لیفت سانترال لب چیست؟

بعد از چشم دومین عضو زیبایی صورت لب است که در سال‌های اخیر بعد از عمل زیبایی بینی برای تغییردهی در فرم لب، برجسته کردن آن و کاهش فاصله بین بینی و لب انواع تزریق چربی و ژل که به صورت موقتی انجام می‌شود و لیفت لب که یکی از روش‌های دائمی برای حجیم کردن لب است مورد توجه عموم قرار دارد. یکی از عواملی که باعث از دست دادن فرم لب‌ها است بالا رفتن سن می‌باشد که موجب افتادگی لب بالا و بروز چین و چروک بین فاصله لب و بینی می‌شود. اگر قصد انجام دادن لیفت سانترال لب را دارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از آن به بررسی مقاله‌ای که پیش روی شماست بپردازید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

 • بررسی انواع لیفت لب
 • جراحی سانترال لب چیست ؟
 • عمل سانترال لب برای چه افرادی توصیه می‌شود ؟
 • بررسی نکات قبل از انجام عمل سانترال لب
 • دوره نقاهت جراحی سانترال لب چقدر طول می‌کشد ؟
 • مراقبت‌های بعد از عمل جراحی سانترال لب چیست ؟
 • کلام آخر
سانترال لب چیست

بررسی انواع لیفت لب

لیفت لب علاوه بر حجیم نشان دادن لب در جهت جوانسازی و کاهش پیری پوست دور لب و زیبا سازی لبخند به صورت هالیوودی، انجام می‌شود. و در این عمل‌های جراحی هیچ عصب یا ماهیچه‌ای برداشته یا قطع نمی‌شود. که انواع آن به 5 دسته تقسیم می‌شوند و  در اینجا به اختصار توضیح می‌دهیم اما برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله ” همه چیز در رابطه با لیفت لب ” مراجعه نمایید.

֎ لیفت مستقیم

این لیفت با نام لیفت بالا شناخته شده است، به طوری که با برداشتن مقدار بسیار کمی از حاشیه خارجی لب و ایجاد مرزی وسیع‌تر بین بینی و دهان، پزشک می‌تواند مقداری از لب را بالا بکشد و به لب ظاهری پر و قرمز بدهد. این روش زخم مشخصی را در بالای لب باقی می‌گذارد.

تزریق ژل لب یکی از تکنیک‌های زیبایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و به عمل‌های مورد توجه و رایج تبدیل شده است. اما اگر از این تزریق رضایت نداشتید چه کاری می‌توان انجام داد؟ ما در مقاله ”  از بین بردن ژل لب با گرما ” روشی را برای شما بیان نموده‌ایم.

֎ برش زیر بینی

یکی از شایع‌ترین انواع لیفت، لیفت برش زیربینی است که به برش شاخ گاوی معروف است زیرا پزشک در زیربینی برشی به شکل شاخ گاو درمی‌آورد و سه قسمت مرکزی لب، چپ و راست را به سمت بالا کشیده و زخم کمتری به جای گذاشته می‌شود.

֎ لیفت ایتالیایی

این لیفت مدل اصلاح شده لیفت شاخ گاوی است و به جای یک برش بزرگ سرتاسر زیر بینی، دو برش کوچک در زیر سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود. اگر می‌خواهید جای زخم کمتر و ظرافت بیشتری را تجربه کنید از لیفت ایتالیایی استفاده کنید.

سانترال لب

بعد از تزریق ژل لب ممکن است دچار عوارضی شوید. یکی از این عوارض گلوله شدن ژل می‌باشد. ما در مقاله ” درمان خانگی گلوله شدن ژل لب ” به روش برطرف کردن این عارضه پرداخته‌ایم.

֎ لیفت گوشه لب

هدف شما اگر داشتن یک خنده هالیوودی و زیباتر کردن چهره خود در هنگام خنده است بهترین گزینه لیفت گوشه لب است. افرادی که گوشه لب‌هایشان به سمت پایین هدایت شده و دچار افتادگی چهره هستند می‌توانند با انتخاب این لیفت و با برداشتن قسمت کوچکی از پوست گوشه لب وبا هدایت آن‌ها به سمت بالا لبخندی زیباتر داشته باشند.

֎ لیفت سانترال لب

یکی از لیفت‌های متداول در جهان امروزی انجام جراحی لیفت سانترال لب است زیرا باعث برجستگی دائمی لب می‌شود. در ادامه با لیفت سانترال لب بیشتر آشنا خواهید شد تا بتوانید برای انتخاب آن بهتر تصمیم‌گیری کنید.

جراحی سانترال لب چیست ؟

لیفت سانترال لب یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های کم تهاجم برای حجیم کردن لب و ایجاد زیبایی و فرم در لب می‌باشد و اثر گذاری آن بیشتر بر روی لب بالا است. همچنین از عمل‌های بسیار آسان و سریع به حساب می‌اید که در مطب در یک بازه زمانی 30 الی 45 دقیقه‌ای انجام می‌شود. به زبان عامیانه در واقع با عمل لیفت سانترال لب ، لب‌ بالا برجسته‌تر و پرتر نمایش داده می‌شود و فرم اصلی لب بیشتر خودش را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید لب بالای خود را حجیم‌تر نشان دهید برترین گزینه پس از بررسی دیگر اجزای صورت خود می‌تواند برای شما عمل جراحی سانترال لب باشد.

عمل سانترال لب برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

 • کسانی ‌که لب‌های باریک و نازک داشته باشند.
 • زمانی ‌که بین لب بالایی و بینی فاصله زیاد باشد.
 • زمانی که دندان‌های بالایی افراد توسط لب بالایی پوشیده شده.
 • کسانی که گوشه لب آن‌ها رو به پایین است و چهره‌ای افتاده دارند.
 • هنگام به وجود آمدن چروک‌های دور لب.

همانطور که می‌دانید، دوران بارداری تاثیر زیادی در سالم به دنیا آمدن نوزادان دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است در این دوران بوجود آید، ” لب شکری ” می‌باشد که در مقاله‌ای به آن پرداخته و نخوه درمان آن را بیان نموده‌ایم.

بررسی نکات قبل از انجام عمل سانترال لب

درست است که عمل سانترال لب یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی کامل است و با آمپول‌های بی حسی انجام می‌گیرد اما باید  حتما نکات قبل از عمل رعایت شود.

 1. یک هفته قبل از عمل سیگار نکشید.
 2. خوردن قرص‌ آسپرین از یک هفته قبل از انجام عمل ممنوع است.
 3. دو ساعت قبل از عمل از خوردن نوشیدنی‌های الکی به شدت پرهیز کنید.
 4. شش شاعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن دوری کنید. یعنی برای عمل باید ناشتا باشید.
 5. درصورتی‌ که دارو خاصی مصرف می‌کنید حتما پزشک خود را از مصرف آن دارو مطلع کنید.
لیفت سانترال لب

دوره نقاهت سانترال لب چقدر طول می‌کشد؟

پس از جراحی سانترال لب، لب بالا متورم و کبود خواهد شد و بخیه‌های کوچکی در زیر بینی شما وجود دارد. اگر منظور از دوره نقاهت سانترال لب از بین رفتن کامل زخم‌های پس از جراحی است این قضیه 6 تا 12 هفته (در برخی موارد تا یک سال) طول خواهد کشید اما شما پس از یک هفته بعد از کشیدن بخیه‌های زیر بینی خود توسط پزشک می‌توانید به راحتی، بدون درد و خون‌ریزی به انجام امور روزانه خود بپردازید.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی سانترال لب چیست؟

مراقبت‌های بعد از این عمل جراحی خیلی آسان‌تر از دیگر عمل‌های زیبایی است و اگر طبق گفته‌های زیر عمل کنید دوره ریکاوری شما زودتر تمام می‌شود اما در هر صورت به مدت یک هفته بخیه‌های بعد از عمل مهمان زخمهای شما خواهد بود.

 • به مدت پنج روز خم نشوید.
 • در طول یک هفته اول از غذاهای آبکی استفاده و از غذای سفت دوری کنید، دهان خود را زیاد باز نکنید و کمتر حرف بزنید.
 • طبق دستور پزشک تا یک هفته بعد از عمل از آنتی بیتویک‌ استفاده کنید.
 • یک هفته بعد از جراحی می‌توانید طبق نظر پزشک ورزش سبک خود را شروع کنید.
 • تا چندین ماه از انجام ورزش‌های سنگین و کشیدن سیگار پرهیز کنید.

عمل تزریق ژل به صورت، یکی از عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود که مانند تمامی عمل‌های زیبایی دیگر، عوارضی دارد. یکی از این عوارض ” نکروز لب ” می‌باشد که در مقاله‌ای به این عارضه پرداخته‌ایم.

کلام آخر

پس از انجام عمل‎‌های زیبایی انتظار معجزه نداشته باشید. بنابراین بعد از عمل لیفت لب 3 تا 5 روز کبودی و تورم لب طبیعی است و پس از دو تا سه هفته نتیجه نهایی مشخص می‌شود. لیفت لب یک نوع عمل زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و با توجه به موقعیت جغرافیایی، مطب پزشک مربوطه، تجربه پزشک، انجام آزمایشات قبل از عمل، داروهای مصرفی بعد از عمل و عوامل تاثیر گذار دیگر، هزینه‌های عمل زیبایی متفاوت است. امیدواریم مطالعه این مقاله در ارتباط با عمل سانترال لب برایتان مفید بوده باشد.


سوالات متداول

✅ جراحی سانترال لب چیست ؟

لیفت سانترال لب ، موجب می‌شود که لب‌ بالا برجسته‌تر و پرتر نمایش داده شود و فرم اصلی لب بیشتر خودش را نشان دهد. اگر می‌خواهید لب بالای خود را حجیم‌تر نشان دهید برترین گزینه پس از بررسی دیگر اجزای صورت خود می‌تواند برای شما عمل جراحی سانترال لب باشد.

✅ مراقبت‌های بعد از عمل جراحی سانترال لب چیست؟

* به مدت پنج روز خم نشوید.
* در طول یک هفته اول از غذاهای آبکی استفاده و از غذای سفت دوری کنید، دهان خود را زیاد باز نکنید و کمتر حرف بزنید.
* طبق دستور پزشک تا یک هفته بعد از عمل از آنتی بیتویک‌ استفاده کنید.
* یک هفته بعد از جراحی می‌توانید طبق نظر پزشک ورزش سبک خود را شروع کنید.
* تا چندین ماه از انجام ورزش‌های سنگین و کشیدن سیگار پرهیز کنید.

✅ دوره نقاهت سانترال لب چقدر طول می‌کشد؟

اگر منظور از دوره نقاهت سانترال لب از بین رفتن کامل زخم‌های پس از جراحی است این قضیه 6 تا 12 هفته (در برخی موارد تا یک سال) طول خواهد کشید اما شما پس از یک هفته بعد از کشیدن بخیه‌های زیر بینی خود توسط پزشک می‌توانید به راحتی، بدون درد و خون‌ریزی به انجام امور روزانه خود بپردازید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیه
سمیه
2 سال قبل

سلام من حدودا ۵ هفته است سانترال لب انجام دادم اما هنوز وقتی می خوام با نی چیزی بخورم راحت نیستم انگار لبم کوتاه باشه باید فشار بیارم به لب بالا ایا لبم زیادی کوتاه شده یا اینکه هنوز زوده طول می کشه تا این مساله حل بشه؟ ممنونم

دکتر رجب پور
2 سال قبل
پاسخ به  سمیه

سلام دوست عزیز.
ممکن است تا سه ماه بعد از عمل شرایط بهتر شود. اما لیفت سانترال لب برای مواردی بیشتر ارزش دارد که بافت نرم لب بالا بیشتر و بلند تر از بافت استخوانی باشد و اصلاح آن باعث متناسب شدن این دو قسمت شود ولی وقتی که بافت استخوانی و لب در یک حد هستند و باهم تناسب دارند زمانی که بافت نرم را کم کنید، بسته شدن لب ها محدودیت پیدا می‌کند. این یکی از مواردی است که برای انجام لیفت سانترال لب باید به آن توجه نمایید.