فیلر بینی چیست و در چه مواردی انجام می‌شود؟

فیلر بینی چیست ؟ به دنبال راهی برای زیبایی بینی هستید؟ از عوارض جراحی بینی می‌ترسید؟ در این مقاله قصد داریم تا یک درمان بی‌خطر برای اصلاح فرم بینی معرفی کنیم. فیلر بینی، یک تکنیک مدرن و ایده آل با حداقل عوارض است که در آن از  اسید هیالورونیک برای رفع نواقص بینی استفاده می‌شود. اگر شما هم از فرم بینی خود ناراضی هستید و به دنبال یک راه کم خطر برای اصلاح فرم بینی هستید، فیلر بینی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

فیلر بینی چیست ؟

یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که “ فیلر دماغ چیست ؟ ” و  یا ” مواد مورد استفاده درفیلر بینی چیه ؟ ” همانطور که می‌دانید تزریق فیلر بینی، یک روش زیبایی و اصلاح فرم بینی بدون نیاز به جراحی است که با افزایش حجم اطراف برجستگی بینی و یکنواخت سازی استخوان بینی و یا درمان فرورفتگی شدید استخوان بینی باعث دستیابی به نتیجه دلخواه و مورد نظر زیبا جویان می‌شود.

این روش مدرن توانسته در مدتی کوتاه طرفداران زیادی میان خانم‌ها و آقایان پیدا کرده و به محبوبیت بالایی برسد. براساس گزارش‌های جمع آوری شده میزان تقاضای زیباجویان برای تزریق فیلر بینی طی سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته و محبوبیت بیشتری در حوزه زیبایی پیدا کرده است.

انتخاب پزشک باتجربه و ماهر علاوه بر به ارمغان آوردن نتیجه دلخواه شما، عوارض کمتری را نیز برای شما به وجود می‌آورد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

فیلر بینی چیست

بنابراین می‌توان در پاسخ به سوال “ فیلر بینی چیست ؟” پاسخ داد که فیلر بینی درمانی امن برای بهبود چهره و دستیابی افراد به اهداف زیبایی شناسی و رفع نواقص مادرزادی خواهد بود. ناگفته نماند که کوچک کردن بینی با فیلر امکان پذیر نیست و تزریق فیلر تنها باعث صاف‌تر دیده شدن استخوان بینی می‌شود.

در آخر می‌توان گفت که فیلر بینی یک گزینه مناسب برای افرادی است که مایل به جراحی زیبایی بینی و استفاده از روش‌های تهاجمی نیستند و به دنبال راهی کم خطر با هزینه مقرون به صرفه برای بهبود ظاهر بینی می‌گردند.

فیلر بینی گوشتی چیست ؟

تزریق صحیح فیلرها باعث رفع فرورفتگی و ناهمواری استخوان بینی می‌شود. همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد تصور کنند که تزریق فیلر برای بینی‌های استخوانی کاربرد دارد. در صورتی که تزریق فیلر به بینی‌ گوشتی نیز می‌تواند نتایجی عالی و بی‌نظیر به همراه داشته باشد.

گاهی اوقات هدف از تزریق ژل، لیفت نوک بینی و رفع انحنای تیغه بینی است.  لیفت بینی باعث باریک‌تر و کوچک شدن بینی با فیلر خواهد شد. فراموش نکنید که اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر موقتی بوده و برای افزایش ماندگاری فیلر بینی لازم است که هر چند وقت یکبار عمل تزریق را مجددا تکرار کنید.

ناگفته نماند که تزریق فیلر برای کسانی که بینی‌های خیلی بزرگ و گوشتی دارند، چندان توصیه نمی‌شود. این دسته از افراد بهتر است از تکنیک تزریق آنزیم برای کوچک کردن بینی و یا سایر روش‌های کوچک کردن بینی استفاده کنند.

به طور کلی می‌توان گفت که برندهای زیر، انتخاب مناسبی برای اصلاح فرم بینی با ژل و فیلر خواهند بود:

 • لارا
 • الیز
 • گامنو
 • آگوستا

حال که فهمیدیم فیلر بینی چیست آیا راه‌هایی به مشابه فیلر بینی وجود دارد؟ ما در مقاله ” فیلر بهتر است یا بوتاکس ” به مقایسه این دو روش پرداخته‌ایم تا مزیت هر یک را دریابیم.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است ؟

از دیگر سوالات زیبا جویان این است که ” مدت ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟” از آن جهت که بینی یک عضو ثابت در صورت است و حرکت زیادی ندارد، فیلر بینی حدود 12 الی 18 ماه ماندگاری خواهد داشت. لذا برای افزایش ماندگاری فیلر بینی لازم است که هر چند ماه یکبار، درمان را تکرار کنید.

به طور کلی، درمان و اصلاح فرم بینی در یک جلسه امکان پذیر نیست و برای دستیابی به نتیجه دلخواه و ماندگاری بیشتر لازم است که هر چند ماه یکبار، درمان مجددا تکرار شود. به طور کلی می‌توان گفت که ماندگاری فیلر بینی گوشتی به شرح زیر است :

 • ماندگاری فیلرهای کلاژنی حدود 2 الی 4 ماه است.
 • ماندگاری فیلرهای نیمه دائم حدود 12 الی 14 ماه است.
 • ماندگاری فیلرهای دائم، بیشتر بوده و تقریبا حدود 5 سال ماندگاری دارد.
فیلر بینی چیست

معایب فیلر بینی چیست ؟

یکی از سوالاتی که قبل از انجام فیلر و بوتاکس بینی از خود می‌پرسید این است که ” معایب فیلر بینی چیست؟” فیلر بینی همانند تمام روش‌های زیبایی و جوانسازی دارای یکسری مزایا و معایب است که در این بخش به بررسی معایب این روش کم خطر خواهیم پرداخت:

 • قبل از هر چیزی لازم به ذکر است که فیلر از ترکیبات مختلفی تهیه می‌شود و در آن فرمول آن مواد مصنوعی به کار می‌رود ؛ لذا واکنش نشان دادن و بروز حساسیت نسبت به مواد فیلر امری طبیعی است.
 • هدف از فیلر بینی، زیبایی و تقویت استخوان بینی است. در صورتی که پزشک از مواد با کیفیت استفاده نکند و یا فاقد تخصص و مهارت کافی در حوزه زیبایی باشد، نتیجه تزریق فیلر موفقیت آمیز نخواهد بود.
 • کبودی، تورم، قرمزی و … از عوارض جانبی و رایج تزریق فیلر بینی است که بعد از چند ساعت به خودی خود برطرف خواهد شد.
 • از دیگر مواردی که می‌توان در پاسخ به سوال ” معایب فيلر كردن بيني چيست ؟” به زیبا جویان داد، إحساس کمی درد و سوزش در ناحیه تزریق است. پزشکان برای کاهش درد ناشی از فیلر بینی از داروی بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند.

همانطور که متوجه شدید معایب فیلر بینی چیست آیا در مورد ” بوتاکس بینی ” نیز اطلاعاتی دارید. ما در مقاله‌ای تمام اطلاعات مورد نیاز شما را جمع آوری کرده‌ایم.

مزایای تزریق فیلر بینی چیست ؟

 • یکی از مزایای تزریق فیلر بینی، حجم دهی و بهبود فرم بینی در مدتی کوتاه است.
 • ماندگاری فیلر بینی نسبت به برخی از روش‌های غیر جراحی، مطلوب‌تر و بلند مدت‌تر خواهد بود.
 • روند بهبود فیلر بینی سریع بوده و نیازی به بستری و یا سپری کردن دوران نقاهت بلند مدت نخواهد داشت.
 • عوارض و خطرات تزریق فیلر بسیار کم و محدود است.
 • نتیجه فیلر بینی فوری بوده و فرد به محض برگشت به خانه شاهد نتیجه تزریق و درمان خواهد بود.
 • تزریق بینی هزینه کمتری نسبت به جراحی زیبایی بینی دارد.
 • هنگام اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر خبری از عوارض داروی بیهوشی، برش و خونریزی نخواهد بود.
 • نتیجه فیلر بینی موقتی بوده و بعد از گذشت چند ماه فرم بینی به فرم اولیه باز خواهد گشت. بنابراین، اگر فرم جدید بینی را دوست نداشته باشد، جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

نکات مهم و مراقبتی پیش از فیلر بینی چیست؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، تزریق فیلر بینی یک روش غیر تهاجمی برای اصلاح فرم بینی است و نیاز به مراقبت و یا آمادگی خاصی ندارد. با این وجود رعایت نکات زیر کمک می‌کند تا نتیجه تزریق فیلر  به بهترین نحوه ظاهر شود.

 • مصرف داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود مانند آسپرین، ایبوپروفن و … به مدت 2 هفته قبل از تزریق متوقف نمایید. مصرف این دسته از داروها باعث افزایش احتمال خونریزی و گسترش کبودی می‌شود.
 • قبل از هرگونه اقدام، یک جلسه مشاوره با پزشک مشخص کنید و تمام انتظارات و توقعات خود را از درمان با تزریق فیلر بینی با پزشک مربوطه در میان بگذارید.
 • پزشک را در جریان بیماری‌های زمینه‌ای خود قرار دهید.

 مراقبت‌های بعد از فیلر بینی چیست ؟

یکی از مزیت‌های فیلر بینی این است که افراد به محض اتمام جلسه درمانی می‌توانند به برنامه و فعالیت روزانه خود بازگردند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برای افزایش ماندگاری فیلر بینی و تسریع روند بهبود لازم است از نکات و مراقبت‌های زیر پیروی کنید:

 • از ماساژ و یا اعمال فشار به بینی و ناحیه تزریق بپرهیزید. ماساژ و یا اعمال فشار به بینی باعث حرکت فیلر و نامتقارن به نظر رسیدن ظاهر بینی خواهد شد.
 • استفاده از کمپرس سرد باعث تسریع روند بهبود و پیشگیری از گسترش تورم و کبودی می‌شود.
 • از استحمام با آب داغ، رفتن به استخر و یا سونا در 24 ساعت اولیه،بعد از تزریق فیلر، بپرهیزید.
 • آرایش بعد از فیلر بینی احتمال تغییر فرم فیلر و یا عفونت را افزایش خواهد داد. بهتر است که 2 الی 3 روز بعد از تزریق فیلر از آرایش کردن خودداری کنید.

یکی از مشکلات عمده که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، انحراف بینی است. ما در مقاله ” درمان انحراف بینی بدون جراحی ” روش‌هایی را برای شما بیان نموده‌ایم.

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است ؟

 • کسانی که فرم بینی خود را دوست ندارند و از سلامت جسمانی کامل برخوردار هستند، کاندید مناسبی برای تزریق فیلر خواهند بود.
 • کسانی که بینی پهن و بسیار بزرگ دارند، کاندید مناسبی برای تزریق فیلر نخواهند بود؛ زیرا فیلر بینی چند روز بعد از تزریق جا به جا شده و باعث پهن‌تر دیده شدن بینی می‌شود.
 • افرادی که مبتلا به فرورفتگی شدید بینی هستند.
 • افرادی که از عوارض جراحی و داروی بیهوشی می‌ترسند.
فیلر دماغ چیست

 سخن پایانی :

بهترین کار برای تغییر فرم بینی استخوانی و فیلر بینی گوشتی چیست ؟ فیلر بینی یک روش سرپایی و ساده است که هزینه آن کمتر از هزینه جراحی بینی خواهد بود و نتیجه آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن نمایان خواهد شد. توجه داشته باشید که تزریق فیلر بینی باید نزد فردی متخصص و با تجربه صورت گیرد تا عوارض جانبی و خطرات احتمالی تزریق کاهش یابد.

نحوه فیلر بینی در افراد با یکدیگر فرق دارد. یک پزشک ماهر و مسلط بر علم زیبایی شناسی می‌داند که چگونه باید فرم بینی را تغییر دهد و فیلر را در چه نقاطی تزریق نماید. بنابراین در انتخاب پزشک متخصص، نهایت دقت خود را به خرج دهید.

سوالات متداول

فیلر بینی چیست ؟

تزریق فیلر بینی، یک روش زیبایی و اصلاح فرم بینی بدون نیاز به جراحی است که با افزایش حجم اطراف برجستگی بینی و یکنواخت سازی استخوان بینی و یا درمان فرورفتگی شدید استخوان بینی باعث دستیابی به نتیجه دلخواه و مورد نظر زیبا جویان می‌شود.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است ؟

به طور کلی، درمان و اصلاح فرم بینی در یک جلسه امکان پذیر نیست و برای دستیابی به نتیجه دلخواه و ماندگاری بیشتر لازم است که هر چند ماه یکبار، درمان مجددا تکرار شود. به طور کلی می‌توان گفت که ماندگاری فیلر بینی گوشتی به شرح زیر است :
* ماندگاری فیلرهای کلاژنی حدود 2 الی 4 ماه است.
* ماندگاری فیلرهای نیمه دائم حدود 12 الی 14 ماه است.
* ماندگاری فیلرهای دائم، بیشتر بوده و تقریبا حدود 5 سال ماندگاری دارد.

✅ مزایای تزریق فیلر بینی چیست ؟

* حجم دهی و بهبود فرم بینی در مدتی کوتاه
* ماندگاری فیلر بینی نسبت به برخی از روش‌های غیر جراحی، مطلوب‌تر و بلند مدت‌تر است.
* روند بهبود سریع
* عوارض و خطرات بسیار کم و محدود
* نتیجه فوری
* هزینه کمتر نسبت به جراحی زیبایی بینی
* بدون عوارض داروی بیهوشی، برش و خونریزی
* نتیجه فیلر بینی موقتی بوده و بعد از گذشت چند ماه فرم بینی به فرم اولیه باز خواهد گشت. بنابراین، اگر فرم جدید بینی را دوست نداشته باشد، جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها