تفاوت ویزر و لیپوماتیک

تفاوت ویزر و لیپوماتیک : این روزها همه به دنبال تناسب اندام هستند و تب استفاده از انواع روش‌های از بین بردن چربی بدن و بازار انواع پیکرتراشی بسیار داغ است. شاید شما هم در دسته افرادی قرار داشته باشید که در فکر امتحان روش‌های نیمه تهاجمی هستند. اما اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند و نمی‌دانند که کدامیک از این روش‌ها امن‌تر است.

در این مقاله در رابطه با دو نوع از پیکرتراشی صحبت خواهیم کرد و شما را با تفاوت ویزر و لیپوماتیک و نکات مرتبط به آن‌ها آشنا خواهید کرد.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک

تعریف اولیه پیکرتراشی:


داشتن اندامی زیبا، یکی از مشکلاتی است که امروزه ذهن افراد با رده سنی‌های متفاوت را درگیر خود کرده است. همه ما شکمی صاف و کمری باریک و بدون چربی را دوست داریم و همین امر باعث شده است که از روش‌های تهاجمی یا نیمه تهاجمی برای رسیدن به اندام دلخواه‌مان در کوتاه‌ترین زمان ممکن استفاده کنیم. انواع پیکرتراشی به ما کمک خواهد کرد تا به تناسب اندام دلخواه‌مان دست یابیم.
شاید از خود بپرسید پیکرتراشی چیست؟ پیکرتراشی به عملی گفته می‌شود که در آن چربی‌های اضافی از بدن خارج می‌شود، بدون آنکه آسیبی به اعصاب و عروق بدن وارد شود. هدف از پیکرتراشی، کاهش سایز و تغییر شکل بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

طی فرآیند پیکرتراشی، برش‌هایی با قطر 3 الی 5 سانتی‌متر در ناحیه درمان ایجاد می‌شود. سپس، با استفاده از فناوری به روز و حرکات ارتعاشی دستگاه‌های پیشرفته، چربی‌ها تغییر حالت می‌دهند و به وسیله ساکشن از بدن خارج می‌شوند.

در انواع پیکرتراشی، ادغام دو روش Tumescent و Power Assisted صورت می‌گیرد تا با حذف چربی‌های اضافی و سفت شدن بافت‌ها، بیمار به نتیجه مطلوب و دلخواهش دست یابد.

پیکرتراشی مانند سایر عمل‌های زیبایی دارای انواع مختلفی است که در زیر آورده شده است:
• بادی جکت.
• لیپولیزر.
• لیپوماتیک.
• ساکشن
• لیپوساکشن.
بنابراین، از انواع پیکرتراشی می‌توان برای کاهش وزن و رسیدن به اندامی ایده‌آل استفاده کرد. در این مقاله با دو تکنیک پیکرتراشی و تفاوت ویزر و لیپوماتیک آشنا خواهید شد.

بررسی لیپوماتیک :

لیپوماتیک «lipomatic» تکنیکی برای لاغری و تغییر فرم اندام‌های بدن است که در آن چربی اضافی بدن برداشته می‌شود و به نواحی دیگر تزریق می‌شود.

فناوری که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد باعث یکنواختی پوست، ظرافت پوست و آسیب دیدگی کمتر بافت‌ها خواهد شد. در اغلب موارد، پزشک از روش‌هایی مانند افزایش یا کاهش سایز سینه، لیفت بدن و جراحی پلاستیک برای افزایش اثر مثبت عمل و دستیابی به اندامی دلخواه استفاده می‌کند.

فرآیند لیپوماتیک بیشتر تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. اما، هنگامی که منطقه وسیعی تحت درمان لیپوماتیک باشد و یا پزشک قصد ترکیب لیپوماتیک با سایر روش‌ها را داشته باشد، بیمار تحت تاثیر بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد.

طی عملیات لیپوماتیک، جراح برش‌هایی را در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کند. چربی‌ها با استفاده از فناوری صوتی و ماودن قرمز شکسته می‌شوند. سپس، لوله کانولا از برش‌های ایجاد شده به داخل بافت‌ها فرستاده می‌شود و با حرکات لرزشی و چرخشی باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود و در آخر، چربی‌ها از طریق ساکشن از بدن خارج می‌شود.

فرآیند لیپوماتیک بی‌خطر است و طی آن سلول‌ ‌های چربی و عروقی آسیب نمی‌بینند. در آخر، پزشک متخصص از سلول‌های چربی ساکشن شده به عنوان یک پرکننده در سایر نقاط بدن استفاده می‌کند.

یکی از مزیت‌های لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن این است که تعداد زخم‌ها ایحاد شده در لیپوماتیک، بسیار کم است. از سوی دیگر، مدت زمان مورد نیاز برای بهبود لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن است.

استفاده از کانولای انعطاف‌پذیر در عمل لیپوماتیک باعث می‌شود که پزشک از بی‌حسی کمتری برای کاهش درد بیمار استفاده کند؛ زیرا، کانولا می‌تواند داروی بی‌حسی را به طور یکنواخت در بدن پخش کند و نیاز به دارو در بافت کاهش می‌یابد.

از سوی دیگر، چرخش کانولا منجر به تحریک سلول‌های کلاژن‌ساز پوست می‌شود. این امر باعث می‌شود که شاهد سفت شدن پوست و بافت در قسمت مورد نظر باشید.

بنابراین، لیپوماتیک گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که می‌خواهند پوست آن‌ها بعد از عمل سفت شود. سفت‌شدگی بافت ناشی از لیپوماتیک، بسیار یکنواخت‌تر از سفت‌شدگی پوست در حالت لیپوساکشن و لیپولیز است.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت لیپوماتیک، هوشمند بودن دستگاه‌های مورد استفاده در این جراحی زیبایی است که خطر آمبولی و پارگی اغشاء داخلی و در نتیجه، عوارض جانبی را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رساند.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک

بررسی لیپوساکشن ویزر:

از تکنولوژی اولتراسوند در تکنیک لیپوساکشن «Vaser Liposuction» Vaser استفاده می‌شود که تنها باعث شسکتن بافت چربی در سلول‌های ناحیه مورد نظر می‌شود.

دقت داشته باشید که ویزر لیپو تفاوت چندانی با روش لیپولیز ندارد و از امواج فراصوتی برای شسکتن چربی‌ها استفاده می‌کند.
پزشک متخصص، ابتدا محلولی را به ناحیه مورد درمان تزریق می‌کند تا باعث نرم شدن چربی‌ها و بی‌حسی بیمار شود. سپس، چربی‌های مایع از طریق برش‌های ایجاد شده در قسمت تحت درمان خارج می‌شود و لاغری موضعی اتفاق می‌افتد.

برش‌هایی که در تکنیک ویزر ایجاد می‌شود بسیار کوچک‌تر از برش‌های ایجاد شده در سایر روش‌ها و انواع لیپوساکشن است. بنابراین، یکی از مزیت‌های ویزر این است که بعد از اتمام عمل، درد شدید، کبودی زیاد و یا آسیب دیدن اعصاب را تجربه نخواهید کرد.

این روش در خانم‌ها و آقایان با محدوده سنی 30 تا 50 با BMI کمتر از 30 بسیار مفید خواهد بود. بهتر است کسانی که دچار سلولیت هستند و با برنامه ورزشی و رژیم‌ها غذایی موفق به رهایی از چربی‌ها نبوده‌اند، از این تکنیک استفاده نمایند.

ویزر انتخاب مناسبی برای سفت شدن بافت و از بین رفتن ذرات چربی در هر نقطه از بدن می‌باشد. بنابراین، می‌توانید از این دستگاه برای جمع شدن شکم، لاغری ران، لیفت بازو یا لیفت سینه استفاده کنید.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک :

در فرآیند لیپوماتیک از انرژی گرما برای تغییر حالت چربی‌ها استفاده می‌شود. لیپوماتیک یک فرآیند غیرتهاجمی برای رهایی از چربی‌های اضافی بدن است. بعد از لیپوماتیک، پوست و بافت‌ها سفت خواهد شد.

در صورتی که ویزر تنها موجب از بین رفتن چربی‌های موضعی می‌شود و تاثیر چشم‌گیری بر روی سفتی پوست ندارد. در صورتی که پوست‌تان مستعد شل شدن است، لیپوماتیک گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود.

یکی دیگر از تفاوت ویزر و لیپوماتیک، متدهای مورد استفاده در هر یک از این عمل‌ها است. طی عمل زیبایی لیپوماتیک، چربی‌های اضافه از طریق لرزش و حرکات فیزیکی تغییر حالت می‌دهند. در صورتی که درتکنیک ویزر با استفاده از امواج اولتراسوند چربی‌های از بین خواهد رفت.
دوره نقاهت، زخم، کبودی و خونریزی ناشی از ویزر بسیار کمتر از لیپوماتیک است و می‌توان آن را یکی دیگر از تفاوت ویزر و لیپوماتیک در نظر گرفت.

دربارهدکتر احمدعلی رجب پور
دکتر احمد علی رجب پور رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هیئت علمی دانشگاه عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

InstagramPhoneWhatsApp