عمل بینی با پوست ضخیم

عمل‌ بینی یکی از انواع عمل‌ های جراحی زیبایی است که در سراسر جهان از محبوبیت بسیار زیادی در بین این گونه عمل‌ ها برخوردار است. یکی از انواع عمل زیبایی بینی ، عملی است که برای اصلاح فرم و زیبایی بینی‌ های گوشتی و عقابی انجام می‌ شود. در این عمل ، پزشک متخصص و جراح بینی را نازک‌ تر کرده و فرم خمیده آن را اصلاح می‌ کند تا بینی ظاهری صاف و نازک پیدا کند. البته میزان صافی و نازکی بینی باید نسبت به اعضای دیگر صورت در نظر گرفته شود که زیبایی طبیعی به چهره فرد بدهد نه این که ظاهری مصنوعی برای صورت افراد درست کند که وظیفه تشخیص این امر، به عهده بهترین جراح بینی تهران می‌ باشد. دلیل اصلی در بسیاری از مواردی که فرد بینی عقابی ممکن است داشته باشد این است که پوست بینی او ضخیم است. به همین جهت افراد برای عمل بینی با پوست ضخیم اقدام می‌ کنند تا بتوانند ظاهر بینی گوشتی و یا عقابی خود را بهبود بخشند. دکتر احمدعلی رجب پور نکات مفیدی را در این مورد در اختیار شما قرار داده اند.

 

عمل بینی با پوست ضخیم - دکتر رجب پور

 

در صورتی که ضخامت پوست بینی زیاد باشد ، می‌ تواند باعث شود غضروفی که در نوک بینی قرار دارد ، به دلیل سنگینی رو به پایین خمیده شود و ظاهری شبیه به نوک منقار این پرنده را به بینی فرد بدهد. به همین دلیل است که به آن بینی عقابی می‌ گویند. عمل بینی گوشتی با پوست ضخیم می‌ تواند عملی سخت باشد چرا که هر چه پوست بینی فرد ضخیم‌ تر باشد ، پزشک با سختی بیشتری می‌ تواند به آن فرم دهد و پس از ایجاد تغییرات ساختاری در بینی ، ممکن است این پوست به سختی فرم جدید بینی را به خود بگیرد. به همین دلیل ، یکی از سخت‌ ترین عمل‌ های زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی با پوست ضخیم است.

در ادامه این مقاله ، به موضوع عمل بینی با پوست ضخیم می‌ پردازیم و انواع پوست بینی را برای انجام رینوپلاستی با یکدیگر مقایسه می‌ کنیم. اگر تصمیم دارید بینی خود را عمل کنید و برای این کار تمایل دارید عمل جراحی بینی با پوست ضخیم انجام دهید ، این مقاله می‌ تواند اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما بدهد.

آشنایی با ضخامت پوست و تأثیر پوست ضخیم در جراحی بینی

زمانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید ، یکی از مواردی که بهترین جراح پلاستیک تهران با شما در میان خواهد گذاشت ، ضخامت پوست بینی است. ضخامت پوست بینی یکی از عوامل کلیدی است که باید هنگام برنامه ریزی جراحی خود در نظر بگیرید ، زیرا می‌ تواند بر نتایج نهایی تأثیرات بسیار زیادی بگذارد. در این مقاله از مجموعه مقالات وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، توضیح خواهیم داد که ضخامت پوست چیست ، بیماران با پوست نازک در مقابل پوست ضخیم‌ تر برای انجام عمل‌ های زیبایی بینی چه تفاوت‌ هایی را باید در نظر بگیرند و این که این موارد چگونه می‌ تواند بر جراحی بینی شما تأثیر بگذارد.

انواع پوست

اهمیت ارزیابی نوع پوست بینی در معاینه فیزیکی بیمار ، اغلب جزو کلیدی‌ ترین اعمال قبل از عمل بینی با پوست ضخیم است که در بسیاری از موارد ، قبل از جراحی زیبایی بینی نادیده گرفته می‌ شود. ارزیابی نوع پوست در انواع رینوپلاستی ، امری حیاتی محسوب می‌ شود.

اساساً ضخامت پوست در بینی از خیلی نازک تا خیلی ضخیم متغیر است. همان طور که دکتر رجب پور توصیف می‌ کند : “اکثر بیماران در دسته ضخامت متوسط پوست بینی قرار می‌ گیرند. ضخامت پوست و سایر ویژگی‌ های بینی توسط ساختار ژنتیکی ما تعیین می‌ شود.”

در طول مشاوره با دکتر رجب پور ، ایشان یک معاینه فیزیکی کامل از بینی شما را انجام می‌ دهند که شامل ارزیابی ضخامت پوست می‌ شود. با این ارزیابی ، او یک برنامه جراحی مناسب و نوع نتایج مورد انتظار را تنظیم می‌ کند. انتخاب جراح بینی بسیار مهم است چرا که با توجه به نوع پوست شما و انجام جراحی مناسب برای شما نتیجه بهتر و عوارض کمتری را برای شما به ارمغان می‌ آورد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی  ” به شما در این انتخاب کمک می‌ کنیم.

چرا تعیین ضخامت پوست مهم است؟

نوع پوست بینی بیمار یکی از عواملی است که بر نتیجه جراحی بینی تأثیر می‌ گذارد. به طور خلاصه ، ضخامت پوست بینی ممکن است عملکرد بهترین دکتر عمل بینی در تهران در طول انجام عمل بینی با پوست ضخیم را تحت تأثیر قرار دهد و وی را محدود کند.

ضخیم یا نازک بودن پوست روی بینی نیز طرح جراحی زیبایی بینی را شکل می‌ دهد. بیماران با پوست نازک در معرض خطر بیشتری برای عدم تقارن‌ های ظریف هستند زیرا پوست فقط یک پوشش نازک بر روی ساختار زیرین ایجاد می‌ کند ولی باید این نکته را نیز در نظر داشت که بینی با پوست نازک به شما این امکان را می‌ دهد تا اصلاح دقیقی بر روی زیبایی بینی شما انجام شود.

از سوی دیگر ، بیمارانی که پوست ضخیم در ناحیه بینی دارند ، در حقیقت دارای یک پوشش ضخیم بر روی ساختار زیرین بینی هستند. در این موارد ، بیماران در معرض خطر به نمایش درآمدن بی‌ نظمی‌ های ظریف در ساختار بینی نیستند زیرا آشکار شدن اصلاحات دشوارتر است.

چه چیزی باعث نازک یا ضخیم شدن پوست بینی می‌ شود؟

پوست روی بینی با پوست سایر نقاط صورت شما بسیار متفاوت است. پوست در این ناحیه ضخیم‌ تر است و کلاژن بیشتری دارد ، بنابراین برای مقابله با تهاجم جراحی و عمل بینی با پوست ضخیم ، مجهزتر است. با این حال ، برخی از عوامل بر ضخامت آن تأثیر می‌ گذارند که باعث می شوند ضخامت پوست بینی از حالت نرمال ، بیشتر و یا کم‌ تر شود.

ژنتیک عامل اصلی ضخیم یا نازک بودن پوست بینی محسوب می‌ گردد. برخی از افراد با پوست ضخیم‌ تری در بینی خود نسبت به دیگران متولد می‌ شوند. این امر به دلیل ترکیب طبیعی فیبرهای کلاژن و الاستین در پوست آن‌ ها اتفاق می‌ افتد. اگر سابقه خانوادگی پوست ضخیم بینی دارید ، احتمال زیادی وجود دارد که آن را به ارث ببرید.

همچنین آسیب خورشید می‌ تواند باعث نازک شدن پوست بینی شود. اشعه ماوراء بنفش می‌ تواند کلاژن و الاستین را در پوست تجزیه کند و منجر به از دست دادن استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست شود. این امر می‌تواند باعث شود که پوست بینی نازک‌ تر شده و در برابر چین و چروک و سایر علائم پیری مستعدتر باشد.

اسکار ناشی از آکنه یا آسیب‌ های دیگر نیز می‌ تواند باعث نازک شدن پوست روی بینی شما شود. هنگامی که صدمات ناشی از این موارد در ناحیه بینی رخ می‌ دهد ، بدن به عنوان بخشی از فرایند بهبود ، کلاژن تولید می‌ کند. اگر این تولید کلاژن بیش از حد باشد ، می‌ تواند منجر به زخم شود. اسکارها سپس جایگزین بافت سالم روی بینی شما قرار می‌ گیرند و باعث نازک شدن آن می‌ شوند.

افزایش سن عامل دیگری در ضخامت پوست بینی است که روی عمل بینی با پوست ضخیم تاثیر می گذارد. با افزایش سن ، پوست شما به طور طبیعی به دلیل عواملی مانند آسیب نور خورشید ، زخم و از دست دادن کلاژن ، استحکام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌ دهد. این باعث خواهد شد برخی از قسمت‌ های صورت شما ، از جمله بینی شروع به افتادگی یا چین و چروک کند. باید توجه داشته باشید که افتادگی پوست ناحیه اطراف بینی (از جمله پیشانی) نیز امری طبیعی محسوب می‌ شود.

 

عمل بینی با پوست ضخیم - دکتر رجب پور

 

تکنیک‌ های عمل بینی با پوست ضخیم و نازک

تکنیک‌ های مورد استفاده در جراحی باید برای بیماران با پوست نازک در مقایسه با افرادی که پوست بینی ضخیم دارند متفاوت باشد.

افراد متقاضی عمل بینی با پوست نازک

افراد متقاضی عمل جراحی بینی با پوست نازک ، پس از جراحی تورم کم‌ تری خواهند داشت ، اما باید بسیاری از مواردی که در ادامه ذکر می‌ شود را رعایت نمایند تا به نتیجه دلخواه بتوانند دست پیدا کنند. افراد متقاضی عمل جراحی بینی با پوست نازک در معرض خطر بیشتری هستند که بینی آنها بیش از حد نازک به نظر برسد یا نوک بینی آن‌ ها بیش از حد نوک تیز و غیرطبیعی باشد.

پوست بینی چه نازک باشد چه ضخیم ، پس از جراحی بینی منقبض می‌ شود تا با شکل زیرین آن مطابقت پیدا کند. به عبارتی دیگر ، تورم در این ناحیه از بین می‌ رود. این امر باعث کوچک‌ تر شدن بینی بعد از جراحی می‌ شود ، اما می‌ تواند منجر به نمایان شدن ناهنجاری‌ های ناخواسته شود. در این زمینه ، بهترین جراح بینی تهران باید اقداماتی را انجام دهد که پس از جراحی ، بینی ظاهری نامطلوب و مصنوعی به خود نگیرد و بهترین نتایج بعد از جراحی بینی با پوست ضخیم ، به دست آید.

افراد متقاضی عمل بینی با پوست ضخیم

در افراد متقاضی عمل بینی که پوست ضخیم‌ تر دارند ، چالش اصلی یک جراح خوب بینی در تهران در تغییر ساختار و باریک کردن بینی در عین حفظ ظاهر طبیعی آن است. معمولاً افراد متقاضی عمل زیبایی بینی با پوست ضخیم ، برای ایجاد اصلاحات در مقیاسی سه بعدی نیاز به طرح ریزی برای انجام عمل بینی دارند.

افراد متقاضی عمل بینی با پوست ضخیم باید ظاهر داشتن پوست نازک‌ تر را در این ناحیه پس از عمل بینی به دست آورند. داشتن پشتیبانی مناسب از ساختار زیرین بینی می‌ تواند این کار را انجام دهد.

یک قیاس که می‌ تواند در درک این امر به شما کمک کند ، پوشاندن یک سازه با یک ورق ضخیم است. برای این که بتوانید شکل ساختار پوشیده شده را ببینید ، باید آن را بالا ببرید. در مورد بینی ، اگر غضروف زیرین نرم باشد و لایه‌ ای از پوست ضخیم بینی آن را پوشانده باشد ، نمی‌ توان به درستی ناحیه غضروفی را تشخیص داد.

جراحی بینی برای هر دو نوع پوست متفاوت است

ضخامت پوست شما می‌ تواند نه تنها بر نتیجه جراحی بینی بلکه بر نوع روش عمل بینی نیز تأثیر بگذارد. یک جراح پلاستیک ماهر در تهران می‌ تواند در بیمارانی با پوست نازک یا ضخامت متوسط ​​بینی ، نتیجه طبیعی ایجاد کند ؛ اما این امر توجه و مهارت زیادی را در حین جراحی می‌ طلبد. در نظر گرفتن ضخامت پوست به جراح کمک می‌ کند تا بدون افزایش خطر عوارض احتمالی بعد از عمل بینی با پوست ضخیم ، تعیین کند که چقدر می‌ تواند آن را تغییر دهد.

برای بیماران با پوست نازک

بهترین جراح بینی در تهران باید در نظر داشته باشد که فرد متقاضی عمل بینی با پوست نازک ، در معرض خطر تغییر شکل پس از انجام عمل بینی قرار دارد. دکتر رجب پور هنگام انجام رینوپلاستی در بیماران با پوست نازک ، زمان خاصی را صرف می‌ کند و توجه زیادی به این مسئله دارد.

دکتر احمدعلی رجب پور در حین عمل بینی با پوست ضخیم با استفاده از گرافت‌ های پوشش دهنده خاص و بافت نرم ، از بروز بی نظمی و عدم تقارن پس از عمل زیبایی بینی در این افراد جلوگیری می‌ کند. او با استفاده از گرافت‌ های خاص برای جلوگیری از هرگونه نشانه‌ ای که نمایان کند که فرد عمل بینی انجام داده است ، بهترین نتایج را برای افراد متقاضی عمل بینی رقم می‌ زند.

در برخی موارد ، ایشان ممکن است از یک لایه نازک از بافت عضله تمپورال نیز استفاده کند تا از بی نظمی و عدم تقارن بعد از جراحی جلوگیری کنند. در صورت انجام موفقیت‌آمیز این عمل ، این افراد می‌ توانند زودتر از نتایج دلخواهشان پس از جراحی لذت ببرند. این اصلاحات را می‌ توان به مرور زمان حفظ کرد زیرا بینی به بهبودی ادامه می‌ دهد و تورم نیز برطرف می‌ شود.

برای بیماران با پوست ضخیم

در مقابل ، بیمارانی که پوست ضخیم دارند می‌ توانند هرگونه اصلاح احتمالی در بینی را استتار کنند. از این رو یک جراح خوب بینی در تهران باید بهترین روش را برای افراد متقاضی عمل بینی با پوست ضخیم در نظر بگیرد.

دکتر رجب پور سعی می‌ کند با کشیدن پوست و نازک کردن آن ، بینی را در افرادی که پوست ضخیم‌ تر دارند ، تقویت کند. در بسیاری از موارد ، ایشان به جای آن که تغییرات زیادی را در ساختار بینی گوشتی با ضخامت پوست زیاد ایجاد کند ، سعی در بهبود وضعیت پوست در این ناحیه می‌ کند.

برای درک بهتر این موضوع ، سعی کنید یک ورقه ضخیم را تصور کنید که یک مجسمه مرمری را پوشانده است. هرچه اندازه مجسمه کمتر شود، شکل مجسمه کمتر آشکار می‌ شود. با این حال ، اگر آن مجسمه در حالت خود باقی می‌ ماند و تنها کمی تغییرات ساختاری ظریف در آن ایجاد می‌ شد و به جای آن ، ورقه ضخیم را نازک‌ تر می‌ کردیم ، شکل مجسمه بهتر نمایان می‌ شد و ظاهر بهتری پیدا می‌ کرد.

 

عمل بینی با پوست ضخیم - دکتر رجب پور

 

آیا پوست من برای جراحی بینی ضخیم است؟

به طور کلی ، پوست اکثر افراد به اندازه کافی برای جراحی بینی ضخیم است. همچنین مواردی وجود دارد که ممکن است پوست بینی بیش از حد نازک باشد. این احتمال بیشتر در بیمارانی رخ می‌ دهد که پوست بسیار روشن دارند یا زیاد در معرض آفتاب قرار گرفته‌ اند.

در چنین مواردی ، پوست ممکن است به اندازه کافی ضخیم نباشد که از روش تغییر شکل بینی پشتیبانی کند. در این موارد ، ممکن است لازم باشد در عمل بینی با پوست ضخیم از پیوند بافت برای ایجاد ضخامت و ساختار اضافی استفاده شود. در صورتی که این موارد برای شما صدق می‌ کند ، نگران نباشید ، پوست شما برای انجام عمل بینی ، بیش از حد ضخیم نیست.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، به بررسی دقیق عمل بینی با پوست ضخیم پرداختیم و در این زمین ه، نکات ویژه را شرح دادیم تا در صورتی که پوست بینی ضخیم دارید و تمایل دارید برای عمل بینی اقدام کنید ، اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار داشته باشید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها