لیفت و بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس یکی از عمل‌های غیر جراحی با اهداف زیبایی است که طی سال‌های اخیر، طرف داران زیادی پیدا کرده است. از بینی که بگذریم، یکی از تأثیرگذارترین اجزای صورت ما انسان‌ها، ابروهایمان است که با بالا رفتن سن، ممکن است که ابروها به طرف پایین کشیده شوند. یکی از اولین نشانه‌های افزایش سن، در چشم‌ها و نواحی اطراف آن در صورت نمایان می‌شود که به دلیل از دست دادن کلاژن در پوست و استفاده زیاد از عضلات اطراف چشم و ابروها، ممکن است این ناحیه به همراه ابروها به سمت پایین کشیده شوند که در سال‌های اخیر، از روش بالا بردن ابرو با بوتاکس ، برای لیفت این قسمت از صورت استفاده می‌کنند که به جوان سازی صورت بسیار کمک می‌کند.

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور قصد داریم به بررسی موضوع بالا کشیدن ابرو با بوتاکس بپردازیم و نکات و جزئیات مهم در این خصوص را معرفی کنیم. در صورتی که قصد لیفت ابرو با تزریق بوتاکس را دارید، بهتر است که در مورد آن اطلاعاتی را جمع آوری کنید که بتوانید در این زمینه، بهتر تصمیم بگیرید؛ لذا به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها بخوانید تا در خصوص کشیدن ابرو با بوتاکس بتوانید اطلاعات جامع و کاربردی کسب کنید.

چرا به بالا بردن ابرو با بوتاکس نیاز پیدا می‌کنیم؟

همان طور که قبل‌تر نیز ذکر کردیم، اولین نشانه‌های افزایش سن و پا به سن گذاشتن، در چشم‌ها و نواحی اطراف آن ظاهر می‌شود. کلاژن در پوست بدن انسان، ماده است که وظیفه سفت کردن پوست و کشیدگی آن که بتواند به بدن بچسبد را به عهده دارد که با افزایش سن، این ماده در پوست کم‌تر تولید می‌شود و بنابراین، پوست دچار شلی و افتادگی می‌شود. همچنین با استفاده زیاد از عضلات اطراف چشم و ابروها طی سال‌ها، این قسمت از صورت در سنین بالا دچار افتادگی می‌شوند و این امر سبب می‌شود که ابروها به سمت پایین کشیده شوند.

هنگامی که اخم می‌کنیم، به مرور زمان و تکرار هر روزه این حرکت، ابروها دچار افتادگی خواهند شد. ترکیب پیر شدن پوست صورت با از دست دادن کلاژن و رنگ پوست و همچنین کشیده شدن مکرر روزانه پوست توسط عضلات اخم و دور چشم، عواملی هستند که در طول یک دره زمانی، سبب افتادگی ابرو و پوست پیشانی بر روی پلک می‌شوند. همین امر باعث می‌شود که چهره افراد، مسن‌تر نشان داده شود.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ، علاوه بر آثاری که در از بردن چین و چروک‌ها دارد، با به کار گیری تکنیکی خاص قادر است لیفت ابرو را هم انجام دهد؛ به بیانی دیگر، تزریق بوتاکس تنها یک روش درمانی برای ترمیم چین و چروک دور چشم و ابرو نیست بلکه می‌تواند نیاز به جراحی لیفت ابرو را نیز به تأخیر بیندازد.

بوتاکس یک روش موقت و غیرتهاجمی است که در آن توکسین بوتولیسم به عضله تزریق می‌شود و هزینه کمتری نسبت به جراحی پلاستیک و زیبایی دارد. اما سوال اکثر خانم در رابطه با ” آرایش بعد از بوتاکس ” می‌باشد که در مقاله‌ای بصورت کامل این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تأثیر بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

بسیاری از افراد از ما می‌پرسند که چگونه بالا کشیدن ابرو با بوتاکس امکان‌پذیر است؟

برای پاسخ به این سؤال باید گفت که بوتاکس با شل کردن عضلاتی که پوست پیشانی را به سمت پایین می‌کشانند، سبب می‌شود که ابروها و پوست پیشانی به سمت بالا برگردند و این امر بر کاهش خطوط اخم و محو شدن آن‌ها نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. به عبارتی دیگر، هنگامی که ماده بوتاکس به عضلات کنار ابرو و عضله‌های اخم تزریق می‌شود، سبب می‌شود که این عضله‌های که پوست پیشانی و ابروها را به سمت پایین می‌کشند، شل شده و پوست بتواند به سمت بالا برگردد.

زمانی که بوتاکس به بخش بالایی، کناری و یا خارجی عضله حلقوی چشم یا عضله بالایی چشم تزریق می‌شود، عضله این قسمت شل شده و دیگر پوست پیشانی را به سمت پایین نمی‌کشد و این امر سبب می‌شود تا پوست این ناحیه بتواند به سمت بالا برود.

دو عضله بزرگ در پیشانی (عضله‌های فرونتالیس) پیشانی را نگه می‌دارند و به سمت بالا می‌کشند و بر عکس عملکرد آن‌ها را دو عضله دیگر، یعنی عضلات اخم و عضلات دور چشم، دارند؛ یعنی پوست را به سمت پایین می‌کشند. زمانی که بوتاکس به عضلات اخم و عضلات دور چشم تزریق می‌شود، این عضلات شل می‌شوند و همین باعث می‌شود که عضلات فرونتالیس بتوانند ابروها و پیشانی را به سمت بالا بکشند.

به این طریق، بالا کشیدن ابرو با بوتاکس امکان‌پذیر می‌شود.

افرادی که پلک‌های سنگینی ندارند و به دنبال راهی برای بهبود سریع و آسان در ظاهر کلی ابروهای خود می‌گردند، می‌توانند از روش بالا بردن ابرو با بوتاکس استفاده کنند.

دومین سوالی که پس از تزریق بوتاکس پرسیده می‌شود در رابطه با ” برداشتن ابرو بعد از بوتاکس ” می‌باشد که ما در مقاله‌ای این سوال را پاسخ داده‌ایم.

بالا بردن ابرو با بوتاکس

روش‌های دیگر برای زیبایی ابرو

باید توجه داشت که تنها روش برای زیباسازی ابروها، بالا کشیدن ابرو با بوتاکس نیست و روش‌های متعدد دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها، ابروهایی زیباتر داشت. از جمله این روش‌ها می‌توان به میکروبلیدینگ، لیزر موهای زائد ابرو، کاشت ابرو و جراحی لیفت ابرو اشاره کرد.

تمامی این روش‌ها به نوبه خود می‌توانند بر زیبایی ابروهای شما بیفزایند ولی باید توجه داشته باشید که کاربرد هر کدام از این روش‌ها، متفاوت است. سه روش اولی که به جز بالا کشیدن ابرو با بوتاکس ذکر شد، روش‌های آرایشی هستند که برای زیباسازی ابروها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد ولی در صورتی که در کناره چشم‌ها و ابروها مشکلی همچون افتادگی ابرو در اثر افزایش سن به وجود بیاید، روش‌های آرایشی دیگر به تنهایی برای زیباسازی ابروها کافی نیستند.

در این شرایط، می‌توان از دو راه باقی مانده استفاده کرد؛ لیفت ابرو از طریق جراحی و بالابردن ابرو با بوتاکس.

در خصوص لیفت ابرو با استفاده از روش جراحی باید گفت که این روشی گران قیمت است که ممکن است مانند تمامی عمل‌های جراحی دیگر، عوارضی را به همراه داشته باشد. به همین سبب، برای افرادی که هنوز دچار افتادگی ابرو به شکلی جدی نشده‌اند توصیه می‌کنیم که از روش جراحی استفاده نکنند و به جای آن، از روش بالا کشیدن ابرو با بوتاکس استفاده کنند که هم هزینه بسیار پایین‌تری را شامل می‌شود و هم عوارضی به آن صورت ندارد و فرد متقاضی را از این نظر اذیت نمی‌کند.

تزریق بوتاکس یکی از تکنیک‌های مدرن درمانی است که می‌تواند بلافاصله بعد از تزریق حدود 46 درصد از چین و چروک را در کمتر از 1 دقیقه کاهش دهد. ترس از سرطان زا بودن این ماده موجب شده که بسیاری از افراد این تزریق را انجام ندهند. بنابراین ما در مقاله‌ی ” آیا بوتاکس سرطان زاست ” صحت این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

مدت زمان درمان در روش بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

زمان درمان در روش بالا بردن ابرو با بوتاکس بسیار کوتاه و در حدود ده دقیقه است. در این روش، شما می‌توانید به صورت سرپایی تزریق بوتاکس را انجام دهید و نیازی به عمل سنگین و یا استراحت مطلق نیست.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

ماندگاری بالا بردن ابرو با بوتاکس

ماندگاری این عمل زیبایی بسته به ویژگی‌های منحصر به فرد بدن شما و نیز برند و نوع بوتاکسی که از آن برای بالا کشیدن ابرو با بوتاکس استفاده می‌شود، متفاوت است ولی به طور کلی می‌توان گفت که ماندگاری آن در حدود 4 الی 6 ماه است. لازم به ذکر است که فرد پس از گذشتن این دوره زمانی، برای ماندگاری نتایج کسب شده از تزریق بوتاکس، نیاز به تزریق مجدد دارد.

یکی از عارضه‌هایی که توسط بوتاکس حل می‌شود تعرق کف دست می‌باشد. ما در مقاله ” بوتاکس کف دست ” این روش درمانی را برای شما بیان نموده‌ایم.

سخن پایانی

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ، در صورتی که به درستی و توسط پزشک متخصص ماهر و با تجربه صورت گیرد، سبب می‌شود که ابروها به شکل نامحسوس و در عین حال موقتی بالا بروند و جذابیت چشم‌ها افزایش پیدا کند. در این مقاله از بلاگ دکتر احمدعلی رجب پور، در زمینه بالا کشیدن ابرو با بوتاکس سعی کردیم مفیدترین اطلاعات را در اختیار شما خوانندگان قرار دهیم تا در صورتی که قصد دارید این عمل زیبایی را انجام دهید، در مورد آن آگاهی کافی را داشته باشید و بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

در صورتی که سؤالی در ذهن خود در زمینه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو دارید که در این مقاله به پاسخ آن نرسیدید، می‌توانید آن را در بخش نظرات زیر همین مقاله به اشتراک بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنیم. همچنین در صورتی که نکته‌ای در زمینه بالا کشیدن ابرو با بوتاکس وجود دارد که در این مقاله ما از آن غافل شده‌ایم خوشحال می‌شویم آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها