عدم تقارن سوراخ های بینی

عمل بینی یکی از عمل‌ های جراحی زیبایی است که در جهان و در کشور ما ، طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد برای اصلاح فرم بینی خود ، این عمل جراحی را انجام می‌ دهند. همان طور که در مقالات قبلی به این موضوع اشاره شد ، عمل جراحی زیبایی بینی نیز یکی از عمل‌ های جراحی است و تمامی عمل‌ های جراحی ، دارای عوارض پس از عمل هستند. در عمل جراحی بینی نیز این امر گریز ناپذیر است و به هر حال احتمال این که عوارض پس از این عمل ، فرد را آزار دهد بالا می‌باشد. یکی از عوارض عمل جراحی زیبایی بینی ، عدم تقارن سوراخ های بینی پس از عمل می‌ باشد. البته باید به این موضوع توجه داشت که همه افرادی که دچار عارضه عدم تقارن سوراخ های دماغ هستند ، دلیل جراحی ندارند. به عبارت دیگر ، این عارضه ممکن است به دلایل دیگری در افراد اتفاق بی افتد. برای اطلاع از تمامی این علت ها در این مقاله از دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی در تهران همراه ما باشید.

 

عدم تقارن سوراخ های بینی - دکتر رجب پور

 

عدم تقارن سوراخ های بینی می‌ تواند ناشی از دلایل ژنتیکی ، ناشی از ضربه یا جراحی قبلی بینی باشد. شایع‌ ترین علت عدم تقارن سوراخ های این عضو ، انحراف بخشی از تیغه بینی (بخش تقسیم کننده سوراخ های بینی) است که نزدیک به سوراخ های بینی قرار دارد. این بخش معمولاً در مرکز بینی قرار می‌ گیرد و پشت کلوملا (پل بینی که خود سوراخ های بینی را از هم جدا می‌ کند) می‌ نشیند.

در بسیاری از موارد ، عدم تقارن سوراخ های دماغ یکی از عوارض بعد از جراحی بینی محسوب می‌ شود ؛ در این مورد باید توجه داشت که برای انجام عمل بینی ، چه برای عمل زیبایی و چه برای عمل درمانی بینی ، بهتر است در انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران بسیار دقت کنید. برای انجام این عمل باید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید و قبل از عمل جراحی نیز، حتماً از وی مشاوره کامل بگیرید. به طور کلی ، برای اصلاح عدم تقارن سوراخ های بینی می‌ توانید رینوپلاستی از روش جراحی و یا غیر جراحی را انتخاب کنید.

 

عدم تقارن سوراخ های بینی - دکتر رجب پور

 

رینوپلاستی غیر جراحی برای رفع عدم تقارن سوراخ های بینی

اگرچه برخی از افراد ممکن است برای اصلاح نامتقارن بودن سوراخ های بینی نیاز به استفاده از روش جراحی داشته باشند ، تعداد بسیاری از بیماران می‌ توانند بدون آن که از جراحی ترمیمی استفاده کنند ، مشکل عدم تقارن سوراخ های این عضو را اصلاح کنند. برای مثال ، می‌ توان از محلول‌ ها و یا فیلرها برای اصلاح فرم بینی و دست یابی به تقارن در این ناحیه استفاده کرد. این فیلرها بسیار کم‌ تر از روش جراحی پلاستیک تهاجمی هستند و از آن برای افزایش حجم بینی در مناطق استراتژیک استفاده می‌ شوند.

این درمان در مقایسه با همتای جراحی خود ، بسیار کوتاه مدت است و تنها چند دقیقه طول می‌ کشد تا فرم بینی با استفاده از این روش اصلاح شود و عدم تقارن سوراخ های بینی رفع گردد. اگرچه این یک روش سریع است ، اما استفاده از مقدار دقیق فیلر برای ایجاد نتیجه مطلوب ، به تخصص بسیار بالای پزشک متخصص نیاز دارد. پزشک متخصص پس از استفاده از کرم بی‌ حس‌ کننده ، فیلرهای پوستی را تزریق می‌ کند تا تعادل و ظاهری زیباتر برای بینی فرد ایجاد شود. نتایج بلافاصله پس از یک روش نسبتاً بدون درد و بدون صرف زمان زیاد و بدون عوارض جانبی قابل مشاهده است.

نتایج این روش ، بسته به نوع فیلر مورد استفاده می‌ تواند بین 8 ماه تا یک سال دوام داشته باشد اما فیلرها در نهایت قدرت کلاژن‌ سازی خود را از دست می‌ دهند و توسط بدن جذب می‌ شوند. کسانی که از فیلرهای پوستی برای رفع عدم تقارن سوراخ های دماغ استفاده می‌ کنند ، نیاز به آن دارند که هر چند وقت یک بار ، فیلر خود را مجدداً شارژ کنند.

رینوپلاستی جراحی برای اصلاح عدم تقارن سوراخ های بینی

برای رفع انحراف سپتوم با جراحی ، بهترین جراح بینی در تهران باید سپتوم موجود را تغییر مکان دهد یا قسمت انحرافی غضروف را برداشته و یک بخش جدید و مستقیم از غضروف را که معمولاً از قسمت دیگری از سپتوم گرفته می‌ شود ، بازسازی کند تا به خوبی نامتقارن بودن سوراخ های بینی بعد از عمل را از بین ببرد. هنگامی که پزشک متخصص ، غضروف را در مرکز کلوملا قرار می‌ دهد ، می‌ تواند آن را با استفاده از بخیه به سپتوم متصل کند. این اتصال یک کمپلکس نوک پایدار با بهبود دائمی تقارن بینی را تضمین می‌ کند.

اگر مشکل عدم تقارن سوراخ های بینی در محل قرارگیری crura داخلی (بالا رفتن سوراخ‌ های بینی) باشد ، این نیز باید از طریق عمل جراحی زیبایی بینی اصلاح شود.

 

عدم تقارن سوراخ های بینی - دکتر رجب پور

 

نامتقارن بودن سوراخ های بینی بعد از عمل

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق جراحی‌ های بینی به خوبی انجام می‌ شود ، گاهی اوقات بیماران از عدم تقارن سوراخ های بینی ، چند هفته پس از جراحی شکایت دارند. به خاطر داشته باشید که تورم بعد از عمل بینی ممکن است تا شش ماه ادامه داشته باشد. تا زمانی که این دوره سپری نشده است ، هرگز در مورد نتیجه جراحی بینی خود قضاوت نکنید.

اگر شش ماه پس از انجام عمل جراحی ، هنوز نامتقارن بودن سوراخ های بینی بعد از عمل ظاهر شود ، ممکن است نیاز به جراحی زیبایی بینی باشد. دکتر احمدعلی رجب پور می‌تواند با استفاده از تکنیک‌ های پیشرفته ، بهبودهای لازم را برای تقارن بهتر انجام دهد تا نتایج بهینه و بینی‌ ای را که می‌ توانید به آن افتخار کنید ، ارائه دهد.

تورم در طی ریکاوری پس از جراحی بینی

بسیاری از عوامل می‌ توانند باعث ناهمواری سوراخ های بینی برای مدت کوتاهی پس از جراحی زیبایی بینی شوند. به عنوان مثال ، تورم ممکن است ظاهر هر سوراخ بینی را متفاوت تحت تأثیر قرار دهد. می‌ توانید مطمئن باشید که بعد از بهبود کامل بینی ، سوراخ های بینی به اندازه طبیعی باز می‌ گردند. در حالی که دیدن نتایج اولیه شما حدود دو هفته طول می‌ کشد ، معمولاً یک سال طول می‌ کشد تا بیماران بهترین نتایج را ببینند.

راه‌ هایی برای به حداقل رساندن عدم تقارن سوراخ های بینی بعد از عمل ناشی از تورم وجود دارد ، بنابراین حتماً دستورالعمل‌ های بعد از عمل دکتر رجب پور را دنبال کنید. بیماران می‌ توانند برای کمک به التهاب در شب ، با بالش بخوابند. برخی از داروها و یک کمپرس خنک نیز می‌ توانند بیشتر تورم را کاهش دهد. مطمئن شوید که از فشار آوردن به بینی یا آسیب رساندن به ناحیه بینی و اطراف آن اجتناب کنید ، زیرا این اقدامات می‌ تواند نتایج عمل شما را تغییر دهد.

 

عدم تقارن سوراخ های بینی - دکتر رجب پور

 

آیا تقارن کامل برای بینی وجود دارد؟

البته تقارن کامل صورت همیشه در طبیعت یافت نمی‌ شود. هر کس تفاوت‌ های کوچکی دارد که ممکن است برای افراد عادی قابل توجه نباشد. در حالی که بهترین جراح پلاستیک تهران ، دکتر رجب پور ، تمام اقدامات احتیاطی را انجام می‌ دهد تا مطمئن شود که نتایج خود را دوست دارید ، برخی عدم تقارن‌ ها در بینی همیشه امکان‌ پذیر است. ایشان جزئیات جراحی را در طول جلسه ارزیابی ، بررسی می‌ کند تا مطمئن شود که مزایا و خطرات آن را درک می‌ کنید.

سخن پایانی

دلیل عدم تقارن سوراخ های بینی هر چه باشد ، دکتر رجب پور می‌ تواند شما را راهنمایی کند. برای تعیین وقت مشاوره و یادگیری نحوه دست یابی به یک بینی زیبا با ما تماس بگیرید. دکتر احمدعلی رجب پور در محیطی بدون استرس به بیمار خود توصیه‌ های محتاطانه‌ ای ارائه می‌ دهد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها