جراحی بینی نوعی جراحی پلاستیک به شمار می‌رود که از حساسیت بالایی برخوردار است. چرا که اصلاح فرم بینی و زیبا نمودن ظاهر آن، به دستان توانمند جراحی متخصص و ماهر نیاز دارد. در جراحی‌های مختلف بینی، گاهاً نیاز است که متخصص جراحی بینی، ساختار و شکل بینی را از ابتدا ترسیم و طراحی کند و سپس به عمل آن بپردازد تا به شکل دلخواه درآید. در این صورت، علاوه بر مهارت، تجربه و تخصص جراح، به ذوق هنری و آگاهی وی از فاکتورهای زیبایی شناختی صورت انسان نیاز است تا به بهترین شکل ممکن، عمل زیبایی بینی صورت گیرد. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی بسیار مهم می‌باشد.

دلایل انجام عمل بینی

انجام جراحی بینی با هدف بهبود ظاهر نامطلوب و فرم بد آن و یا رفع مشکلات تنفسی و ناراحتی‌های ناحیه بینی انجام می‌شود و یا این که هر دو علت را شامل می‌شود. در هر صورت، به دلیل تغییر ساختار بینی، حتی در صورت این که هدف از جراحی، بهبود تنفس باشد، نیاز است تا در انتها نیز عمل زیبایی بر روی بینی انجام شود تا فرم بینی بعد از عمل نیز، فرمی چشم نواز باشد و زیبایی صورت فرد متقاضی عمل بینی را حفظ کند.

از این رو در صورت نبود تجربه، تخصص و مهارت کافی جراح، ممکن است نه تنها مشکل تنفسی فرد به خوبی رفع نشود، بلکه حتی ظاهر بینی او نیز زشت شده و نیاز به جراحی دوباره بینی پیدا کند. از این رو شما نیاز دارید برای انجام عمل بینی خود، چه برای عمل زیبایی بینی و چه برای عمل رفع مشکل تنفسی و یا هر دو، نیاز دارید تا بهترین جراح بینی را پیدا کنید و پس از مشاوره با او، بتوانید اطلاعات صحیح و مفید در این زمینه کسب کرده و پس از آن اقدام به تصمیم گیری برای انجام عمل بینی کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا با پارامترهای مختلف، مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترين جراح بيني را به شما عزیزان معرفی کرده و جزئیات آن را بررسی کنیم تا توانسته باشیم در جهت زیباتر شدن چهره شما و رسیدن به فرم بینی دلخواهتان، شما را راهنمایی کنیم.

یافتن بهترین جراح بینی

در دنیای جراحی‌های زیبایی، یکی از محبوب‌ترین‌ها که رواج بسیاری نیز در ایران و جهان داشته است، جراحی بینی می­‌باشد. از آن جایی که بینی در زیبایی صورت نقش بسیار مهمی دارد و بسیار افرادی هستند که از فرم بینی خود راضی نیستند و معتقدند زیبایی چهره آنها زیر بینی بد فرم، پنهان شده است، متقاضیان این نوع جراحی را بسیاری از افراد، فارغ از جنسیت و سن، تشکیل می‌­دهند. از این رو، پیدا کردن بهترین جراح بینی ، همیشه یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های افرادی است که تصمیم به انجام این جراحی دارند.

انتخاب دکتر بینی خوب در تهران از بین جراحان مشغول به فعالیت در این حوزه، نسبت به شهرهای دیگر بسیار سخت‌تر است. چرا که در شهرستان‌ها، جراح بینی که مهارت و تخصص کافی را در کنار تجربه و ذوق هنری داشته باشد، زودتر در بین مردم آن منطقه معروف شده و سرزبان‌ها می­‌افتد؛ پس یافتن وی نمی‌­تواند کار چندان سختی باشد. ولی یافتن بهترین جراح بینی در تهران ، در بین انبوه تبلیغات در این زمینه و همچنین تعدد پزشکان فعال در حوزه جراحی بینی، انتخاب بین آن‌ها بسیار سخت می­‌باشد و همچنین شاید در تهران نشود به بازاریابی دهان به دهان که در شهرستان ابزاری برای یافتن بهترين جراح بيني بود، اعتماد کرد.

بهترین جراح بینی در تهران

همچنین بسیارند کسانی که در این زمینه از عدم آگاهی مردم نسبت به موضوع جراحی بینی و جزئیات آن، سو استفاده می­‌کنند و خود را به عنوان بهترین جراح عمل بینی در تهران که از مهارت و تجربه خوبی برخوردار است جا زده و اقدام به عمل بینی می­‌کنند که نتایج همچنین عملی می­‌تواند برای افراد، فاجعه بار باشد؛ به شکلی که افراد ممکن است پس از صرف هزینه‌های بسیار و گذشت مدت زمان زیادی، به نتیجه دلخواه نرسیده باشند و یا به کل ساختار بینی‌شان دچار مشکلات عدیده‌ای شود. پس یافتن بهترین جراح زیبایی بینی در تهران می­‌تواند چالشی برای متقاضیان این عمل جراحی باشد.

یکی دیگر از نکاتی که این مسئله را بیش از پیش دشوار می­‌کند، یافتن بهترین جراح بینی تهران با قیمت مناسب است. بسیاری از متخصصان جراحی بینی در تهران، برای انجام ساده‌ترین عمل‌ها زیبایی بینی، دستمزدهای نجومی درخواست می­‌کنند که منصفانه نیست وقتی فردی می­‌تواند همان کیفیت خدمات را از پزشکی دیگر با همان مقدار مهارت و تجربه با قیمتی بسیار پایین‌تر دریافت کند، هزینه‌هایی سنگین برای دست یابی به ظاهر مطلوب خود پرداخت کند. پس ضمن یافتن بهترین جراح بینی تهران ، لازم است تا به قیمت‌هایی که جراح برای انجام عمل‌های مختلف ارائه می­‌دهد، دقت کرد.

در این خصوص، پیشنهاد ما به عزیزانی که تمایل به انجام عمل جراحی بینی دارند این است که ابتدا، تا جایی که ممکن است در زمینه جراحی بینی، چه عمل زیبایی بینی باشد و چه برای بهبود مشکلات تنفسی، و جزئیات آن، تحقیق و پرس و جو کنند تا بهترین اطلاعاتی را که می­‌توانند در این زمینه کسب کنند و با استفاده از این اطلاعات مفید، آگاهی را به دست آورند که هر کسی نتواند به راحتی از عدم آگاه این افراد در این زمینه سو استفاده کند و پیشنهاد دوم ما این است که با متخصصان در این زمینه گفت و گو کنند و از آن‌ها مشورت بگیرند. در این صورت، ضمن کسب اطلاعات مفید در زمینه جراحی بینی، به یک حدود قیمتی از کار هر جراح نیز دست پیدا می­‌کنند و این آگاهی سبب می­‌شود تا زیر بار هزینه‌های بسیار بالا برای انجام این عمل جراحی نروند.

در این زمینه شما می‌­توانید هم اکنون با یکی از بهترین جراح‌های بینی در ایران، دکتر احمدعلی رجب پور، ارتباط بگیرید و از وی در خصوص جراحی بینی، مشورت گرفته و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

مهم‌ترین و متداول‌ترین سؤالاتی که افراد در خصوص یافتن بهترين جراح بيني می­‌پرسند را می‌­توان به شکل زیر خلاصه کرد:

 • بهترین دکتر جراح بینی در تهران چه کسی است؟
 • دکتر جراح بینی خوب در تهران با قیمت مناسب چه کسی است؟
 • بهترین دکتر جراح بینی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
 • چه کسی بهترین جراح بینی‌های گوشتی در تهران محسوب می­شود؟

به طور کلی، متقاضیان جراحی بینی باید نسبت به انتخاب جراح بینی خود بسیار دقت کنند. زیرا نتیجه نهایی عمل زیبایی ارتباط مستقیم با مهارت و میزان تجربه جراح دارد. برخی از افرادی که به دلیل عدم آگاهی به سراغ جراحانی رفته‌اند که در حوزه جراحی بینی از تخصص کافی برخوردار نبوده‌اند، پس از جراحی، از بینی خود رضایت صددرصدی نداشته‌اند. توجه به این مسئله بسیار حائز اهمیت است که انجام عمل ترمیمی بینی نیازمند سپری شدن حداقل یک سال از جراحی بینی قبلی است.

افرادی که از نتیجه جراحی بینی خود راضی نیستند معمولاً تمایل به انجام عمل ترمیمی بینی دارند که شکل بینی‌شان را در عمل دوم اصلاح کنند و زیبایی چهره‌شان را بازگردانند. قطعاً گذراندن این پروسه برای هیچ فردی مطلوب نیست و از طرفی نیز، کل این پروسه منجر به اتلاف وقت و هزینه‌های بسیاری خواهد شد که اگر فرد در همان ابتدا، با کسب اطلاعات کافی در این زمینه، دریافت مشاوره درست و یافتن بهترین دکتر عمل بینی ، اقدام به انجام عمل بینی کرده بود، هیچ کدام از این مشکلات برای وی به وجود نمی‌­آمد. اما در صورتی که نیاز به عمل ترمیمی دارید به دنبال بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران و یا در ایران باشید.

اگر شما نیز از فرم بینی خود راضی نیستید و برای گرفتن مشاوره به دنبال جراح بینی خوب در تهران می­گردید، با ما همراه باشید تا در ادامه بهترین جراح بینی در تهران را بشناسیم.

مهم‌ترین دلایل برای انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی بینی، از آن نوع جراحی‌های حساس محسوب می‌شود که در صورت رخ دادن خطا به هر دلیلی، ظاهر بینی فرد، نافرم و نامطلوب می‌شود. از این نظر، مسلماً کسی تمایل ندارد ریسک کند و بینی خود را دست هر جراحی بسپارد که احتمال موفقیت عمل و دست یابی به نتیجه مطلوب را پایین بیاورد. زمانی که احتمال موفقیت پایین باشد و به نتیجه نامطلوب منجر شود، فرد از فرم بینی خود احساس رضایت نمی­­کند و به این ترتیب، به جراحی ترمیم بینی نیاز پیدا می‌کند. عمل ترمیم بینی نیز خود مستلزم صرف زمان و هزینه اضافی است. اما اگر این بار، فرد با تحقیق و مطالعه درست، مشاوره با متخصصین حرفه‌ای و انتخاب بهترین دکتر عمل بینی ، شانس موفقیت عمل ترمیم بینی خود را بالاتر ببرد، نتیجه جراحی نیز مطلوب نظر خواهد بود.

از دلایل دیگر این موضوع نیز می­توان به این اشاره کرد که بهترین جراح بینی به خواسته‌ها و انتظارات مراجعه‌کنندگان خود، اهمیت زیادی می‌دهد و تلاش بسیاری می‌کند ضمن حفظ سلامتی فرد، خواسته‌ها و انتظارات او را به بهترین شکل ممکن برآورده کند و در این راستا نیز از ارائه مشاوره مفید به متقاضیان این عمل جراحی، دریغ نمی­کند. همچنین با انتخاب بهترین جراح بینی ، فرد به هنگام وارد شدن به اتاق عمل، هیچ‌گونه استرس و تنشی نخواهد داشت و پس از عمل نیز از به دست آمدن نتایج مطلوب عمل جراحی بینی، احساس رضایت و شادمانی می­کند.

با توجه به مطالبی که در بالا خواندید، طبیعی است به این نتیجه برسید که انتخاب بهترین جراح بینی ، انتخابی بسیار مهم است و در زمان، هزینه، سلامت و زیبایی شما تأثیر بسیار زیادی می­گذارد.

ویژگی‌های بهترین جراح بینی

با توجه به این که از بینی گوشتی و یا استخوانی برخوردار هستید، می‌توانید سوابق کار و درجات علمی متخصصان جراحی پلاستیک را مورد بررسی قرار داده و سپس به انتخاب بهترین جراح بینی اقدام کنید. در امر جراحی زیبایی صورت و به خصوص جراحی بینی، به هیچ عنوان عجله نکنید و بدون تحقیق و بررسی به انتخاب جراح بینی اقدام نکنید.

خصوصیات بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی بینی را اگر بدانید، می‌­توانید با دیدی بازتر اقدام به گزینش بهترین جراح زیبایی بینی در تهران کنید. در سال­های پیشین، افراد بسیاری برای جراحی زیبایی بینی به سراغ متخصصانی می‌رفتند که توانایی جراحی برای رسیدن به بینی‌هایی با فرم فانتزی و عروسکی را داشتند.

در واقع، متقاضیان این مدل از بینی‌ها در گذشته بیشتر از زمان حال بود ( البته امروزه نیز افراد زیادی وجود دارند که بینی‌های عروسکی را از حالت طبیعی آن بیشتر می‌پسندند) اما در حال حاضر، طرف‌داران جراحی‌های زیبایی بینی، که ضمن حفظ زیبایی به بینی حالتی طبیعی بدهد، بیشتر شده است و افراد مراجعه‌کننده، اولین درخواست خود را در این خصوص با پزشک جراح بینی مطرح می‌کنند.

اگر شما هنوز تصمیم نگرفته‌اید که کدام فرم را انتخاب کنید و یا آشنایی با انواع فرم بینی ندارید پیشنهاد می‌کنیم با دکتر احمدعلی رجب پور در ارتباط باشید تا بتوانید در این زمینه با کسب اطلاعات مفید، اقدام به تصمیم گیری کنید.

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

انتخاب بهترین جراحی بینی طبیعی در تهران کار آسانی نیست. بسیاری از متخصصین در جلسات اول، وعده جراحی طبیعی به بیماران خود می‌دهند ولی پس از جراحی و طی شدن چند ماه، مراجعه‌کننده با نارضایتی به مطب پزشک مراجعه کرده و شاید چندین عمل برای بهبود وضعیت بینی او و ترمیم بینی، در جهت طبیعی سازی انجام گیرد.

با توجه به موارد گفته شده، توجه به این مسئله که متخصص از چه میزان تجربه و سوابق کاری در جراحی­های طبیعی بینی برخوردار است، می‌تواند کمک فراوانی به مراجعه کنندگان در کسب نتیجه مطلوب نماید. بررسی نمونه کارهای انجام شده جراح بینی، چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری، می‌تواند به شما در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی در تهران کمک بسیاری کند.

حال برای آن که بتوانید با شناخت مؤلفه‌هایی که یک متخصص را تبدیل به بهترین دکتر جراحی بینی می­‌کند، اقدام به انتخاب کنید، در زیر مواردی را آورده‌ایم که در این راستا می‌­تواند اطلاعات مفیدی به شما بدهد:

 • توانایی بالای جراحی، برای یک جراح زیبایی بینی امری ضروری محسوب می­شود.
 • جراح بینی باید به اصول اولیه زیبا شناختی آشنا باشد تا بتواند با انجام عمل بینی نسبت به ویژگی‌های صورت هر فرد، زیبایی صورت فرد را دو چندان به نمایش بگذارد.
 • برخورداری از دانش ریاضی، به عنوان یک مهارت ضروری برای تبدیل شدن به بهترین جراح بینی محسوب می‌شود.
 • یک جراح زیبایی بینی باید بتواند قبل از انجام جراحی، نتیجه را تصور کند. (هر چند در سال‌های اخیر با استفاده از یک سری نرم افزارها این تجسم سازی راحت‌تر شده است.)
 • برای فرد متقاضی عمل بینی، زمان کافی را جهت ارائه مشاوره و اطلاعات کافی در نظر بگیرد. درواقع بهترین جراح بینی باید صبور باشد تا در صورت نیاز، به تمامی سؤالات متقاضی پاسخ دهد.
 • بارزترین ویژگی بهترین جراح بینی در تهران این است که با جدیدترین روش‌های جراحی آشنا باشد.
 • یک جراح زیبایی بینی باید بتواند با بیمار خود ارتباط دو طرفه برقرار کند تا فرد متقاضی عمل بینی بتواند به او اعتماد کامل در خصوص انجام عمل جراحی بینی داشته باشد.
 • جراح بینی باید از قابلیت ارزیابی شرایط روحی بیمار برخوردار باشد. در برخی موارد ممکن است تصمیم بیمار برای انجام جراحی آنی و کاملاً احساسی باشد. در این صورت جراح باید سلامت روحی بیمار را در اولویت قرار داده و جراحی را به بعد موکول کند.
 • بهترین جراح بینی لازم است جلسات مشاوره را بعد از جراحی بینی نیز تکرار نماید تا وضعیت مناسبی در ظاهر بینی فرد بیمار ایجاد شود.
 • جراح بینی باید بتواند به خوبی معایب و مزایای جراحی بینی را به بیمار توضیح دهد.
 • همچنین متخصص جراحی بینی باید بتواند در رابطه با انواع بیماری که افراد متقاضی ممکن است با آن درگیر باشند، پرس و جو نماید.

چگونه بهترین دکتر جراحی بینی را انتخاب کنیم؟

با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد، برای آن که بتوانید بهترین نتیجه را از عمل جراحی بینی خود بگیرید، لازم است که بهترین دکتر جراحی بینی را انتخاب کنید. در این خصوص می‌­توانید کارهایی که در زیر برای شما لیست کرده‌ایم را انجام دهید.

 • تهیه یک لیست از بهترین جراحان بینی در تهران یا ایران، می‌­تواند به شما در انتخاب بهترین جراح بینی کمک بسیار زیادی کند.
 • برای تهیه این لیست، می­توانید از افرادی که در گذشته عمل جراحی بینی انجام داده‌اند و از نتیجه عمل خود در همان بار اول بسیار راضی هستند پرس و جو کنید و یا در گوگل و شبکه‌های مجازی جست و جو کرده و نتایج جست و جوی خود را بر اساس میزان اطلاعات به دست آمده از هر فرد، لیست کنید.
 • پس از تهیه لیست از بهترین جراحان منطقه مورد نظر، در خصوص سوابق کاری، افتخارات، نمونه کارها و غیره تحقیق کنید و از میزان تحصیلات و تخصص و مهارت آن‌ها در زمینه جراحی بینی، اطلاع پیدا کنید.
 • در لیست تهیه شده، با توجه به میزان کیفیت متخصص در مورد بالا، چند نام را گزینش کنید و به مطب آن‌ها مراجعه کنید. در حین مراجعه حضوری، با متخصص جراحی بینی، توقعات خود را مطرح کنید و توانایی‌های او در برخورد با متقاضیان و پاسخ دادن به سؤالات خود را بررسی کنید.
 • بهتر است زمانی به مطب دکتر مورد نظر مراجعه کنید که متقاضیان دیگر و همچنین افرادی که قبلاً دکتر مورد نظر بر روی بینی آن‌ها عمل جراحی انجام داده است، در مطب حضور داشته باشند تا بتوانید در خصوص فرد متخصص و روش کار او، از آن‌ها اطلاعات مفیدتری کسب کنید.
 • از متخصص جراحی بینی درخواست کنید که نمونه کارهای پیشین خود را به ششمانشان دهد.
 • به صورت غیر حضوری نیز می­توانید از طریق وب سایت رسمی جراح متخصص و یا صفحه وی در شبکه‌های مجازی، نمونه کارهایش را مشاهده کرده و مورد ارزیابی قرار دهید.

اگر نتایج عمل بینی رضایت بخش نبود، چه زمان باید برای جراحی ترمیمی بینی اقدام کرد؟

برای آن که بتوان به نتایج دلخواه در جراحی بینی رسید، باید در انواع مختلف جراحی، با توجه به نوع بینی، عملیات مختلفی بر روی آن انجام شود که می­­توان از میان آن‌ها به حذف استخوان‌های اضافی، کاهش حجم بینی، تقویت استخوان‌ها و غیره اشاره کرد.

برای انجام شدن موارد بالا، نیاز است که جراح بینی، تغییراتی را در ساختار بینی ایجاد کند که این موضوع با ایجاد جراحات و شکاف در پوست و غضروف بینی میسر می‌­شود. پس از جراحی، جای زخم این جراحات ممکن است تا مدت زمانی حدود 1 سال در بافت بینی باقی بماند. پس اگر جراح بینی خود را با دقت و توجه کافی انتخاب نکردید و از عمل بینی و نتایج آن رضایت ندارید، باید برای انجام عمل ترمیمی بینی، حداقل یک سال صبر کرده و سپس با انتخاب بهترین جراح بینی ، اقدام به عمل ترمیم بینی کنید.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

بسیاری از افراد معتقدند که بیشترین میزان عمل جراحی زیبایی بینی در جهان، در ایران اتفاق می­‌افتد و بیشترین میزان عمل جراحی زیبایی بینی در ایران، مربوط به شهر تهران است. مطب‌های بسیاری در تهران وجود دارد که عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی در آن‌ها انجام می‌شود. به همین جهت برای بسیاری از متقاضیان این عمل جراحی، یافتن بهترین جراح بینی در تهران یکی از مسائل بسیار مهم در این رابطه است. فاکتورها و معیارهایی برای انتخاب آن وجود دارد که در بالا به تفصیل تمامی جزئیات آن را برای شما شرح دادیم و بر اساس همین فاکتورها می­‌توانید گزینش قابل قبولی را برای یافتن بهترین جراح بینی انجام دهید.

مسئله بسیار مهمی که جدا از فاکتور یافتن بهترین دکتر جراحی بینی باید در نظر داشته باشید، این است که آیا شما واقعاً فردی مناسب برای انجام این عمل جراحی محسوب می­‌شوید؟

در ادامه لیستی از افرادی که برای انجام عمل جراحی بینی مناسب نیستند آورده‌ایم. اگر احساس می­‌کنید جزو افرادی هستید که در این دسته بندی جای گرفته‌اند، حتماً پیش از هر اقدامی در این خصوص با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

֎ افرادی که به اختلال بدشکل پنداری مبتلا هستند

این دسته از افراد، کسانی هستند که با وجود ظاهری بی نقص، در خود به دنبال یافتن ایراد و اشکالات ظاهری هستند و هیچ وقت به شکل دلخواه خود در ظاهرشان دست پیدا نمی­کنند. چرا که همیشه از نظرشان ایرادی وجود دارد.

֎ افرادی که به اختلال وسواس مبتلا هستند

این افراد نیز مانند دسته پیشین، هیچ وقت از ظاهر خود راضی نیستند. وسواس فکری این افراد باعث می­شود تا همیشه به دنبال بی نقصی در همه چیز بگردند ولی می­دانیم که هیچ چیز در این دنیا بی نقص نیست.

֎ افرادی که انگیزه قوی برای انجام عمل بینی ندارند

بسیارند افرادی که برای جلب نظر دیگران و یا بنا به دلایلی از این دست، بدون آن که انگیزه‌ای قوی برای انجام این عمل داشته باشند، خود را به زیر تیغ جراحی می­سپارند و در صورت خود، تغییر ایجاد می­کنند.

֎ افراد بلاتکلیف

این دسته از افراد، خود نمی­دانند دلیلی که برای آن می­خواهند عمل بینی انجام دهند چیست و چه توقعاتی از جراح بینی دارند یا این که نتیجه مطلوبی که برای آن می­خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند، دقیقاً چیست.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در دست یابی به نتیجه مورد رضایت افراد نقش دارد، این است که متقاضی عمل جراحی بینی، بداند که دقیقاً چه فرمی و چه نتیجه‌ای می­خواهد پس از جراحی بر روی صورت خود ببیند. در این صورت، فرد می­‌تواند به طور دقیق انتظارات خود را برای پزشک جراح بینی مطرح کند و جراح نیز، با آگاهی کامل از انتظارات فرد متقاضی، اقدام به عمل بینی وی کند.

اقدامات لازم قبل از انجام عمل بینی

در توضیحاتی که در بالا به شما ارائه دادیم، نحوه انتخاب بهترین جراح بینی و همچنین فاکتورهایی که با توجه به آن‌ها می­توانید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید، شرح داده شد. اکنون پس از انتخاب بهترین جراح بینی ، نیاز است که اقداماتی را انجام دهید تا از دست یابی به فرم دلخواه بینی‌تان، بیشترین اطمینان را کسب کنید.

 • انتظاراتتان را از عمل جراحی بینی، به طور دقیق و صادقانه با جراح بینی خود مطرح کنید.
 • اگر سیگار می‌کشید و از نوشیدنی‌های حاوی الکل استفاده می‌کنید، مصرف آن‌ها را به مدت 2 هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید.
 • اگر سابقه ابتلا به بیماری مزمنی داشته یا در حال حاضر به بیماری خاصی مبتلا هستید یا از داروهای به خصوصی استفاده می‌کنید، آن را با جراح بینی‌تان در میان بگذارید.
 • در صورت تجویز عکس یا آزمایش برای شما توسط جراح بینی، حتماً آن را انجام داده و گزارشات مخصوص را به او اعلام کنید.
 • شب پیش از انجام عمل جراحی بینی، غذای سبک خورده و به مدت 8 ساعت قبل از جراحی، سعی کنید چیزی نخورید. چراکه ممکن است حین جراحی، غذای داخل معده به دهان برگشته و موجب اختلال در روند جراحی شود.
 • سعی کنید از چند روز قبل از جراحی بینی شروع به مصرف مایعات و مواد مغذی بیشتری کنید تا مقاومت بدنتان افزایش یابد.
 • پیش از جراحی بینی، حتماً به حمام بروید.
 • در روز عمل، از آرایش کردن و یا لاک زدن پرهیز کنید.
 • حتماً به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید. وجود یک نفر همراه کافی است.
 • در روز عمل بینی، مدارک پزشکی و شناسایی خود را همراه داشته باشید.
 • حتماً در ساعتی که برای شما تعیین شده است در مطب حضور داشته باشید.
 • اگر از عینک استفاده می­کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از چند روز قبل از عمل، اقدام به تهیه لنز طبی کنید. چرا که پس از عمل تا چند روز نباید از عینک استفاده کنید.

اقدامات لازم پس از انجام عمل بینی

 • تا 4 ساعت پس از انجام عمل بینی، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید و پس از آن نیز فقط آب و نوشیدنی‌های طبیعی بیاشامید.
 • اگر احساس ضعف و گرسنگی به شما دست داد، می­توانید 4 ساعت پس از عمل بینی، خوراکی‌های نرم و آبکی بخورید.
 • از خوردن غذاهایی که نمک و یا ادویه زیادی در پخت آن به کار رفته است بپرهیزید.
 • به مدت دو ماه، از انجام فعالیت‌های سنگین، نظیر ورزش‌های سنگین یا با تحرک بالا، بپرهیزید.
 • داروهایی که توسط متخصص جراح بینی برای شما تجویز شده است را سر وقت مصرف کنید.

نتیجه انتخاب بهترین جراح بینی

می‌­توان بیشتر مسئولیت نتیجه یک جراحی را بر دوش جراح بینی گذاشت. گرچه عوامل دیگری نظیر مراقبت‌های قبل و بعد از عمل نیز در دست یابی به نتایج مطلوب دخیل هستند ولی باید گفت که تأثیرگذارترین فاکتور در عمل جراحی بینی، مهارت و تجربه کافی جراح است. بسیاری از مشکلاتی که به دلیل جراحی نامناسب ممکن است ایجاد شوند، احتمال زیادی دارد که به راحتی با عمل ترمیم بینی رفع نشوند. به همین دلیل، انتخاب اشتباه جراح بینی، ممکن است آسیب‌های جبران نشدنی به زیبایی و چهره شما وارد کند.

برای فرم دهی بهتر بینی، حتماً در جلسه مشاوره نکاتی که در ارتباط با فرم بینی در نظر دارید را به طور کامل به جراح بینی توضیح دهید تا جراح بینی با توجه به ساختار بینی شما اظهار نظر کند که فرم مد نظرتان برای بینی مناسب است یا خیر. در انتخاب فرم بینی بهتر است به پیشنهادات جراح بینی اعتماد کنید زیرا با توجه به آناتومی چهره و بینی شما، بهترین فرم را به شما پیشنهاد می‌­دهد.

مراحل انجام جراحی بینی توسط یک جراح بینی خوب

اولین اقدام در جهت انجام عمل جراحی بینی، مراجعه فرد به بهترین جراح بینی است که پس از مراحل بالا، او را با موفقیت انتخاب نموده است. سپس باید با پزشک، انتظارات و خواسته‌های خود را مطرح کرده و به دیدگاهی کلی درباره عمل بینی دست یابد.

پس از آن در اولین مرحله، جراح متخصص، بینی، فک، گونه‌ها و فرم چهره شخص متقاضی را مورد معاینه دقیق قرار می‌دهد. در مرحله بعد، متقاضی باید از چهره خود عکس برداری کند.

مراجعه به منظور معاینه و مشاوره با شخص متقاضی معمولاً دو جلسه طول خواهد کشید. پزشک در مرحله بعدی آزمایش‌هایی را تجویز می‌کند که متقاضی باید آن‌ها را انجام دهد و همچنین مراقبت‌های پیش از عمل را هم باید رعایت کند.

شخص متقاضی باید در روز عمل جراحی به همراه نتیجه آزمایش‌ها در حدود دو ساعت قبل از عمل در کلینیک و یا مطب حاضر شود تا اقدامات اولیه انجام شود.

بعد از آن نوبت به مرحله عمل می‌رسد که چیزی در حدود 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید. پس از پایان عمل، پزشک داروهای مورد نیاز را تجویز کرده و مراقبت‌های پس از جراحی همانند استفاده از کمپرس سرد، فشار نیاوردن به بینی‌ها، استراحت و …. را به بیمار گوشزد می‌کند.

بهترین جراح بینی جهان

دغدغه بسیاری از متقاضیان عمل جراحی بینی، کسب نتایج مطلوب عمل است. این خواسته مهم بستگی زیادی به انتخاب جراح و میزان تخصص و تجربه وی دارد. از این رو انتخاب بهترین جراح بینی می‌تواند راهگشای متقاضیان عمل بینی باشد.

در ادامه، لیستی از بهترین جراحان بینی در جهان را از رنکینگ های مختلف گرد آورده ایم تا در هر کجای جهان که باشید، برای استفاده از خدمات این پزشکان متخصص بتوانید برای عمل زیبایی بینی استفاده کنید. پزشکانی که در ادامه نام آن‌ها را آورده‌ایم، در لیست بهترین جراحان بینی قرار دارند و نام آن ها در سراسر جهان، شناخته شده است. از آن جایی که به یک رنکینگ در این زمینه اکتفا نکردیم، نام این پزشکان و متخصصان جراحی بینی را از رنکینگ‌های مختلف انتخاب کرده ایم و هر کدام، بهترین در نوع خودشان هستند پس می توانید به راحتی و با خیالی آسوده به آن‌ها اعتماد کنید چراکه نتایج کار آن ها، در دسترس است و می توان اظهار داشت که تاکنون، افراد مهمی در جهان به زیر تیغ جراحی این افراد رفته اند و با نتایج مطلوبی بیرون آمده اند.

دکتر راج کانودیا (Dr.Raj Kanodia )

توانایی هنری او در تقویت هارمونی صورت و حفظ خطوط جوانی باعث شده است که او در میان جراحان دیگر مورد احترام قرار گیرد. بسیاری از چهره های معروف هالیوود به او اعتماد دارند و در برنامه های جراحان پلاستیک و افراد مشهور مانند دکتر 90210، E!، و بسیاری دیگر حضور داشته است. این دکتر با مشتریانی از سراسر جهان از جمله هنرمندان مجری، مدل‌های مد، سیاستمداران، جراحان دیگر، مدیران اجرایی و سلطنتی کار می‌کند.

Dr.Raj-Kanodia

دکتر اشکان قوامی ( Dr.Ashkan Ghavami )

دکتر اشکان قوامی جراح پلاستیک زیبایی و ترمیمی در بورلی هیلز کالیفرنیا است. او دارای گواهینامه هیئت مدیره جراحی پلاستیک آمریکا است. دکتر قوامی در ارائه بالاترین استانداردهای مراقبتی در تمامی جنبه های جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی مهارت دارد. او تاکید زیادی بر آموزش بیمار و مراقبت شخصی و دلسوزانه دارد. دکتر قوامی متوجه می شود که نگرانی های بهداشتی و ایمنی متعددی وجود دارد که ممکن است لازم باشد در مورد هر فردی در نظر گرفته شود و مهم است که سلامت و ایمنی بیماران خود را در اولویت قرار دهد. وقت گذاشتن برای گوش دادن به بیماران و توجه بی‌نظیر از ویژگی‌های بارز فلسفه عمل دکتر قوامی است و به نتایج استثنایی جراحی زیبایی او کمک می‌کند.

Dr.Ashkan Ghavami

دکتر ریچارد زومالان (Dr.Richard zoumalan )

دکتر زومالان متخصص برجسته در جراحی بینی و جراحی صورت است. او به دلیل ظاهر طبیعی بینی‌هایی که عمل می کند، بسیار مورد احترام است و به‌ خاطر چهره‌های زیبایی که طراحی می کند، معروف است. دکتر زومالان فقط در بینی و صورت تخصص دارد. او هیچ گونه جراحی سینه یا بدن انجام نمی دهد و همین امر سطح تخصص او را منحصر به فرد می کند. تحقیقات پزشکی گسترده و رویکرد ساختار طبیعی او برنده جایزه شده است و او را به عنوان یک رهبر در جراحی بینی و صورت، متمایز می کند.

Dr.Richard zoumalan

دکتر ارز دایان (Dr.Erez Dayan )

دکتر ارز دایان یک جراح پلاستیک و جراح ترمیمی آموزش دیده در هاروارد و همچنین مدیر پزشکی موسسه جراحی پلاستیک آوانس است. معنی کلمه فرانسوی آوانس “به جلو حرکت کردن” یا “پیشرفت” است. سنگ بنای ماموریت این موسسه ارائه نتایج بهینه به بیماران با استفاده از تکنیک های پیشرفته و تکنولوژی کم تهاجمی است.

Dr.Erez Dayan

دکتر رود روریچ (Dr.rod rohrich )

دکتر رود روریچ یک جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره و استاد بالینی جراحی پلاستیک در کالج پزشکی بیلور می باشد. دکتر روریچ استاد/رئیس سابق دپارتمان جراحی پلاستیک است و اولین جراح پلاستیک بود که به عنوان استاد برجسته در مرکز پزشکی UT Southwestern خدمت کرد. دکتر روریچ یک متخصص مشهور بین المللی در حوزه جراحی پلاستیک می باشد و بارها به عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک در آمریکا شناخته شده است.

Dr.rod rohrich

دکتر احمدعلی رجب پور (Dr.Ahmadali Rajabpur )

دکتر احمدعلی رجب پور، متخصص جراحی عمومی و دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و بهترین جراح بینی در تهران است. خدمات تخصصی این جراح پلاستیک شامل جراحی زیبایی پلک، جراحی زیبایی بینی، جراحی انحراف تیغه بینی، جراحی زیبایی گوش، جراحی پروتز سینه، جراحی لیفت سینه، جراحی زیبایی شکم، لیفت نواحی مختلف بدن (ران، بازو، شکم، پهلو)، لیفت صورت، لیفت ابرو و پیشانی، پروتز گونه و لب، تزریق چربی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس، جراحی ترمیمی (لب شکری، سوختگی، ناهنجاری های فک و صورت)، و غیره می شود.

Dr.Ahmadali Rajabpur

دکتر اریک سراتی ( Dr.Eric Cerrati )

دکتر اریک سراتی جراح پلاستیک صورت دارای گواهی دو بورد و متخصص برجسته در جراحی زیبایی و ترمیمی صورت است. دکتر سراتی در دانشگاه یوتا استخدام شد و سال ها به عنوان مدیر جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت خدمت کرد. دکتر سراتی که توسط بهترین ها در شهر نیویورک و شیکاگو آموزش دیده است، بهترین ترین و پیشرفته ترین درمان های موجود را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می دهد. او به دلیل ارائه نتایج طبیعی، طولانی مدت و نتایج کاری مانند چهره سلبریتی ها بدون به جای ماندن هیچ گونه شواهدی از جراحی، شهرت دارد. او به طور مداوم توسط جامعه جوایزی را در حوزه جراحی پلاستیک برنده می شود.

Dr.Eric Cerrati

دکتر استوارت لیندر ( Dr.stuart .A.Linder )

دکتر استوارت لیندر یک جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره بورلی هیلز است که در تراشیدن و فرم دهی بدن و روش های ترمیمی از جمله رینوپلاستی بینی، بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه، لیفت سینه، اصلاح ایمپلنت سینه، لیپوساکشن و شکم تخصص دارد. او دارای گواهی هیئت مدیره توسط هیئت جراحی پلاستیک آمریکا است و به کالج جراحان آمریکا، انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی آمریکا و انجمن پزشکی آمریکا وابسته است.

Dr.stuart .A.Linder

دکتر کنستانتینو مندیتا ( Dr.constantino mendieta )

دکتر مندیتا در میامی در رشته جراحی زیبایی در هاروارد آموزش دیده است، آموزش جراحی پلاستیک پیشرفته را در کالج سلطنتی جراحان انگلستان گذرانده و سپس زیر نظر جراحان مشهور جهان در پاریس، برزیل و بورلی هیلز تحصیل کرده است. او عضو هیئت جراحی پلاستیک آمریکا و سازمان‌های انجمن پزشکی آمریکا و غیره است.

Dr.constantino mendieta

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در حال حاضر یکی از بهترین و مجرب‌ترین جراحان بینی در تهران هستند. نام ایشان به دلیل سوابق بسیار درخشنده در لیست بهترین جراحان بینی ایران قرار گرفته است.

مهم‌ترین خدمات ایشان در زمینه جراحی زیبایی بینی به شرح زیر است:

 • بازسازی راه هوایی جهت حفظ و بهبود تنفس
 • اصلاح شکستگی و انحراف بینی بدون هزینه اضافه
 • اصلاح فرم بینی گوشتی
 • انجام جراحی زیبایی بینی با حداقل درد و خونریزی
 • جراحی زیبایی بینی بدون کارگذاری فتیله و در نتیجه امکان تنفس بعد از عمل

نظرات در مورد دکتر رجب پور نه تنها از دید بیماران، بلکه از نظر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز یکی از فعال‌ترین و بهترین جراح بینی در ایران می‌باشند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

قیمت جراحی بینی همواره یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که افراد پیش از انجام جراحی زیبایی به آن توجه ویژه دارند. از این رو، اغلب افراد به دنبال بهترین جراح بینی در تهران با قیمت مناسب هستند.

هزینه جراحی بینی با توجه به نوع جراحی و دستمزد جراح و هزینه‌های بیمارستان می‌تواند متفاوت باشد.

برای تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی، می‌توانید به صورت حضوری به مطب دکتر احمدعلی رجب پور مراجعه کنید و یا از طریق راه‌های ارتباطی معرفی شده در سایت، با ایشان ارتباط بگیرید تا علاوه بر تعیین دقیق هزینه از مشاوره‌های ایشان نیز بهره‌مند شوید.

سخن آخر

دکتر احمد علی رجب پور ، متخصص جراحی عمومی و دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می­‌باشند.

از سوابق و افتخارات ایشان می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92
 • رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93
 • عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

13 دیدگاه در “بهترین جراح بینی

 1. مریم گفت:

  سلام ببخشید هزینه عمل جراحی بینی چطوری تعیین میشه حتما باید اول حضوری مشاوره بگیرم؟

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما
   هزینه جراحی بینی با توجه به نوع و جنس بینی شما و همچنین متد جراحی مورد نیاز تعیین می‌شود. بله بهتر است که حضوری تشریف بیاورید.

 2. کیوان گفت:

  عمل پلیپ بینی زیبایی محسوب میشه یا ممکنه طبیعی بشه دراوردش؟

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
   خیر، عمل پلیپ بینی زیبایی محسوب نمیشه ولی می‌توان همزمان با آن عمل زیبایی بینی را نیز انجام داد

 3. مونا سعادت گفت:

  ببخشید دکتر چقدر طول میکشه بعد عمل تورم بینی بره من سه هفتش عمل کردم هنوز متورمه یه وقتایی هم خیلی میخاره بیچارم کرده

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما
   تورم بینی پس از یک سال به طور کامل از بین می‌رود، اما پس از ماه چهارم بخش زیادی از تورم از بین می‌رود، همچنین پس از پایان هفته سوم تا چهارم زمان نیاز است تا ورم بینی کاهش یابد.
   همچنین علت خارش بینی شما می‌تواند حساسیت به چسب بینی باشد یا اگر داخل بینی شماست می‌تواند نشانه روند بهبودی بینی شما باشد

 4. ساراحیدری گفت:

  میشه بعد از عمل فین کرد؟ بخیه ها پاره نمیشن؟

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما
   در پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به نوع عمل شما بهتر است از 1 ماه تا 3 ماه از انجام این عمل خودداری نمائید.

 5. هدی گفت:

  واقعا پیدا کردن بهترین جراح بینی خیلی کار سختیه. من قصد جراحی بینی دارم و خیلیییی وقته دارم دنبال یه پزشک خوب میگردم.ممنون ازتون.مقاله کاملی بود. برای مشاوره و گرفتن قیمت میتونیم عکس هم ارسال کنیم؟

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
   بله، از طریق واتس آپ به صورت رایگان اقدام کنید راهنمایی های لازم خدمت شما عرض خواهد شد.

 6. هستی رضایی گفت:

  واقعا بهترین جراح بینی تهران خودتونید دکتر🙏🏻

  1. با سلام و سپاس از شما دوست عزیز
   نظر لطف شماست

 7. پرنیا گفت:

  دکتر رجب پور بهترین جراح بینی در تهران هستند . من خودم دو سال پیش بینیم پیش ایشون عمل کردم و بسیار راضی هستم . بینیم خیلی خوش فرم شده و هیچ مشکل تنفسی نداشتم خداروشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.