پلکسر بینی چیست و چه مزایایی دارد ؟

پلکسر بینی چیست ؟ پلکسر بینی یکی از روش‌های انجام عمل زیبایی بینی است که روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی برای کوچک کردن بینی محسوب می‌شود. بسیاری از افراد، تمایل دارند که در فرم بینی خود، تغییراتی را به وجود بیاورند و یا بینی خود را کوچک‌تر کنند. در برخی موارد، استفاده از روش پلکسر بینی برای فرم دهی و کوچک کردن بینی، می‌تواند نتایج مطلوبی را به افراد متقاضی ارائه دهد و در برخی موارد، لازم است که از روش‌های جراحی برای فرم دهی به بینی افراد استفاده شد که در این مقاله، قصد داریم به بررسی پلکسر بینی بپردازیم و تفاوت پلکسر با پلاسما جت را توضیح دهیم، به بررسی پلکسر بینی گوشتی و پلکسر بینی استخوانی بپردازیم، عوارض پلکسر بینی و مراقبت‌های بعد از پلکسر را شرح دهیم و انواع دستگاه پلکسر را معرفی کنیم.

اگر در زمینه پلکسر بینی سؤالاتی در ذهن خود دارید و یا به طور کلی برایتان جالب است بدانید که پلکسر بینی چیست ، این مقاله می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

پلکسر بینی چیست ؟

برای پاسخ به افرادی که این سؤال در ذهنشان ایجاد شده است که پلکسر بینی چیست ، باید گفت که پلکسر بینی یکی از روش‌های نوین و جدید برای فرم دهی و کوچک کردن بینی می‌باشد که اخیراً، طرف‌داران زیادی نیز در سراسر جهان، از جمله کشور خودمان ایران، پیدا کرده است. در این روش غیر تهاجمی فرم دهی بینی، از روش تصعید، پوست بینی را بخار می‌کنند و تأثیراتی که این عمل بر روی بدن می‌گذارد، می‌تواند سبب کوچک‌تر شدن بافت بینی در افراد شود. به بیانی دیگر، در این روش غیر تهاجمی فرم دهی به بینی، پوست بینی سوزانده می‌شود و از طریق پاسخ ترمیمی از سوی بدن، بافت ناحیه مورد نظر در بینی می‌تواند کوچک‌تر شود.

اگر قصد دارید از روش پلکسر بینی ، اقدام به فرم دهی و کوچک کردن بینی خود کنید، لام است تا در این رابطه، اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید؛ به همین جهت، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور را مطالعه کنید و اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

به طور کلی، می‌توان این طور گفت که پلکسر بینی، یکی از روش‌های مؤثر در کوچک کردن بینی است. این روش در موارد مختلف، بهتر است که برای کوچک کردن بینی‌های گوشتی مورد استفاده قرار گیرد. پلکسر بینی به روش پلاسما یا پلاسماتراپی نیز معروف است. در این روش، پلاسمای موجود بین سوزن دستگاه و پوست بینی فرد متقاضی، سبب ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز و با فاصله کم بر روی پوست بینی می‌شود. همچنین گرمای زیادی در این روش تولید می‌شود که موجب سوختن گوشت بینی می‌شود. در نتیجه در این نواحی، بینی فرد متقاضی کوچک می‌شود. پلکسر یکی از روش‌های فرم دهی و کوچک کردن بینی، بدون خونریزی، جراحی و زخم می‌باشد.

یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای زیبا‌تر شدن روش ” لیفت بینی ” می‌باشد که در مقاله‌ای بصورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

مزایای پلکسر بینی چیست ؟

فرم دهی به بینی از روش پلکسر بینی ، مزیت‌های زیادی دارد که سبب محبوبیت این روش در بین افراد مختلف در جهان شده است که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم وجود بخیه، خونریزی، برش و زخم
 • هزینه‌های بسیار پایین‌تر این روش نسبت به عمل جراحی زیبایی بینی
 • ماندگاری نسبتاً بالا نتایج پس از عمل
 • نیاز به مراقبت پس از درمان فقط به مدت یک ماه
 • عدم به جای ماندن جای سوراخ ایجاد شده بر روی پوست
 • عدم نیاز به بیهوشی‌های وریدی و عمومی؛ برای انجام پلکسر بینی تنها از بی حسی موضعی استفاده می‌شود
 • لکه‌های ایجاد شده بر روی پوست بینی بعد از گذشت یک هفته از بین خواهند رفت
 • سرعت بسیار بالای تأثیر پلکسر بینی در زیبایی و تغییر فرم بینی
 • مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه است
 • مدت زمان انجام درمان بسیار کوتاه است

عوارض پلکسر بینی چیست ؟

پلکسر بینی نیز یکی از عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود که مانند باقی عمل‌های زیبایی، عوارض و معایبی را نیز در کنار مزایای خود، به همراه دارد. بهتر است قبل از آن که هر نوع عملی را انجام دهید، در زمینه عوارض آن نیز اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید در این خصوص، به درستی تصمیم گیری کنید. برای آن که بدانید عوارض پلکسر بینی چیست ، می‌توانید با دکتر و پزشک متخصص نیز در این باره صحبت کنید. در ادامه نیز برخی از مهم‌ترین عوارض پلکسر بینی را شرح داده‌ایم.

 • بروز خارش در ناحیه مورد نظر، بعد از درمان
 • تورم بافت بینی
 • سوزش در مناطق ورود سوزن
 • قرمز شدن بینی
 • ایجاد نقاط سیاه رنگ روی بینی

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی موارد که در بالا به عنوان عوارض پلکسر بینی معرفی شد، موقتی هستند و پس از طی شدن دوران نقاهت بسیار کوتاه این عمل زیبایی، از بین می‌روند.

پلکسر بینی گوشتی

بوتاکس یکی از روش‌های زیباسازی اندام بدن، بدون انجام جراحی می­‌باشد که طی دو دهه اخیر، طرف‌داران بسیاری پیدا کرده است. اما ” بوتاکس بینی ” چیست ؟ ما در مقاله‌ای بصورت کامل به این سوال پاسخ داده و کاربرد آن را بیان نموده‌ایم.

مراقبت های بعد از پلکسر

دست یابی به بهترین نتایج مورد نظر پس از انجام عمل پلکسر بینی، تا حد زیادی مستلزم انجام مراقبت های بعد از پلکسر می‌باشد که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. مطمئناً پزشک متخصص شما، تمامی این نکات را به شما توصیه خواهد کرد ولی برای محکم کاری، در ادامه، ما نیز مهم‌ترین این نکات را شرح داده‌ایم.

 • تا یک هفته بعد از انجام پلکسر بینی از مصرف کرم‌های آرایشی اجتناب کنید.
 • به مدت ۳ الی ۵ روز بعد از عمل مانع از تماس ناحیه با آب شوید.
 • بعد از پلکسر بینی احساس سوزش تا یک ساعت طبیعی است. اما اگر بعد از گذشت یک ساعت سوزش در ناحیه بینی همچنان ادامه داشت، می‌توانید از قرص‌های مسکن مانند ایبوپروفن استفاده کنید.
 • بعد از پلکسر بینی بهتر است از رانندگی کردن اجتناب کنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • استفاده از کمپرسور آب سرد می‌تواند به بهبود سریع‌تر زخم‌ها و همچنین درمان درد و سوزش کمک کند.
 • بعد از انجام درمان از مصرف کرم‌ها و ماسک‌های لایه بردار جهت از بین بردن جای زخم خودداری کنید.
 • از دست‌کاری زخم‌ها قبل از بهبود کامل آن‌ها اجتناب کنید.

تفاوت پلکسر با پلاسما جت

در نظر داشته باشید که کوچک کردن بینی از روش پلکسر بینی یا پلاسماجت، به صورتی است که با سوزاندن و آسیب رساندن به پوست سبب کوچک شدن بافت می‌شوند ولی چون این آسیب بسیار کوچک و جزئی است، این روش را غیر تهاجمی می‌دانند. تفاوت پلکسر با پلاسما جت در این است که دستگاه پلاسما جت، آسیب بیشتری به پوست وارد و می‌کند و سوزن دستگاه، در فاصله بیشتری از سطح پوست قرار می‌گیرد. از آن جایی که آسیب به پوست در دستگاه پلاسما جت بیشتر از پلکسر است، در برخی موارد ممکن است پس از استفاده از دستگاه پلاسما جت، نکروز در بافت بینی به وجود بیاید که می‌توان آن را یکی از عوارض احتمالی در نظر گرفت.

انواع دستگاه پلکسر

به طور کلی، انواع دستگاه پلکسر را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

 • پلکسر سفید
 • پلکسر سبز (با توان متوسط)
 • پلکسر با توان بالا

از دستگاه پلکسر سفید، عموماً برای درمان مشکلات جزئی پوست مانند از بین بردن جای جوش و آکنه، پاک کردن سیاهی دور چشم و یا از بین بردن تاتو استفاده می‌شود. بین انواع دستگاه پلکسر ، کم‌ترین توان را پلکسر سفید دارد.

از دستگاه پلکسر سبز با توان متوسط برای درمان جوش و آکنه، لیفت صورت، درمان پف دور چشم و مواردی دیگر از این دست استفاده می‌شود.

دستگاه پلکسر با توان بالا به دلیل قدرت بسیار بالایی که دارد، برای درمان غده‌های چربی ایجاد شده در سطح پوست، ضایعه‌های گوشتی و موارد جدی دیگر از این دست، استفاده می‌شود.

یکی از عوارض عمل جراحی زیبایی بینی، ” عدم تقارن سوراخ های بینی ” پس از عمل می‌باشد. البته باید به این موضوع توجه داشت که همه افرادی که دچار عارضه عدم تقارن سوراخ های بینی هستند، دلیل جراحی ندارند. به عبارت دیگر، این عارضه ممکن است به دلایل دیگری در افراد اتفاق بی افتد.

پلکسر بینی گوشتی و پلکسر بینی استخوانی

برای استفاده از روش پلکسر بینی برای فرم دهی به بینی باید توجه داشته باشید که بیشترین تأثیر استفاده از این روش، بر روی بینی‌های گوشتی مشخص می‌شود. البته باید بدانید که پلکسر بینی، به کوچک شدن بینی‌های گوشتی منجر نمی‌شود و تنها ایرادات جزئی در بینی را می‌توان با آن برطرف کرد. در بینی‌های استخوانی نیز باید به این نکته توجه داشت که دستگاه پلکسر بینی، تأثیری بر روی بافت استخوان در بینی ندارد.

به عبارتی دیگر، در صورتی که مشکل ظاهری ایجاد شده در بینی، به دلیل شکل نادرست بافت استخوان در بینی باشد، فقط با استفاده از روش‌های جراحی زیبایی بینی و رینوپلاستی می‌توان آن را رفع نمود. البته می‌توان بخش‌های گوشتی در بینی‌های استخوانی را نیز با این دستگاه تحت تأثیر قرار داد ولی به طور کلی، برای اعمال تغییراتی کلی و ساختاری در بینی‌های گوشتی و استخوانی، بهتر است که از روش جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی استفاده شود.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، با پلکسر بینی آشنا شدید و به این سؤال که پلکسر بینی چیست پرداختیم. همچنین نکاتی ویژه را در این خصوص بررسی کردیم تا در صورتی که قصد دارید از این روش غیر تهاجمی برای فرم دهی به بینی خود استفاده کنید، مفیدترین اطلاعات را در اختیارتان قرار داده باشیم.

شما می‌توانید در این خصوص نظرات خود را در بخش نظرات زیر همین مقاله، با ما به اشتراک بگذارید و یا در صورتی که سؤالی در ذهن خود دارید، می‌توانید از طریق واتس آپ با دکتر رجب پور در میان گذاشته تا در سریع‌ترین زمان ممکن به پاسخ‌ خود دست یابید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها