كوچك كردن بینی بدون عمل

یک بینی بیش از حد بزرگ یا نامتناسب می‌ تواند تمام تعادل ظاهر صورت شما را از بین ببرد. کاهش اندازه بینی ، حتی اگر کم باشد می‌ تواند بر خطوط کلی صورت شما از هر زاویه‌ ای تأثیر مثبت بگذارد. عمل بینی معمولا یک بار در طول زندگی صورت می‌ گیرد و نتیجه آن همیشگی می باشد ؛ این عمل تقریبا در هر سنی برای تغییر اندازه و تغییر شکل مؤثر بینی انجام می‌ شود. بر اساس تحقیقات انجام شده ، برخی از افراد با بینی بزرگ‌ تر می‌ توانند احساس خودآگاهی داشته باشند که منجر به احساس اضطراب و کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس می‌ شود. اگر اندازه یا شکل بینی یک فرد تأثیر واقعی بر سلامت روان آنها دارد ، عمل بینی به مراتب مؤثرترین درمان برای کاهش اندازه این عضو است. اما بسیاری علاقه‌ ای به جراحی ندارند و یا از آن می‌ ترسند ، به همین دلیل به دنبال راه‌ هایی برای کوچک کردن بینی بدون عمل با تزریق می‌ گردند و سؤال متداول مراجعه کنندگان این است که ایا بدون عمل جراحی می شود بینی را کوچک کرد ؟ با دکتر رجب پور بهترین جراح بینی در تهران همراه باشید تا به این سوال پاسخ داده شود.

 

کوچک کردن بینی بدون عمل + دکتر رجب پور

 

خبر خوب این است که روش‌ هایی برای کوچک کردن بینی بدون جراحی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. همچنین موضوعات دیگری مانند کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل ، رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی ، تزریق آمپول برای کوچک شدن بینی و روش کوچک شدن بینی بدون جراحی را بررسی خواهیم کرد.

چگونه بدون جراحی بینی گوشتی را کوچک کنیم ؟

بینی یکی از اجزای اصلی صورت ما می‌ باشد که نقش بسیار پررنگی را در ظاهر و چهره‌ ایفا می‌ کند ؛ لذا بسیاری از افراد به دنبال اصلاح و تغییر فرم بینی خود هستند تا به چهره‌ ای زیباتر دست یافته و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. یکی از رایج‌ ترین روش‌ ها ، جراحی زیبایی بینی است که فرم بینی را تا آخر عمر تغییر می‌ دهد و نیازی به ترمیم وجود ندارد.

اما این روش معایبی نیز دارد ؛ یکی از این معایب این است که نمی‌ توان به طور دقیق پیش بینی کرد که بینی چه فرمی را به خود می‌ گیرد و گاهی افرادی که این جراحی زیبایی را انجام می‌ دهند ، به دلیل اینکه نتیجه دلخواه را به دست نمی‌ آورند ، مجبور به جراحی مجدد می‌ شوند. از طرف دیگر جراحی ، دوره نقاهت زیادی دارد و بسیاری از افراد به دلیل شغل و کار خود نمی‌ توانند مدت طولانی مرخصی بگیرند تا دوره نقاهت جراحی بینی را بگذرانند و روش‌ های دیگری مانند کوچک کردن بینی بدون عمل را در نظر می‌ گیرند که هم بی خطر است و هم دوره بهبودی و نقاهت یا ندارد و یا بسیار کوتاه است.

اینکه چگونه بدون جراحی بینی گوشتی را کوچک کنیم سؤال بسیاری از مراجعه کنندگانی است که دوست ندارند زیر تیغ جراحی رفته و تمایل به کوچیک کردن بینی بدون عمل دارند. همان طور که گفته شد روش‌ های مختلفی برای کوچک کردن بینی بدون جراحی وجود دارد که در این قسمت توضیح خواهیم داد.

به همین دلیل ، رینوپلاستی یکی از رایج‌ ترین جراحی‌ های پلاستیک است که توسط بهترین جراح بینی تهران به انجام می رسد. هیچ شکل واحدی وجود ندارد که تمامی بیماران به طور جمعی آن را بخواهند. با این حال ، طبق تحقیقات انجام شده بیشتر بانوان تمایل دارند که نوک بینی‌ های تیزتر و پل‌ های بینی صاف‌ تر داشته باشند. در حالی که مردان معمولاً بینی کوچک را برای خود ترجیح نمی‌ دهند. برای هر فرد نقص مختلفی وجود دارد که با ویژگی‌ های کلی او سازگار نیست.

رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی

وقتی به جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی فکر می‌ کنید ، احتمالاً یک روش انجام جراحی را به خاطر می‌ آورید. در بسیاری از موارد این دقیق است. اما آیا می‌ دانستید که گزینه درمانی معروف به “رینوپلاستی بدون جراحی” در حال محبوبیت است؟ رینوپلاستی با عمل جراحی هنوز یکی از پرتقاضاترین و انجام‌ شده‌ ترین روش‌ ها در ایالات متحده و سراسر جهان است. اما در برخی موارد ، رینوپلاستی بدون جراحی – یا عمل بینی مایع – ممکن است گزینه بهتری برای برخی باشد. این روش کوچک کردن بینی بدون عمل این مزیت را دارد که نتایج به‌ سرعت قابل مشاهده است ، همچنین هیچ خرابی و دوره نقاهتی نیز ندارد. در اینجا به این خواهیم پرداخت که کوچک کردن بینی بدون جراحی دقیقاً چیست ، بهبودی چگونه است ، چه نتایجی را می‌ توانید از رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی انتظار داشته باشید ، و بسیاری از سؤالات متداول که بیماران ما می‌ پرسند.

رینوپلاستی مایع یا رینوپلاستی بدون جراحی چیست؟

بسیاری سؤال می‌ پرسند که کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل چگونه است ؛ رینوپلاستی بینی بدون جراحی یا همان کوچک کردن بینی با امپول در واقع یک عمل کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است که با پرکننده‌ ها یا همان فیلرها انجام می‌ شود. پرکننده‌ ها محلول‌ های تزریقی و آمپول کوچک کننده بینی هستند که بسیار محبوب شده‌ اند ؛ زیرا سریع ، کم هزینه ، مؤثر و عملاً بدون درد می‌ باشند. فیلرها را می‌ توان در بسیاری از قسمت‌ های صورت انجام داد و اغلب برای حجیم کردن لب‌ ها ، کاهش خطوط ریز یا چین و چروک‌ ها و ایجاد کانتور در نواحی مانند چانه و خط فک استفاده کرد. پرکننده‌ ها نیز روشی مؤثر برای ایجاد توهم کوچک کردن بینی بدون جراحی هستند که از روش کانتورینگ بهره می‌ گیرند. اما این فقط در موارد محدودی صادق است. 

چگونه رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی می‌ تواند ظاهر بینی را بهبود بخشد؟

وقتی در مورد جراحی بینی مایع صحبت می‌ کنیم که می‌ تواند به اصلاح بینی گوشتی بدون جراحی منجر شود ، پیشرفت‌ های خاصی وجود دارد که می‌ تواند به همراه داشته باشد.

1.پل بینی پایین

اگر پل پایینی دارید و می‌ خواهید آن را اصلاح کنید ، کوچک کردن بینی بدون عمل ممکن است گزینه خوبی برای کوچک شدن بینی گوشتی بدون عمل باشد. یک پل پایین را می‌ توان با افزودن پرکننده و ساختن پل بینی بالا برد. استفاده از رینوپلاستی غیر جراحی برای ایجاد پل بینی بالاتر ، یک درخواست رایج برای افراد آسیایی یا آفریقایی تبار است که تمایل به داشتن پل بینی پایین‌ تر دارند و به کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل کمک می‌کند.

2.برآمدگی بینی

اگرچه از پرکننده‌ ها نمی‌ توان برای از بین بردن برآمدگی روی بینی استفاده کرد ، در برخی موارد می‌توانیم اطراف برجستگی را پر کرده و ظاهری صاف به بینی بدهیم. این کار باعث کوچکتر شدن بینی نمی شود ، اما می‌ تواند نمایه و کانتور بینی را بهبود بخشد. این کار در افرادی که برآمدگی یا قوز کوچکی در بینی دارند مؤثرتر است. با یک برآمدگی بزرگ ، جراحی زیبایی بینی اغلب موثرترین انتخاب است.

3. فرو رفتگی در پل بینی

اگر در پل بینی خود فرورفتگی دارید ، رینوپلاستی غیر جراحی می‌ تواند این موارد را اصلاح کرده و در کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی کمک کند. فیلرها برای اصلاح فرورفتگی‌ ها به خوبی عمل می‌ کنند ، زیرا هدف این است که به جای از بین بردن هر چیزی ، به ساختار بینی اضافه شود.  

4. بی‌ نظمی‌ ها در ظاهر بینی

در برخی موارد ، رینوپلاستی غیر جراحی در اصلاح بی‌ نظمی‌ ها یا بهبود تقارن بینی و اصلاح بینی گوشتی بدون جراحی بسیار مؤثر است. ما می‌ توانیم نواحی را با دقت پر کنیم تا توهم ساختار بینی متقارن و منظم را ایجاد کنیم.

5. اصلاحات

می‌ توان با روش رینوپلاستی به فرم بینی را تا حد بسیار زیادی اصلاح کرده و به کوچک کردن بینی بدون رینوپلاستی با این روش کمک کرد.

بهبودی بعد از کوچک کردن بینی بدون عمل چگونه است؟

همان طور که گفته شد ، رینوپلاستی مایع یکی از روش‌ های کوچک کردن بینی بدون جراحی است. حال این سؤال پیش می‌آید که زمان بهبودی بعد از انجام روش کوچک شدن بینی بدون جراحی چقدر است؟

یکی از جذاب‌ ترین جنبه‌ های کوچک کردن دماغ بدون عمل جراحی این است که تقریباً هیچ دوره بهبودی وجود ندارد. ما فقط از بی حسی موضعی استفاده می‌ کنیم و هیچ برش و بخیه‌ای وجود ندارد. تنها شواهد انجام هر کاری این است که برخی از بیماران تا چند روز پس از تزریق فیلر ، کبودی خفیفی دارند. گاهی اوقات بیماران ما دوست دارند رینوپلاستی غیر جراحی خود را برای پنجشنبه یا جمعه برنامه ریزی کنند ، زیرا می‌ دانند که می‌ توانند تا شنبه سر کار خود بازگردند.

سخن پایانی

همان طور که می‌ دانید ، جراحی‌ های زیبایی در سال‌ های اخیر بسیار افزایش یافته است اما با این حال بسیاری از افراد به دلیل ترس از جراحی یا دلایل دیگر ، تمایلی به انجام عمل بینی ندارند و به دنبال روش‌ های کم‌ خطرتر هستند. روش رینوپلاستی مایع یکی از روش‌ های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است که بسیار در حال محبوب شدن است.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
reza
reza
1 سال قبل

س.دست نزنین که بدتر میشه.من راه و روش های زیادی امتحان کردم بعضیا که الکی بود و بعضیا نتیجش1و2ساعته و بعدش بدتر میشه.فقط و فقط عمل.بعدشم اگه بچه ی دیدین که دست به بینیش میزد باهاش صحبت کنین که اینکارو نکنه

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  reza

سلام ممنونم از همراهی شما