لیفت بازو

براکیوپلاستی یا لیفت بازو یک نوع عمل جراحی زیبایی است که با نام کانتورینگ یا فر‌م دهی بدن شناخته می‌ شود. در این عمل جراحی زیبایی پوست یا چربی اضافی قسمت‌ های پایین بازو را فرم دهی می‌ کنند. به عبارتی برای بافت یا عضله‌ هایی که در این قسمت شل شده و افتاده باشد ، کاربرد دارد. افرادی که دارای چربی موضعی در کل بدن خود هستند ، پس از گرفتن رژیم لاغری قسمت‌ هایی از بدن آن‌ ها درگیر پوست‌ های اضافی می‌ شود. پس اگر شما جز یکی از این افراد هستید ، لیفت کردن بازو راه حل مناسبی برای برطرف شدن دغدغه پوست اضافی بازو شما است. شما نیز می‌ توانید به جای گرفتن رژیم‌ های سخت از این عمل برای از بین رفتن چربی‌ های ناشی از چاقی در قسمت بازوی خود استفاده کنید. با دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح پلاستیک تهران در این مقاله همراه باشید.

 

لیفت بازو - دکتر رجب پور

 

آنچه در این مقاله می‌ خوانید :

 • سن مناسب جهت انجام کوچک کردن بازو با جراحی چه زمانی است؟
 • چه کسانی مناسب انجام عمل لیفت بازو هستند؟
 • لیفت کردن بازو چگونه انجام می‌ شود؟
 • قبل از انجام عمل رفع افتادگی بازو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟
 • مراقبت های بعد از این عمل
 • پس از عمل براکیو پلاستی چه زمان‌هایی پزشک را ملاقات می‌ کنیم؟
 • براکیوپلاستی چه عوارضی دارد؟
 • هزینه عمل جراحی بازو و مدت زمان براکیو پلاستی
 • نتایج این عمل در چه زمان خودش را نشان می‌ دهد؟

سن مناسب جهت انجام کوچک کردن بازو با جراحی چه زمانی است؟

لیفت بازو صرفا در جهت لاغری بازو و برای افراد چاق نیست. بلکه درصد بیشتر افرادی که به این پروسیجر روی می‌ آورند ، از فرم ایجاد شده بازو خود که به مرور زمان تغییر شکل داده شده است ، ناراضی هستند. این عمل معمولا بازه سنی 47 تا 52 سال را دارد زیرا تا قبل از آن به دلیل کلاژن‌ سازی پوست به مرور زمان توسط ورزش و تغذیه مناسب می‌ توان این مشکل را برطرف کرد البته که این تغییر فرم که بخواهد به صورت سنتی انجام شود بسیار زمان بر و نیاز به صبر و بردباری فراوان دارد.

چه کسانی مناسب انجام عمل لیفت بازو در تهران هستند؟

 • افرادی که دارای شل شدگی قابل توجهی به علت کاهش وزن در پوست بازوی خود هستند.
 • افرادی که دارای اضافه وزن هستند باید در مرحله اول به یک ثبات وزنی برسند تا واجد شرایط انجام عمل لیفتینگ بازو شوند.
 • دارای هیچگونه بیماری نباشند که این عامل توسط خود پزشک ارزیابی می‌ شود و اگر ارزیابی با مشکل مواجه شود یا پزشک با توجه به جواب آزمایش‌ های گرفته شده از بیمار نشان دهد که شرایط جهت عمل لیفت کردن بازو مناسب نیست ، خود پزشک از انجام عمل عقب نشینی می‌ کند.

لیفت بازو چگونه انجام می‌ شود؟

این عمل جراحی توسط جراح متخصص با بیهوشی و یا با انجام لیپوساکشن و همچنین با ایجاد برشی منحنی شکل یا زیگزاگ بر زیر پوست بازو انجام می‌ شود. با توجه به میزان چربی و شل شدگی پوست ، برش ایجاد شده می‌ تواند از زیر بغل تا آرنج ادامه داشته باشد.

به طور کلی دو نوع عمل براکیوپلاستی وجود دارد :

 • فرد صرفا از شل شدگی پوست ناحیه بازو ناشی از رژیم بعد از چاقی رنج می‌ برد که در این نوع عمل چربی وجود ندارد و نیاز به انجام لیپوساکشن بازو نیست. در این نوع براکیوپلاستی جراح به برشی منحنی شکل یا زیگزاک بر روی پوست بسنده می‌ کند و پوست اضافی آن قسمت را برش زده و اسکار ایجاد شده را بخیه می‌ زند.
 • فرد از چربی‌ های موضعی ناحیه بازو رنج می‌ برد که در این نوع عمل در مرحله اول نیاز به لیپوساکشن دارد یعنی جراح برشی دو یا سه میلی‌ متری در قسمت بالای بازو و در ناحیه پشت بازو با استفاده از لوله کانولای چربی موضعی و اضافی آن قسمت را خارج کرده سپس با برشی منحنی شکل و یا زیگزاگ پوست اضافی آن قسمت را برش زده و سپس اسکار ایجاد شده را بخیه می‌‌ زند.

بعد از این که عمل جراحی لیفت بازو پایان یافت ، بازو شما توسط پرستارهای مربوطه که در کنار پزشک در هنگام عمل قرار دارند ، درون یه کمپرس یخ قرار می‌ گیرد تا از تورم و التهابات آن کاهش یابد. سپس بعد از پانسمان بازو شما ، در زیر بازویتان لوله‌ ای به صورت موقت قرار می گیرد که خونابه و یا مایعات اضافی موجود در قسمت جراحی شده خارج شود.

در مرحله آخر برای اینکه از قسمت جراحی شده محافظت شود بازوها را با باند کشی محکم می‌ بندند. به محض به هوش آمدن انگشت‌ های خود را باز و بسته کنید. ممکن است بعد از عمل احساس ناخوشایندی برای شما پیش بیاید اما نگران نباشید چون این یک امری طبیعی است و پس از دو تا سه روز التهابات کاهش می‌ یابند. با کاهش التهابات ، هم احساس بهتری خواهید داشت هم نتیجه عمل تا حدودی قابل مشاهده خواهد بود.

قبل از انجام عمل لیفت بازو در تهران چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

قبل ازین که عمل جراحی لیفتینگ بازو توسط پزشک انجام شود تمامی مزایا و عوارض براکیوپلاستی برای شما شرح داده خواهد شد.

یکی دیگر از عواملی که توسط پزشک قبل از عمل انجام می‌ شود این است که تمامی قسمت‌ هایی که برش و سپس بخیه می‌ خورد را بر روی بازویتان برایتان مشخص می‌ کند تا از قسمت‌ هایی که ممکن است اسکار ایجاد شود اطلاع داشته باشید. وابسته به نوع عمل و میزان گستردگی مقدار و حجم برش‌ ها متفاوت است.

زمانی که شما برای لیفت کردن بازو خود به پزشک جراحی مراجعه می‌ کنید ، پزشک قسمت زیرین بازوی شما را معاینه می کند و ارزیابی قبل از عمل شامل موارد زیر می باشد :

 1. ارزیابی ریتم قلب
 2. معاینه بدنی
 3. رادیو گرافی قفسه سینه
 4. استفاده از داروها در دو روز به صورت متداوم
 5. نسخه‌ای تهیه شده قبل از عمل

نتایج ارزشیابی به شما کمک می‌ کند تا جراح ، قاطعانه‌ تر عمل لیفت بازو را انجام دهد. همچنین رعایت نکات زیر قبل از عمل لاغری بازو بسیار حائز اهمیت است.

 • سیگار ، قلیان و هرگونه دخانیات را ترک کنید چراکه سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون و این عمل باعث کند شدن بهبودی شما می‌ شود.
 • از مصرف برخی از داروها خودداری کنید ، مثلا آسپیرین که خون شما را رقیق می‌کند و هنگام عمل جراحی ممکن است خونریزی بیش از حد اتفاق بیفتد.

همچنین بخاطر داشته باشید که قبل از انجام عمل لاغری بازو حتما تمام سوالات خود را با پزشک خود مطرح نمایید. مثلا هزینه عمل جراحی بازو در تهران و یا عوارض عمل لاغری بازو را بپرسید تا شما نیز از انجام این عمل مطمئن گردید.

مراقبت های بعد از عمل لیفت بازو

 • جهت کاهش درد ناشی از جراحی براکیوپلاستی ، فقط و فقط طبق دستور از داروهای نسخه‌ ای که توسط پزشک داده شده مصرف کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت حتما آنتی بیوتیک‌ های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
 • پس از پنج روز الی یک هفته جهت کشیدن بخیه‌ ها و برداشتن لوله‌ هایی ک جهت تخلیه مایعات تعبیه شده بود به پزشک خود مراجعه کنید و تحت هیچ شرایطی خودتان دخالتی در این خصوص نکنید.
 • به مدت یک ماه از بلند کردن دستان خود بالاتر از شانه خودداری کنید.
 • از دوستان نزدیک و یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید به مدت دو روز در کنار بستر شما به صورت مداوم بمانند تا در صورت نیاز به انجام فعالیت‌ های روزانه به شما کمک کنند.
 • آستین‌ های کشی که توسط پزشک به بازو شما بسته می‌ شود را سه تا چهار هفته به صورت مداوم به دور بازو خود ببندید و فقط در هنگام حمام کردن آن‌ ها را دربیاورید.
 • پزشک شما فعالیت‌ هایی چون ماساژ دادن ، در جهت لخته نشدن خون در قسمتی که به دلیل لیفت بازو آسیب دیده است را به شما آموزش می‌ دهد اما از انجام فعالیت‌ های سنگین ورزشی ، برداشتن اجسام سنگین اکیدا خودداری کنید.
 • از کشیدن سیگار خودداری فرمایید زیرا باعث بروز التهابات شدید می‌ شود.
 • استفاده از کرم‌ های ترمیم کننده در جهت بهبودی هرچه سریع‌ تر قسمت‌ های اسکار که به دلیل برش‌ دادن ناحیه جراحی شده ایجاد شده است.
 • در صورتی که نشسته یا خوابیده هستید سعی کنید دست‌ های خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید و به همین منظور می‌ توانید زیر دستان خود بالشت قرار دهید. قرار دادن بالشت بر زیر دستانتان کمک به رفع زودتر التهابات و کبودی‌ های ناشی از عمل می‌ کند.

پس از عمل براکیو پلاستی چه زمانی پزشک را ملاقات می‌ کنیم؟

اولین ملاقات پنج روز الی یک هفته بعد از عمل جراحی می‌ باشد که برای تعویض پانسمان‌ های بازو شما و کشیدن بخیه‌ ها انجام می‌ شود. دیگر ملاقات‌ ها به صورت دو هفته ، شش هفته و شش ماه انجام می‌ گیرد که در این جلسات ملاقات بهترین جراح پلاستیک به روند بهبودی زخم‌ ها میپردازد.

براکیوپلاستی چه عوارضی دارد؟

نمی‌ توان ادعا کرد که عمل جراحی هیچگونه عوارضی ندارد اما با توجه به رعایت اصول بعد از عمل که به صورت شخصی انجام می‌ شود و حرفه‌ ای بودن دکتر جراح می‌ توان احتمال عوارض را بسیار کم کرد.

عوارضی که ناشی از عمل جراحی لیفت بازو می‌ تواند اتفاق بیفتد :

 • خطرات بیهوشی
 • خونریزی در قسمت جراحی شده
 • بروز تب و عفونت
 • روند کند بهبودی محل جراحی
 • ماندگاری رد بخیه در محل
 • تجمع مایعات در قسمت برش خورده
 • آسیب اعصاب آن قسمت از بدن و آسیب بافت ماهیچه‌ های آن قسمت
 • بروز نکروز چربی
 • درد شدید و طولانی در دوره نقاهت
 • تورم و التهاب و کبودی بیش از حد در محل
 • بیحسی و یا تغییر در احساس در پوست قسمت جراحی شده
 • ممکن است پس از یک دوره جراحی لیفت بازو نیاز به جراحی مجدد نیز باشد و پس از دو هفته این مورد بررسی می‌ شود.

توجه داشته باشید همانطور که گفته شد ، برای انجام این رویکرد بهتر است به سراغ بهترین جراح لیفت بازو در تهران بروید تا هم از نتیجه ای فوق العاده بهره مند شوید و هم عوارض جانبی خاصی برای شما رخ ندهد. در نظر داشته باشید برخی از این عارضه های ایجاد شده جبران ناپذیر هستند و مواردی مثل تشکیل بافت اسکار می تواند ظاهری ناخوش آیند را برای دستان شما ایجاد کند. بنابراین گول تبلیغات کاذب را نخورید و به جهت انتخاب پزشک بالقوه خود تحقیقات اساسی انجام داده و در این انتخاب عجله نکنید.

هزینه لیفت بازو در تهران و مدت زمان براکیوپلاستی

هزینه عمل براکیوپلاستی در تهران وابسته به گستردگی عمل ، تخصص و سابقه پزشک ، موقعیت جغرافیایی ، نوع بیمارستان یا کلینیک و خدماتی که در آن محل دریافت می‌ کنید ، نوع بیهوشی که می‌ تواند به صورت معمولی و گاها موضعی باشد متفاوت است. بهتر است عمل لیفت بازو خود را در کلینیک‌ های معتبر و مجهز و یا بیمارستان انجام دهید تا نگران بروز مشکلاتی که در هنگام عمل ممکن است رخ بدهد نباشید. هزینه عمل جراحی بازو در سال 1402 ممکن است در برخی بیمارستان ها و کاینیک ها بیشتر باشد ، اما شما با پرداخت هزینه بیشتر و انتخاب پزشک باتجربه و متخصص می‌ توانید از بروز برخی عوارض جلوگیری کنید و نتیجه بهتری را نیز بدست آورید.

درست است که بعد از عمل سریعا به اتاق ریکاوری منتقل می‌ شوید و به هوش می‌ آیید ، اما سعی کنید با توجه به خدمات محل جراحی ، شب اول بعد از عمل براکیوپلاستی را در همان بیمارستان و یا کلینیک معتبر بگذرانید. مدت زمان عمل نیز بستگی به گستردگی و نوع عمل دارد اما این عمل به طور معمول حداکثر 2 ساعت زمان می‌برد.

لیفت بازو - دکتر رجب پور

نتایج عمل لیفت بازو در تهران در چه زمان خودش را نشان می‌ دهد؟

تورم‌ های ایجاد شده و التهابات ناشی از عمل جراحی بعد از یک هفته رو به بهبودی می‌ رود. درست است که دو هفته بعد از عمل پزشک می‌ تواند تشخیص دهد که آیا به جراحی مجدد نیاز است یا خیر اما نتیجه‌ ای که بخواهد پس از عمل جراحی به صورت نهایی نمایان شود ، شش ماه پس از عمل مشخص می‌ شود.

امیدوارم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد و کمک کند که عمل جراحی بی دردسر و با کمترین عوارض ناشی از عمل جراحی داشته باشید. در پایان این نکته را به یاد داشته باشید که برای انجام عمل‌های زیبایی و لاغری ، بهتر است کمی در انتخاب تیم پزشکی و محل انجام عمل وسواس به خرج دهید تا بی‌ تجربگی پزشک و عدم مراقبت درست کادر درمان برایتان دردسرساز نشود.

جمع بندی

لیفت بازو یا همان عمل لاغری بازو ، موضوعی بود که در مقاله امروز از مجموعه مقالات سایت دکتر رجب پور ، بررسی کردیم. یکی از متداول‌ ترین سؤالاتی که درباره براکیوپلاستی می‌ شود ، در خصوص هزینه عمل جراحی بازو در تهران می‌ باشد که این سؤال را به همراه سؤالات متداول دیگر در زمینه لیفت کردن بازو در این مقاله ، پاسخ دادیم. همچنین نکاتی که قبل از انجام عمل لاغری بازو باید از آن‌ ها آگاهی داشته باشید را در این مقاله به شما عزیزان معرفی نمودیم تا با دیدی باز بتوانید به سراغ انجام این عمل بروید.


سوالات متداول

✅ براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو چیست؟

براکیوپلاستی یا لیفتینگ بازو یک نوع عمل جراحی زیبایی است که با نام کانتورینگ یا فر‌م دهی بدن شناخته می‌ شوند. در این عمل جراحی زیبایی پوست یا چربی اضافی قسمت‌ های پایین بازو را فرم دهی می‌ کنند. به عبارتی برای بافت یا عضله‌ هایی که در این قسمت شل شده و افتاده باشد ، کاربرد دارد.

✅ سن مناسب برای جراحی لیفت بازو چه زمانی است؟

این عمل معمولا بازه سنی 47 تا 52 سال را دارد زیرا تا قبل از آن به دلیل کلاژن‌ سازی پوست به مرور زمان توسط ورزش و تغذیه مناسب می‌ توان این مشکل را برطرف کرد البته که این تغییر فرم که بخواهد به صورت سنتی انجام شود بسیار زمان بر و نیاز به صبر و بردباری فراوان دارد.

✅ هزینه عمل لیفت بازو در تهران چقدر است؟

هزینه عمل جراحی بازو یا همان جراحی لیفتینگ بازو وابسته به گستردگی عمل ، تخصص و سابقه پزشک ، موقعیت جغرافیایی ، نوع بیمارستان یا کلینیک و خدماتی که در آن محل دریافت می‌ کنید ، نوع بیهوشی که می‌ تواند به صورت معمولی و گاها موضعی باشد ، متفاوت است.

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها