قرص کاهش ورم بینی

قرص کاهش ورم بینی یکی از مواردی است که برای افرادی که عمل بینی انجام می‌ دهند و تمایل دارند که تورم و التهاب پس از جراحی بینی را زودتر از بین ببرند ، اهمیت زیادی دارد. به طور کلی زمانی که به دنبال قرص برای کاهش ورم بینی می‌ گردید ، قرص‌ های مختلفی به شما معرفی می‌ شوند ولی باید در نظر داشته باشید که شما به جز نسخه‌ ای که پزشک متخصص تان برای شما تجویز می‌ کند ، هیچ داروی دیگری را قبل و بعد از عمل بینی و در دوران نقاهت ، نباید مصرف کنید. در این مقاله از مجموعه مقالات سایت  دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی تهران ، به موضوع قرص کاهش باد بینی می پردازیم و نکات ویژه را در این زمینه نیز به شما معرفی می کنیم.

 

قرص برای کاهش ورم بینی - دکتر رجب پور

 

توجه داشته باشید حتی مصرف یک مولتی ویتامین ساده نیز ممکن است در روند نقاهت بعد از عمل جراحی بینی شما تأثیر بگذارد و نتیجه را عوض کند ؛ به همین دلیل بار دیگر تاکید می کنیم که به جز نسخه‌ ای که پزشک متخصص شما برای شما تجویز می‌ کن د، هیچ داروی دیگری را مصرف نکنید. ولی از آن جایی که ممکن است قبل از عمل زیبایی بینی خود تمایل داشته باشید داروهایی که احتمالا بعد از عمل برای شما تجویز می‌ شود را بشناسید.

قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل

֎ راکوتان

قرص راکوتان در حقیقت نام تجاری قرص ایزوترتینوئین است. این ماده دارویی به نوعی یکی از مشتقات ویتامین A می‌ باشد که برای درمان جوش و آکنه پوستی ، تجویز می‌ شود. نام‌ های تجاری دیگر این ماده نیز در بازار آکوتان ، ایزوترتینوئینهگزال ، نرم اسکین ، آکنوترن و اسامی دیگری از این دست می‌ باشد. مصرف این قرص از شش ماه قبل از جراحی بینی باید قطع شود و توصیه می‌ گردد که تا شش ماه پس از این پروسیجر نیز از این قرص استفاده نشود.

مصرف راکوتان به عنوان قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل ، به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود مگر در شرایطی بسیار خاص که ممکن است پوست بینی گوشتی فرد بسیار ضخیم باشد و نیاز به جلوگیری از عوارض پس از بینی ، برای مدت کوتاهی این قرص توسط بهترین جراح بینی در تهران برای شما تجویز شود.

طی تحقیقاتی که انجام شده است ، مشخص شد که مصرف راکوتان بعد از عمل بینی برای مدت کوتاهی بر روی تورم بینی اثر می‌ گذارد ولی در طولانی مدت ، بر روی نتیجه کسب شده بعد از عمل بینی تأثیر منفی می‌ گذارد. همانطور که می‌ دانید جراحی زیبایی بینی باعث می‌ شود که وضعیت بینی بیمار به مدت 2 الی 14 هفته اول تغییر کند. یکی از عواملی که وضعیت بینی را تغییر می‌ دهد و بر کیفیت زندگی بیمار تاثیر می‌گذارد ، ورم استخوان بینی است.

֎ اناهیل

قرص اناهیل ، از انواع قرص کاهش ورم بینی است که از نوعی ماده به نام بروملین ساخته شده است که این ماده در میوه آناناس گرفته شده است. قرص اناهیل برای کاهش تورم و التهاب پس از رینوپلاستی ، بسیار مؤثر است و می‌ تواند کبودی‌ های بعد از عمل بینی را نیز از بین ببرد. همچنین باید بدانید که این قرص سرشار از ویتامین سی است که به بهبودی زخم‌ های بعد از عمل بینی در بافت بینی فرد ، کمک بسیاری می‌ کند.

مصرف این قرص در هیچ یک از منابع موثق توصیه نشده است. پس بهتر است حتماً آن را با یک جراح بینی خوب در تهران مطرح کنید و خودسرانه از این دارو و هیچ داروی دیگری برای درمان ورم بعد از عمل بینی استفاده نکنید.

֎ کورتون

قرص‌ های کورتون دار به هیچ عنوان برای کاهش ورم بینی توصیه نمی‌ شوند. ممکن است قرص کورتون برای کاهش ورم بینی مؤثر باشد اما به علت اینکه اثر سیستمیک دارد و کل بدن را تحت تأثیر قرار می‌ ده د، عوارض بسیار شدید دارد. به همین جهت ، به هیچ عنوان از قرص کورتون برای کاهش ورم بینی استفاده نکنید.

֎ پردنیزولون

قرص پردنیزولون نیز یکی دیگر از قرص‌ های حاوی کورتون می‌ باشد که مصرف آن‌ ها در حالت نرمال نیز مستلزم تجویز دکتر می‌ باشد چه برسد به حالتی که در دوران نقاهت پس از عمل بینی قرار دارید. به هیچ عنوان از داروهای کورتون دار به عنوان قرص کاهش ورم بینی استفاده نکنید. تنها در صورتی که دکتر و پزشک متخصص شما آن را تجویز کرد مجوز استفاده از این قرص را دقیقاً طبق برنامه و دستورالعملی که جراح به شما می‌ دهد را دارید.

ورم بینی بعد از جراحی امری طبیعی است. اما شدت و بهبود آن در دستان جراحتان می‌ باشد. بدین معنی اگر بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کنید تورم کمتری را ممکن است تجربه نمایید زیرا این جراح از متد روز استفاده کرده و با دانش و تجربه خود بهترین عمل را برای شما انجام می‌ دهد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در انتخاب جراح باتجربه کمک می‌ نمائیم.

֎ پروپشیا

قرص پروپشیا یا فیناستراید یک داروی مؤثر برای ریزش مو می‌ باشد و به رشد مجدد موها کمک می‌ کند. مصرف قرص پروپشیا قرص کاهش ورم بینی نیست. این دارو فقط با تجویز و نسخه پزشک قابل تهیه است.

֎ قرص جوشان

بسیاری از قرص‌ های جوشان ویتامین سی می‌ توانند برای کاهش ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی ، مورد استفاده قرار گیرند ولی باز هم نکته‌ ای که در این جا مهم می‌ باشد ، این است که قبل از مصرف حتی بی‌ ضررترین قرص‌ ها نیز ابتدا آن را با پزشک خود مطرح کنید و در صورتی که مجوز مصرف قرص یا دارو را از پزشک متخصص خود گرفتید ، می‌ توانید طبق برنامه پزشک از آن استفاده کنید. قرص‌ های جوشان را نیز برای ویتامین سی ، نیاز است که با یک دکتر بینی خوب در تهران در مورد آن مشورت کنید.

نتیجه گیری بهترین قرص برای کاهش ورم بینی

در مقاله امروز از سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، به موضوع قرص کاهش ورم بینی پرداختیم و انواع قرصی که توسط منابع مختلف به عنوان قرص برای کاهش ورم بینی به افراد معرفی می‌ شوند را مورد بررسی قرار دادیم تا با آگاهی از داروهایی که ممکن است پزشک شما بعد از عمل بینی برای شما تجویز کند ، بتوانید بهتر برای پروسه بهبود خود و دوران نقاهت پس از عمل بینی برنامه ریزی کنید.

بار دیگر مهم‌ ترین نکته در این زمینه را به شما عزیزان یادآور می شویم که به هیچ عنوان ، هیچ یک از داروهایی که چه در این مقاله و چه در مقالات دیگر به شما معرفی می‌ شود را به عنوان قرص کاهش ورم بینی به صورت خودسرانه مورد استفاده قرار ندهید. هر پزشک متخصص و جراح بینی ، برای عمل کردن بینی روش های خاص خود را دارد و هر فرد ، بافت بینی و بدن و ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را داراست ؛ لذا دارهای تجویزی برای بعد از جراحی بینی ، باید بر اساس روش های عمل بینی پزشک متخصص شما و نیز ویژگی های بدن شما و بافت بینی شما برای شما تجویز شود.

هر گونه قرص و داروی مکمل یا تقویت کننده ای هم که مصرف می کنید را لازم است با پزشک خود در میان بگذارید تا در روند بهبودی و نتیجه عمل جراحی بینی شما ، تأثیر منفی نگذارد. به این منظور نیاز است تا به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه فرمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

3.2 5 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها