آشنایی با انواع روش های لیفت بینی

افراد زیادی هستند که علاقه دارند، حالت بینی خود را تغییر بدهند و ایراد و مشکلات ظاهری آن را از بین ببرند و زیبا‌تر شوند. زیرا بینی خوش فرم به زیبایی فرد خیلی کمک می‌کند .در پی رفع مشکلات بینی پیشنهاد جراحی راهی نگران کننده، استرس‌آور و گران قیمت بوده و همه افراد این پیشنهاد را قبول نمی‌کنند. از سویی ایرادات بینی این افراد به قدری جزیی است که نیازی به عمل جراحی نخواهند داشت. خبر خوب این است که با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌ها و راه‌های مختلفی برای خوش فرم و زیبا‌تر شدن بینی بدون جراحی وجود دارد که لیفت بینی نام دارد.

یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای زیبا‌تر شدن روش لیفت دماغ است. این روش بدون نیاز به عمل جراحی تهاجمی و سنتی، بدون نیاز به بیهوشی، کم هزینه و کم خطر بوده  و فرد به فرم بینی دلخواه خود خواهد رسید.

روش لیفت بینی موثر بوده و ماندگاری بالایی دارد اما هنوز افراد زیادی اطلاع کافی در مورد نحوه عمل، هزینه و عوارض آن ندارند. لیفت بینی روشی است که برای از بین بردن ایرادهای ظاهری بینی، مشکلات تنفسی و انحراف بینی انجام می‌شود .همچنین برای رفع مشکلات مادرزادی و آسیب هایی که ناشی از ورزش برای فرد بوجود می‌آید، می‌توان از این روش استفاده کرد.

آنچه در این مقاله در مورد لیفت بینی و انواع آن می‌خوانید:

 • لیفت بینی با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟
 • انواع لیفت بینی
 • مشکلات استفاده از بالا بردن بینی با نخ های غیر جذب
 • آیا می‌توان با تزریق ژل به بینی آن را لیفت کرد؟
 • سوالات متداول در زمینه لیفت بینی

لیفت بینی با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

لیفت بینی با دو روش انجام می‌شود:

 • لیفت بینی با نخ
 • لیفت بینی با ژل

افزایش سن و تاثیر عوامل محیطی و ژنتیکی، روند تولید کلاژن در پوست را آهسته تر می کند. این امر سبب کاهش حالت ارتجاعی پوست و افزایش چین و چروک در پوست صورت می شود. ما در مقاله ” لیفت صورت بدون جراحی ” به روش‌های برای از بین بردین این چین و چروک اشاره کردیم.

لیفت بینی با نخ

اگر برای شما هم سوال شده است که لیفت بینی با نخ چیست ، باید گفت یکی از روش‌های بدون جراحی است که ماندگاری این عمل یک یا دو سال می‌باشد و بعد از این مدت دوباره نیاز به ترمیم دارد. در این روش پزشک با قرار دادن نخ‌هایی کوچک داخل بینی آن را به حالت دلخواه شخص درمی‌آورد .با توجه به مشکلات و ایرادهایی که بینی دارد نخ‌ها را در محل مناسب قرار داده و با کشیدن و  ثابت کردن نخ‌ها پزشک فرم بینی را اصلاح می‌کند. نخ‌هایی که از این روش استفاده می‌شود، نخ‌های بخیه است و ضخامت آن‌ها۰/۱۲ میلی متر است. این نخ‌ها بعد از مدتی جذب بدن می‌شود و  به همین دلیل این روش خیلی دائمی نیست.

لیفت بینی

پزشکان در این روش از نخ‌های پیدواو، گاگ، پلیکولید یا هوریکان استفاده می‌کنند که لازم به ذکر است بدانید لیفت بینی با نخ پیدواو جدیدترین روش در این مدل لیفت است. استفاده از نخ‌های دیگر بستگی به نظر پزشک و محل درمان دارد. لیفت بینی با نخ عملی بدون درد است و از طریق بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

مدت زمان انجام این عمل ۱۵ دقیقه است. بیمار پس از انجام این روش بیمارستان یا کلینیک بستری نمی‌شود و بلافاصله می‌تواند به خانه برگردد و پس از آن به فعالیت روزمره خود ادامه دهد .فقط باید تا چند روز از فعالیت‌های سنگین و ماساژ محکم بینی خودداری کنید.

نکته:

این روش در جهت  برطرف کردن اشکالات بینی و همچنین برای خوش فرم کردن آن بسیار موثر شناخته شده است. اما فرد اگر دچار آسیب‌های جدی بینی از جمله شکستگی یا انحراف استخوان باشد این روش برای این مشکلات موثر نخواهد بود. در این روش دوره نقاهت کمتر است و هزینه آن نسبت به جراحی نیز کاهش چشم‌گیری دارد و البته لازم است بدانید که نتیجه این روش بسیار زودتر از عمل جراحی بینی در ظاهر فرد دیده می‌شود چون تورم و کبودی ندارد.

لیفت بینی با جراحی

یکی دیگر از روش‌های لیفت بینی است. وقتی درباره لیفت دماغ با جراحی صحبت می‌شود به این فکر نکنید که  بسیار سخت و دشوار است؛ خیر این روش معمولا نیازی به بیهوشی، بستری و مراقبت‌های طولانی ندارد و فقط در بعضی مواقع ممکن است پزشک با بیهوشی این کار را انجام دهد.

در هر صورت فرد احساس درد نخواهد داشت. قبل از عمل لیفت بینی پزشک با بیمار در مورد اشکالات و ایرادهای بینی‌اش صحبت کرده و مشاوره‌هایی به او داده است. با توجه به مشاوره‌های قبل از عمل پزشک برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی زده تا ناحیه پوست بینی بلند شود؛ بعداز اتمام عمل پزشک محل برش‌ها را بخیه می‌زند.

در برخی موارد بینی فرد ایرادهای زیادی دارد به همین دلیل قسمت پایه‌های بینی را نیز پزشک برش داده و بعد از اتمام عمل از اسپلینت برای ثابت نگه ‌داشتن بینی استفاده می‌کند.

مدت زمان این عمل بین ۲ تا ۴ ساعت بوده بعد از ۱ یا ۲ ساعت ریکاوری فرد می‌تواند به خانه برگردد.

یکی از روش‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی برای کوچک کردن بینی، پلکسر می‌باشد که ما در مقاله‌ی ” ماندگاری پلکسر بینی ” به صورت کامل در رابطه با آن توضیح داده‌ایم.

لیفت بینی با نخ

انواع لیفت بینی

 • روش کاهشی: این روش برای کوچک کردن بینی انجام می‌شود و در این روش استخوان‌ها و غضروف‌های بینی برداشته می‌شود.
 • روش افزایشی :در این روش بینی را بزرگتر کرده و یک بافت را برداشته به بافت دیگر پیوند می‌دهند. در بعضی مواقع از ایمپلنت‌های مصنوعی یا طبیعی نیز استفاده می‌شود.
 • لیفت آسیب دیده :بعضی افراد در حین ورزش یا به هر دلیل دیگری شکل زیبایی ظاهری بینیش را از دست داده و همچنین از این نوع لیفت برای برطرف کردن شکستگی‌ها و انحراف‌های بینی و اصلاح فرم آن و بهتر شدن تنفس استفاده کرد.
 • روش ترمیمی: در این روش با پیوند یک بافت از بخش‌های دیگر بافت از دست رفته بینی ترمیم شده تا فرم بهتری داشته باشد. در بعضی مواقع که آسیب‌های جدی وجود داشته باشد چندین جراحی پشت سرهم انجام می‌دهند.
 • روش لیفت بینی اصلاحی :افرادی که از فرم بینی خود ناراحت و ناراضی بوده می‌توانند این نوع لیفت را انجام دهند. با استفاده از ایمپلنت‌‌ها، برداشتن چربی و یا ترمیم نوک بینی می‌توانند به فرم دلخواه خود برسند.
 • لیفت بینی نژادی :در این روش فرم طبیعی بینی حفظ شده ولی کمی ایراد در ویژگی ظاهری بیمار وجود دارد.
 • لیفت بینی به روش بازبینی: این روش آخر شناخته شده است و همه مشکلات و ایرادهای بینی ناشی از نارضایتی بیمار، عدم تقارن بینی، مشکلات تنفسی را از بین می‌برد.

عمل‌های بینی یکی از محبوب‌ترین عمل‌ها در بین اعمال زیبایی و جراحی پلاستیک هستند که در دنیای امروزه، افراد بسیاری اعم از بانوان و آقایان، تمایل به انجام این عمل زیبایی و اصلاح فرم بینی خود دارند. اما یکی از عوارضی که ممکن است بوجود آید ” کج شدن نوک بینی بعد از عمل ” که در مقاله‌ای بصورت کامل به این عارضه پرداخته‌ایم.

 مشکلات استفاده از بالا بردن بینی با نخ های غیر جذب

بسیاری از افراد از لیفت بینی با نخ های غیر جذب ناراضی بود‌ند؛ زیرا مدت زمان ماندگاری با این نخ بیشتر از چند سال نیست و ممکن است بین یک سال تا یک سال و نیم متغیر باشد.

در بعضی افراد گره نخ در بینی فرد واکنش نشان داده و برجسته شده و به صورت برآمدگی در پوست دیده می‌شود؛ در چنین مواقع باید نخ را خارج کرد. همچنین افرادی که پوست نازکی دارند نخ از زیر پوست دیده می‌شود.

دیگر عوارض ناشی از لیفت دماغ با نخ‌ های غیر جذب:

 • ایجاد چین خوردگی و فرورفتگی در پوست
 • احتمال پارگی نخ
 • ترمیم به صورت هر چند ماه یک بار
 • ایجاد عفونت در محل گره
 • صدمات عصبی و پرش‌های عضلانی

پس از بروز مشکلات ناشی از لیفت با نخ‌های غیر جذب، نخ‌های قابل جذب به بازار ارائه شد .نیمی از مشکلات و عوارضی که با وجود نخ‌های غیر قابل جذب وجود داشت رفع گردید اما نخ‌های جذبی نیز دارای مشکلاتی هرچند کم و محدود هستند.

این نخ‌ها تنها مشکلی که دارند این است که مدت زمان ماندگاری‌شان کمتر است و نیاز به ترمیم مجدد دارد و تنها در مدت ۳ ماه نوک بینی را بالا نگه‌ می‌دارند و بعد از آن نوک بینی افتادگی پیدا می‌کند .به طور کلی می‌توان به افرادی که پوست صورت ضخیمی دارند و در رده سنی ۲۵ تا ۴۵ سال بوده و انتظارات و افتادگی بینی کمتری دارند لیفت بینی با نخ های جذبی را، توصیه کرد.

البته که بعضی از پزشکان این روش را روشی کاملا بیهوده و قابل برگشت دانسته و به بیماران توصیه نمی‌کنند.

انواع لیفت بینی

آیا می‌توان با تزریق ژل به بینی آن را لیفت کرد؟

بله، در این روش از طریق ژل به بینی می‌توان فرم داد و در این روش از بی حسی موضعی نیز استفاده می‌شود و بیهوشی ندارد. پزشک فیلرها را به محل مورد نظر تزریق کرده تا بینی فرد فرم زیبایی بگیرد.

در این قسمت از مقاله به سوالات متداول شما درباره تزریق ژل به بینی در جهت لیفت بینی می‌پردازیم.

از دیگر عارضه‌هایی که ممکن است بعد از عمل بینی بوجود آید ” عدم تقارن سوراخ های بینی ” است. که در مقاله‌ای به علت و نحوه برطرف کردن این عارضه پرداخته‌ایم.

در این روش ژل در کدام قسمت‌های بینی تزریق می‌شود؟

در این روش با توجه به نوع بینی جایگاه تزریق ژل متفاوت است، مثلا برای بعضی بینی‌ها ژل را به قوز بینی و قسمت‌های فرورفته بینی تزریق می‌کنند. همچنین برای بینی‌های استخوانی ژل به پل بینی تزریق می‌شود و بینی‌هایی که به سمت پایین است ژل به نوک بینی تزریق می‌شود تا بینی فرم زیباتری بگیرد و به سمت بالا قرار بگیرد.

عوارض ناشی از تزریق ژل به بینی چیست؟

گاهی ممکن است محل تزریق دچار تورم، درد، خون‌ریزی و کبودی شود که این عارضه یک یا دو روز زمان می‌برد و زود تمام می‌شود و جای نگرانی نیست؛ اما اگر بیمار به پزشک‌های ماهر و حرفه ای در این زمینه مراجع نکند ممکن است خطراتی ناشی از عفونت و همچنین عارضه عروقی مانند نکروز پوستی یا حتی کوری برای فرد ایجاد شود .ممکن است این اتفاق بندرت پیش‌آید اما فرد باید تمام تحقیقات لازم برای پزشک انتخابی را داشته باشد.

ماندگاری تزریق فیلر بینی چقدر است؟

ماندگاری تزریق فیلر به بینی ۱۲ ماه بیشتر نیست و فقط در صورتی ماندگاری بیشتری پیدا می‌کند که چندین بار تزریق انجام شود تا مدت ۳۶ ماه ماندگار شود و همچنین بستگی به شرایط بیمار نیز دارد.

کدام روش در جهت لیفت بینی بهتر و ایمن تر است؟

در بین انواع روش‌های لیفت بینی،  تزریق ژل یا لیفت با نخ و یا لیفت با جراحی، در مشاوره رایگانی که توسط پزشک علی رجب‌ پور و تیم تخصصی مشاوره‌هایی که تحت نظر ایشان هستند، شرایط  در هر سه روش و عوارض ناشی از هرکدام را برای نتیجه بهتر به شما توصیه می‌کنند.

هزینه لیفت بینی بدون جراحی

دلیل اصلی در بسیاری از مواردی که فرد بینی عقابی ممکن است داشته باشد این است که پوست بینی او ضخیم است. به همین جهت افراد برای ” عمل زیبایی بینی با پوست ضخیم ” اقدام می‌کنند تا بتوانند ظاهر بینی گوشتی و یا عقابی خود را بهبود بخشند. اگر شما هم دارای بینی با پوست ضخیم هستید، حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

هزینه تزریق ژل به بینی چقدر است؟

هزینه تزریق ژل بسته به نوع و مارک ژل و ماندگاری و مقدار ژل تزریق شده به سی‌سی می‌باشد. ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید دارای قیمت بیشتری هستند زیرا دوام، کیفیت و ماندگاری بالاتری دارند.

امیدواریم مطالعه این مقاله به شما در انتخاب بهترین روش لیفت بینی کمک کرده باشد.

سخن آخر

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ وب‌سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، به موضوع انواع لیفت بینی و روش های آن پرداختیم و در این زمینه نکات ویژه را معرفی کرده و جزئیات مهم را بررسی کردیم.

همان‌طور که ذکر کردیم، لیفت بینی دائمی برای رفع مشکلات تنفسی یا بهبود فرم بینی انجام می‌شود. معمولاً برای لیفت دائم بینی از جراحی استفاده می‌شود اما روش‌هایی برای لیفت بینی بدون جراحی نیز وجود دارد. لیفت با استفاده از نخ و یا تزریق ژل از روش‌های لیفت بینی بدون جراحی به شمار می‌روند.

 شما می‌توانید جهت انجام لیفت بینی، با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، مشورت کنید و با شرایط انواع لیفت بینی کامل آشنا شوید تا در صورت تمایل و واجد شرایط بودن، برای انجام آن اقدام کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها