ با شرکت بیمه ارتباط بگیرید. زیرا پرداخت هزینه های این عمل ها به احتمال زیاد نیازمند گرفتن مجوزهای مربوطه است. اما عملی که تنها با هدف زیبایی و بهبود ظاهر فرد انجام می شود خارج از خدمات تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. بنابراین هزینه عمل رینوپلاستی بینی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

حتی ممکن است یک عمل جراحی بینی هم به دلیل رفع نواقص و آسیب دیدگی های بینی و ناراحتی های تنفسی باشد و هم به دلیل زیبایی انجام شود. در این صورت بخشی از هزینه عمل زیبایی بینی که به رفع نواقص و آسیب دیدگی های بینی می پردازد شامل بیمه می شود و بخش دیگر عمل که زیبایی ظاهر بینی می پردازد خارج از پوشش بیمه قرار می گیرد.

جهت دانلود فایل  PDF مقاله عمل بینی بر روی دکمه دانلود کلیک کنید.

نظرات

4.7 3 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمیده

من تازه فیلر زدم بینیم رو ، کی می تونم برای عمل بیام؟

drrajabpur13

۶ ماه بعد از تزریق

راحیل

من پیش آقای دکتر رجب پور ، عمل زیبایی دماغ انجام دادم و نتیجه انقدر خوب شده که همه ازم میپرسن کجا عمل کردم و من آقای دکتر رو معرفی میکنم