حرف زدن بعد از عمل بینی

عمل بینی با اهداف مختلفی چون رفع ایرادات ظاهری و مشکلات عملکردی بینی انجام می‌ شود. این عمل به افزایش زیبایی و اعتماد به نفس و همچنین بهبود عملکرد سیستم تنفسی بیماران کمک می‌ کند و می‌تواند نتایج چشمگیر ، رضایت‌ بخش و بسیار مثبتی را در چهره شما ایجاد کند. سهل‌ انگاری و کوتاهی در رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی زیبایی بینی می‌ تواند باعث بروز عوارض شدید و مشکلات فراوان در دوره نقاهت شما شود. یکی از این نکات مراقبتی حرف زدن بعد از عمل بینی و داد زدن بعد از عمل بینی که در صورت رعایت نکردن این نکات عوارضی را برای شما به دنبال دارد. دکتر احمد علی رجب پور نکاتی را در این مورد بیان کرده اند. با ما همراه باشید.

 

حرف زدن بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

درصورتی‌ که جراحی زیبایی بینی توسط جراحی ماهر در تهران صورت گیرد ، هیچ‌ گونه خطر و عوارضی جدی نخواهد داشت اما معمولاً بیماران پس از این عمل با یک سری عوارض همچون تورم ، درد ، خونریزی و کبودی مواجه می‌ شوند که بر اثر تغییرات وارد شده به بینی بوده و پس از مدتی کوتاه برطرف خواهند شد.

درصورتی‌ که علاوه بر دقت در انتخاب جراح مجرب ، مراقبت‌ های بعد از عمل بینی را نیز جدی بگیرید ؛ با رعایت نکات و اصول مراقبتی ساده ، می‌ توانید دوره نقاهت خود را کوتاه‌ تر کنید و به روند بهبودی خود سرعت بخشید. یکی از دغدغه‌ های بسیاری از بیماران جراحی بینی که باید به آن توجه کنید نحوه حرف زدن بعد از جراحی بینی است. در ادامه این مطلب به بررسی عوارض این مسئله می‌ پردازیم.

نکات مهم در رابطه با عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

آیا حرف زدن بعد عمل بینی ضرر دارد ؟ عوارض داد زدن بعد از عمل بینی چیست ؟ عوارض حرف زدن بعد از جراحی بینی چیست ؟ آیا بعد از عمل بینی نباید حرف زد ؟ برای پاسخ به این سوالات همراه ما باشید.

عوارضی مانند تورم و بی‌ حسی و مواردی از این دست در عمل جراحی بینی طبیعی است. بی حرکت ماندن بینی برای فرم گرفتن یکی از نکاتی است که اغلب جراحان توصیه می‌ کنند این به این دلیل است که هر حرکت صورت موجب حرکت بینی نیز می‌ شود. به همین دلیل باید توجه کنید که حرکات بیش از حد بینی و صورت مخصوصاً در ساعات و روزهای اول بعد از رینوپلاستی در تهران احتمال افزایش تورم و درد بینی را بالا می‌ برد. حرف زدن بعد از عمل بینی طوری که دهان بیش از اندازه باز و بسته شود و حتی خندیدن زیاد ، داد زدن بعد از عمل بینی و همچنین گریه کردن باعث حرکت بیشتر صورت و بینی می‌ شود.

برخی از جراحان بینی تاکید دارند که نباید محدودیت خاصی برای حرف زدن بعد از جراحی بینی در نظر گرفته شود ؛ اما بسیاری از جراحان توصیه می‌ کنند که در طی 48 ساعت اولیه بعد از جراحی بینی و حداقل برای چند هفته اول بیماران سعی کنند تا کمتر صحبت کنند و بخندند تا بتوانند روند بهبودی خود را سرعت بخشیده و آسان‌ تر کنند.

 

حرف زدن بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

با رعایت نکات زیر می‌ توانید به کاهش عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی کمک کرده و دوران نقاهت بهتری داشته باشید :

1. برای پیشگیری از تورم بینی بعد از عمل ، بینی خود را در حالت عمودی نگه دارید زیرا گرانش زمین به کاهش تورم بینی کمک بسزایی می‌ کند. برای این کار بهتر است در هنگام خواب ، دو یا سه بالش زیر سر خود بگذارید تا سر شما بالا آمده و بینی حالت عمودی به خود بگیرد.

2. یکی از نکات مهم برای جلوگیری از تشدید عوارض جراحی بینی ، ثابت نگه داشتن قسمت فوقانی لب می‌ باشد. با این کار در هنگام حرف زدن و غذا خوردن فشار خیلی کمی به بینی وارد می‌ شود و به بهبود وضعیت سرعت می‌ بخشد.

3. باید بدانید که تا چند روز بعد از جراحی بینی تنها مجاز به خوردن غذاهای آبکی مانند سوپ و نوشیدنی هستید و باید از خوردن غذاهای جویدنی که منجر به فشار به بینی شما و شدید شدن عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی می‌ شود بپرهیزید. همچنین توجه کنید که باید از خوردن فلفل و غذاهای تند اجتناب کنید چرا که ممکن است منجر به خارش و سوزش بینی شما و در بدترین حالت منجر به عطسه شود که در این صورت فشار زیادی به بینی شما وارد شده و تورم و درد بینی را افزایش می‌ دهد.

4. در هفته‌ های اول از خندیدن و صحبت کردن زیاد بپرهیزید و سعی کنید به هیچ عنوان فریاد نزنید. چرا که داد زدن بعد از عمل بینی نسبت به سایر موارد بیشترین تأثیر را در افزایش درد و تورم بینی دارد.

5. در صورت رعایت نکردن هر یک از این موارد و ایجاد درد و تورم می‌ توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید استفاده از کمپرس سرد یک راه حل موقتی است، پس بیشتر سعی کنید تا نکات مراقبتی بعد از عمل را به بهترین شکل رعایت کنید.

برای کمتر شدن عوارض جراحی ، پزشک و جراح باتجربه بسیار تاثیر گذار است اما انتخاب این جراح کمی دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” شما را در این مهم یاری می‌ کنیم.

تا چند روز بعد از عمل بینی نباید حرف زد ؟

در بیشتر موارد ، عمل جراحی بینی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد بنابراین ، بسیار اهمیت دارد که شما نکات مراقبتی که بهترین دکتر عمل بینی تهران پس از عمل بینی تاکید می‌ کند را طی دوران نقاهت خود در خانه انجام دهید.

سوالی که پیش می‌ آید این است که آیا بعد از عمل بینی نباید حرف زد ؟ تا چند روز بعد عمل بینی نباید حرف زد ؟ عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست؟ در پاسخ باید گفت تمامی نکات و محدودیت‌ هایی که به آن اشاره کردیم مانند محدودیت برای حرف زدن ، خندیدن و مواردی این چنین ، برای مدتی کوتاه هستند تا بتوانید با خیالی آسوده دوران نقاهت خود را پشت سر بگذارید. پس از آن می‌ توانید بدون هیچ گونه نگرانی به روال عادی زندگی خود برگردید. هنگام خندیدن ، حرف زدن بعد عمل بینی و حرکاتی شبیه به این ، ماهیچه‌ های بینی منقبض و منبسط می‌ شوند که این موضوع می‌ تواند منجر به بروز مواردی چون تغییر حالت فرم بینی ، خشکی دهان و کبودی بیشتر در ناحیه بینی شود.

همانطور که در رابطه با عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی گفتیم ممکن است این سوال پیش بیاید که تا چند روز بعد از عمل بینی نباید حرف زد ؟ یا تا چند روز بعد از عمل بینی نباید زیاد حرف بزنیم ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که حرف زدن بعد از جراحی بینی را باید تا 48 ساعت بعد از عمل بینی به صورت کامل متوقف کنیم یعنی بهتر است به مدت 48 ساعت بعد عمل هیچ صحبتی نکنیم تا به ماهیچه‌ های صورت و بینی فشاری وارد نشود زیرا این دو روز تأثیر بسیار زیادی بر نتیجه جراحی دارد.

همچنین برای جلوگیری از عوارض حرف زدن بعد از عمل زیبایی بینی پزشکان متخصص جراحی بینی توصیه می‌ کنند که تا 5 هفته حرف زدن بعد عمل بینی را کاهش دهند.

 

حرف زدن بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

علت تو دماغی حرف زدن بعد از عمل بینی

علاوه بر عوارض حرف زدن بعد از جراحی بینی ، برای بسیاری از بیماران جراحی بینی این سؤال پیش می‌ آید که آیا بعد از عمل بینی صدا تغییر می‌ کند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم خیر. تغییرات صدا که در طی عمل بینی و بعد از آن به وجود می‌ آید تغییراتی نامحسوس هستند که اهمیت چندانی نداشته و بیشتر افراد قادر به تشخیص آن نیستند. تغییراتی مانند تودماغی حرف زدن بعد عمل بینی ، تغییراتی کوتاه مدت بوده و پس از طی حداکثر دو ماه صدای شما به حالت عادی برمی گردد و لازم نیست نگرانی در این رابطه داشته باشید.

سخن نهایی

در این مقاله از سری مقالات دکتر رجب پور سعی کردیم به نکات مهم در رابطه با عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی ، تو دماغی حرف زدن بعد از عمل زیبایی بینی و مراقبت‌ های لازم و ضروری بعد از عمل بینی بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی بیشتر دوران نقاهت بی‌ دردسرتری را تجربه کنید.

توجه داشته باشید بعد از عمل بهبودی شما تنها به خودتان بستگی دارد اگر به تمامی موارد بیان شده توسط پزشک به خوبی عمل کنید ، به بهبودی خود سرعت می‌ بخشید در غیر این صورت دوران سختی را تجربه خواهید کرد.


سوالات متداول

✅ عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست؟

احتمال افزایش تورم و درد بینی ، تغییر حالت فرم بینی ، خشکی دهان و کبودی بیشتر در ناحیه بینی از عوارض حرف زدن بعد از جراحی بینی می‌ باشد.

✅ تودماغی حرف زدن بعد عمل بینی طبیعی است؟

تو دماغی حرف زدن بعد از عمل بینی کوتاه مدت بوده و پس از طی حداکثر دو ماه صدای شما به حالت عادی برمی گردد و لازم نیست نگرانی در این باره داشته باشید.

✅ آیا بعد از عمل بینی نباید حرف زد ؟

هنگام خندیدن ، حرف زدن بعد عمل بینی و حرکاتی شبیه به این ، ماهیچه‌ های بینی منقبض و منبسط می‌ شوند که این موضوع می‌ تواند منجر به بروز عوارض حرف زدن بعد از جراحی زیبایی بینی شود.

✅ تا چند روز بعد از عمل بینی نباید حرف زد ؟

بهتر از تا 48 ساعت حرف زدن بعد از عمل بینی را متوقف کنید و هیچگونه صحبتی نداشته باشید. سپس به مدت 5 هفته صحبت كردن بعد از جراحی بینی را کاهش دهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

1 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها