تزریق چربی صورت و بدن

با افزایش سن ، برخی از نواحی بدن شما ممکن است صاف شوند یا حجم خود را از دست بدهند و با روش‌ هایی مانند ورزش کردن یا تغییر روتین غذایی این اشکالات برطرف نخواهند شد ؛ یا اگر هم تأثیری داشته باشند ، بسیار جزئی است. ممکن است سؤال پیش بیاید که چگونه می‌ توان از دست دادن حجم قسمت های مختلف بدن و صورت به دلیل افزایش سن را درمان کرد. باید گفت جراحی انتقال چربی روشی مناسب برای تقویت این نواحی است. در این مقاله قصد داریم در مورد تزریق چربی دائمی ، خطرات آن و خطر آمبولی صحبت کرده و به سؤالاتی چون ترانسفر چربی چیست ؟ تزریق کردن چربی چقدر ماندگاری دارد ؟ چربی چگونه تزریق می شود ؟ عوارض انتقال دادن چربی چیست ؟ پاسخ دهیم. پیشنهاد می کنیم برای انجام این رویکرد در تهران به دکتر احمدعلی رجب پور مراجعه فرمایید.

تزریق چربی - دکتر رجب پور

تزریق چربی چیست ؟

پیوند چربی که به آن انتقال چربی یا ترانسفر چربی نیز گفته می‌ شود ، فرایند جراحی است که طی آن چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر منتقل خواهد شد. هدف این عمل بهبود یا حجیم کردن ناحیه‌ ای است که چربی در آن تزریق می‌ شود. این تکنیک شامل استخراج چربی با کمک لیپوساکشن ، پردازش چربی و سپس تزریق مجدد چربی خالص به ناحیه‌ ای است که نیاز به بهبود دارد. جراحی انتقال دادن چربی ، فرایند انتقال سلول‌ های چربی خود بیمار برای تقویت و جوان‌ سازی سایر قسمت‌ های بدن است. این جراحی می‌ تواند :

   • اسکارهای صورت مانند زخم‌ های ناشی از آکنه را به حداقل برساند
   • به ناهنجاری‌ های صورت مانند آتروفی همی صورت کمک کند
   • گونه‌ های فرورفته و چین و چروک را حجیم کند
   • خطوط بدن را تقویت کرده و بهبود بخشد
   • به نواحی مانند سینه و باسن حجم دهد

  چربی را می‌ توان از بیشتر قسمت‌ های بدن که در آن سلول‌ های چربی اضافی وجود دارد ، منتقل کرد.

  چربی از کجا گرفته می‌ شود؟

  معمولاً ناحیه‌ ای که چربی را از آن گرفته می‌ شود بر اساس جایی که قرار است تزریق چربی انجام شود ، تعیین می‌ گردد. اکثر بیماران متوجه می‌ شوند که این ناحیه شکم ، پهلو و ران است ، اما هر بیمار منحصر به فرد است و این موضوع در طول مشاوره مورد بحث قرار می‌ گیرد. مقدار نواحی تحت درمان با لیپوساکشن از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و معمولاً به میزان چربی مورد نیاز در ناحیه جدید بستگی دارد.

  فواید تزریق چربی در تهران چیست ؟

  بسیاری از بیماران پیوند چربی را به ایمپلنت‌ های مصنوعی یا پرکننده‌ ها (فیلر) ترجیح می‌ دهند ؛ زیرا این روش یک جایگزین طبیعی است و خطرات مربوط به ایمنی را از بین می‌ برد. از آنجایی که این فرایند از سلول‌ های چربی بدن استفاده می‌ کند ، خطر واکنش‌ های آلرژیک نیز رفع خواهند شد ، بنابراین برخی از بیماران احساس می‌ کنند که این رویکرد ایمن‌ تر است.

  پس از پیوند چربی ، نتایج طولانی مدت بوده و افزایش گردش خون در این قسمت از بدن را فراهم خواهد کرد ، در نتیجه کلاژن سازی بیشتری صورت می‌ گیرد. برخی دیگر از مزایای متعدد تزریق چربی با این روش عبارت‌ اند از :

    • نتایج صاف‌ تر و قابل پیش بینی تر
    • حداقل درد و کبودی
    • زمان بهبودی سریع‌ تر
    • جمع شدن پوست (سفت کردن پوست)
    • پیکرتراشی دقیق نواحی ظریف بدن
    • حذف آسان مقادیر زیادی چربی

   فیلم قبل و بعد از تزریق چربی با دکتر رجب پور

   سن مناسب برای تزریق چربی

   محدودیت سنی خاصی برای تزریق چربی وجود ندارد و زمان اقدام به انجام آن به اهداف شخصی وابسته است. البته ، این پروسیجر اغلب بر روی افراد بزرگسالی انجام می شود که از نظر فیزیکی به بلوغ رسیده اند. در طول جلسه معاینه ، متخصص تزریق چربی ، با ارزیابی وضعیت موجود در فرد داوطلب و نیازهای او ، توصیه های مفیدی را در خصوص ایده ال بودن داوطلبی او ارائه می دهد.

   تزریق چربی چگونه انجام می شود ؟

   فرایند پیوند چربی شامل سه مرحله است :

    • استخراج چربی از ناحیه اهدا کننده با لیپوساکشن
    • تخلیه ، سانتریفیوژ و پردازش چربی
    • تزریق مجدد چربی تصفیه شده به ناحیه‌ ای که نیاز به بهبود دارد

    در مرحله اول ، چربی از ناحیه اهدا کننده با استفاده از تکنیک‌ های لیپوساکشن استخراج می‌ شود. این کار به بهترین وجه با روش‌ های دستی و با استفاده از کانولاهای نازک لیپوساکشن از طریق سوراخ‌ های کوچک انجام می‌ گردد. لیپوساکشن لیزری یا اولتراسونیک نباید برای استخراج استفاده شود ؛ زیرا ممکن است سلول‌ های چربی را از بین ببرد.

    در مرحله بعدی تزریق چربی ، این ماده با تخلیه و سانتریفیوژ پردازش می‌ شود تا مواد زائد ، مایع اضافی و سلول‌ های مرده از سلول‌ های چربی زنده جدا شوند. یک روش جایگزین شستن چربی با محلول نمکی استریل است. چربی‌ هایی که دور ریخته می‌شوند سلول‌ های چربی هستند که احتمالاً در پیوند زنده نمی‌ مانند و حتی می‌ توانند برای سلول‌ های خوب مشکل ایجاد کنند.

    در مرحله آخر ، چربی مجدداً به صورت قطرات کوچک در سراسر بافت زیر جلدی ناحیه گیرنده تزریق می‌ گردد. این امر به جهت اطمینان از خون رسانی خوب به هر قطره چربی است تا چربی پیوند شده بتواند زنده بماند.

    مقدار چربی تزریق شده بر حسب سی‌ سی اندازه گیری می‌ شود و در نهایت با توجه به مشخصات بیمار و ناحیه‌ ای از بدن که چربی فراوری شده در آن تزریق می‌ شود ، متفاوت است. طول عمل بسته به نواحی تحت درمان متفاوت خواهد بود. بهترین جراح تزریق چربی تهران شما در طول مشاوره در این مورد با شما صحبت خواهد کرد.

    انواع بیهوشی مورد استفاده در انتقال چربی چیست؟

    پیوند چربی با طیف گسترده‌ ای از داروهای بیهوشی انجام می‌ شود. انتخاب بیهوشی معمولاً به حجم چربی که از ناحیه اهدا کننده از طریق لیپوساکشن استخراج می‌ شود بستگی دارد. استخراج حجم کمی از چربی را می‌ توان به راحتی با استفاده از یک بی‌ حس‌ کننده موضعی تحمل کرد. با این حال ، حجم‌ های بزرگ‌ تر (بیش از 500 سی‌ سی) تقریباً همیشه نیاز دارد که بیمار با بیهوشی IV یا بیهوشی عمومی انجام شود.

    در حالی که بیهوشی موضعی می‌ تواند توسط بهترین جراح تزریق چربی تهران انجام شود ، بیهوشی IV یا بیهوشی عمومی باید توسط یک CRNA (متخصص بیهوشی رسمی ثبت شده پرستار) یا بهتر از آن ، یک متخصص بیهوشی دارای بورد تخصصی انجام شود.

    پس از جراحی انتقال چربی

    جراحی منتقل کردن چربی معمولاً به عنوان یک جراحی سرپایی انجام می‌ شود ؛ به این معنی که می توانید همان روز عمل به منزل باز گردید. البته باید طوری برنامه ریزی کنید که یک نفر شما را به خانه برساند. ممکن است برای شما آنتی‌ بیوتیک و دارو برای تسکین درد داده شود. احساس تورم و کبودی برای حدود یک هفته پس از پیوند چربی طبیعی است. در چند هفته اول باید از انجام فعالیت‌ های سنگین اجتناب کنید، اما توصیه می‌ شود برای جلوگیری از لخته شدن خون پیاده‌ روی کنید.

    شما باید با یک دکتر خوب تزریق چربی در تهران در مورد زمان بازگشت به کار صحبت کنید. ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته متورم بماند. همچنین باید 7 تا 10 روز پس از انتقال چربی به مطب مراجعه کنید. در طی این ملاقات ، هر گونه بخیه برداشته خواهد شد. نتایج تزریق این ماده بعد از یک ماه تقریباً خود را نشان می‌ دهد. به همین دلیل ممکن است تا 6 ماه پس از جراحی ، اثر کامل پیوند چربی را مشاهده نکنید.

    نکته : گاهی اوقات بدن تمام چربی تزریق شده را حفظ نمی‌ کند. در این صورت ممکن است نیاز به تکرار روند انتقال باشد.

    چند روز بعد از تزریق چربی می توان آرایش کرد؟

    آرایش کردن بعد از پروسیجر فت ترانسفر ، مانعی ندارد ولی دنبال کردن توصیه های جراح بسیار حائز اهمیت است. اغلب توصیه می شود که قبل از اینکه محصول آرایشی را در ناحیه ای که ترانسفر چربی در آن صورت گرفته انجام دهید ، مدتی دست نگه دارید تا ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده است به طور کامل بهبود پیدا کند و ورم و کبودی آن به طور کامل فروکش کند. همچنین ، انتخاب محصولات آرایشی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. محصولاتی را انتخاب کنید که ملایم باشد. در صورتی که در این خصوص دغدغه ای دارید می توانید از جراح خود راهنمایی و مشورت بگیرید.

    حالت تهوع بعد از تزریق چربی

    احساس حالت تهوع یا استفراغ بعد از تزریق چربی یک علامت نرمال یا طبیعی یا مورد انتظار بعد از پروسیجر محسوب نمی شود. البته برخی افراد ، به طور موقتی ، حالت تهوع یا سرگیجه را تجربه می کنند. در صورتی که این حالت ، تداوم داشته و از بین نرفت ، حتماً پزشک خود را در جریان موضوع قرار دهید.

    تزریق چربی چه عوارضی دارد ؟

    پشیمانی از تزریق کردن چربی معمولاً بسیار کم است و اکثر افراد از نتایج جراحی انتقال چربی خود راضی هستند. با این حال ، مانند هر عمل زیبایی ممکن است عوارضی وجود داشته باشد که در ادامه ذکر کرده ایم :

     • درد
     • عفونت
     • جای زخم
     • ناحیه اهدا کننده : کبودی ، تورم ، حساسیت ، تخلیه مایع بی حسی تا 24 ساعت.
     • ناحیه تزریق : کبودی ، تورم (به خصوص لب‌ها) ، حساسیت.

     مناطقی که تحت درمان قرار گرفته‌ اند بلافاصله پس از عمل متورم می‌ شوند ، به خصوص لب‌ ها اگر درمان شده باشند ؛ بنابراین استفاده از کمپرس سرد در چند ساعت اول برای به حداقل رساندن تورم بسیار مهم است. کمپرس سرد یک کیسه فریزر پر از تکه‌ های یخ و آب است.

     تورم تا حدود روز سوم افزایش می‌ یابد ، اما سپس به تدریج فروکش می‌ کند. پس از حدود یک هفته تا ده روز ، بیماران می‌ توانند زندگی عادی و روزمره خود را آغاز نمایند. اگر کبودی ایجاد شده باشد ، ممکن است برای مدتی طولانی‌ تر قابل مشاهده باشند ، اما می‌ توانند به خوبی با آرایش پنهان شوند.

     بیماران باید بعد از پنج تا هفت روز و دوباره سه هفته بعد توسط بهترین دکتر تزریق چربی در تهران معاینه شوند. تا آن زمان بیشتر تورم فروکش کرده است، اما ناحیه ممکن است هنوز بیش از حد بزرگ به نظر برسد. جراحان معمولاً چربی بیشتر از آنچه واقعاً نیاز است تزریق می‌ کنند ، زیرا ۲۵ تا ۳۰ درصد از سلول‌ های چربی پیوند شده زنده نمی‌ مانند.

     برخی از خطرات تزریق چربی :

      • خونریزی زیر پوست
      • بی حسی یا آسیب عصبی
      • جذب بیش از حد چربی (این روش باید تکرار شود)
      • خطر آمبولی در تزریق

      خارش صورت بعد از این پروسیجر در برخی افراد ممکن است اتفاق بیفتد که طبیعی است و معمولاً پس از چند روز از بین خواهد رفت.

      نواحی رایج تزریق چربی

      خلاصه‌ ای از کاربردهای رایج انتقال چربی به شرح زیر است :

      ֎ جوان‌ سازی دست

      دست‌ های ما یکی از قسمت‌ هایی است که خیلی زود تحت تأثیر افزایش سن قرار می‌ گیرند. خوشبختانه ، این پروسیجر می‌ تواند عقربه‌ های ساعت را به عقب برگرداند. هنگامی که چربی به دست‌ ها تزریق می‌ شود ، رگ‌ ها و تاندون‌ ها کمتر در معرض دید قرار می گیرند و ظاهر پوست پیر شده را بهبود می‌ بخشد.

      ֎ حجیم کردن سینه

      تزریق چربی برای زنانی که به دنبال افزایش ظریف و طبیعی سایز سینه خود هستند ایده آل است. بیمارانی که مایل به تحول چشمگیرتر هستند باید کاشت سینه را در نظر بگیرند ، با این حال ، افزایش حجم سینه با چربی مزایای خود را نسبت به ایمپلنت دارد. در حالی که ایمپلنت‌ ها باید هر چند سال یکبار برداشته و جایگزین شوند ، پیوند چربی خانه‌ ای ماندگار در مکان جدید ایجاد می‌ کند. همچنین شانس کمی برای واکنش نامطلوب وجود دارد ؛ زیرا این ماده برای بدن ، ماده خارجی محسوب نمی‌ شود.

      ֎ ایمپلنت سینه همراه با پیوند چربی

      پیوند چربی را می‌ توان به صورت یک لایه روی ایمپلنت‌ های مصنوعی سینه اعمال کرد. ایمپلنت‌ ها را می‌ توان هم‌ زمان با انتقال چربی قرار داد. همچنین می‌ توان این فرایند را برای بیمارانی که دارای ایمپلنت‌ های سینه هستند انجام داد. پیوند چربی روی مجموعه‌ ای از ایمپلنت‌ های سینه ، هرگونه موج یا بی‌ نظمی در پوست را صاف می‌ کند و شکل و اندازه‌ ای را به بیمار می‌ دهد که می‌ خواهد.

      ֎ بازسازی سینه با تزریق چربی

      زنانی که لامپکتومی یا ماستکتومی انجام داده‌ اند ، می‌ توانند با بازسازی سینه انتقال چربی ، مجموعه زیبایی از سینه‌ های متقارن را به دست آورند. پیوند چربی برای اصلاح طبیعی بی نظمی سینه ایده آل است.

      ֎ بزرگ کردن باسن

      بزرگ کردن باسن به عنوان لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می‌ شود. این روش پرطرفدار از چربی کمر ، شکم و ران استفاده می‌ کند تا ظاهر برجستگی و فرم شیک ساعت شنی را افزایش دهد.

      ֎ بزرگ کردن ساق پا

      افزایش ساق پا باعث افزایش سایز و شکل ساق پاها می‌ شود. این امر باعث می گردد پاها کانتور زیباتری داشته باشند. درست مانند هر روش دیگر انتقال چربی ، پزشک از چربی اضافی از قسمت دیگری از بدن برای تزریق استراتژیک به پشت ساق پا استفاده می‌ کند. بزرگ کردن ساق پا باعث می‌ شود بیماران احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند ، به خصوص زمانی که می‌خواهند کمی پای خود را نشان دهند.

      تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد ؟

      بسیاری از مراجعه کنندگان می‌ پرسند که ایا تزریق چربی دائمی است ؛ از آنجایی که چربی خود شما است که استفاده می‌ شود ، انتقال موفقیت‌آمیز چربی دائمی می‌ ماند ، با این حال برخی از بیماران ممکن است مقداری از چربی را در ناحیه تزریق شده از دست بدهند. این موضوع می‌ تواند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد.  

      اگر حجم قابل توجهی در یک منطقه مورد نیاز است ، ممکن است لازم باشد که این روش به صورت مرحله‌ ای انجام شود تا حجم به تدریج افزایش یابد. اشباع بیش از حد ناحیه موردنظر با چربی بیش از حد به امید دستیابی به حجم اضافی ایده خوبی نیست ؛ زیرا این امر می‌ تواند خطر عوارض و شکست پروسه پیوند چربی را افزایش دهد.

      قبل از انجام عمل تزریق چربی باید به چه نکاتی توجه کنم؟

      لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه منحصر به شماست ، با بهترین جراح پلاستیک تهران مشورت کنید.

       • شما باید از سلامت کلی برخوردار باشید.
       • شما نمی‌ توانید سیگار بکشید. استعمال دخانیات روند بهبودی را کند می‌ کند و خطر عوارض حین و بعد از جراحی را افزایش می‌ دهد.
       • شما نباید هیچ مشکلی در گردش خون داشته باشید.
       • اگرچه انتقال چربی نسبت به پرکننده‌ های پوستی گزینه‌ ای ماندگارتر است ، اما هزینه آن بیشتر است.
       • برای بزرگ کردن ، ممکن است به چندین جلسه نیاز داشته باشید تا به اندازه سینه یا باسن دلخواه خود برسید.
       • زمان بهبودی شما بسته به میزان چربی برداشته شده و تعداد محل‌ های لیپوساکشن متفاوت خواهد بود.

       آیا تزریق چربی بهتر از تزریق فیلر است؟

       پاسخ به اینکه کدام یک از این ها بهتر است از فردی به فرد دیگر متفاوت است. فیلرها کمتر تهاجمی هستند و تقریباً نیازی به دوره استراحت ندارند، در حالی که منتقل کردن چربی یک نوع جراحی است. با این حال ، بسیاری از مردم پیوند چربی را به عنوان یک گزینه طبیعی‌ تر می‌ بینند ، زیرا شما به جای چیزی مصنوعی ، مواد آلی خود را به بدن خود تزریق می‌ کنید. کیفیت طبیعی این درمان همچنین به این معنی است که خطرات و عوارض جانبی کمتری وجود دارد.

       علاوه بر این ، پرکننده‌ ها تنها یک راه حل موقت برای مشکلات حجم هستند. اگر پرکننده‌ ها را انتخاب کنید ، به طور منظم به ترمیم نیاز خواهید داشت، از هر چند ماه تا هر سال. نتایج انتقال چربی طولانی مدت و ماندگارتر از فیلرها است.

       چه کسانی کاندیدای تزریق چربی هستند؟

       کاندیدای ایده آل برای روش انتقال چربی باید :

       • از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشید
       • به اندازه کافی رسوبات چربی اضافی داشته باشید که می‌ توان آن ها را خارج کرد تا به ناحیه مورد نظر تزریق شوند
       • اضافه وزن نداشته باشد
       • از رویه و نتایج انتظارات واقع‌ بینانه داشته باشد

       هزینه فرایند تزریق چربی در تهران چقدر است؟

       هزینه پیوند چربی بر اساس زمان انجام عمل است تا نواحی تحت درمان خاص. بدن هیچ دو بیمار یکی نیست ، و نگرانی آن ها و انتظاراتشان یکسان نیست. هزینه این عمل همچنین به عواملی چون دستمزد بهترین جراح پلاستیک تهران ، موقعیت مکانی کلینیک یا بیمارستانی که در آن تحت جراحی تزریق چربی قرار می‌ گیرید، هزینه‌ های بیمارستان و هزینه‌ های آزمایشاتی که قبل از جراحی باید انجام دهید بستگی دارد. شما می‌ توانید در جلسه مشاوره و پس از اینکه در مورد انتظارات خود با جراح صحبت کردید ، هزینه را از ایشان جویا شوید.

       سخن پایانی

       انتقال چربی یا لیپومدلینگ شامل برداشت چربی از یک قسمت از بدن بیمار و سپس تزریق آن به ناحیه دیگر برای اصلاح فرورفتگی‌ ها یا چین و چروک‌ ها است. منتقل کردن چربی برای کمک به مجموعه‌ ای از مسائل و نگرانی‌ های مختلف که ممکن است بیمار با بدن خود داشته باشد استفاده می‌ شود. می‌ توان از آن برای افزایش حجم در جراحی‌ های زیبایی سینه ، بدن یا صورت استفاده کرد. می‌ توان از آن برای پوشاندن ناهنجاری‌ های مادرزادی و نقایص پس از سانحه استفاده کرد. روش تزریق چربی دائمی محسوب می‌ شود و اثرات آن تا سال‌ های سال باقی می‌ ماند. مانند هر جراحی دیگری عوارضی نیز دارد که پس از چند روز فروکش می‌ کنند و جای نگرانی نیست.

       دکتر احمدعلی رجب پور

       فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

       نظرات

       0 0 امتیاز ها
       آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
       اشتراک در
       اطلاع از
       guest
       0 دیدگاه ها
       بازخوردهای آنلاین
       مشاهده همه دیدگاه ها