بوتاکس بینی

بوتاکس یکی از روش‌ های زیباسازی اندام بدن، بدون انجام جراحی می ­‌باشد که طی دو دهه اخیر ، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این روش یکی از روش‌ های کم تهاجمی برای رفع خطوط صورت و گردن و جوان سازی پوست است. تقریباً 50 سال است که از بوتاکس و سم بوتولونیوم در پزشکی برای درمان اختلالات مختلف استفاده می­‌ شود و تقریباً دو دهه است که از این ماده ، برای کاربردهای زیبایی نیز استفاده می ­‌شود. اما تزریق بوتاکس بینی راهی است که بسیاری از افراد به عنوان جایگزین عمل بینی از آن استفاده می کنند. با دکتر احمد علی رجب پور ، بهترین جراح بینی تهران همراه باشید تا در این مورد اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

 

بوتاکس بینی - دکتر رجب پور

 

بوتاکس بینی

یکی از بیشترین کاربردهای بوتاکس در زیباسازی صورت ، تزریق بوتاکس در بینی می‌­ باشد. چرا که در این روش ، علاوه بر رفع مشکلات و نقایص بینی و کمک به زیباتر شدن فرم آن ، از جراحی استفاده نمی­‌ شود و از این رو ، دوران نقاهت و عوارض جانبی بسیار کم تری نسبت به روش جراحی بینی دارد. امروزه بسیاری از افراد برای رفع نقایص بینی خود ، به این روش غیر تهاجمی و ساده‌ ­تر نسبت به جراحی بینی روی آورده‌ اند و سبب شده است که نه تنها در ایران ، بلکه در جهان نیز از این روش استقبال خاصی شود.

بوتاکس یا سم بوتولینوم ، نوعی نوروتوکسین است که از اواخر دهه هفتاد میلادی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه ، تزریق بوتاکس بینی ، عمل بسیار رایجی است. این ماده ، مستقیم به ماهیچه‌ های پایینی تیغه بینی تزریق شده و به طور موقت ، افتادگی آن‌ ها را برطرف می‌ کند.

اقدامات لازم قبل از تزریق

این فرآیند نیز مانند باقی عمل‌ های زیبایی ، نیازمند انجام دادن مجموعه اقداماتی است که پیش از عمل بتوانید در بهترین شرایط برای انجام آن قرار بگیرید. در ادامه ، بعضی از مهم‌ ترین نکات را که قبل از انجام بوتاکس بینی در تهران بهتر است انجام دهید را برای شما لیست کرده‌ ایم :

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، یک هفته پیش از تزریق بوتاکس در بینی پرهیز کنید.
 • رژیم غذایی سالم ، مملو از میوه و سبزیجات داشته باشید.
 • از مصرف داروهای گیاهی و یا نوشیدن دم‌ نوش‌ های مختلف ، از یک هفته پیش بپرهیزید.
 • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی ، از یک هفته پیش از انجام بوتاکس بپرهیزید.
 • آزمایش‌ های لازم برای انجام این عمل را انجام دهید تا از بروز هر گونه مشکل جدی ، پیشگیری کنید.
 • از مصرف کرم‌ های موضعی حاوی رتینول و مواد مشابه ، پرهیز کنید.

افرادی که کاندید مناسبی برای بوتاکس بینی نیستند

تزریق بوتاکس به بینی نیز مانند بسیاری از عمل‌ های زیبایی دیگر ، برای افراد خاصی مناسب نیست. توجه داشته باشید که بینی افراد معمولاً یا گوشتی است و یا استخوانی. اگر بینی گوشتی دارید و بزرگی آن در ناحیه غضروفی برای شما مسئله است، باید گفت که با تزریق بوتاکس دماغ ، می­‌ توان این مشک را حل کرد. ولی اگر بینی شما استخوانی می­‌ باشد و مشکل بزرگی یا انحراف بینی از استخوان بینی باشد، به شما انجام عمل جراحی بینی را پیشنهاد می­‌ کنیم.

افرادی که بوتاکس بینی برای آن‌ ها مناسب است

تزریق بوتاکس به دماغ ، به جز رفع افتادگی این عضو ، برای برطرف کردن نقایص دیگری نیز کاربرد دارد. در نتیجه افراد مختلف با مشکلات زیر می‌ توانند از این عمل برای رفع نقایص بینی خود استفاده کنند.

 • افرادی که افتادگی نوک بینی دارند.
 • افرادی که انحراف بینی دارند.
 • افرادی که از پهن به نظر رسیدن بینی خود به هنگام خنده ، ناراضی هستند.
 • افرادی که بینی گوشتی داشته و تمایل دارند بینی خود را کوچک‌ تر کنند.
 • افرادی که خط خرگوشی بینی دارند.

 

بوتاکس بینی - دکتر رجب پور

 

آیا با بوتاکس بینی کوچک می شود ؟

بسیاری از افراد ، تزریق بوتاکس به پره‌ های بینی را جایگزین مناسبی به جای انجام عمل تهاجمی جراحی بینی می‌ دانند و برای کوچک‌ تر کردن بینی خود از این روش استفاده می‌ کنند. اما باید توجه داشت که بوتاکس مانند جراحی بینی ، ساختار بینی را تغییر نمی‌ دهد و نمی‌ توان انتظار داشت که تغییرات زیادی را بر روی بینی اعمال کند. ولی می‌ توان با تزریق بوتاکس به بینی ، ماهیچه‌ های کناری آن را محدود کرد و بینی را کمی باریک‌ تر و لاغرترشان داد.

فرایند تزریق بوتاکس بینی در تهران

قبل از تزریق بوتاکس لازم است فرد متقاضی توسط یک جراح بینی خوب در تهران ، معاینه شود و سوابق پزشکی و تاریخچه داروهای مصرفی خود را در اختیار وی قرار دهد. همچنین ، اگر فرد متقاضی سابقه تب‌ خال زدن دارد یا اگر در گذشته تزریق ژل ، فیلر یا بوتاکس را تجربه کرده است‌ ، باید حتماً آن‌ ها را به پزشک خود اطلاع دهد. تزریق بوتاکس نیازی به بی‌ حسی موضعی ندارد. البته در مواردی ، محل تزریق با استفاده از کمپرس سرد اندکی بی‌ حس می‌ شود. معمولاً عمل بوتاکس بینی در تهران ظرف مدت چند دقیقه به پایان می­رسد و عملی ساده به حساب می­‌آید که در آن ، نیازی به همراه داشتن یک فرد برای مراقبت ندارید.

ماندگاری بوتاکس بینی

در افراد مختلف ، با توجه به آناتومی خاص هر فرد ، مدت ماندگاری بوتاکس دماغ می‌ ­تواند متفاوت باشد ولی به طور کل می‌­توان مدت زمان 4 تا 6 ماه را برای ماندگاری آن در نظر داشت.

معایب و عوارض بوتاکس بینی

اگر برای انجام این تزریق ، متخصصی با تجربه و مهارت کافی انتخاب کنی د، این عمل برای شما عوارض خاصی را به دنبال نخواهد داشت. ولی همان طور که گفته شد ، بوتاکس دماغ نیز می‌­ تواند عوارضی نیز داشته باشد.

برای مثال، تزریق بوتاکس در مناطق نادرست بافت بینی ، استفاده بیش از اندازه از مواد تزریقی ، ایجاد فشار ، ماساژ یا دست‌ کاری اشتباه محل تزریق و مصرف مواد غیراستاندارد می‌ تواند عوارض ناخوشایند و نامطلوبی ایجاد کند. در برخی موارد نیز ، شاید فرد پس از تزریق بوتاکس بینی در تهران دچار سردردی جزئی شود ، اما جای نگرانی نیست و این مشکلی گذراست که به‌ زودی برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید انتخاب جراح با تجربه در میزان نتیجه و عوارض بسیار تاثیر گذار است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌ کنیم.

 

بوتاکس بینی - دکتر رجب پور

 

مزایای انجام این تزریق

از جمله مزایای انجام بوتاکس بینی در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مدت زمان بسیار کوتاه عمل.
 • محسوس شدن نتیجه در کم‌ ترین زمان ممکن.
 • قیمت کمتر در مقابل جراحی بینی.
 • برگشت پذیری تغییرات ایجاد شده.
 • وارد شدن کم‌ ترین آسیب به بافت بینی.
 • برای انجام ، نیازی به بی حسی یا بیهوشی ندارد.

سخن پایانی

بوتاکس بینی در مقایسه با عمل بینی ، عملی سبک‌ تر و ساده‌ تر محسوب می­‌ شود. و برای رفع مشکلات جزئی بینی ، می ­‌توان از آن استفاده کرد. برای انجام این عمل نیز ، همچون عمل جراحی بینی ، مهم است که بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کنید تا از بروز هر گونه مشکلی در این زمینه ، جلوگیری کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
قوامی
قوامی
1 سال قبل

سلام برای بینی های جراحی شده میتونیم بوتاکس بزنیم و اینکه آیا بعد از چندماه افتادگی شدیدتر نمیشه؟