ماموپلاستی کاهشی

ماموپلاستی کاهشی یکی از انواع اعمال جراحی زیبایی زیر مجموعه ماموپلاستی می‌ باشد که در آن با استفاده از تکنیک‌ ها و ابزارهای مخصوص ، اقدام به کم کردن سایز سینه‌ ها می‌ کنند. در مقاله قبلی بلاگ دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح سینه تهران ، در زمینه این که ماموپلاستی افزایشی چیست صحبت کردیم و نکات به خصوصی را در این زمینه به شما عزیزان معرفی نمودیم. همان طور که قبلاً نیز اشاره شد، این جراحی مجموعه‌ ای از اعمال زیبایی است که برای دست یابی به زیبایی اندام بیشتر ، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. نوع کاهشی آن نیز طرفداران خاص خود را دارد.

ماموپلاستی کاهشی - دکتر رجب پور

عمل ماموپلاستی کاهشی در تهران را افرادی انجام می‌ دهند که از بزرگی سایز سینه‌ های خود خسته شده‌ اند و یا دلیل افتادگی سینه‌ های خود را ، سایز بزرگ آن می‌ دانند. در بسیاری از موارد نیز ممکن است افراد به دلیل بزرگ بودن سینه‌ های خود ، اعتماد به نفس کم‌ تری داشته باشند و به همین دلیل ، برای کاهش سایز سینه خود ، اقدام به انجام این عمل جراحی می‌ نمایند.

از آن جایی که این نوع عمل زیبایی نیز طرفداران و مخاطبان مخصوص به خود را دارد ، تصمیم گرفتیم که مقاله امروز را به این موضوع اختصاص دهیم و در خصوص ماموپلاستی کاهنده ، جزئیات مهم را به شما عزیزان یادآوری کنیم. توصیه می‌ کنیم در صورتی که قصد انجام عمل کوچک کردن سینه های خود را دارید ، این مقاله را تا انتها بخوانید تا در این زمینه، اطلاعات مهم و مفیدی را به دست آورید و با آگاهی کامل برای این پروسیجر اقدام نمایید.

ماموپلاستی کاهشی چیست؟

مهم‌ ترین نکته‌ ای که باید در خصوص اعمال زیبایی ، خصوصاً اعمال جراحی زیبایی ، در نظر داشته باشید این است که شما می‌ توانید در حالتی که هستید ، بدن خود و اندام خود را دوست داشته باشید و اعتماد به نفس شما ، بسته به دیدگاه شما دارد و با هر بدنی می‌ توانید اعتماد به نفس یک شخص سالم را در خود به وجود بیاورید ؛ ولی در صورتی که تمایل دارید از اعمال زیبایی برای فرم دهی به بدن خود استفاده کنید ، باید در خصوص این عمل‌ های زیبایی ابتدا بیشترین میزان اطلاعات را جمع آوری کنید و با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

در همین خصوص باید گفت که بسیاری از افراد تلاش کرده‌ اند با استفاده از ورزش‌ های مختلف و یا استفاده از کرم‌ های لاغر کننده سینه‌ ها ، سینه‌ های خود را کوچک‌ تر کنند ولی به نتیجه دلخواه نتوانسته‌ اند برسند. برای این افراد ، بهترین و تضمینی‌ ترین عمل ، ماموپلاستی کاهشی در تهران می‌ باشد.

در عمل کوچک کردن سینه ، چربی‌ های اضافی در سینه‌ ها ، غدد درونی این بافت از بدن و نیز پوست اضافی ناحیه سینه‌ ها ، برداشته می‌ شود تا فرد بتواند به سایز سینه دلخواه خود برسد.

معمولاً بزرگی بیش از حد سینه‌ ها می‌ تواند برای بانوان مشکلاتی را به وجود بیاورد. معمولاً بانوانی که سینه‌ های بیش از اندازه بزرگ دارند ، درد زیادی را در پشت و یا گردن خود احساس می‌ کنند که به دلیل سنگینی وزن سینه‌ ها می‌ باشد و یا در صورتی که از سوتین نیز استفاده کنند ، ممکن است به دلیل حجم و سنگینی سینه‌ ها ، رد بندهای سوتین به شکلی عمیق بر روی پوست آن‌ ها بیفتد و از این نظر ، آزار دهنده باشد. یکی از بهترین راه‌ ها برای رفع این مشکلات ، استفاده از عمل ماموپلاستی کاهشی می‌ باشد.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب یک پزشک باتجربه و متخصص بسیار حائز اهمیت است. زیرا علاوه بر نتیجه بهتر عوارض کمتری را نیز برای شما به ارمغان می‌ آورد. اما این انتخاب کمی دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح سینه ” به شما در این انتخاب کمک می‌ کنیم.

انواع روش ماموپلاستی کاهشی

کاهش اندازه سینه ها به طور کلی به دو روش امکان‌ پذیر است که استفاده از هر یک از این روش‌ ها را پزشک متخصص بر اساس شرایط فیزیکی و سابقه پزشکی که شما دارید ، پیشنهاد می‌ کند.

روش‌ های انجام عمل ماموپلاستی کاهشی در تهران را می‌ توان به صورت زیر شرح داد :

 • جراحی (روش برشی)
 • لیپوساکشن

روش انجام عمل ماموپلاستی کاهنده

پزشک متخصص ممکن است این رویکرد را بر اساس شرایط ، در مطب و یا در بیمارستان انجام دهد. برای این کار ، از داروهای بیهوشی استفاده می‌ شود که باز هم بر اساس شرایط ، ممکن است بیهوشی عمومی و یا استفاده از آرام بخش در رگ تجویز شود.

پس از آن که فرد متقاضی عمل کوچک کردن سینه بیهوش شد ، بهترین جراح سینه تهران برش‌ هایی را در بافت سینه ایجاد می‌ کند که نوع این برش‌ ها نیز می‌ تواند در افراد مختلف ، متفاوت باشد.

به طور کلی ، برش‌ هایی که برای ماموپلاستی کاهشی در سینه‌ ها ایجاد می‌ شوند را می‌ توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد :

 • یک سوراخ کلیدی یا الگوی راکتی شکل با یک برش اطراف سینه
 • الگوی برش لنگری شکل یا T مانند
 • کشیدن یک الگوی دایره ای در اطراف هاله سینه

پس از آن که برش‌ های مورد نیاز در بافت سینه‌ ها ایجاد شد ، پزشک متخصص جایگاه نوک سینه را تغییر می‌ دهد. نوک سینه به رگ خونی اصلی و نیز مرکز عصب می‌ رسد و تغییر جایگاه آن باید با دقت انجام شود. همچنین در صورتی که نیاز باشد ، هاله سینه نیز ممکن است کاهش پیدا کند. پس از این مراحل ، بافت زیر سینه را جراح خوب سینه در تهران برمی‌ دارد و سینه‌ ها را بالا برده و فرم می‌ دهد.

برای سینه‌ هایی که بیش از حد افتادگی دارند ، ممکن است نوک و هاله سینه برداشته شده و به نواحی بالاتر در سینه منتقل شود. پس از طی شدن این مراحل ، پزشک متخصص در ماموپلاستی کاهشی ، برش‌ ها را به هم می‌ رساند تا سینه‌ ها کوچک‌ تر شوند. بخیه‌ های پس از عمل ، به صورت عمقی در بافت سینه زده می‌ شوند تا از شکل و فرم جدید سینه حمایت کنند.

پس از آن ، با استفاده از چسب پوست و یا نوار چسب جراحی ؛ محل برش ها بسته می‌ شوند. در خصوص این عمل باید بدانید که برش‌ هایی که در ماموپلاستی کاهنده ایجاد می‌ شوند ، دائمی هستند ولی در بیشتر موارد ، خطوط جای این برش‌ ها به مرور زمان کم رنگ می‌ شوند و تا حد زیادی بهبود پیدا می‌ کنند.

نکات مراقبتی بعد از ماموپلاستی کاهنده

مانند تمامی عمل‌ های جراحی و زیبایی ، عمل ماموپلاستی کاهشی در تهران نیز نیازمند رعایت یک سری نکات بعد از عمل است که سبب می‌ شود نتیجه حاصل شده ، تثبیت شود و عوارض جانبی برای فرد پیش نیاید.

این نکات و توصیه‌ ها را پزشک متخصص شما بر اساس ویژگی‌ های منحصر به فرد بدنتان و نیز سابقه پزشکی که دارید و نوع تکنیک استفاده شده در عمل کوچک کردن سینه ها ، به شما می‌ گوید. باید توجه داشته باشید که رعایت این نکات ، تأثیر بسیار زیادی در نتیجه مثبت ماموپلاستی کاهنده شما دارد؛ لذا دقت لازم را به این نکات و توصیه‌ ها داشته باشید.

از آن جایی که لازم است پیش از انجام این عمل ، از مراقبت‌ های لازم پس از آن نیز اطلاع داشته باشید ، این نکات را در ادامه برای شما شرح داده‌ ایم :

 • تا 2 الی 4 هفته پس از انجام ماموپلاستی کاهشی در تهران ، از رانندگی پرهیز کنید.
 • برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است بعد از انجام عمل ماموپلاستی ، لباس ویژه یعنی باند الاستیک و سینه بند مخصوص را برای حمایت از سینه‌ ها استفاده کنید تا سینه‌ ها در موقعیت مناسب نگه داشته شده و از آن‌ ها مراقبت کند.
 • از استفاده از سوتین‌ های فنر دار تا چند ماه پس از این جراحی ، پرهیز کنید.
 • فعالیت‌ های بدنی خود مانند ورزش‌ های مختلف را تا مدت 2 الی 4 هفته پس از کوچک کردن اندازه سینه ها ، محدود کنید.
 • تا 2 هفته پس از انجام این عمل ، بهتر است برای انجام کارهای روزمره خود از دیگران کمک بگیرید.

همانند ماموپلاستی کاهنده ، ” ماموپلاستی افزایشی ” نیز وجود دارد که برای افزایش حجم سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عوارض ماموپلاستی کاهنده چیست؟

همان طور که اطلاع دارید ، هیچ نوع عمل جراحی زیبایی وجود ندارد که عوارضی را به دنبال نداشته باشد. این عمل نیز از این قاعده مستثنی نمی‌ باشد.

در خصوص عوارض ماموپلاستی کاهشی باید بدانید که با رعایت اصول و نکاتی که بهترین جراح سینه در تهران به شما می‌ گوید ، می‌ توانید این عوارض را تا حد زیادی کاهش دهید ولی باز هم بروز برخی از این عوارض کاهش سایز سینه ها ، اجتناب‌ ناپذیر است.

عوارض کاهش اندازه سینه ها را در ادامه شرح داده‌ ایم :

 • کبودی یکی از عوارض این پروسه است که البته باید بدانید این عارضه در دسته عوارض موقت ماموپلاستی جای می‌ گیرد.
 • از بین رفتن احساس در نوک پستان و پوست اطراف نوک پستان. (این عارضه در رابطه جنسی شما می‌ تواند تأثیر منفی بگذارد و بروز آن نیز اجتناب‌ ناپذیر است.)
 • مشکل یا ناتوانی در تغذیه با شیر مادر. (توصیه می‌ شود که پس از آن که مطمئن بودید تمایل به بارداری و شیردهی نوزاد خود ندارید ، اقدام به انجام ماموپلاستی کاهشی در تهران کنید)
 • تفاوت اندازه ، شکل و تقارن سینه‌ های چپ و راست پس از جراحی که ممکن است برای بهبود وضعیت ، جراحی ترمیمی مورد نیاز باشد.
 • ماندگاری خطوط برش در عمل ماموپلاستی. (البته توضیح دادیم که این خطوط در بیشتر موارد با گذشت زمان بسیار کم رنگ می‌ شوند.)

افرادی که بهتر است ماموپلاستی کاهشی را انجام ندهند

بسیاری از افراد ، در دسته افرادی جای می‌ گیرند که توصیه می‌ شود این عمل را انجام ندهند. معمولاً این افراد ، کسانی هستند که مشکلاتی در فیزیک بدن خود داشته و یا از بیماری‌ های خاصی رنج می‌ برند.

در ادامه برخی از مهم‌ ترین ویژگی‌ هایی که سبب می‌ شود افراد برای عمل ماموپلاستی مناسب نباشند را شرح داده‌ ایم :

 • افرادی که استعمال دخانیات می‌ کنند.
 • افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌ برند.
 • افرادی که تمایل ندارند جای زخم بر روی سینه‌ های آن‌ ها باقی بماند.
 • افرادی که رشد جسمی ناقص داشته‌ اند.
 • افرادی که بیماری‌ های خاص مانند بیماری‌ های قلبی عروقی و یا دیابت دارند.
 • افرادی که هر گونه بیماری در ناحیه سینه‌ های خود دارند.

در صورتی که جزو افراد لیست بالا هستید ، پیشنهاد می‌ کنیم از روش‌ های دیگر برای کاهش سایز سینه‌ های خود استفاده کنید.

همچنین در خصوص افرادی که تمایل به انجام عمل ماموپلاستی کاهشی در تهران را دارند باید گفت که در صورتی که به تازگی دوران بلوغ خود را پشت سر گذاشته‌ اید ، نمی‌ توانید برای این عمل زیبایی اقدام نمایید. به بیانی دیگر ، در صورتی که رشد سینه‌ های شما کامل نشده باشد ، برای عمل ماموپلاستی کاهنده نمی‌ توانید اقدامی کنید.

همچنین در صورتی که فرد تمایل دارد که در آینده باردار شود ، باید به این نکته توجه داشته باشد که پس از زایمان باید بتواند به نوزاد خود شیر بدهد و به همین دلیل ، نمی‌ تواند عمل کاهش سایز سینه ها را انجام دهد. باید بدانید که این عمل می‌ تواند امکان شیردهی را به طور کل از بین ببرد.

در صورتی که اضافه وزن دارید و تمایل به استفاده از عمل ماموپلاستی برای کاهش سایز سینه‌ های خود دارید ، بهتر است که در ابتدا به وزنی ایده آل برسید و کاهش وزن داشته باشید و پس از آن برای ماموپلاستی کاهنده اقدام نمایید. این به این دلیل است که در بسیاری از موارد ، زمانی که وزن شما کاهش پیدا می‌ کند ، میزان چربی‌ های سینه شما نیز کم‌ تر می‌ شود و ممکن است پس از کاهش وزن ، نیازی به عمل ماموپلاستی نداشته باشید.

سخن پایانی

بسیاری از بانوان ، از بزرگی سینه‌ های خود راضی نیستند و تمایل دارند که سایز سینه‌ های خود را کاهش دهند. ماموپلاستی کاهشی نیز یکی از عمل‌ های زیبایی است که برای کاهش سایز سینه‌ ها در بانوان ، مورد استفاده قرار می‌ گیرد. افرادی که این عمل زیبایی را می‌ خواهند انجام بدهند باید توجه داشته باشند که جزو افرادی نباشند که برای ماموپلاستی کاهنده ، محدودیت دارند.

 

سوالات متداول

✅ ماموپلاستی کاهشی چیست ؟

در این جراحی ، چربی‌ های اضافی در سینه‌ ها ، غدد درونی این بافت از بدن و نیز پوست اضافی ناحیه سینه‌ ها ، برداشته می‌ شود تا فرد بتواند به سایز سینه دلخواه خود برسد.

✅ انواع روش ماموپلاستی کاهشی چیست ؟

روش‌ های انجام این فرآیند را می‌توان به صورت زیر شرح داد :

 1. جراحی (روش برشی)
 2. لیپوساکشن

✅ عوارض ماموپلاستی کاهنده چیست؟

 • کبودی یکی از عوارض ماموپلاستی کاهشی است که البته باید بدانید این عارضه در دسته عوارض موقت ماموپلاستی جای می‌ گیرد.
 • از بین رفتن احساس در نوک پستان و پوست اطراف نوک پستان. (این عارضه در رابطه جنسی شما می‌ تواند تأثیر منفی بگذارد و بروز آن نیز اجتناب‌ ناپذیر است.)
 • مشکل یا ناتوانی در تغذیه با شیر مادر. (توصیه می‌ شود که پس از آن که مطمئن بودید تمایل به بارداری و شیردهی نوزاد خود ندارید ، اقدام به انجام عمل کاهش سایز سینه کنید)
 • تفاوت اندازه ، شکل و تقارن سینه‌ های چپ و راست پس از جراحی که ممکن است برای بهبود وضعیت جراحی ترمیمی مورد نیاز باشد.
 • ماندگاری خطوط برش در عمل ماموپلاستی. (البته توضیح دادیم که این خطوط در بیشتر موارد با گذشت زمان بسیار کم رنگ می‌ شوند.)

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها