تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

آیا تابه‌حال در مورد پیوند چربی شنیده‌اید؟ امروزه بسیاری از زنان و مردان تمایل دارند که انحنای بدن خود را به خوبی شکل دهند. آنها برای رسیدن به اهداف خود رژیم غذایی خود را تغییر می‌دهند، ورزش می‌کنند و جراحی پلاستیک می‌کنند؛ اما سؤال این است تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش این مقاله را تا انتها بخوانید.  

اگر می‌خواهید باسن‌هایی گرد و کشیده، ران‌های ضخیم و چهره‌ای متقارن‌تر داشته باشید، اکنون می‌توانید به آن دست پیدا کنید. بهترین گزینه این است که از چربی خود برای پر کردن و افزایش آن قسمت‌های بدن خود استفاده کنید.

در این مقاله در مورد پیوند چربی، نواحی قابل اعمال بدن و عوارض تزریق چربی به صورت صحبت کرده و از همه مهم‌تر به سؤال تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد پاسخ می‌دهیم.

در ابتدا بهتر است درمورد تزریق چربی بیشتر بدانید.

تزریق چربی چیست؟

پیوند چربی یا انتقال چربی یک عمل جراحی پلاستیک است که در آن پزشک متخصص لیپوساکشن را در ناحیه خاصی از بدن شما انجام می‌دهد تا چربی اضافی را از بین ببرد. سپس این چربی از خون و مایعات دیگر جدا شده و تصفیه می‌گردد تا از طریق یک سوزن، با تزریق ریز در قسمت مورد نظر بدن برای افزودن حجم بیشتر و ظاهری مشخص‌تر، پیوند شود. اما اینکه تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد سؤال اکثر کسانی است که به انجام این جراحی فکر می‌کنند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری را در این زمینه ارائه داده‌ایم.

تزریق چربی در صورت چقدر ماندگاری دارد

قبل از اقدامی بخاطر داشته باشید برای داشتن نتیجه بهتر و تجربه عوارض کمتر انتخاب پزشک بسیار مهم است بنابراین مطالعه مقاله‌ی ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” را پیشنهاد می‌کنیم.

چه قسمت‌هایی از بدن می‌توانند انتقال چربی را دریافت کنند؟

این تکنیک را می‌توان در مناطق زیر برای به دست آوردن ظاهر مطلوب اعمال کرد:

֎ صورت

انتقال چربی برای کاهش خطوط لبخند، چین و چروک، حجم دادن به گونه‌ها و بهبود هارمونی صورت استفاده می‌شود.

֎ سینه

چربی را می‌توان به سینه‌ها برای افزایش حجم اضافه کرد، در پشت پروتز سینه، ظاهری نرم‌تر و طبیعی تر ایجاد می‌کند و همچنین می‌توان برخی تغییر شکل‌ها را از طریق تزریق چربی اصلاح کرد.  

֎ باسن

از انتقال چربی برای اصلاح سایز باسن یا افزایش سایز آنها استفاده می‌شود. حتی برای لیفت کردن آن نیز از تزریق چربی استفاده می‌شود؛ جراح همچنین می‌تواند ران‌ها را بزرگ کند تا با شکل جدید شما هماهنگ‌تر به نظر برسد.

֎ واژن

انتقال چربی به واژن برای اهداف آرایشی برای بازیابی حجم از دست رفته و بازگرداندن ظاهر جوان انجام می‌شود.

֎ انتقال چربی به بازوها، پاها و سینه در آقایان

انتقال چربی به قفسه سینه می‌تواند انجام شود تا مرد قفسه سینه قوی تری داشته باشد. همچنین از انتقال چربی به بازوها و پاها برای بهبود حجم و ظاهر عضلات بزرگ‌تر استفاده می‌شود.

حال در اینجا این سؤال به وجود می‌آید که تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد که در ادامه به این سؤال پاسخ می‌دهیم.

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

امروزه که تب زیبایی و جوانی فراگیر شده است ، تزریق بوتاکس به یکی از رایج ترین کارها برای جوانسازی و جلوگیری از چین و چروک پوست تبدیل شده است. بنابراین ما در مقاله ” مراقبت بعدبوتاکس ” به نکاتی که بعد از تزریق باید رعایت شود را بیان نموده‌ایم.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

اینکه تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد سؤالی است که تمام مراجعه کنندگان و کسانی که قصد انجام این جراحی پلاستیک را دارند می‌پرسند. ماندگاری تزریق چربی به صورت ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. با این حال، زمانی که یک جراح پلاستیک خبره این روش را به درستی انجام دهد، نتایج دائمی هستند. مناطقی که چربی در آن اعمال می‌شود جوان‌تر به نظر می‌رسد.

اینکه تزریق چربی در صورت چقدر ماندگاری دارد و مدت زمان نتایج شما به دلایل مختلفی بستگی دارد و عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی مختلف هستند؛ مهم‌ترین عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی عبارت‌اند از: تکنیک جراح برای به دست آوردن چربی، فرایند تصفیه پس از جمع آوری چربی و نحوه انتقال چربی.

زمانی که چربی در نواحی با خون فراوان قرار می‌گیرد، به بهترین وجه زنده می‌ماند. به همین دلیل است که انتقال چربی به صورت بسیار موفقیت‌آمیز است زیرا صورت ما به خوبی عروقی شده است که به چربی اجازه می‌دهد زنده بماند و میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت را طولانی مدت کند.

با این حال، این بدان معنا نیست که تمام چربی‌ها در یک سطح باقی می‌مانند، یا جوان سازی برای همیشه حفظ می‌شود. با گذشت زمان، بیماران ممکن است بخواهند درمان‌های بیشتری را برای حفظ جوانی خود در نظر بگیرند.

با وجود این معایب، انتقال چربی یک گزینه طبیعی برای بهبود ظاهر صورت است و اکثر بیماران از نتایج آن راضی هستند و در پاسخ به این سؤال که تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد می‌توان گفت مدت ماندگاری تزریق چربی در صورت همیشگی است!

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟ پاسخ این سؤال این است که ماندگاری تزریق چربی به صورت دائمی است، اما حفظ وزن سالم بسیار مهم است.

تزریق سلول‌های چربی به بدن و میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت دائمی است، زیرا سلول‌های پیوندی رگ‌های خونی خود را برای زنده ماندن توسعه می‌دهند. بدن تصور می‌کند که چربی برای خودش تولید شده و سپس آن را حفظ می‌کند، نه اینکه سعی کند آن را از بین ببرد.

قرار نیست همه سلول‌های چربی منتقل شده زنده بمانند. حدود 70 درصد از چربی منتقل شده باقی می‌ماند، در حالی که بدن 30 درصد از این چربی را جذب می‌کند. این اتفاق در هفته‌های اول پس از جراحی رخ می‌دهد، زمانی که سلول‌های چربی تزریق شده هنوز ته نشین نشده‌اند. پس از تشکیل رگ‌های خونی، سلول‌های چربی پیوندی باقی می‌مانند، بنابراین نتایج دائمی بوده و مدت ماندگاری تزریق چربی در صورت طولانی می‌باشد.

تقریباً شش ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی پیوند چربی شما آشکار شود. با این حال، در جواب این سؤال که تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد می‌توان گفت زمانی که نتایج نهایی آشکار شد، تا پایان عمر باقی خواهند ماند. بدن شما سلول‌های چربی جدیدی را برای جایگزینی سلول‌های خارج شده از ناحیه اهدا کننده رشد نمی‌دهد. سلول‌های چربی که از فرایند انتقال به ناحیه گیرنده جان سالم به در می‌برند، پس از اتصال به بافت‌های سالم و ایجاد یک منبع خون قوی، نمی‌میرند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

” تزریق چربی به بینی ” روشی امن و بدون خونریزی برای اصلاح نقص و رسیدن به فرم ایده آل بینی است. این تزریق مانند تزریق چربی به صورت برای زیبایی است که ما در مقاله‌ای بصورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

عوارض تزریق چربی به صورت چیست؟

بعد از پاسخ به سؤال تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ، به سؤال پرتکرار عوارض تزریق چربی به صورت می‌رسیم؛ خطرات انتقال چربی بسیار کم و نادر است. احتمال درد و تورم وجود دارد، اما همه بیماران آن را تجربه نمی‌کنند. مهم‌ترین جنبه منفی این روش این است که صورت یا لب‌های شما ممکن است تمام یا بیشتر تزریق چربی را دوباره جذب کنند. شانس این اتفاق را نمی‌توان برای یک فرد مشخص پیش بینی کرد، اما در نیمی از بیمارانی که درمان‌های تزریق چربی دریافت می‌کنند اتفاق می‌افتد.  

خطرات و عوارض تزریق چربی که نادر اما محتمل است شامل واکنش آلرژیک به بی‌حس‌کننده موضعی، تغییر رنگ دائمی ناشی از پارگی رگ خونی در محل درمان، کلسیفیکاسیون، تغییر شکل ظاهری در صورتی که بیش از حد اصلاح شده است، خونریزی حین عمل، لخته شدن خون در محل درمان، عفونت منتقله از طریق خون (شاید از یک عمل زیبایی یا دندانپزشکی دیگر)، بافت اسکار و آمبولی چربی ناشی از تزریق چربی به اشتباه به داخل رگ خونی می‌باشد.

ناامید شدن از نتایج روش انتقال چربی نیز می‌تواند یک “خطر” در نظر گرفته شود. قرارگیری انتقال چربی ممکن است کافی نباشد. مدت اثر تزریق چربی ممکن است آن‌قدر که شما می‌خواهید طولانی نباشد. یا ممکن است صورت شما انتقال چربی را «نپذیرد». ممکن است صورت یا لب‌های شما دقیقاً آن‌طور که انتظار داشتید به نظر نرسد. قبل از انجام عمل انتقال چربی، تمام نگرانی‌ها و خواسته‌های خود را با یک جراح زیبایی یا متخصص پوست در میان بگذارید.

علاوه بر این، اگر حجم در دو طرف صورت دقیقاً برابر نباشد، احتمال عدم تقارن جزئی وجود دارد. با این حال، اگر به هر چهره‌ای از جمله چهره‌های بسیار جذاب نگاه کنید، متوجه می‌شوید که هیچ دو طرف دقیقاً متقارن نیستند.

در نهایت، یک عارضه بسیار نادر اما جدی هر تزریق فیلر صورت (از جمله پرکننده‌های بدون نسخه)، تزریق داخل عروقی (تزریق در رگ خونی) است که منجر به آمبولی، سکته، کوری یا نکروز پوستی (از دست دادن پوست) می‌شود.

تا به امروز 93 مورد آمبولی بر اثر تزریق چربی به صورت، در سراسر جهان گزارش شده است. مراحل فنی برای جلوگیری از این امر وجود دارد، اما مهم است که هر کسی که این روش را در نظر می‌گیرد، هر چند خطر کوچکی باشد، از آن آگاه باشد.

میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت

برای خوش‌فرم تر شدن لبهایتان می‌توانید از روش تزریق چربی استفاده نمائید که ما در مقاله‌ی ” تزریق چربی به لب ” به این موضوع به صورت کامل پرداخته‌ایم.

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

انتقال چربی صورت یک عمل زیبایی است که می‌تواند به بازگرداندن جوانی به صورت شما کمک کند. تزریق چربی یک درمان محبوب با زمان کوتاه مدت است، اما درمورد اینکه تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد باید گفت که مدت ماندگاری تزریق چربی در صورت طولانی مدت است. انتقال چربی صورت به بازیابی حجم از دست رفته صورت که در نتیجه روند پیری است، کمک می‌کند.

در مورد دوره نقاهت تزریق چربی به صورت باید گفت هنگامی که جراحی زیبایی انتقال چربی صورت را انجام دادید، دوره‌ای وجود خواهد داشت که در آن ورم و شاید کبودی بر روی صورت خود تجربه کنید. معمولاً تورم در عرض یک هفته پس از جراحی شروع به از بین رفتن می‌کند.

اگرچه این جراحی زیبایی بزرگی نیست، اما توصیه می‌شود پس از عمل یک هفته از فعالیت‌های کاری مرخصی بگیرید. انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد که استراحت کنید و به صورت شما فرصتی می‌دهد تا پس از جراحی سریع‌تر بهبود یابد.

هنگامی که تورم شروع به فروکش کرد، می‌توانید فعالیت‌های کاری عادی را از سر بگیرید. خبر خوب این است که تزریق چربی به صورت یک عمل زیبایی نیست که باید هر چند وقت یکبار آن را تکرار کنید. این به این دلیل است که میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت معمولاً طولانی مدت است.

چربی در کجای صورت قابل انتقال است؟

نگرانی‌های رایجی که می‌توان با انتقال چربی صورت برطرف کرد عبارت‌اند از:

  • حلقه‌های فرو رفته زیر چشم
  • گونه‌های توخالی
  • چین‌های نازولبیال
  • لب‌های نازک
  • چانه عقب افتاده
  • خط فک
عوارض تزریق چربی به صورت

سخن پایانی

پیوند چربی که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می‌شود، روشی است که با برداشتن چربی از قسمت خاصی از بدن و استفاده از آن برای افزایش حجم به ناحیه دیگری، ظاهر فرد را بهبود می‌بخشد. ابتدا از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته استفاده می‌شود. لیپوساکشن تقریباً در هر ناحیه از بدن از جمله ران، باسن، شکم، پشت، بازوها و گردن قابل انجام است. پس از اینکه چربی با جدا کردن تک‌تک سلول‌های چربی از بافت مکش شده خالص شد، با دقت به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.

تزریق چربی یکی از راه‌های طبیعی برای مبارزه با روند پیری در صورت است که روشی بسیار محبوب است همان‌طور که در پاسخ به سؤال تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد گفته شد ماندگاری تزریق چربی به صورت همیشگی است و تا آخر عمر باقی می‌ماند.

در این مقاله از سری مقالات دکتر رجب پور در مورد تزریق چربی به صورت، عوارض تزریق چربی به صورت و دوره نقاهت تزریق چربی به صورت صحبت کرده و به سؤال رایج تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد پاسخ دادیم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده باشد.


سوالات متداول

تزریق چربی در صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری تزریق چربی به صورت حدود 1 تا 3 سال می‌باشد.

آیا تزریق چربی یک عمل زیبایی دائمی است ؟

خیر، در پاسخ به سوال تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد نیز گفتیم که میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت حدود 1 الی 3 سال می‌باشد که البته باید نکاتی را نیز رعایت نمائید.

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت چه مدت است ؟

با توجه به این که تزریق چربی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود دوره نقاهت آن به چند روز هم نخواهد رسید و زمانی که تورم و کبودی‌های محل تزریق بهبود یابد بیمار می‌تواند به فعالیت‌های شخصی و روزمره خود رسیدگی کند.

دربارهدکتر احمدعلی رجب پور
دکتر احمد علی رجب پور رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هیئت علمی دانشگاه عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *