بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک تهران کیست ؟ داشتن ظاهر زیبا از خواسته های بسیاری از مردم است. به گونه ای که همه افراد به دنبال راهکارهایی برای مطلوب تر و زیباتر کردن ظاهر خود هستند. جراحی پلاستیک و زیبایی بهترین راهکار برای رفع عیوب و مشکلات ظاهری افراد است. این جراحی باید زیر نظر متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک انجام شود. تا فرد پس از عمل جراحی به نتایج مطلوب خود برسد. جراحی پلاستیک، بسیار حساس است. زیرا در صورت عدم تخصص و تجربه کافی جراح نه تنها فرد به نتایح مطلوب خود نمی رسد بلکه مشکلات و عوارض خطرناکی هم به بار می آورد. از این رو عمل جراحی زیر نظر بهترین جراح پلاستیک تضمین کننده دستیابی به نتایج مطلوب می باشد. در این مقاله دکتر رجب پور درباره بهترین جراح پلاستیک و نحوه انتخاب آن توضیحاتی را مطرح نموده اند، پس با ما همراه باشید. 

 

بهترین جراح پلاستیک تهران - دکتر رجب پور

 

پیشرفت دانش پزشکی در سال های اخیر منجر به گرایش افراد بیشتری به جراحی زیبایی و ترمیمی صورت شده است. زیرا در زمان های گذشته این عمل با سختی های زیادی به همراه بود اما در حال حاضر جراحی زیبایی و ترمیمی بسیار آسان تر شده است. البته مهارت و تجربه جراح پلاستیک در نتیجه نهایی بسیار موثر است. اغلب افراد برای انجام جراحی های خود به دلیل امکانات بالا در بیمارستان ها، به تهران مراجعه می کنند. هرچند پیدا کردن بهترین جراح پلاستیک در تهران کار چندان آسانی نیست. آیا شما نیز به دنبال جراح پلاستیک خوب در تهران هستید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

جراحی پلاستیک در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شود:

1- جراحی ترمیمی کارکردی :

این نوع جراحی برای اصلاح عملکرد یکی از عضوهای صورت انجام می شود. در واقع انجام این عمل ضروری و حیاتی است. مانند عمل بینی برای افرادی که دارای انحراف مادرزادی هستند و این مسئله منجر به ایجاد دشواری در روند تنفسی آن ها شده است.

2- جراحی ترمیمی محض :

در این جراحی ترمیم آثار زخم و سوختگی هدف اصلی می باشد.

3- جراحی زیبایی محض :

این نوع از جراحی برای رفع ایراد صورت برای زیباتر شدن انجام می شود و ضرورت پزشکی ندارد. یک جراح پلاستیک خوب در تهران باید در هر سه دسته فوق دارای مهارت کافی باشد. از طرفی جراح باید با اصول اولیه زیباشناختی آشنا باشد، زیرا عمل‌های جراحی زیبایی ترمیمی صرفا یک کار علمی نیست.

ویژگی های بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در تهران

برخی از ویژگی های یک جراح زیبایی به شرح زیر است:

 1. جراح پلاستیک بتواند با توجه به نوع پوست، جنس، وزن، گوشت و نوع استخوان بیمار نتیجه نهایی جراحی را تخمین بزند و با بیمار خود در این باره گفتگو کند.
 2. یک جراح زیبایی متعهد، باید از انجام جراحی های غیر ضروری پرهیز کند.
 3. یکی از مهم ترین نکات ایجاد ارتباط مناسب با بیمار برای آگاهی از انتظارات او می باشد. جراح پلاستیک باید با بیمار خود درباره مزایا و معایب جراحی صحبت کند و اطمینان پیدا کند که بیمار در شرایط روحی مناسبی به سر می برد.
 4. توانایی تجسم صورت بیمار را بعد از جراحی داشته باشد تا بتواند بهترین تصمیم را در زمان عمل اتخاذ کند.
 5. بارزترین ویژگی یک جراح پلاستیک خوب در تهران قطعا به روز رسانی دانش خود در زمینه تکنیک ها و فناوری های جدید در حوزه پزشکی است.
 6. یکی دیگر از ویژگی هایی که در بهترین جراحان پلاستیک یافت می شود، این است که شنونده خوبی هستند.
 7. جراح پلاستیک باید بتواند به خوبی به بیمار خود گوش دهد و در صورت لزوم بتواند ترس او را تسکین دهد.
 8. جراح پلاستیک باید خود شجاع باشد که بتواند شجاعت خود را به بیمار القا کند.

بهترین جراح پلاستیک ایران

همان طور که گفته شد، یک جراح پلاستیک باید پس از گذراندن دوره های آموزشی در دانشکده رشته پزشکی و تخصص زیبایی، برای سطح فوق تخصص جراح پلاستیک اقدام کند و پس از موفقیت در دوره های آموزشی و آزمون ها، به جراح پلاستیک زیبایی تبدیل می شود.

برخی از افراد معتقد هستند که بهترین جراحان پلاستیک در جهان، در ایران تحصیل کرده اند و ایرانی هستند و برخی دیگر نیز در بین این جراحان، به دنبال بهترین جراح پلاستیک ایران و یا بهترین جراح پلاستیک تهران می گردند که بتوانند عمل زیبایی و جراحی خود را زیر نظر این افراد بگذرانند.

به طور کلی، رنکینگ و رتبه بندی دقیقی برای ارزیابی بهترین جراح پلاستیک ایران و بهترین جراح پلاستیک تهران وجود ندارد که بتوان طبق آن، اقدام به تصمیم گیری در خصوص انتخاب بهترین جراحان پلاستیک ایران کرد. ولی می توان بر اساس برخی شواهد، بهترین جراحان پلاستیک ایران را تشخیص داد که از میان این شواهد می توان بر اساس نمونه کارهای پزشک و نیز رزومه علمی و تخصص و سابقه کار و دستاوردها و جوایز علمی که برده اند، برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، اقدام نمود.

بهترین جراحان پلاستیک ایران توانایی تشخیص کمبود و اختلالات موجود در شکل ظاهر هر فرد را داشته و بهترین روش درمانی را در بهبود ظاهر افراد اتخاذ می کنند. بهترین جراح پلاستیک ایران باید علاوه بر دانش، مهارت و تخصص و تجربه کافی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی، دانش و مهارت در زمینه زیبایی شناختی انسان و اعضای بدن افراد را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل، معماری بدن هر فرد را بر اساس خواسته ها و انتظارات وی، طراحی کرده و نسبت به جراحی آن اقدام نماید.

 

بهترین جراح پلاستیک تهران - دکتر رجب پور

 

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران

برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران ، اقدامات قبل که برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک ایران توضیح دادیم را می‌توانید انجام دهید. اگر در تهران هستید، می‌توانید به کلینیک بهترین جراحان پلاستیک ایران در تهران مراجعه کنید و در این مراجعه حضوری، اطلاعات ارزشمندی را از نحوه کار جراح به دست آورید. در این زمینه شما می توانید برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران ، از نکاتی که در زیر آورده ایم نیز استفاده کنید:

نکات اساسی در انتخاب بهترین جراح پلاستیک و جراح زیبایی

⇐ اطمینان از تخصص و مدرک تحصیلی در زمینه جراحی پلاستیک

بسیاری از افراد گمان می کنند هر شخصی که پزشک جراح باشد، صلاحیت انجام عمل جراحی پلاستیک را دارد و با مشاهده تبلیغات جراحی پلاستیک ارزان قیمت در سایت ها و شبکه های اجتماعی وسوسه می شوند که خود را زیر تیغ هر جراحی بسپارند. اما واقعیت این است که جراحان پلاستیک و زیبایی باید دوره های جراحی پلاستیک را بگذرانند و پس از اخذ مجوزهای لازم واجد شرایط انجام عمل جراحی پلاستیک و زیبایی شوند.

⇐ بررسی تجربیات جراح با توجه به نوع عمل جراحی

زمینه های تخصصی عمل جراحی پلاستیک متعدد است و جراحان پلاستیک در زمینه های مختلف تخصص دارند. از این رو باید جراحی را انتخاب کنید که در یک زمینه خاص تخصص و تجربه انجام اعمال جراحی متعددی را داشته باشد.

بهترین جراح پلاستیک تهران می تواند در زمینه های مختلف از جمله جراحی بینی، پروتز سینه ، جراحی پلک، پیکرتراشی بدن، بوتاکس و فیلر، اتوپلاستی و موارد مشابه دیگر، تجربه بیشتری نسبت به سایر فیلدهای جراحی پلاستیک داشته باشد از این رو بهتر است بهترین جراح پلاستیک تهران را بر اساس تجربه ای که در زمینه مشخصی دارد انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتایج را از عمل جراحی زیبایی خود به دست آورید.

نکته ذکر شده در بالا را شاید بتوان به عنوان یکی از مهم ترین نکات در انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران معرفی کرد لذا دقت لازم را در انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران ، با توجه به این نکات، داشته باشید.

⇐ ایجاد حس آرامش و امنیت توسط جراح

این که یک جراح پلاستیک را انتخاب و به وی اعتماد کنید تصمیم بسیار مهمی است. زیرا انجام یک جراحی پلاستیک نوعی ریسک بزرگ محسوب می شود. از این رو توصیه می شود جراحی را انتخاب کنید که بتواند به شما حس آرامش و امنیت بدهد و کاملا به او اعتماد کنید و از کسب نتایج مطلوب جراحی او مطمئن باشید.

⇐ درباره امکانات و تجهیزات اتاق عمل تحقیق کرده و از آن مطمئن شوید.

جراحی پلاستیک باید در اتاق عملی انجام شود که از امکانات مطلوب همانند سیستم های پشتیبانی و احیا برخوردار باشد. تا مواقع اضطراری و ایجاد هر گونه مشکل جدی این امکانات و تجهیزات در دسترس باشد. جراح پلاستیک باید در این گونه اتاق های عمل به انجام جراحی بپردازد.

⇐ برخورداری از اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری

برخورداری از اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری به همان اندازه مهم است که جراح باید تخصص و مهارت داشته باشد. مراعات حال مراجعه‌کننده و بیمار و نیز برخورد شایسته در قبل و حین عمل جراحی و حتی پس از آن نشان دهنده وجود اخلاق و منش حرفه‌ای یک پزشک جراح است. انجام خدمات جراحی پلاسیتک اعم از مشاوره و عمل جراحی با داشتن دقت و مسئولیت پذیری، بعد دیگر اخلاق حرفه ای جراح زیبایی به شمار می رود.

⇐ آگاهی از تکنیک های مدرن در جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک همانند هر حوزه پزشکی و جراحی دائما در حال تحول و پیشرفت است و با گذشت زمان تکنیک های جدیدی مطرح و استفاده می شود. تکنیک های مدرن نواقص روش های قبلی را برطرف می‌کند و همچنین نتایج مورد انتظار بیماران را بیشتر برآورده می کند. آگاهی از تکنیک های مدرن جراحی پلاستیک و تلاش در جهت کسب مهارت جراحی با این تکنیک ها برای هر جراح پلاستیکی ضروری است.

 

بهترین جراح پلاستیک تهران - دکتر رجب پور

 

بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در تهران کیست؟

اگرچه تعداد زیادی از جراحان پلاستیک تهران وجود دارند که ادعا می کنند جراح پلاستیک خوب هستند اما قطعا همه آن ها بهترین نیستند. دکتر احمد علی رجب پور فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی به دلیل انجام جراحی های بسیار موفق و جلب رضایت صد در صدی بیماران در حال حاضر به یکی از گزینه های بهترین جراح پلاستیک در تهران تبدیل شده است.

برخی از خدمات جراح زیبایی ایشان عبارتند از:

⇐ جراحی زیبایی پلک

وقتی پلک دچار افتادگی می شود، میدان بینایی کمتر می شود از طرفی چشم‌ها کوچک تر از حالت طبیعی دیده می شوند. بنابراین برای افزایش میزان دید و بازتر شدن چشم عمل جراحی انجام می شود. اگر افتادگی پلک بسیار زیاد باشد در حدی که مانع بینایی شود جراحی پلک دیگر یک عمل زیبایی نیست بلکه یک جراحی ضروری است.

⇐ جراحی زیبایی بینی و بازسازی انحراف بینی و راه هوایی

جراحی زیبایی بینی برای افرادی انجام می‌شود که از شکل ظاهری بینی خود رضایت ندارند و تمایل به اصلاح فرم آن دارند. انحراف بینی یکی از مشکلات بسیار مهم داخل بینی است که می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات تنفسی شود. بازسازی انحراف بینی و راه هوایی منجر به از بین رفتن اختلالات تنفسی خواهد شد.

⇐ چال گونه

یکی از جراحی های رایج در سال های اخیر انجام عمل چال گونه است. در این عمل با استفاده از یک ابزار مخصوص مقداری از عضله و بافت چربی برای ایجاد چال گونه تراشیده می شود. سپس از درون دهان و یا پوست گونه سمت دیگر این سوراخ با بخیه قابل جذب دوخته می شود.

⇐ جراحی گوش خارجی :

اتوپلاستی یا جراحی گوش عملی است که در آن اندازه و حالت گوش ها اصلاح می شود. درصد قابل توجهی از افرادی که به دنبال بهترین جراح پلاستیک در تهران هستند برای رفع بدفرمی گوش و گوش برجسته است.

بهترین جراح پلاستیک چه اقداماتی انجام می دهد؟

برای انجام جراحی پلاستیک نیاز به اقداماتی وجود دارد که جراح زیبایی آن ها را در حین جراحی انجام می‌دهد. اقداماتی که بهترین جراح پلاستیک انجام می دهد شامل موارد زیر می شود:

⇐ بهبود ظاهر نواحی مختلف بدن

جراح پلاستیک به درمان بیماری های خاصی نمی پردازد. به عبارتی این جراحان همانند متخصصان قلب، اعصاب، ریه و غیره نیستند که متمرکز بر قسمت خاصی از بدن هستند و به درمان بیماری ها و ناراحتی های آن می پردازند.

بلکه جراحان پلاستیک به لحاظ ظاهری و زیبایی شناختی با نواحی مختلف بدن آشنا هستند و در راستای بهبود ظاهر نواحی و کل بدن تلاش می کنند. انجام جراحی پلاستیک نیاز به آن دارد تا جراح با آناتومی بدن افراد آشنایی خوبی داشته باشد.  

⇐ انتقال بافت

اقدام دیگر جراح پلاستیک انتقال بافت ها از ناحیه یا قسمتی از بدن به قسمت های دیگر بدن است. آن‌ها همچنین توانایی ترمیم زخم ها و برش های عمیق و پیچیده را دارند. حتی در مواقع لزوم می توانند از پروتز و ایمپلنت برای ترمیم و اصلاح فرم بافت ها و نواحی بدن استفاده کنند.

⇐ ترمیم و بهبود جای زخم (اسکار)

در مواقعی ممکن است در اثر عللی در نواحی مختلف بدن زخم هایی ایجاد شود که پس از بهبودی جای زخم یا اسکار باقی بماند. یکی دیگر از اقدامات جراح پلاستیک ترمیم و اصلاح اسکارهای روی بدن است که با استفاده از روش ها و ابزارهای مختلف انجام می شود.

روش‌های یافتن بهترین جراح پلاستیک

 • جستجو در موتورهای جستجو و مراجعه به وب سایت های اینترنتی
 • مراجعه به وب سایت انجمن جراحان پلاستیک تهران و مشاهده فهرست این جراحان و مطالعه سوابق و رزومه
 • مراجعه به وب سایت های شخصی جراحان پلاستیک و مشاهده نمونه کارها و مطالعه سوابق تحصیلی و رزومه کاری آن ها
 • جستجو در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام و مطالعه سوابق و رزومه کاری جراحان و تماشای ویدیوی نمونه کارهای جراحی
 • مراجعه حضوری به مطب و کلینیک های جراح زیبایی و صحبت با بیماران و مراجعه کنندگان و نیز سنجش میزان رضایت آن ها از عملکرد پزشک جراح
 • پرس و جو از آشنایان، دوستان و اقوام نزدیک که به نوعی اطلاعات مفیدی در زمینه یافتن جراح پلاستیک متخصص و ماهر دارند.

 

جراح زیبایی

کلام آخر :

برای ویزیت و دریافت مشاوره رایگان در زمینه هر یک از موارد فوق می توانید به مطب دکتر احمد علی رجب پور فوق تخصص جراحی زیبایی به صورت حضوری مراجعه کنید.

در هنگام مراجعه می توانید سوالات خود را درباره تیم جراحی، کیفیت تجهیزات اتاق عمل و هزینه جراحی زیبایی و ترمیمی بپرسید.در صورتی که سابقه بیماری خاصی دارید و یا بنا به صلاح دید پزشک دارو مصرف می کنید حتما در شرح حال خود بیان کنید.

نتیجه جراحی زیبایی به میزان زیادی به مهارت جراح بستگی دارد. از این رو بدون انجام تحقیق و بررسی لازم اقدام به انتخاب جراح پلاستیک نکنید. در حال حاضر دکتر احمد علی رجب پور یکی از گزینه های بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در تهران می‌باشد که همواره سلامت و رضایت بیماران را در اولویت کار خود قرار می دهد.

از طرفی لازم به ذکر است که تمام خدمات انجام شده توسط ایشان جهت رفاه حال بیماران با قیمت مناسب ارائه می شود. هرگز فراموش نکنید با توجه به ایجاد تغییرات جدی در عمل‌های زیبایی و ترمیمی صورت و گاهی غیر قابل برگشت مراجعه به جراح پلاستیک خوب در تهران بسیار ضروری است.

در نظر داشته باشید که جراحی پلاستیک از جمله جراحی‌های بسیار حساس محسوب می‌شود که تخصص و تجربه جراح شرط اصلی موفقیت‌آمیز بودن جراحی است.

زیرا در صورتی که جراح فاقد ویژگی‌های یک جراح متخصص و باتجربه باشد، نه تنها انتظار نتایج مطلوب و قابل قبول وجود ندارد، چه بسا خطرات و عوارض بسیار خطرناکی می‌تواند پیامد یک جراحی غیر ایمن و غیر اصولی باشد.

از این رو به متقاضیان جراحی پلاستیک توصیه می‌کنیم در انتخاب جراح نهایت دقت را داشته باشند و با تحقیق کامل جراح مورد نظر خود را انتخاب کنند.

سوالات متداول

وظایف یک جراح پلاستیک چیست؟

بهبود ظاهر نواحی مختلف بدن، انتقال بافت و ترمیم و بهبود جای زخم از جمله اقدامات یه جراح زیبایی می‌باشد.

بهترین جراح پلاستیک چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

جراح پلاستیک با تجربه و خوب یا به نوعی بهترین جراح پلاستیک باید دارای دانش به روزباشد، با بیماران خود صادق باشد، شنونده خوبی بوده و ترس را از بیماران خود دور کند و با توجه به بررسی‌هایی که روی پوست و غیره انجام می دهد نتیجه نهایی را تخمین زده و با بیمار خود در میان بگذارد.

در انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

اطمینان از تخصص و مدرک تحصیلی جراح پلاستیک، بررسی تجربیات جراح، ایجاد حس آرامش و امنیت توسط جراح زیبایی، دارا بودن امکانات و تجهیزات اتاق عمل مدرن و همچنین تسلط به دانش روز و دارا بودن اخلاق و برخورد حرفه‌ای از نکاتی است که بهترین جراح پلاستیک و زیبایی باید دارا باشد

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها