پلکسر بینی

پلکسر بینی چیست ؟ پلکسر دماغ یکی از روش‌ های انجام عمل بینی است که روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی برای کوچک کردن بینی محسوب می‌ شود. بسیاری از افراد ، تمایل دارند که در فرم بینی خود تغییراتی را به وجود بیاورند و یا بینی خود را کوچک‌ تر کنند. در برخی موارد ، استفاده از روش پلکسر برای فرم دهی و کوچک کردن بینی ، می‌ تواند نتایج مطلوبی را به افراد متقاضی ارائه دهد و در برخی موارد ، لازم است که از روش‌ های جراحی برای فرم دهی به بینی افراد استفاده شود که در این مقاله از دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی تهران ، قصد داریم به بررسی این مورد بپردازیم و تفاوت پلکسر با پلاسما جت را توضیح دهیم ، به بررسی پلکسر برای بینی گوشتی و استخوانی بپردازیم ، عوارض این رویکرد و مراقبت‌ های بعد از پلکسر را شرح دهیم و انواع دستگاه پلکسر را معرفی کنیم.

 

پلکسر بینی - دکتر رجب پور

 

پلکسر بینی چیست ؟

برای پاسخ به افرادی که این سؤال در ذهنشان ایجاد شده است که پلکسر دماغ چیست ، باید گفت که این مورد یکی از روش‌ های نوین و جدید برای فرم دهی و کوچک کردن بینی می‌ باشد که اخیراً ، طرفداران زیادی نیز در سراسر جهان ، از جمله کشور خودمان ایران پیدا کرده است. در این روش غیر تهاجمی فرم دهی بینی ، با بهره گرفتن روش تصعید ، پوست بینی را بخار می‌ کنند و تأثیراتی که این عمل بر روی بدن می‌ گذارد ، می‌ تواند سبب کوچک‌ تر شدن بافت بینی در افراد شود. به بیانی دیگر ، در این روش غیر تهاجمی فرم دهی به بینی ، پوست بینی سوزانده می‌ شود و از طریق پاسخ ترمیمی از سوی بدن ، بافت ناحیه مورد نظر در این عضو می‌ تواند کوچک‌ تر شود.

اگر قصد دارید از روش پلکسر بینی ، اقدام به فرم دهی و کوچک کردن بینی خود کنید ، لازم است تا در این رابطه اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید ؛ به همین جهت پیشنهاد می‌ کنیم به بهترین جراح بینی تهران مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

به طور کلی ، می‌ توان این طور گفت که پلکسر دماغ ، یکی از روش‌ های مؤثر در کوچک کردن بینی است. این روش در موارد مختلف ، بهتر است که برای کوچک کردن بینی‌ های گوشتی مورد استفاده قرار گیرد. پکسر برای بینی به روش پلاسما یا پلاسما تراپی نیز معروف است. در این روش ، پلاسمای موجود بین سوزن دستگاه و پوست بینی فرد متقاضی ، سبب ایجاد سوراخ‌ های بسیار ریز و با فاصله کم بر روی پوست بینی می‌ شود. همچنین گرمای زیادی در این روش تولید می‌ شود که موجب سوختن گوشت بینی می‌ شود. در نتیجه در این نواحی ، بینی فرد متقاضی کوچک می‌ گردد. پلکسر یکی از روش‌ های فرم دهی و کوچک کردن بینی بدون خونریزی ، جراحی و زخم می‌ باشد.

مزایای پلکسر بینی چیست ؟

فرم دهی به بینی از روش پلکسر دماغ ، مزیت‌ های زیادی دارد که سبب محبوبیت این روش در بین افراد مختلف در جهان شده است که از میان آن‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عدم وجود بخیه ، خونریزی ، برش و زخم
 • هزینه‌ های بسیار پایین‌ تر این روش نسبت به عمل جراحی زیبایی بینی
 • ماندگاری نسبتاً بالا نتایج پس از عمل
 • نیاز به مراقبت پس از درمان فقط به مدت یک ماه
 • عدم به جای ماندن جای سوراخ ایجاد شده بر روی پوست
 • عدم نیاز به بیهوشی‌ های وریدی و عمومی ؛ برای انجام پلکسر بینی تنها از بی حسی موضعی استفاده می‌ شود
 • لکه‌ های ایجاد شده بر روی پوست بینی بعد از گذشت یک هفته از بین خواهند رفت
 • سرعت بسیار بالای تأثیر پلکسر در زیبایی و تغییر فرم بینی
 • مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه است
 • مدت زمان انجام درمان بسیار کوتاه است

عوارض پلکسر بینی چیست ؟

پلکسر دماغ نیز یکی از عمل‌ های زیبایی محسوب می‌ شود که مانند باقی عمل‌ های زیبایی ، عوارض و معایبی را نیز در کنار مزایای خود به همراه دارد. بهتر است قبل از آن که هر نوع عملی را انجام دهید ، در زمینه عوارض آن نیز اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید در این خصوص به درستی تصمیم گیری نمایید. برای آن که بدانید عوارض پلکسر چیست ، می‌ توانید با یک جراح خوب بینی در تهران در این باره صحبت کنید. در ادامه نیز برخی از مهم‌ ترین عارضه های این روش را شرح داده‌ ایم.

 • بروز خارش در ناحیه مورد نظر ، بعد از درمان
 • تورم بافت بینی
 • سوزش در مناطق ورود سوزن
 • قرمز شدن بینی
 • ایجاد نقاط سیاه رنگ روی بینی

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی موارد که در بالا به عنوان عوارض پلکسر بینی معرفی شد ، موقتی هستند و پس از طی شدن دوران نقاهت بسیار کوتاه این عمل زیبایی ، از بین می‌ روند. توجه داشته باشید در صورتی که به یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه کنید ، با این عوارض رو به رو نخواهید شد.

مراقبت های بعد از پلکسر بینی

دست یابی به بهترین نتایج مورد نظر پس از انجام این رویه ، تا حد زیادی مستلزم انجام مراقبت های بعد از پلکسر می‌ باشد که باید به آن‌ ها توجه ویژه‌ ای داشته باشید. مطمئناً بهترین جراح بینی تهران ، تمامی این نکات را به شما توصیه خواهد کرد ولی برای محکم کاری ، در ادامه ما نیز مهم‌ ترین این نکات را شرح داده‌ ایم.

 • تا یک هفته بعد از انجام پلکسر از مصرف کرم‌ های آرایشی اجتناب کنید.
 • به مدت ۳ الی ۵ روز بعد از عمل مانع از تماس ناحیه با آب شوید.
 • بعد از پلکسر دماغ احساس سوزش تا یک ساعت طبیعی است. اما اگر بعد از گذشت یک ساعت سوزش در ناحیه بینی همچنان ادامه داشت، می‌ توانید از قرص‌ های مسکن مانند ایبوپروفن استفاده کنید.
 • بعد از انجام این پروسیجر بهتر است از رانندگی کردن اجتناب کنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • استفاده از کمپرسور آب سرد می‌ تواند به بهبود سریع‌ تر زخم‌ ها و همچنین درمان درد و سوزش کمک کند.
 • بعد از انجام درمان از مصرف کرم‌ ها و ماسک‌ های لایه بردار جهت از بین بردن جای زخم خودداری کنید.
 • از دست‌کاری زخم‌ ها قبل از بهبود کامل آن‌ ها اجتناب کنید.

تفاوت پلکسر با پلاسما جت

در نظر داشته باشید که کوچک کردن بینی از روش پلکسر بینی یا پلاسما جت ، به صورتی است که با سوزاندن و آسیب رساندن به پوست سبب کوچک شدن بافت می‌ شوند ولی چون این آسیب بسیار کوچک و جزئی است ، این روش را غیر تهاجمی می‌ دانند. تفاوت پلکسر با پلاسما جت در این است که دستگاه پلاسما جت ، آسیب بیشتری به پوست وارد می‌ کند و سوزن دستگاه ، در فاصله بیشتری از سطح پوست قرار می‌ گیرد. از آن جایی که آسیب به پوست در دستگاه پلاسما جت بیشتر از پلکسر است ، در برخی موارد ممکن است پس از استفاده از دستگاه پلاسما جت ، نکروز در بافت بینی به وجود بیاید که می‌ توان آن را یکی از عوارض احتمالی در نظر گرفت.

انواع دستگاه پلکسر بینی

به طور کلی ، انواع دستگاه پلکسر را می‌ توان به سه دسته کلی تقسیم کرد :

 • پلکسر سفید
 • پلکسر سبز (با توان متوسط)
 • پلکسر با توان بالا

از دستگاه پلکسر سفید ، عموماً برای درمان مشکلات جزئی پوست مانند از بین بردن جای جوش و آکنه ، پاک کردن سیاهی دور چشم و یا از بین بردن تاتو استفاده می‌ شود. بین انواع دستگاه پلکسر ، کم‌ ترین توان را پلکسر سفید دارد.

از دستگاه پلکسر سبز با توان متوسط برای درمان جوش و آکنه ، لیفت صورت ، درمان پف دور چشم و مواردی دیگر از این دست استفاده می‌ شود.

دستگاه پلکسر با توان بالا به دلیل قدرت بسیار بالایی که دارد ، برای درمان غده‌ های چربی ایجاد شده در سطح پوست ، ضایعه‌ های گوشتی و موارد جدی دیگر از این دست استفاده می‌ گردد.

یکی از عوارض عمل جراحی زیبایی بینی ، عدم تقارن سوراخ های بینی پس از عمل می‌ باشد. البته باید به این موضوع توجه داشت که همه افرادی که دچار عارضه عدم تقارن سوراخ های بینی هستند ، دلیل جراحی ندارند. به عبارت دیگر ، این عارضه ممکن است به دلایل دیگری در افراد اتفاق بی افتد.

پلکسر بینی گوشتی و بینی استخوانی

برای استفاده از این روش برای فرم دهی به بینی باید توجه داشته باشید که بیشترین تأثیر استفاده از این روش ، بر روی بینی‌ های گوشتی مشخص می‌ شود. البته باید بدانید که پلکسر دماغ ، به کوچک شدن بینی‌ های گوشتی منجر نمی‌ شود و تنها ایرادات جزئی در بینی را می‌ توان با آن برطرف کرد. در بینی‌ های استخوانی نیز باید به این نکته توجه داشت که دستگاه پلکسر ، تأثیری بر روی بافت استخوان در بینی ندارد.

به عبارتی دیگر ، در صورتی که مشکل ظاهری ایجاد شده در بینی ، به دلیل شکل نادرست بافت استخوان در بینی باشد ، فقط با استفاده از روش‌ های جراحی زیبایی بینی و رینوپلاستی می‌ توان آن را رفع نمود. البته می‌ توان بخش‌های گوشتی در بینی‌ های استخوانی را نیز با این دستگاه تحت تأثیر قرار داد ولی به طور کلی ، برای اعمال تغییراتی کلی و ساختاری در بینی‌ های گوشتی و استخوانی ، بهتر است که از روش جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی استفاده شود.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، با پلکسر بینی آشنا شدید و به این سؤال که پلکسر دماغ چیست پرداختیم. همچنین نکاتی ویژه را در این خصوص بررسی کردیم تا در صورتی که قصد دارید از این روش غیر تهاجمی برای فرم دهی به بینی خود استفاده کنید ، مفیدترین اطلاعات را در اختیارتان قرار داده باشیم.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها