براکیوپلاستی یا لیفت بازو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

براکیوپلاستی یا لیفت بازو یک نوع عمل جراحی زیبایی است که با نام کانتورینگ یا فر‌م دهی بدن شناخته می‌شوند. در عمل جراحی زیبایی براکیوپلاستی پوست یا چربی اضافی قسمت‌های پایین بازو را فرم دهی می‌کنند. به عبارتی برای بافت یا عضله‌هایی که در این قسمت شل شده و افتاده باشد، کاربرد دارد.

افرادی که دارای چربی موضعی در کل بدن خود هستند، پس از گرفتن رژیم لاغری قسمت‌هایی از بدن آن‌ها درگیر پوست‌های اضافی می‌شود پس اگر شما جزء یکی از این افراد هستید، براکیوپلاستی راه حل مناسبی برای برطرف شدن دغدغه پوست اضافی بازو شما است. شما نیز می‌توانید به جای گرفتن رژیم‌ها سخت از عمل براکیوپلاستی برای از بین رفتن چربی‌های ناشی از چاقی در قسمت بازو خود استفاده کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

 • سن مناسب جهت انجام كوچك كردن بازو با جراحي چه زمانی است؟
 • چه کسانی مناسب انجام عمل لیفت بازو هستند؟
 • لیفت بازو چگونه انجام می‌شود؟
 • قبل از انجام عمل لیفت بازو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟
 • مراقبت های بعد از عمل لیفت بازو
 • پس از عمل براکیو پلاستی چه زمان‌هایی پزشک را ملاقات می‌کنیم؟
 • براکیوپلاستی چه عوارضی دارد؟
 • هزینه عمل جراحی بازو و مدت زمان براکیو پلاستی
 • نتایج عمل براکیوپلاستی در چه زمان خودش را نشان می‌دهد؟

سن مناسب جهت انجام كوچك كردن بازو با جراحي چه زمانی است؟

لیفت بازو صرفا در جهت لاغری بازو و برای افراد چاق نیست. بلکه درصد بیشتر افرادی که به لیفت بازو روی می‌آورند، از فرم ایجاد شده بازو خود که به مرور زمان تغییر شکل داده شده است، ناراضی هستند. این عمل معمولا بازه سنی 47 تا 52 سال را دارد زیرا تا قبل از آن به دلیل کلاژن‌سازی پوست به مرور زمان توسط ورزش و تغذیه مناسب می‌توان این مشکل را برطرف کرد البته که این تغییر فرم که بخواهد به صورت سنتی انجام شود بسیار زمان بر و نیاز به صبر و بردباری فراوان دارد.

براکیوپلاستی

از جمله مواردی که می‌تواند در تناسب و زیبایی صورت افراد تاثیر منفی داشته باشد، چربی‌های انباشته شده در ناحیه زیر چانه است. ” لیپوماتیک غبغب ” یکی از راه‌هایی است که می‌توان به کمک آن، این چربی‌ها را از بین برد.

چه کسانی مناسب انجام عمل لیفت بازو هستند؟

 • افرادی که دارای شل شدگی قابل توجهی به علت کاهش وزن در پوست بازو خود هستند.
 • افرادی که دارای اضافه وزن هستند باید در مرحله اول به یک ثبات وزنی برسند تا واجد شرایط انجام عمل لیفت بازو شوند.
 • دارای هیچگونه بیماری نباشند که این عامل توسط خود پزشک ارزیابی می‌شود و اگر ارزیابی با مشکل مواجه شود یا پزشک با توجه به جواب آزمایش‌های گرفته شده از بیمار نشان دهد که شرایط جهت عمل لیفت بازو مناسب نیست، خود پزشک از انجام عمل عقب نشینی می‌کند.

لیفت بازو چگونه انجام می‌شود؟

این عمل جراحی توسط جراح متخصص با بیهوشی و یا با انجام لیپوساکشن و همچنین با ایجاد برشی منحنی شکل یا زیگزاگ بر زیر پوست بازو انجام می‌شود. با توجه به میزان چربی و شل شدگی پوست، برش ایجاد شده می‌تواند از زیر بغل تا آرنج ادامه داشته باشد.

به طور کلی دو نوع عمل براکیوپلاستی وجود دارد:

 • فرد صرفا از شل شدگی پوست ناحیه بازو ناشی از رژیم بعد از چاقی رنج می‌برد که در این نوع عمل چربی وجود ندارد و نیاز به انجام لیپوساکشن بازو نیست. در این نوع براکیوپلاستی جراح به برشی منحنی شکل یا زیگزاک بر روی پوست بسنده می‌کند و پوست اضافی آن قسمت را برش زده و اسکار ایجاد شده را بخیه می‌زند.
 • فرد از چربی‌های موضعی ناحیه بازو رنج می‌برد که در این نوع عمل در مرحله اول نیاز به لیپوساکشن دارد یعنی جراح برشی دو یا سه میلی‌متری در قسمت بالای بازو و در ناحیه پشت بازو با استفاده از لوله کانولای چربی موضعی و اضافی آن قسمت را خارج کرده سپس با برشی منحنی شکل و یا زیگزاگ پوست اضافی آن قسمت را برش زده و سپس اسکار ایجاد شده را بخیه می‌‌زند.

بعد ازین که عمل جراحي  ليفت بازو پایان یافت، بازو شما توسط پرستارهای مربوطه که در کنار پزشک در هنگام عمل قرار دارند، درون يه كمپرس يخ قرار می‌گيرد تا از تورم و التهابات آن کاهش یابد. سپس بعد از پانسمان بازو شما، در زير بازویتان لوله‌ای به صورت موقت قرار مي گيرد كه  خونابه و يا مايعات اضافی موجود در قسمت جراحی شده خارج شود.

در مرحله آخر برای اینکه از قسمت جراحی شده محافظت شود بازوها را با باند کشی محکم می‌بندند. به محض به هوش آمدن انگشت‌های خود را باز و بسته کنید. ممكن است بعد از عمل احساس ناخوشايندي براي شما پيش بيايد اما نگران نباشيد چون اين يك امري طبيعي است و پس از دو تا سه روز التهابات کاهش می‌یابند. با کاهش التهابات، هم احساس بهتری خواهید داشت هم نتیجه عمل تا حدودی قابل مشاهده خواهد بود.

قبل از انجام عمل لیفت بازو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

قبل ازین که عمل جراحی لیفت بازو توسط پزشک انجام شود تمامی مزایا و عوارض براکیوپلاستی برای شما شرح داده خواهد شد.

یکی دیگر از عواملی که توسط پزشک قبل از عمل انجام می‌شود این است که تمامی قسمت‌هایی که برش و سپس بخیه می‌خورد را بر روی بازویتان برایتان مشخص می‌کند تا از قسمت‌هایی که ممکن است اسکار ایجاد شود اطلاع داشته باشید. وابسته به نوع عمل و میزان گستردگی مقدار و حجم برش‌ها متفاوت است.

زمانی که شما براي ليفت بازو خود به پزشك جراحي مراجعه می‌كنيد، پزشك قسمت زيرين بازوي شما را معاينه مي كند و ارزيابی قبل از عمل شامل موارد زير مي‌باشد:

* ارزيابي ريتم قلب

* معاينه بدنی

* راديو گرافی قفسه سينه

* استفاده از داروها در دو روز به صورت متداوم

* نسخه‌ای تهيه شده قبل از عمل

نتايج ارزشيابی به شما كمك می‌كند تا جراح، قاطعانه‌تر شما را عمل كند. همچنین رعایت نکات زیر قبل از عمل لاغری بازو بسیار حائز اهمیت است.

 • سيگار، قلیان و هرگونه دخانیات را ترک كنيد چراكه سيگار كشيدن باعث كاهش جريان خون و اين عمل باعث كند شدن بهبودی شما می‌شود.
 • از مصرف برخي از داروها خودداری كنيد، مثلا آسپیرین که خون شما را رقیق می‌کند و هنگام عمل جراحی ممکن است خونریزی بیش از حد اتفاق بیفتد.

همچنین بخاطر داشته باشید که قبل از انجام عمل لاغری بازو حتما تمام سوالات خود را با پزشک خود مطرح نمایید. مثلا هزینه عمل جراحی بازو و یا عوارض عمل لاغری بازو را بپرسید تا شما نیز از انجام این عمل مطمئن گردید.

عمل لاغری بازو

بعد از چشم دومین عضو زیبایی صورت لب است که در سال‌های اخیر بعد از عمل زیبایی بینی برای تغییردهی در فرم لب، برجسته کردن آن و کاهش فاصله بین بینی و لب انواع تزریق چربی و ژل که به صورت موقتی انجام می‌شود و لیفت لب که یکی از روش‌های دائمی برای حجیم کردن لب است مورد توجه عموم قرار دارد. یکی از روش‌های زیبا سازی لب‌ها ” لیفت سانترال لب ” می‌باشد که در مقاله‌ای مجزا به آن پرداخته‌ایم.

مراقبت های بعد از عمل لیفت بازو

 • جهت کاهش درد ناشی از جراحی براکیوپلاستی ، فقط و فقط طبق دستور از داروهای نسخه‌ای که توسط پزشک داده شده مصرف کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت حتما آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
 • پس از پنج روز الی یک هفته جهت کشیدن بخیه‌ها و برداشتن لوله‌هایی ک جهت تخلیه مایعات تعبیه شده بود به پزشک خود مراجعه کنید و تحت هیچ شرایطی خودتان دخالتی در این خصوص نکنید.
 • به مدت یک ماه از بلند کردن دستان خود بالاتر از شانه خودداری کنید.
 • از دوستان نزدیک و یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید به مدت دو روز در کنار بستر شما به صورت مداوم بمانند تا در صورت نیاز به انجام فعالیت‌های روزانه به شما کمک کنند.
 • آستین‌های کشی که توسط پزشک به بازو شما بسته می‌شود را سه تا چهار هفته به صورت مداوم به دور بازو خود ببندید و فقط در هنگام حمام کردن آن‌ها را دربیاورید.
 • پزشک شما فعالیت‌هایی چون ماساژ دادن ، در جهت لخته نشدن خون در قسمتی که به دلیل لیفت بازو آسیب دیده است را به شما آموزش می‌دهد اما از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی، برداشتن اجسام سنگین اکیدا خودداری کنید.
 • از کشیدن سیگار خودداری فرمایید زیرا باعث بروز التهابات شدید می‌شود.
 • استفاده از کرم‌های ترمیم کننده در جهت بهبودی هرچه سریع‌تر قسمت‌های اسکار که به دلیل برش‌ دادن ناحیه جراحی شده ایجاد شده است.
 • در صورتی که نشسته یا خوابیده هستید سعی کنید دست‌های خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید و به همین منظور می‌توانید زیر دستان خود بالشت قرار دهید. قرار دادن بالشت بر زیر دستانتان کمک به رفع زودتر التهابات و کبودی‌های ناشی از عمل می‌کند.

پس از عمل براکیو پلاستی چه زمان‌هایی پزشک را ملاقات می‌کنیم؟

اولین ملاقات پنج روز الی یک هفته بعد از عمل جراحی می‌باشد که برای تعویض پانسمان‌های بازو شما و کشیدن بخیه‌ها انجام می‌شود. دیگر ملاقات‌ها به صورت دو هفته، شش هفته و شش ماه انجام می‌گیرد که در این زمان‌های ملاقات دکتر به روند بهبودی زخم‌ها میپردازد.

جراحی لیفت بازو

براکیوپلاستی چه عوارضی دارد؟

نمی‌توان ادعا کرد که عمل جراحی هیچگونه عوارضی ندارد اما با توجه به رعایت اصول بعد از عمل که به صورت شخصی انجام می‌شود و حرفه‌ای بودن دکتر جراح می‌توان احتمال عوارض را بسیار کم کرد.

عوارضی که ناشی از عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند اتفاق بیفتد :

 • خطرات بیهوشی
 • خونریزی در قسمت جراحی شده
 • بروز تب و عفونت
 • روند کند بهبودی محل جراحی
 • ماندگاری رد بخیه در محل
 • تجمع مایعات در قسمت برش خورده
 • آسیب اعصاب آن قسمت از بدن و آسیب بافت ماهیچه‌های آن قسمت
 • بروز نکروز چربی
 • درد شدید و طولانی در دوره نقاهت
 • تورم و التهاب و کبودی بیش از حد در محل
 • بیحسی و یا تغییر در احساس در پوست قسمت جراحی شده
 • ممکن است پس از یک دوره جراحی لیفت بازو نیاز به جراحی مجدد نیز باشد و پس از دو هفته این مورد بررسی می‌شود.

نکته‌ای که باید قبل از هر اقدامی در نظر بگیرید انتخاب یک پزشک باتجربه و متخصص است. زیرا با مشورت‌ها و راهنمایی های درست و همچنین استفاده از متد به روز برای جراحی، نتیجه بهتر در کنار عوارض کمتر را برای شما رقم میزند. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک ایران ” به شما در این انتخاب کمک می‌نماییم.

هزینه عمل جراحی بازو و مدت زمان براکیوپلاستی

هزینه عمل براکیوپلاستی یا همان لیفت بازو وابسته به گستردگی عمل، تخصص و سابقه پزشک، موقعیت جغرافیایی، نوع بیمارستان یا کلینیک و خدماتی که در آن محل دریافت می‌کنید، نوع بیهوشی که می‌تواند به صورت معمولی و گاها موضعی باشد، متفاوت است. بهتر است عمل لیفت بازو خود را در کلینیک‌های معتبر و مجهز و یا بیمارستان انجام دهید تا نگران بروز مشکلاتی که در هنگام عمل ممکن است رخ بدهد نباشید. هزینه عمل جراحی بازو ممکن است در برخی بیمارستان ها و کاینیک ها بیشتر باشد، اما شما با پرداخت هزینه بیشتر و انتخاب پزشک باتجربه و متخصص می‌توانید از بروز برخی عوارض جلوگیری کنید و نتیجه بهتری را نیز بدست آورید.

درست است که بعد از عمل براکیوپلاستی سریعا به اتاق ریکاوری منتقل می‌شوید و به هوش می‌آیید، اما سعی کنید با توجه به خدمات محل جراحی، شب اول بعد از عمل براکیوپلاستی را در همان بیمارستان و یا کلینیک معتبر بگذرانید. مدت زمان عمل نیز بستگی به گستردگی و نوع عمل دارد اما این عمل به طور معمول حداکثر 2 ساعت زمان می‌برد.

لیفت بازو

نتایج عمل براکیوپلاستی در چه زمان خودش را نشان می‌دهد؟

تورم‌های ایجاد شده و التهابات ناشی از عمل جراحی بعد از یک هفته رو به بهبودی می‌رود. درست است که دو هفته بعد از عمل پزشک می‌تواند تشخیص دهد که آیا به جراحی مجدد نیاز است یا خیر اما نتیجه‌ای که بخواهد پس از عمل جراحی به صورت نهایی نمایان شود، شش ماه پس از عمل مشخص می‌شود.

امیدوارم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد و کمک کند که عمل جراحی بی دردسر و با کمترین عوارض ناشی از عمل جراحی داشته باشید. در پایان این نکته را به یاد داشته باشید که برای انجام عمل‌های زیبایی و لاغری، بهتر است کمی در انتخاب تیم پزشکی و محل انجام عمل وسواس به خرج دهید تا بی‌تجربگی پزشک و عدم مراقبت درست کادر درمان برایتان دردسرساز نشود.

جمع بندی

لیفت بازو یا همان عمل لاغری بازو ، موضوعی بود که در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ دکتر رجب پور، بررسی کردیم. یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که درباره براکیوپلاستی می‌شود، در خصوص هزینه عمل جراحی بازو می‌باشد که این سؤال را به همراه سؤالات متداول دیگر در زمینه لیفت بازو در این مقاله، پاسخ دادیم. همچنین نکاتی که قبل از انجام عمل لاغری بازو باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید را در این مقاله به شما عزیزان معرفی نمودیم تا با دیدی باز بتوانید به سراغ انجام این عمل بروید.

ممکن است در زمینه عمل لاغری بازو و یا همان لیفت بازو، سؤالاتی در ذهن خود داشته باشید که در این مقاله به پاسخ آن نرسیده‌اید؛ این سؤالات را در قسمت نظرات زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنیم.

همچنین در صورتی که در زمینه عمل لاغری بازو نکته‌ای وجود دارد که در این مقاله از ذکر آن غافل شده‌ایم، خوشحال می‌شویم آن را در قسمت نظرات زیر همین مقال با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.


سوالات متداول

✅ براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو چیست؟

براکیوپلاستی یا لیفت بازو یک نوع عمل جراحی زیبایی است که با نام کانتورینگ یا فر‌م دهی بدن شناخته می‌شوند. در عمل جراحی زیبایی براکیوپلاستی پوست یا چربی اضافی قسمت‌های پایین بازو را فرم دهی می‌کنند. به عبارتی برای بافت یا عضله‌هایی که در این قسمت شل شده و افتاده باشد، کاربرد دارد.

✅ سن مناسب برای جراحی لیفت بازو چه زمانی است؟

این عمل معمولا بازه سنی 47 تا 52 سال را دارد زیرا تا قبل از آن به دلیل کلاژن‌سازی پوست به مرور زمان توسط ورزش و تغذیه مناسب می‌توان این مشکل را برطرف کرد البته که این تغییر فرم که بخواهد به صورت سنتی انجام شود بسیار زمان بر و نیاز به صبر و بردباری فراوان دارد.

✅ هزینه عمل براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو چقدر است؟

هزینه عمل جراحی بازو یا همان جراحی لیفت بازو وابسته به گستردگی عمل، تخصص و سابقه پزشک، موقعیت جغرافیایی، نوع بیمارستان یا کلینیک و خدماتی که در آن محل دریافت می‌کنید، نوع بیهوشی که می‌تواند به صورت معمولی و گاها موضعی باشد، متفاوت است.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها