لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از انواع عمل های جراحی زیبایی می باشد که برای از بین بردن چربی های اضافی در اندام و دست یابی به اندامی متناسب و ایده آل، مورد استفاده بسیاری از افراد در سراسر جهان تا به امروز قرار گرفته است. متداول ترین استفاده از این عمل زیبایی، برای از بین بردن چربی در شکم، باسن، ران ها و پهلوها است. در این مقاله دکتر رجب پور  به صفر تا صد آن پرداخته تا پیش از عمل اطلاعات جامعی در این خصوص داشته باشید.

 

لیپوماتیک - دکتر رجب پور

لیپوماتیک یکی از پروسه های پیکرتراشی است و با فرایند لیپوساکشن شباهت هایی دارد. البته می توان گفت این فرایند از لیپوساکشن تهاجم داشته ، میزان عوارض جانبی پس از آن کمتر است و دوره ریکاوری آسان تری در پی دارد.

در این روش ، چربی هایی که از بدن خارج می شوند را می توان پس از تصفیه ، برای تزریق به قسمت های دیگر بدن مورد استفاده قرار داد.

یکی از نکاتی که در زمینه این جراحی وجود دارد، این است که در این روش، به این دلیل که تنها برش هایی چند سانتی متری بر روی پوست ایجاد می شود تا کانولا برای استخراج چربی وارد بدن شود، عوارض بعد از پیکرتراشی بسیار کم است و فردی که عمل را انجام داده ، دوران نقاهت کوتاه تری را پشت سر می گذارد.

جراحی لیپواسکالپچر نوعی عمل زیبایی محسوب می شود که فرد پس از طی شدن دوران نقاهت کوتاه خود می تواند به انجام فعالیت‌های روزانه و معمول خود روی بیاورد.

عمل لیپوماتیک چیست ؟

بسیاری از افراد، در مرحله اولیه از ما سؤال می‌پرسند که ليپوماتيک چيست ؟ برای پاسخ به این سؤال ، باید گفت همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، این پروسه یکی از انواع عمل های زیبایی است که به منظور لاغری و تناسب اندام، از آن استفاده می شود.

در واقع می‌توان این عمل را یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن چربی های بدن معرفی کرد. در این روش، افرادی که چاقی متوسطی دارند، می توانند چربی های اضافی در بدن خود را خارج کنند و به تناسب اندام و هیکلی ایده آل دست پیدا کنند.

نکته قابل توجه در خصوص عمل لیپوماتیک این است که می‌توان چربی استخراج شده از بدن را پس از تصفیه، برای تزریق به سایر نقاط بدن مورد استفاده قرار داد.

اگر شما نیز مزایا و معایب این جراحی را بررسی کنید، درخواهید یافت که یکی از بهترین روش ها برای لاغری سریع و دست یابی به اندامی ایده آل از طریق عمل‌ های زیبایی، همین عمل می‌ باشد. در این رویکرد ، با کم‌ ترین آسیب به بافت پوست و بافت‌ های دیگر ، چربی از بدن استخراج می شود و تناسب اندام برای افراد متقاضی این عمل زیبایی، محقق می گردد.

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک چیست ؟

برای توضیح این مورد، باید بدانید که اصلی ترین تفاوت این فرآیند با لیپوساکشن ، در روش انجام این عمل زیبایی و ابزاری که از آن ها در این عمل ها استفاده می شود است. در لیپوساکشن، چربی ها به وسیله گرما و حرارت از بین میروند؛ این در حالی است که در عمل لیپوماتیک ، چربی های اضافی بافت های مختلف را می توان با استفاده از لرزش ، خرد کرد و ساختار آن ها را شکست. به این صورت، سلول های چربی زنده می مانند و می توان از آن ها برای تزریق به نواحی دیگر بدن، استفاده کرد. البته این چربی‌ ها، پس از آن که از بدن فرد استخراج شدند، با دستگاه های مخصوص تصفیه می شوند و پس از آن می توان آن ها را به بافت مورد نظر در بدن تزریق نمود.

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک ؟

لیپوماتیک در تهران

این سوال همواره در میان زیباجویان و متقاضیان پروسه های پیکرتراشی رایج است. برای لاغری شکم و پهلو ، لیپوماتیک بهتر است یا انجام عمل ابدومینوپلاستی؟  هر چند هر دو این پروسه هدف دارند تا تناسب اندام را در بدن ایجاد کنند ، اما تفاوت هایی میان این دو فرایند نیز وجود دارد.

عمل ابدو در قیاس با لیپوماتیک یک متد تهاجمی تری است و برای کسانی مناسب است که عضلات ناحیه شکمی شان شل و افتاده شده است. به کمک این پروسه می توان پوست و عضلات را در این ناحیه سفت کرد و شکم تختی را برای افراد ایجاد نمود. تفاوت دیگر میان این دو فرایند ، موضع و نواحی تحت عمل است. طی پروسه لیپوماتیک می توان نواحی مختلفی از بدن را هدف قرار داد اما ابدومینوپلاستی تنها در ناحیه ابدومینال (شکمی) به انجام می رسد.

این که کدام تکنیک برای شما بهتر است ، بستگی به شرایط و اهدافتان از عمل پیکرتراشی دارد. برای این امر حتما با جراح متخصص مشورت کنید.

بایدها و نبایدها برای این عمل چیست ؟

نکته ای که زمینه این عمل باید مد نظر داشته باشید، این است که این نوع عمل زیبایی، بسیار شخصی و منحصر به فرد است و افراد مختلف، با توجه به میل شخصی می‌ توانند نسبت به انجام این عمل زیبایی اقدام کنند.

عمل جراحی لیپوماتیک ، یکی از بهترین روش ها برای تناسب اندام است. در وهله اول، توصیه می کنیم که از طریق تغییر سبک زندگی خود و انجام ورزش های مختلف مخصوص خود و نیز رژیم های غذایی خاص، برای دست یابی به اندام ایده آل خود تلاش کنید ؛ در صورتی که موفق به دست یابی به اندام ایده آل خود پس از مدت طولانی انجام ورزش و رعایت رژیم های غذایی سالم نشدید می توانید از این پروسیجر برای تحقق این هدف استفاده کنید.

انجام این رویکرد در سنین بسیار پایین و یا بسیار بالا مناسب نیست. در صورتی که سن کمی دارید، رژیم بگیرید و ورزش کنید تا لاغر شوید. بهترین سن برای عمل جراحی لیپوماتیک ، سنین بین ۳۰ تا 50 سالگی است. در دوران بلوغ نباید این عمل زیبایی را انجام داد چون هنوز بدن در حال رشد است. همچنین در سنین بالا چون قدرت کشسانی و خاصیت ارتجاعی پوست کم می‌ شود ، امکان افتادگی پوست بعد از جراحی لاغری زیاد است.

همچنین در صورتی که عادت به استعمال دخانیات دارید ، انجام این فرآیند برای شما ریسک بالایی دارد. پس باید حداقل یک ماه قبل و یک ماه بعد از پیکرتراشی ، از استعمال انواع دخانیات پرهیز کنید.

در خصوص انجام عمل لیپوماتیک ، بهتر است واقع گرا باشید. لازم است پس از آن که این عمل زیبایی را انجام دادید و به اندام ایده آل خود دست یافتید، سبک زندگی خود را تغییر دهید و ورزش و رژیم غذایی مناسب و سالم، جزئی جدایی ناپذیر از روتین زندگی روزانه‌تان باشد. پس از انجام این عمل ، اگر این موارد را رعایت نکنید ممکن است دوباره در قسمت هایی که پیکرتراشی را انجام داده‌ اید ، دوباره شاهد تجمع چربی باشید.

روش های انجام  این پروسه چیست ؟

از مؤثر‌ترین روش های تخلیه چربی و استخراج آن از اندام ها، عمل زیبایی پیکرتراشی می باشد. این رویکرد روشی بی خطر است که با نتایجی مطلوب و رضایت بخش افراد متقاضی، می تواند حجم بسیار زیادی از چربی اضافی را از بدن خارج کند. تکنیک ها و روش هایی که برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می‌ گیرد، می‌ تواند بر اساس تفاوت‌ های هر فرد با فردی دیگر و نیز ناحیه مورد نظر جهت لیپواسکالپچر و همچنین عوامل و متغیرهای دیگر، با هم تفاوت‌ هایی داشته باشد ولی نهایتاً این تکنیک‌ ها و روش‌ ها، پایه و اساسی یکسان دارند.

مراحل لیپوماتیک

به طور کلی، در فرایند پیکرتراشی از لوله کوچکی به نام کانولای لرزشی برای استخراج چربی ها استفاده می شود. این لوله به یک دستگاه مکنده قوی متصل است که با ایجاد فشار منفی و مکش قوی، باعث تخلیه و خروج چربی‌ ها از بدن خواهد شد. در جراحی لیپوماتیک ، علاوه بر حرکات ارتعاشی لوله که باعث خرد شدن چربی می‌ گردد، از امواج اولتراسونیک نیز استفاده می شود. بر اثر برخورد این امواج با بافت چربی، سلول‌ های چربی تخریب شده و به حالت مایع در می آیند. این امر سبب می شود که چربی های اضافی در بدن، راحت تر از طریق لوله های کانولا خارج شوند.

پیکرتراشی از نسل جدید روش‌ های لاغری به شمار می آید. دستگاه لیپو دارای یک پمپ تولید باد و مکش است. کانولا از دیگر قسمت‌ های این دستگاه است که از استیل ضد زنگ ساخته شده است. بهترین جراح شکم با برش بین ۲ تا ۵ میلیمتری روی قسمت مشخصی از بافت چربی، کانولا را وارد لایه‌ های چربی زیر پوستی می کند. کانولا با چرخش های دورانی و در جهات بالا و پایین، باعث کوچک شدن بافت چربی می شود. پمپ تعبیه شده در سر کانولا، چربی‌ های کوچک شده را از داخل بدن به بیرون پمپاژ می نماید.

به طور کلی می توان گفت که عمل پیکرتراشی لیپوماتیک شامل سه مرحله اصلی است : 

 1. در ابتدا فرد بیهوش شده و محل اندام هدف استریل می گردد.
 2. در مرحله بعد باید سوراخ و برشی که کانولا از آن نقطه وارد ناحیه مورد نظر خواهد شد را مشخص نمود. در محل ورود کانولا نیز بی‌ حسی موضعی زده خواهد شد تا از خونریزی های گسترده جلوگیری شود.
 3. پس از ورود کانولا، با ایجاد ارتعاشاتی، چربی‌ ها به آرامی جدا شده و توسط دستگاه خلأ بیرون کشیده خواهد شد.

اگر عمل تزریق چربی و انتقال آن نیز مورد نظر باشد حتماً سلول‌های چربی توسط دستگاه مخصوص تصفیه خواهد شد تا بتوان از آن استفاده نمود. در نهایت محل برش بخیه زده شده و پانسمان انجام می‌گیرد.

آیا این عمل زیبایی ضرر دارد ؟

این جراحی به عنوان یک عمل زیبایی و پیکرتراشی ، خطرناک نیست ؛ در حقیقت می توان گفت که این عمل زیبایی برای سلامتی بدن هم فوایدی دارد. چربی های اضافی در بدن می‌توانند سبب بروز بیماری های مختلفی از جمله به وجود آمدن کلسترول زیاد در خون و یا کبد چرب شود.

زمانی که با استفاده از این پروسه ، این چربی های اضافی از بدن خارج می شوند، احتمال ابتلا به این بیماری ها بسیار کاهش پیدا می کند. ضمن این که فرد می تواند با انجام این عمل، زیبایی و تناسب اندام نیز داشته باشد. زیباتر شدن فرد و تناسب اندام سبب افزایش اعتماد به نفس نیز می شود.

بنابراین می‌توان این گونه اظهار کرد که این عمل زیبایی می‌تواند افراد را از ابتلا به انواع بیماری جسمی که علت آن‌ها چربی‌ های اضافی در بدن می‌ باشند و نیز ابتلا به بیماری‌ های روحی که علت آن‌ ها می‌تواند کمبود اعتماد به نفس به جهت دوست نداشتن خود و اندام و بدن خود باشد، محافظت کند.

افراد متقاضی انجام این عمل زیبایی، با استفاده از بی هوشی و یا بی حسی موضعی، به هنگام انجام عمل لیپوماتیک ، دردی را احساس نخواهند کرد.

پس از انجام این عمل نیز، با دست یابی به اندام متناسب و رعایت رژیم‌ های غذایی سالم و ورزش‌ های مناسب، فرد می‌ تواند سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرد. شاید حتی بتوان گفت که یکی از محرک‌ های روانی برای داشتن سبک زندگی سالم، عمل لیپواسکالپچر است؛ چرا که بسیاری از افراد در زمانی که تناسب اندام ندارند، به دلایل مختلف سعی می‌ کنند برای دنبال نکردن یک سبک زندگی سالم و رعایت رژیم‌ های غذایی سالم و نیز انجام ورزش‌ های مناسب، بهانه تراشی کنند.

ولی زمانی که با پیکرتراشی توانستند به اندام دلخواه و ایده آل خود دست پیدا کنند، پس از آن برای حفظ این اندام و تناسب هیکل خود هم که شده، سعی می‌ کنند که سبک زندگی سالم‌ تری را در پیش بگیرند و از رژیم‌ های غذایی سالم پیروی کرده و ورزش‌ های مناسب خود را انجام می‌ دهند. به این جهت، لیپو می‌ تواند از انواع جهات ، بر زندگی افراد و بهبود سبک زندگی آن‌ ها، تأثیرات زیادی را بگذارد.

✅ نکته دیگر در این زمینه که باید به آن توجه داشته باشید این است که عدم مصرف هرگونه داروی خاص، یکی از شرایط لازم برای عمل لیپوماتیک است. همچنین این عمل در دوران شیردهی مادران انجام نمی‌شود چون ماده بی‌حسی از طریق شیر، وارد بدن نوزاد خواهد شد.

بررسی‌ های لازم پیش از عمل چیست ؟

در جلسات اولیه قبل از عمل پیکرتراشی ، معمولاً بهترین جراح شکم در تهران و تیم جراحی بیشتر بر روی اهداف عمل و نتایجی که شما انتظار دارید بحث خواهند کرد. طی این پروسه، مشخص می‌ شود که شما به چه داروهایی آلرژی دارید و کدام مراقبت‌ ها، قبل و بعد از این پروسیجر برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند که لازم است آن‌ ها را رعایت کنید.

همچنین تمامی شرایط و سوابق پزشکی شما در این جلسات بررسی خواهد شد و حتی رژیم غذایی که در زندگی روتین خود از آن پیروی می‌ کنید نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا پزشک بتواند بهترین پیشنهادها را در زمینه عمل لیپوماتیک به شما بدهد و برای انجام این عمل، بهترین راه را برای دست یابی به نتایج مطلوب پیش بینی کند.

همچنین این اطلاعات بر داروهایی که پزشک متخصص قصد دارد برای شما تجویز کند و روشی که از آن می‌ تواند لیپواسکالپچر را انجام دهد، بسیار تأثیرگذار است.

برخی متخصصین جراحی زیبایی معتقد هستند که قبل از عمل، گرفتن برخی تصاویر اولیه و نمایش نتایج به فرد می‌ تواند مؤثر واقع شود تا دید بهتری نسبت به واقعیت‌ های پس از این فرآیند در اختیار او قرار گیرد.

در این خصوص به شما پیشنهاد می‌ کنیم در زمانی که در جلسات اولیه قبل از عمل قرار دارید و گزینه‌ های مختلفی برای انتخاب شما وجود دارد، تمامی سؤالاتی که برایتان ممکن است پیش بیاید را مطرح کنید و در مورد تمامی راه‌ ها و روش‌ هایی که می‌ توانید این عمل زیبایی را انجام دهید، تحقیق کنید تا بتوانید اطلاعات کافی را در این زمینه جمع آوری کرده و بر اساس نتایجی که از این اطلاعات می‌ گیرید، بتوانید بهترین دکتر لیپوماتیک تهران را انتخاب کنید.

در این جلسات، هر اطلاعی که شما نیاز داشته باشید را پزشک متخصص در اختیارتان قرار می‌ دهد تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین این اطلاعات به شما کمک خواهند کرد که بتوانید دوران نقاهت و بهبودی خود را راحت‌ تر و سریع تر بگذرانید و با طی شدن زمان کم‌ تری بتوانید به روتین روزانه خود بازگردید.

نکته دیگر این است که هر چه اطلاعات شما در این زمینه بیشتر باشد، مراقبت‌ های بیشتری را می‌ توانید انجام دهید و آگاهی شما در زمینه این جراحی نیز بیشتر می‌ باشد که به حفظ سلامت شما می‌تواند بسیار کمک کند.

یکی از مهم‌ ترین مواردی که در زمینه عمل جراحی پیکرتراشی وجود دارد این است که شما باید جنبه‌ های روش‌ های استفاده شده را بدانید. این موضوعات باعث خواهد شد تا استرس و اضطراب شما قبل از عمل تا حد زیادی کاهش یابد و بدون نگرانی، تنها به نتیجه عالی پس از عمل فکر کنید.

لیپوماتیک - دکتر رجب پور

کدام سؤالات را از بهترین جراح لیپوماتیک تهران بپرسیم؟

در این زمینه، ممکن است برای بسیاری از شما این فکر مطرح شود که خب ما بر اساس اطلاعات کمی که در حال حاضر در مورد این روند می‌ دانیم، سؤالات کم‌ تری را می‌ توانیم مطرح کنیم و یا حتی سؤالات مهم را ندانیم که چیست تا آن‌ ها را از پزشک متخصص خود پرسیده و در این زمینه اطلاعات مفیدی جمع آوری کنیم.

در ادامه سؤالاتی را برای شما طرح کرده‌ ایم که می‌ توانید آن‌ها را با پزشک خود در میان بگذارید و با رسیدن به پاسخ این سؤالات، می‌ توانید ارزیابی کنید که عمل لیپوماتیک در تهران شما با بالاترین کیفیت ممکن انجام خواهد شد و نگرانی‌ های شما در خصوص عوارض عمل پیکرتراشی و نیز خطراتی که شاید نگران آن‌ ها باشید، رفع خواهند شد.

سؤالاتی که می‌ توانید در این زمینه از پزشک متخصص خود بپرسید و یا خود رد این خصوص در این باره تحقیق کنید، به شرح زیر هستند:

 • آیا جراح در زمینه جراحی پلاستیک و لیپواسکالپچر تخصص کافی را دارا است؟
 • آیا بهترین جراح شکم در تهران توسط هیئت جراحی تأیید شده و در این زمینه متخصص است؟
 • در چه محلی و با چه روندی این عمل انجام خواهد شد؟
 • چه روش و دستگاه‌ هایی برای لیپو استفاده خواهد شد؟
 • در دوره بهبودی و نقاهت نیاز به رعایت چه نکاتی است؟
 • چه عوارض و خطراتی ممکن است رخ دهد؟
 • میزان تجربه جراح متخصص این عمل چند سال است؟
 • آیا جراح شما دارای امتیازات و افتخارت خاصی است؟
 • آیا مطب و یا مرکز خصوصی جراح دارای تأییدیه رسمی می‌ باشد؟
 • آیا شما دارای شرایط مناسبی برای این عمل هستید؟
 • چه نکاتی را برای داشتن بهترین نتیجه باید رعایت کرد؟

عوارض این عمل چیست؟

در این مقاله سعی می‌ کنیم به بهترین شکل ممکن برای شما عزیزان توضیح دهیم که پیکرتراشی چیست وچه عوارضی دارد. به همین جهت، در این بخش می‌ خواهیم عوارض این جراحی را برای شما شرح دهیم. به طور کلی، باید بدانید که عمل لیپواسکالپچر ، به خودی خود عوارضی ندارد و در صورتی که عوارض این جراحی برای شما رخ داد، این عوارض می‌ تواند ناشی از دو علت اصلی باشند. اول اشتباه پزشک متخصص می‌ باشد و دوم، رعایت نکردن نکات مراقبتی بعد از عمل است.

ممکن است بپرسید که پس عوارض موقتی عمل لیپوماتیک چیست ؟ اول باید این موضوع را روشن کنیم که این رویکرد نیز یکی از انواع عمل زیبایی است که در این خصوص باید بدانید که هیچ عمل زیبایی بدون عوارض موقت و کوتاه مدت، وجود ندارد. پس بیایید با دیدی بازتر به این مسئله نگاه کنیم. عوارض این پروسه فقط می‌ تواند شامل عوارض کوتاه مدت باشد؛ در صورتی که عمل لیپو توسط جراحی که تخصص ، مهارت یا تجربه کافی را در این زمینه ندارد صورت گیرد و یا خود شما، مراقبت‌ های لازم بعد از عمل پیکرتراشی را رعایت نکرده باشید، عوارض عمل می‌ تواند برای شما رخ دهد.

از بابت عوارض عمل لیپوماتیک کوتاه مدت و موقت، لازم نیست نگرانی داشته باشید. این عوارض پس از مدت کوتاه بعد از این جراحی ، از بین می‌ روند. از شایع‌ ترین عوارض موقت و کوتاه مدت بعد از عمل می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

عفونت محل برش داده شده یکی از عوارض عمل لیپواسکالپچر است که در صورت رعایت نکردن مراقبت‌ های بعد از جراحی و یا استریل نبودن تجهیزات، اتفاق می‌ افتد.

خون‌ مردگی و کبودی بعد از لیپو که به دلیل مصرف داروهای انعقاد خون رخ می‌ دهد نیز یکی دیگر از عوارض عمل لیپوماتیک است. بهتر است قبل از انجام این رویه با پزشک خود درمورد داروهای مصرفی صحبت کنید.

افتادگی پوست را نیز می‌ توان از عوارض عمل پیکرتراشی دانست. اگر گن طبی را در دوران نقاهت به درستی استفاده نکنید، این عارضه رخ می‌ دهد.

لیپوماتیک - دکتر رجب پور

مراقبت‌ های لازم قبل از لیپوماتیک چیست ؟

همان طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم، قبل از عمل لیپو ، جلسات مشاوره و ارزیابی برای شما ترتیب داده خواهد شد. در این جلسات، بهترین جراح لیپوماتیک تهران از شما سؤالاتی در زمینه‌ های مختلف، از جمله داروهایی که مصرف می‌ کنید، رژیم غذایی که از آن پیروی می‌ کنید، سوابق پزشکی و موارد دیگر از این دست می‌ پرسد. در پاسخ دادن به این سؤالات دقت و صداقت لازم را به خرج دهید؛ چرا که بر اساس همین سؤالات، پزشک متخصص برای شما بهترین راه برای انجام عمل لیپواسکالپچر را پیشنهاد می‌ دهد و داروهای شما و مراقبت‌ های لازم قبل و بعد از عمل را بر اساس پاسخ‌ هایی که به این سؤالات می‌ دهید، تجویز می‌ نماید.

بهتر است در خصوص مراقبت‌ های لازم قبل و بعد از این پروسیجر نیز هر آن چه که سؤال خود شما نیز می‌ باشد را مطرح کنید.

مطمئناً موارد لازم برای مراقبت قبل از عمل را پزشک متخصص شما اطلاع می‌ دهد ولی برای آن که بتوانید اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشید، در ادامه متداول‌ ترین مراقبت‌ هایی که قبل از عمل لیپوماتیک باید رعایت کنید را شرح داده‌ ایم:

 • دخانیات و نوشیدنی الکلی را یک ماه قبل از عمل مصرف نکنید.
 • داروهای رقیق‌ کننده خون را به مدت دو هفته قبل از جراحی ترک کنید.
 • سعی کنید برای شام یک غذای سبک انتخاب کنید و صبح نیز ناشتا به مطب مراجعه نمایید.
 • شب قبل از عمل خوب بخوابید تا روز جراحی خسته نباشید و استرس نداشته باشید.
 • توصیه دارویی پزشک را رعایت نمایید.
 • دوش بگیرید و برای فردا آماده شوید.

روند نقاهت بعد از عمل چیست ؟

روند نقاهت بعد از عمل پیکرتراشی ، بسیار ساده و کوتاه مدت است. به طور کلی می‌ توان گفت که شاید دوران نقاهت بعد از عمل ، یک هفته زمان ببرد. فعالیت‌ ها و مراقبت‌ هایی که در این دوران باید به آن‌ ها توجه داشته باشید، اهمیت ویژه‌ای دارند چرا که این مراقبت‌ ها و فعالیت‌ های لازم، در کسب نتیجه مطلوب از این جراحی و نیز عدم به وجود آمدن عوارض جانبی ، بسیار تأثیرگذار خواهند بود.

این مراقبت‌ ها و فعالیت‌ های کلیدی در دوران نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک را مطمئناً پزشک متخصص شما، بر اساس ویژگی‌ های منحصر به فرد و شخصی شما، به شما خواهد گفت ولی برای آن که در این خصوص، به طور کامل‌ تری اطلاعات در اختیار داشته باشید، در ادامه ما نیز مواردی که برای مراقبت‌ های بعد از عمل پیکرتراشی باید انجام دهید را لیست کرده‌ ایم.

 • بهتر است که چند ساعت بعد از عمل ، پیاده روی سبکی داشته باشید. توجه کنید که در این دوره ، نباید ورزش سنگین انجام دهید.
 • رژیم غذایی بعد از لیپواسکالپچر بسیار مهم و تأثیرگذار است. شما باید بعد از پیکرتراشی رژیم غذایی خود را تغییر دهید در غیر این صورت افزایش وزن خواهید داشت.
 • دوش گرفتن از روز دوم بعد از عمل ممکن است اما سعی کنید تا چند هفته استخر نروید.
 • در زمان خواب به گونه‌ ای دراز بکشید که به محل زخم‌ ها فشار وارد نشود.
 • تا یک ماه بعد از لیپوماتیک استفاده از دخانیات و نوشیدنی‌ های الکلی ممنوع است.
 • اگر تخلیه چربی شکم انجام داده‌اید تا ۷۲ ساعت بعد نباید بنشینید چرا که ممکن است پوست شما چروک شده و بدشکل شود.
 • استفاده از گن را به هیچ عنوان فراموش نکنید چرا که از افتادگی پوست جلوگیری می‌ کند.
 • بهداشت را در محل زخم‌ ها رعایت کنید تا عفونی نشوند.

نتایج این پروسه چیست ؟

نتایج لیپو کاملاً ملموس و قابل تشخیص است. شما می‌ توانید بلافاصله پس از انجام این عمل زیبایی، نتایج مطلوب خود را در اندام مورد نظر، مشاهده کنید. چربی‌ ها در بافت مورد نظر شما کاملاً از بین می‌ روند و پوست شما در این ناحیه، تا مقداری دچار افتادگی خواهد شد. نگران افتادگی پوست خود در ناحیه‌ ای که پیکرتراشی را انجام داده‌ اید نباشید، در صورتی که از گن مخصوص به درستی استفاده کنید، می‌ توانید این افتادگی پوست را تا مقادیر قابل توجهی کاهش دهید.

تغییرات بعد از تخلیه چربی همگی دائمی هستند به شرطی که شما بعد از پیکرتراشی رژیم غذایی سالمی را انتخاب کنید؛ ورزش کردن را فراموش نکنید و همیشه سالم زندگی کنید. در غیر این صورت به مرور شاهد انباشت چربی در اندام خود خواهید بود و تأثیرات لیپواسکالپچر بر بدن شما، از بین خواهند رفت.

لیپوماتیک و جراحی های همزمان

پروسه لیپو این قابلیت را دارد که به طور همزمان با دیگر جراحی های زیبایی به انجام برسد. گاهی اوقات تنها ایراد موجود در اندام شخص ، چربی های اضافی او نیستند بلکه ممکن است حالت سینه های او افتاده باشد یا سایز سینه ها کوچک باشند. در این شرایط برای نتیجه گیری بهتر میتوان جراحی های همچون پروتز سینه و لیفت سینه را همزمان با عمل لیپوماتیک انجام داد.

هزینه لیپوماتیک در تهران به چه صورت است؟

هزینه پیکرتراشی در سال 1402 ، بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد. معمولاً افرادی که قصد انجام این عمل جراحی را دارند، سعی می‌ کنند که مطب و پزشکی را بیابند که کم‌ ترین هزینه را داشته باشد ولی باید توجه داشته باشید که این موضوع، می‌ تواند همیشه به نفع افراد متقاضی عمل لیپواسکالپچر نباشد.

به طور کلی، قیمت لیپوماتیک در تهران را می‌ توان بر اساس عوامل مختلفی، متفاوت دانست. از جمله مهم‌ ترین این عوامل می‌ توان به دستمزد پزشک ، کادر پرستاری ، تجهیزات جراحی ، امکانات مطب پزشک و محل جغرافیایی کلینیک اشاره کرد.

البته موضوع دیگری که در حقیقت اصلی‌ ترین تأثیر را بر هزینه لیپوماتیک در تهران  می‌ گذارد، میزان چربی است که باید از بدن شما خارج شود. هر چه میزان این مقدار چربی، بیشتر باشد، مدت زمان عمل نیز طولانی‌ تر خواهد شد و بر اساس آن نیز هزینه این فرآیند نیز بیشتر می‌ شود.

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هزینه پیکرتراشی در تهران ، تنها هزینه جراحی شما نمی‌ باشد. بلکه داروهایی که بعد از عمل و در دوران نقاهت باید مصرف کنید را به همراه هزینه گن مخصوصی که باید تهیه کرده و آن را به تن کنید را نیز باید به هزینه های خود اضافه کنید.

شنیدن عناوینی همچون لیپوماتیک رایگان شاید به گوش شنونده و متقاضی این پروسه شیرین آید اما حقیقت ندارد. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید پروسه پزشکی که بر پایه علم توسط متخصص به انجام می رسد ، رایگان باشد. بنابراین به چنین تبلیغاتی دلخوش نکنید و فریب نخورید. اگر میخواهید از عمل لیپوماتیک بهترین نتیجه را کسب کنید ، به متخصص مراجعه کنید و پس از انجام مشاوره و ویزیت هزینه را از او جویا شوید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، به بررسی کامل و جامع عمل لیپوماتیک پرداختیم و ضمن توضیح این که پیکرتراشی چیست ، نکات ویژه و جزئیات مهم در این زمینه را نیز برای شما عزیزان شرح دادیم. در صورتی که قصد دارید این عمل زیبایی را انجام دهید، بهتر است تا از منابع مختلف، اطلاعات خود را در این خصوص تکمیل کنید تا بتوانید با دیدی باز راجع به این مسئله، تصمیم بگیرید.

در انتخاب بهترین جراح شکم تهران نیز برای انجام عمل لیپواسکالپچر ، دقت لازم را به خرج دهید چرا که روش مورد استفاده و مهارت، تجربه و تخصص پزشک متخصص شما، تأثیر مستقیم بر روی نتیجه نهایی عمل نخلیه چربی دارد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

2 2 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهام
الهام
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر دکترجون ۲سالرو نیم گذشته لیفت سینه انجام دادم آرتروز کتف و گردن دارم به جراح گفتم سایز ۶۰نهایت ۶۵ در بیاره اصلا توجه نکرد ۲ماه اول سینه سفت و مثل سنگ بود بغثعد مدتی شل شد و فکر میکنم بزرگترشده همزمان عمل لیپوماتیک شکم و پهلو هم انجام بدم شبیه ساعت شنی ولی از باسن چربی هم تخلیه کنید بسیار سپاسگذارم