تفاوت ویزر و لیپوماتیک

تفاوت ویزر و لیپوماتیک : این روزها همه به دنبال تناسب اندام هستند و تب استفاده از انواع روش‌های از بین بردن چربی بدن و بازار انواع پیکرتراشی بسیار داغ است. شاید شما هم در دسته افرادی قرار داشته باشید که در فکر امتحان روش‌های نیمه تهاجمی هستند. اما اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند و نمی‌دانند که کدامیک از این روش‌ها امن‌تر است.

در این مقاله در رابطه با دو نوع از پیکرتراشی صحبت خواهیم کرد و شما را با تفاوت ویزر و لیپوماتیک و نکات مرتبط به آن‌ها آشنا خواهید کرد.

تعریف اولیه پیکرتراشی:

داشتن اندامی زیبا، یکی از مشکلاتی است که امروزه ذهن افراد با رده سنی‌های متفاوت را درگیر خود کرده است. همه ما شکمی صاف و کمری باریک و بدون چربی را دوست داریم و همین امر باعث شده است که از روش‌های تهاجمی یا نیمه تهاجمی برای رسیدن به اندام دلخواه‌مان در کوتاه‌ترین زمان ممکن استفاده کنیم. انواع پیکرتراشی به ما کمک خواهد کرد تا به تناسب اندام دلخواه‌مان دست یابیم.

شاید از خود بپرسید پیکرتراشی چیست؟ پیکرتراشی به عملی گفته می‌شود که در آن چربی‌های اضافی از بدن خارج می‌شود، بدون آنکه آسیبی به اعصاب و عروق بدن وارد شود. هدف از پیکرتراشی، کاهش سایز و تغییر شکل بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

طی فرآیند پیکرتراشی، برش‌هایی با قطر 3 الی 5 سانتی‌متر در ناحیه درمان ایجاد می‌شود. سپس، با استفاده از فناوری به روز و حرکات ارتعاشی دستگاه‌های پیشرفته، چربی‌ها تغییر حالت می‌دهند و به وسیله ساکشن از بدن خارج می‌شوند.

یکی از موضوعاتی که قبل از انجام هر گونه عمل پیکر تراشی باید در نظر بگیرید انتخاب یک پزشک متخصص می‌باشد. حتی اگر به‌دنبال مشورت و پاسخ به سوالات خود باشید. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک چیست

در پیکرتراشی، ادغام دو روش Tumescent و Power Assisted صورت می‌گیرد تا با حذف چربی‌های اضافی و سفت شدن بافت‌ها، بیمار به نتیجه مطلوب و دلخواهش دست یابد.

پیکرتراشی مانند سایر عمل‌های زیبایی دارای انواع مختلفی است که از آن می‌توان برای کاهش وزن و رسیدن به اندامی ایده‌آل استفاده کرد. در مقاله‌ی آشنایی با انواع پیکر تراشی بصورت مفصل و کامل به انواع آن پرداخته ایم و در این مقاله با دو تکنیک پیکرتراشی و تفاوت ویزر و لیپوماتیک آشنا خواهید شد.

بررسی لیپوماتیک :

لیپوماتیک «lipomatic» تکنیکی برای لاغری و تغییر فرم اندام‌های بدن است که در آن چربی اضافی بدن برداشته می‌شود و به نواحی دیگر تزریق می‌شود. فناوری که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد باعث یکنواختی پوست، ظرافت پوست و آسیب دیدگی کمتر بافت‌ها خواهد شد. در اغلب موارد، پزشک از روش‌هایی مانند افزایش یا کاهش سایز سینه، لیفت بدن و جراحی پلاستیک برای افزایش اثر مثبت عمل و دستیابی به اندامی دلخواه استفاده می‌کند.

فرآیند لیپوماتیک بیشتر تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. اما، هنگامی که منطقه وسیعی تحت درمان لیپوماتیک باشد و یا پزشک قصد ترکیب لیپوماتیک با سایر روش‌ها را داشته باشد، بیمار تحت تاثیر بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. طی عملیات لیپوماتیک، جراح برش‌هایی را در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کند. چربی‌ها با استفاده از فناوری صوتی و ماودن قرمز شکسته می‌شوند. سپس، لوله کانولا از برش‌های ایجاد شده به داخل بافت‌ها فرستاده می‌شود و با حرکات لرزشی و چرخشی باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود و در آخر، چربی‌ها از طریق ساکشن از بدن خارج می‌شود.

فرآیند لیپوماتیک بی‌خطر است و طی آن سلول‌ ‌های چربی و عروقی آسیب نمی‌بینند. در آخر، پزشک متخصص از سلول‌های چربی ساکشن شده به عنوان یک پرکننده در سایر نقاط بدن استفاده می‌کند.

مزایای لیپوماتیک

یکی از مزیت‌های لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن این است که تعداد زخم‌ها ایحاد شده در لیپوماتیک، بسیار کم است. بنابراین، مدت زمان مورد نیاز برای بهبود لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن است.

استفاده از کانولای انعطاف‌پذیر در عمل لیپوماتیک باعث می‌شود که پزشک از بی‌حسی کمتری برای کاهش درد بیمار استفاده کند؛ زیرا، کانولا می‌تواند داروی بی‌حسی را به طور یکنواخت در بدن پخش کند و نیاز به دارو در بافت کاهش می‌یابد. از سوی دیگر، چرخش کانولا منجر به تحریک سلول‌های کلاژن‌ساز پوست می‌شود. این امر باعث می‌شود که شاهد سفت شدن پوست و بافت در قسمت مورد نظر باشید.

بنابراین، لیپوماتیک گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که می‌خواهند پوست آن‌ها بعد از عمل سفت شود. سفت‌شدگی بافت ناشی از لیپوماتیک، بسیار یکنواخت‌تر از سفت‌شدگی پوست در حالت لیپوساکشن و لیپولیز است.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت لیپوماتیک، هوشمند بودن دستگاه‌های مورد استفاده در این جراحی زیبایی است که خطر آمبولی و پارگی اغشاء داخلی و در نتیجه، عوارض جانبی را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رساند.

به نظر شما ” بهترین جراح زیبایی شکم ” باید دارای چه خصوصیاتی باشد. ما در مقاله‌ای به این موضوع پرداخته‌ایم.

لیپوماتیک

بررسی لیپوساکشن ویزر:

از تکنولوژی اولتراسوند در تکنیک لیپوساکشن «Vaser Liposuction» Vaser استفاده می‌شود که تنها باعث شسکتن بافت چربی در سلول‌های ناحیه مورد نظر می‌شود. دقت داشته باشید که ویزر لیپو تفاوت چندانی با روش لیپولیز ندارد و از امواج فراصوتی برای شسکتن چربی‌ها استفاده می‌کند.

پزشک متخصص، ابتدا محلولی را به ناحیه مورد درمان تزریق می‌کند تا باعث نرم شدن چربی‌ها و بی‌حسی بیمار شود. سپس، چربی‌های مایع از طریق برش‌های ایجاد شده در قسمت تحت درمان خارج می‌شود و لاغری موضعی اتفاق می‌افتد. 

مزایای لیپوساکشن ویزر :

برش‌هایی که در تکنیک ویزر ایجاد می‌شود بسیار کوچک‌تر از برش‌های ایجاد شده در سایر روش‌ها و انواع لیپوساکشن است. بنابراین، یکی از مزیت‌های ویزر این است که بعد از اتمام عمل، درد شدید، کبودی زیاد و یا آسیب دیدن اعصاب را تجربه نخواهید کرد.

این روش در خانم‌ها و آقایان با محدوده سنی 30 تا 50 با BMI کمتر از 30 بسیار مفید خواهد بود. بهتر است کسانی که دچار سلولیت هستند و با برنامه ورزشی و رژیم‌ها غذایی موفق به رهایی از چربی‌ها نبوده‌اند، از این تکنیک استفاده نمایند.

ویزر انتخاب مناسبی برای سفت شدن بافت و از بین رفتن ذرات چربی در هر نقطه از بدن می‌باشد. بنابراین، می‌توانید از این دستگاه برای جمع شدن شکم، لاغری ران، لیفت بازو یا لیفت سینه استفاده کنید.

لیپو یکی از به روزترین و بهینه‌ترین متدهای مورد استفاده در زمینه تغییر سایز اندام‌ها و پیکرتراشی است که در مقاله‌ ” عمل ویزر لیپو چیست ” به مزایا و معایب آن بصورت کامل پرداخته‌ایم.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک :

در فرآیند لیپوماتیک از انرژی گرما برای تغییر حالت چربی‌ها استفاده می‌شود. لیپوماتیک یک فرآیند غیرتهاجمی برای رهایی از چربی‌های اضافی بدن است. بعد از لیپوماتیک، پوست و بافت‌ها سفت خواهد شد.

در صورتی که ویزر تنها موجب از بین رفتن چربی‌های موضعی می‌شود و تاثیر چشم‌گیری بر روی سفتی پوست ندارد. در صورتی که پوست‌تان مستعد شل شدن است، لیپوماتیک گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود.

یکی دیگر از تفاوت ویزر و لیپوماتیک ، متدهای مورد استفاده در هر یک از این عمل‌ها است. طی عمل زیبایی لیپوماتیک، چربی‌های اضافه از طریق لرزش و حرکات فیزیکی تغییر حالت می‌دهند. در صورتی که درتکنیک ویزر با استفاده از امواج اولتراسوند چربی‌های از بین خواهد رفت.

دوره نقاهت، زخم، کبودی و خونریزی ناشی از ویزر بسیار کمتر از لیپوماتیک است و می‌توان آن را یکی دیگر از تفاوت ویزر و لیپوماتیک در نظر گرفت.

سخن آخر

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، در این مقاله در رابطه با دو نوع از پیکرتراشی به طور مفصل صحبت کردیم و شما را با تفاوت ویزر و لیپوماتیک آشنا کردیم. همچنین در رابطه با روش ویزر و روش لیپوماتیک نکات مرتبط را گوشزد کردیم. به طور خلاصه بین این دو روش پیکر تراشی روش لیپوماتیک را پیشنهاد می کنیم، چرا که در روش لیپوماتیک پوست و بافت اطراف آن سفت می شود اما در روش ویزر تنها چربی های موضعی از بین رفته و روش ویزر تاثیری در سفتی پوست ندارد. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر این خصوص ،  با دکتر رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و استاد دانشگاه، ارتباط گرفته و پاسخ سؤالات خود را از فردی متخصص در این زمینه، بگیرید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

3 2 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها