از بین بردن ژل لب با گرما

آیا گرما باعث حل شدن ژل می‌شود؟ لیزر می‌تواند باعث تغییر فرم ژل شود؟ آیا امکان تخلیه ژل لب با گرما وجود دارد؟ نحوه از بین بردن ژل لب با گرما به چگونه است؟

تزریق ژل لب یکی از تکنیک‌های زیبایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و به عمل‌های مورد توجه و رایج تبدیل شده است. این تکنیک توسط متخصص و به صورت سرپایی در کلینیک یا مطب انجام می‌شود.

مطالعات زیادی در رابطه با نحوه مراقبت از ژل لب و راه‌های از بین بردن آن وجود دارد. به طور معمول، ژل‌ها از ماده‌ای به اسم اسیدهیالورونیک تشکیل شده‌اند که بعد از نفوذ در بافت همبند، طی یک فرآیند 9 الی 12 ماهه جذب بدن می‌شوند و آثار آن تقریبا از بین می‌رود. البته ماندگاری و ویژگی‌های ژل‌ها تا حدی بستگی به برند ومحل تزریق آن دارد.

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با از بین بردن ژل لب با گرما ، با شما کاربران گرامی صحبت کنیم. اگر شما هم در رابطه با از بین بردن ژل لب با گرما سوالاتی در ذهن خود دارید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

راهی برای از بین بردن آثار ژل لب وجود دارد یا خیر؟

همانطور که می‌دانید، تزریق فیلر و ژل یک درمان موقتی است. در نتیجه، هنگامی که از نتیجه کار راضی نباشید، می‌توانید از راه‌های متفاوت برای از بین بردن آثار ژل اقدام نمایید. همانطور که می‌دانید، مدتی بعد از تزریق، متابولیسم بدن باعث از بین رفتن آثار ژل و بوتاکس خواهد شد. بعد از آن، می‌توانید اقدام به تزریق ژل جدید نمایید.

آیا تخلیه ژل لب در خانه امکان پذیر است؟

منشاء هیالورونیک اسید، انسانی است و به مرور زمان در چرخه متابولیسمی بدن، تجزیه می‌شود. عده کثیری از افراد تصور می‌کنند روش‌هایی که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، می‌تواند ژل لب را تحت تاثیر قرار دهد و موجب از بین رفتن آن شود.

یکی از اقدام‌هایی که در خانه صورت می‌گیرد، از بین بردن ژل لب با گرما است که در این مقاله می‌خواهیم نقش گرما را در از بین رفتن ژل لب بررسی نماییم.

به طور کلی، دما نقش کم‌رنگی در متابولیسم بدن دارد. از همین جهت، برخی از افراد معتقد هستند که می‌توان با گرما، ژل لب را از بین برد و یا آثار آن را کاهش داد. اما حقیقت آن است که گرما و دمای پایین، صرفا در روز‌های اولیه تزریق و آن‌هم به صورت بروز کبودی و کاهش حجم ژل، بر محل تزریق تاثیرگذار خواهد بود.

توجه فرمایید که از بین بردن ژل لب با گرما و توسط خود فرد، روشی اشتباه برای تخلیه ژل لب است که نه تنها موجب جذب شدن ژل لب نمی‌شود، بلکه باعث بدتر شدن شرایط نیز خواهد شد.

بنابراین، هنگامی که از نتیجه تزریق رضایت ندارید و شاهد ناهماهنگی در فرم لب و ظاهر آن هستید، بهتر است به متخصص مراجعه نمایید و از او برای دستیابی به نتیجه مطلوب کمک بخواهید.

از بین بردن ژل لب با گرما :

در بخش قبل گفتیم که دمای پایین و گرمای کم نمی‌تواند تاثیری قابل مشاهده بر تزریق ژل یا بوتاکس بگذارد. سوالی که وجود دارد این است که آیا گرمای زیاد و دما بالا می‌تواند موجب حل شدن ژل لب شود؟ اکثر متخصص‌ها بعد از تزریق ژل توصیه می‌کنند که در روزهای ابتدایی تزریق، از رفتن به سونا و انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش‌های سنگین بپرهیزید.

طبق بررسی‌های انجام شده، در حالت عادی، گرما نمی‌تواند تاثیری منفی بر روی ژل لب بگذارد، اما همانطور که می‌دانید، در روزهای ابتدایی، گرما موجب افزایش تورم و کبودی ناشی از تزریق خواهد شد. رگ‌های خونی در اثر گرما منبسط می‌شوند و کبودی که یکی از عارضه‌های جانبی تزریق است را افزایش می‌دهند.

تورم و کبودی برای هرکسی ناخوشایند است. پس بهتر است تا 48 ساعت بعد از تزریق از گرما و رفتن به فضاهایی با دمای بالا، خودداری فرمایید.

البته هنگامی که به مدت طولانی و به طور مداوم در تماس با دمای بالا و گرمای زیاد هستید، احتمال دارد که کمی فرم ژل تغییر کند و شما را از نتیجه دلخواه‌تان دور نماید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، استفاده از لیزر است. دسته‌ای از افراد بر این باورند که لیزر صورت موجب گرم شدن پوست و از بین رفتن ژل لب می‌شود. حقیقت امر این است که اشعه لیزر قدرت نفوذ زیادی ندارد. از طرف دیگر، ژل لب به لایه‌های میانی تزریق می‌شود.

تحقیقات زیادی در رابطه با مواد بوتاکس و لیزر انجام شده است. این تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از لیزر بعد از تزریق بوتاکس، مشکلی نخواهد داشت. با این حال، برخی از پزشکان توصیه می‌کند که یک الی دو هفته فاصله میان تزریق و استفاده از لیزر باشد.

به طور کلی، لازم نیست که نگران از بین رفتن ژل لب با گرما یا لیزر باشید.

نتیجه گیری :

با توجه به اینکه از بین بردن ژل لب با گرما روشی مناسب برای تخلیه ژل در منزل نیست، در صورتی که از نتیجه حاصل شده رضایت کافی ندارید، بهتر است به یک پزشک ماهر و با تجربه مراجعه نمایید تا با استفاده از آنزیم‌های مخصوص، اقدام به از بین رفتن ژل لب نماید. متخصصان با استفاده از تجربه و دانشی که دارند، مانع از ایجاد تبعات جبران‌ناپذیر ناشی از تزریق ژل و بوتاکس خواهند شد.

اکثر ژل‌های حجیم‌سازی و جوان‌سازی یک ماهیت مشخص از هیالورونیک اسید دارند. همچنین، هیالورونیداز یک آنزیم طبیعی است که موجب از بین رفتن ژل و آثار آن در بدن می‌شود.

هنگامی ک به پزشک مراجعه می‌کنید، او با تزریق آنزیم مخصوص باعث تجزیه ژل ظرف 24 ساعت می‌شود. در نتیجه، بعد از گذشت 24 ساعت، تورم لب‌ها به طور کامل از بین خواهد رفت و لب‌ها به حالت عادی برمی‌گردند.

فراموش نکنید که تزریق آنزیم‌ها نیاز به تخصص و تجربه دارد و استفاده از آن‌ها در منزل، تصمیم اشتباهی است؛ زیرا، تزریق اشتباه آنزیم‌ها، عوارض مختلف زیادی درپی خواهد داشت.

همانطور که متوجه شدید، در حالت عادی، از بین بردن ژل لب با گرما امکان‌پذیر نیست. اما، گرما باعث تضعیف نتیجه تزریق می‌شود. بنابراین، توصیه میکنیم که 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق ژل و فیلر، در معرض گرما قرار نگیرید و در صورتی که قصد درمان با لیزر یا تکنولوژی‌های مشابه آن را دارید، حتما به پزشک خود زمان تزریق ژل را گزارش دهید.

دربارهدکتر احمدعلی رجب پور
دکتر احمد علی رجب پور رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هیئت علمی دانشگاه عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

InstagramPhoneWhatsApp