لیفت پیشانی

با گذشت زمان و نشستن گرد پیری بر روی صورت ، عضلات تضعیف می شوند و چربی زیر پوست از بین می رود. همین دو عامل موجب می شوند چین و چروک در نقاط مختلف صورت از جمله پیشانی دیده شود. این مسئله بیشتر در سنین 40 تا 50 سالگی رخ می دهد و نه تنها بانوان ، بلکه آقایان را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به کاهش اعتماد به نفس این دسته افراد می شود. البته جای نگرانی نیست ، امروزه پزشکان و جراحان زیادی با بهره گرفتن از لیفت پیشانی یا ابرو این مشکل را برطرف می کنند و زیبایی و طراوت را به چهره زیباجویان باز می گردانند. با دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح لیفت پیشانی در تهران همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در این مورد به دست آورید.

لیفت پیشانی + دکتر رجب پور

چرا لیفت پیشانی صورت می پذیرد؟

شل شدن عضلات علاوه بر ایجاد چروک ، باعث می شود ابروها و پوست به سمت پایین حرکت کنند. پوست و بافت های نرم بعد از شل شدن ، قابلیت برگشتن به جای اول خود را از دست می دهند. این موضوع موجب می شود فاصله بین ابرو و چشم ها کم شود. هر چه ابروها پایین تر باشند ، چهره شما خسته تر ، ناراحت تر و عصبانی تر به نظر می رسد. این رویکرد ابروها را بالا می کشد و ظاهری با طراوت را برای شخص به ارمغان می آورد.

خطرات و عوارض لیفت کردن پیشانی

این پروسه عارضه های مختلفی دارد که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم :

 • ایجاد اسکار : امکان دارد بعد از لیفت پیشانی جای زخم ها نمایان باشد.
 • تغییر در حس پوست : این جراحی می تواند منجر به بی حسی موقت و یا دائمی در پیشانی یا بالای سر شود.
 • عدم تقارن در محل قرارگیری ابروها : ممکن است بعد از این پروسیجر یک یا هر دو ابرو بالاتر از جایی که باید باشند قرار بگیرند. البته ممکن است این عدم تقارن با گذشت زمان ، در دوره نقاهت بر طرف شود. اما در صورتی که این معضل رفع نشد ، می توان با درمان های دیگری مثل تزریق بوتاکس یا جراحی ترمیمی آن را از بین برد.
 • مشکلات مربوط به مو : لیفت پیشانی می تواند باعث بالا رفتن خط رویش مو و یا ریزش در قسمت هایی که تزریق صورت گرفته شود. اگر ریزش مو خود به خود درمان نشود ، می توان با برداشتن بخشی از اسکالپ و انجام آزمایش روی آن و یا استفاده از گرافت درمان کرد.

عوارض دیگری نیز مثل خونریزی ، خطرات بیهوشی ، خشکی چشم ، عفونت ، درد و آسیب به عصب ها نیز از مشکلات احتمالی می باشند. البته در صورتی که بهترین دکتر لیفت پیشانی در تهران را انتخاب کرده باشید ، هیچ یک از این مشکلات پیش نخواهند آمد.

لیفت پیشانی با نخ در تهران

این روند به دو طریق انجام می شود. در روش اول بخیه های جذبی و خیلی نازک زیر پوست زده می شوند و پزشک با استفاده از این تکنیک می توانید پوست را بالا بکشد. در روش دوم ، خارهای نامرئی و بدون دردی خود را به پوست متصل می کنند تا نخ به بافت و عضلات زیرین محکم بسته شود و بعد پوست کشیده می شود.

زمانی که نخ خاردار وارد پوست شود ، روند درمانی بدن تحریک می شود. با اینکه زیر پوست زخمی ایجاد نمی شود ، اما بدن مواد بخیه را تشخیص می دهد و تولید کلاژن را در ناحیه مورد نظر شروع می کند. کلاژن می تواند جاهای خالی پوست افتاده را پر کند و ظاهری جوان به شما بخشد. اغلب مراجعه کنندگان گزارش کرده اند بعد از لیفت پیشانی پوستشان سفت تر به نظر می رسد. اما پس از یک سال تاثیر آن رو به کاهش می رود ، چون این نخ ها شروع به حل شدن می کنند.

مراحل بالا بردن پیشانی با نخ

 1. ابتدا بهترین دکتر لیفت پیشانی تهران از شما می خواهد تا روی تخت به پشت بخوابید. سپس با استفاده از الکل صورت تمیز شده و بی حسی موضعی انجام می پذیرد.
 2. یک سوزن نازک یا کانولا به زیر پوست وارد می شود. این امر امکان دارد بین سی تا چهل و پنج دقیقه به طول بی انجامد.
 3. زمانی که نخ ها وارد شدند ، سوزن ها به بیرون کشیده می شوند. در این زمان ممکن است کمی فشار احساس کنید.
 4. پس از تنها چند دقیقه ، پروسه لیفت پیشانی به پایان می رسد و می توانید به خانه بروید.

انواع لیفت ابرو یا پیشانی

تکنیک های استفاده شده در این عمل بسته به نیازهای شما و شرایط شخصی با هم متفاوتند. تشخیص این موضوع به عهده یک دکتر خوب لیفت پیشانی در تهران می باشد و ممکن است از یکی از متدهای زیر استفاده کند :

 • کلاسیک : در این روش ، بهترین جراح لیفت پیشانی تهران برشی را که مثل یک هدفون روی سر ایجاد می کند. این برش از یک گوش شروع شده ، از روی سر ادامه پیدا می کند و به گوش دیگر می رسد. سپس به آرامی این پوست بلند می شود و هر گونه بافت یا چربی اضافی و در صورت نیاز ؛ عضلات بیرون آورده می شوند. در این پروسیجر ابروها نیز بالاتر قرار می گیرند و پوست اضافی بریده می شود.
 • اندوسکوپی : تفاوت این دو تکنیک ، اندازه برش است. در لیفت پیشانی اندوسکوپیک ، پزشک سه تا پنج برش کوتاه را روی پوست سر ایجاد می کند که هر کدام کمتر از سه سانتی متر طول دارند. سپس یک اندوسکوپ وارد یکی از این برش ها شده و به ایشان اجازه می دهد که عضلات و ماهیچه های زیرین را ببیند. از طریق یک برش دیگر ، جراح یک ابزار دیگر را وارد می کند که پوست را بالا می کشد. بافت و چربی اضافه تخلیه می شود و در صورت لزوم عضلات جا به جا می شوند. درست مثل روش کلاسیک ممکن است ابروها بالاتر بروند. از نکات مثبت این رویکرد این است که دوره ریکاوری کوتاه است و اسکار ایجاد شده بسیار کوچک تر می باشد.

لیفت پیشانی با بوتاکس

در این پروسیجر ، ماده بوتاکس به پیشانی تزریق می شود و حرکات عضلات این ناحیه را موقتا محدود می کند. این محدود شدن به ابروها اجازه می دهد بالاتر بروند و چین و چروک این قسمت از صورت برطرف شود ؛ و در نتیجه چهره ای آرام تر داشته باشید. مشاهده اثر نهایی و ریکاوری از این متد بسیار سریع می باشد. شما می توانید نتیجه را پس از یک هفته مشاهده کنید ؛ اما ممکن است برخی افراد تا یک ماه متوجه هیچ تغییری نشوند. تزریق بوتاکس می تواند بین سه تا چهار ماه ماندگاری داشته باشد.

لیفت کردن پیشانی با پلکسر

این روند ، یک روش جایگزین است که به سفت کردن پوست کمک می کند. در این تکنیک ، بهترین جراح لیفت پیشانی تهران با به کار گرفتن دستگاه پلکسر ، نقاطی روی پوست ایجاد می کند و سلول های سطحی پوست بدون آسیب به بافت های اطراف پالایش می شوند ( از جامد به گاز تبدیل می شوند). توجه داشته باشید یک ماه قبل از درمان فرد نباید در معرض نور خورشید قرار گرفته باشد.

در این متد از کرم بی حسی استفاده می شود و هر جلسه بین 20 تا 60 دقیقه به طول می انجامد و ممکن است به مدت 6 تا 8 هفته ، هفته ای یک تا سه جلسه درمان نیاز باشد. پس از خاتمه ، پیشانی قرمز و متورم خواهد شد. روی هر نقطه ممکن است پوسته پوسته شود ، این نواحی تا هفت روز نباید لمس و دستکاری شوند. این مناطق باید تمیز و خشک بمانند و تا سی روز از گرما و نور آفتاب در امان باشند.

آماده شدن برای لیفت پیشانی

در مرحله نخست ، باید در مورد این روند با یک جراح پلاستیک خوب در تهران صحبت کنید و از او مشاوره بگیرید. در اولین جلسه ایشان اقداماتی را انجام می دهند که در ادامه به آن پرداخته ایم :

سوابق پزشکی شما را بررسی می کنند : برای پاسخ به سوالاتی در مورد بیماری های فعلی و قبلی خود آمادگی داشته باشید. در مورد داروهایی که مصرف می کنید و جراحی هایی که پیش از این انجام داده اید نیز دکتر خود را مطلع سازید.

معاینه فیزیکی انجام می دهد : برای تعیین گزینه های درمان ، پزشک بخش های مختلف صورت را بررسی و اندازه گیری می کند ، ابتدا یک بار زمانی که چشم ها باز است و سپس با چشم های بسته. برای درج در پرونده پزشکی نیز ممکن است از شما عکس برداری شود.

در مورد انتظارات شما صحبت خواهد شد : توضیح دهید که از لیفت پیشانی چه می خواهید و دوست دارید بعد از عمل چه ظاهری داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که ریسک ها و مزیت های این جراحی را به طور کامل درک کرده اید.

امکان دارد پیش از این پروسیجر مجبور شوید :

 • مصرف دخانیات و نیکوتین را قطع کنید ؛ سیگار کشیدن جریان خون در پوست را کاهش می دهد و روند بهبود را کند می کند.
 • از خوردن داروهای خاص خودداری کنید ؛ داروهایی مثل آسپرین ، داروهای ضد التهاب و دمنوش های گیاهی می توانند ریسک خونریزی را بالا ببرند.
 • از یک نفر کمک بگیرید ؛ با یکی از آشنایان یا اعضای خانواده خود هماهنگ کنید تا بعد از لیفت پیشانی شما را به خانه ببرند و چند روز از شما مراقبت کنند.

پس از لیفت کردن پیشانی در تهران

پس از اتمام کار ، پیشانی پانسمان می شود تا تورم به حداقل برسد. احتمال دارد لوله های کوچکی در برش ها قرار بگیرد تا خون یا مایع اضافی از طریق آن تخلیه می شود. در این مرحله دکتر خوب لیفت پیشانی در تهران به شما توضیح خواهد داد که چگونه از زخم ها مراقبت کنید.

در چند روز اول بعد از لیفت پیشانی :

 • هنگام خواب و استراحت سر را بالاتر از بدن قرار دهید و اگر درد داشتید ، از مسکن های غیر تجویزی استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم ، از کمپرس سرد یا یخ استفاده کنید. البته یخ را مستقیم روی زخم ها قرار ندهید و یک حوله دور آن بپیچید.
 • از وارد کردن فشار روی ناحیه جراحی شده جدا پرهیز کنید.

زمانی که زخم ها در حال خوب شدن باشند ، ممکن است خارش و بی حسی را تجربه کنید. این موضوع با گذشت زمان کمتر می شود. بانداژ و پانسمان بعد از یک تا سه روز و بخیه ها معمولا بعد از هفت تا ده روز برداشته می شوند. شما می توانید حدود دو هفته بعد به فعالیت های عادی و روتین خود بازگردید.

برای اطلاع از زمان مناسب استحمام و غیره با بهترین جراح لیفت پیشانی تهران مشورت کنید. جای برش ها با گذشت زمان محو می شود ، اما می توانید برای پوشاندن آن ها از مواد آرایشی کمک بگیرید. البته توجه کنید که مواد آرایشی تنها زمانی استفاده شوند که زخم ها به طور کامل خوب شده باشند ، وگرنه ریسک بروز عفونت بالا می رود.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

اگر تحت جراحی بالا بردن پیشانی قرار گرفته اید، ورم و کبودی قابل ملاحظه قابل انتظار خواهد بود. ممکن است اطراف چشم هایتان نیز ورم کند ولی اصلاً جای نگرانی نیست و این ورم به سرعت فروکش خواهد کرد.

در طول دوره ریکاوری لیفتینگ پیشانی لازم است سر را بالا نگه دارید و از خم کردن سر و انجام فعالیت های سنگین که ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون شده و به ناحیه درمان شده فشار وارد کرده و عوارضی را به دنبال بیاورد ، خودداری کنید. بمنظور سپری کردن یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز اقدامات زیر را انجام دهید :

 • با استفاده از چند بالش ، سر را بالا نگه دارید و در حالت لم داده استراحت کنید. این کار به کاهش ورم کمک می کند.
 • حداقل در طول 48 ساعت اول بعد از جراحی ، بر روی نواحی درمان شده و اطراف آن ، کمپرس یخ قرار دهید.
 • بعد از جراحی ، برای وارد آوردن فشار ملایم به ناحیه درمان شده ، از بانداژهای مخصوص استفاده کنید. این بانداژ معمولاً به مدت 24 ساعت روی ناحیه درمان باقی مانده و سپس به دست جراح برداشته خواهد شد.
 • دوبار در روز با استفاده از پر اکسید هیدروژن بخیه ها و خطوط برش را به آرامی بشویید و سپس پماد نئوسپورین روی آن قرار دهید. این کار از لخته شدن خون و شکل گیری پوسته جلوگیری کرده و اسکار را بهبود می دهد.
 • باید در طول دوره مراقبت های بعد از عمل لیفت پیشانی ، موها را با ملایمت با شامپو بچه بشویید. این کار را تا 48 ساعت بعد از عمل ادامه دهید. همچنین در موقع شستن موها ، حتماً دمای آب را کنترل کنید تا ولرم باشد.
 • ورم و کبودی بعد از عمل ، به مرور فروکش می کند. اگر دید دوتایی داشتید اصلاً نگران نباشید. این حالت در طول چند روز اول بعد از درمان ، فروکش می کند.
 • در صورت سردرد داشتن یا بی حس بودن ناحیه جراحی نیز باید بدانید که این حالت تنها چند روز ماندگار بوده و خیلی زود از بین می رود. اگر در ناحیه برش ها احساس خارش یا بی حسی کردید بدانید که این حس کاملاً طبیعی است و بدون اینکه برای شما مشکلی بوجود بیاورد ، به مرور از بین خواهد رفت.
 • تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور مورد استفاده قرار دهید و در طول مدتی که سردرد دارید یا دید تان دوتایی است ، اصلاً رانندگی نکنید.
 • حتماً در طول 24 اول و 14 روز اول بعد از جراحی  ، در جلسات فالو آپ مقرر شده ، شرکت کنید.

بعد از لیفت پیشانی و در دوره نقاهت ، اگر با تورم ناگهانی ، تنگی نفس ، درد در قفسه سینه و ضربان قلب نا منظم مواجه شدید سریعا با پزشک تماس بگیرید یا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها