آیا امکان برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی وجود دارد؟

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی یکی از دغدغه‌هایی است که امروزه بسیاری از افرادی که عمل زیبایی و پیکر تراشی ابدومینوپلاستی را انجام می‌دهند، از بروز آن نگران هستند. باید گفت که در صورتی که توصیه‌های پزشک و همچنین مواردی که در این مقاله ذکر می‌شود را رعایت کنید، لازم نیست نگران برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی باشید.

دست یابی به شکم‌های تخت و اندامی متناسب و ایده آل، امروزه با سبک زندگی ماشینی و کم تحرکی همه ما انسان‌ها، امری است که به سختی تحقق می‌یابد ولی از آن جایی که ما انسان هستیم و همیشه راهی برای دست یابی به امیدها و آرزوهایمان پیدا می‌کنیم، راه حل جایگزینی که برای دست یابی به اندام متناسب در قرن 21 به آن رجوع کرده‌ایم، عمل‌های زیبایی و پیکرتراشی می‌باشند. یکی از انواع این عمل‌ها، ابدومینوپلاستی شکم است که می‌توان طی آن به نتایج دلخواه از شکمی تخت و زیبا دست یافت. اما سوال بسیاری از افراد این است که ” آیا ابدومینوپلاستی برگشت دارد ؟ ” که در اینجا به این سوال پاسخ خواهیم داد.

در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ دکتر احمدعلی رجب پور، قصد داریم به موضوع برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی بپردازیم و به سوال آیا ابدومینوپلاستی برگشت دارد ؟ پاسخ دهیم. همچنین توصیه‌هایی به شما عزیزان کنیم که در صورتی که این عمل زیبایی را انجام داده‌اید، با رعایت این مراقبت‌ها و توصیه‌ها از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می‌توانید جلوگیری کنید.

آیا ابدومینوپلاستی برگشت دارد

ماندگاری نتایج عمل ابدومینوپلاستی

در عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی، پوست شکم برش می‌خورد و پس از آن، چربی‌های زیر پوست با دقت فراوان برداشته می‌شود تا شکمی تخت و صاف برای فرد متقاضی حاصل شود. هدف اصلی از انجام این عمل جراحی زیبایی، دست یابی به شکمی صاف‌تر، بدون افتادگی و بدون خطوط استریا در فرد است و نه لاغری یک شکم چاق!

معمولاً بیشتر افراد تصور می‌کنند که این روش جراحی می‌تواند به لاغری کمک کند اما در واقع باید بگوییم که هدف این جراحی کاهش وزن نیست و این روش نمی‌تواند از افزایش وزن شما در آینده جلوگیری کند. افرادی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند، می‌توانند با انجام فعالیت‌های مناسب ورزشی و نیز رعایت رژیم‌های غذایی مناسب و سالم، تا سال‌ها از نتایج کسب شده از عمل ابدومینوپلاستی لذت ببرند و اندامی متناسب داشته باشند، بدون آن که نیازی به نگرانی در زمینه برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی داشته باشند. همچنین باید اشاره کرد که انجام نکات کلیدی پس از عمل و رعایت توصیه‌های پزشک متخصص در این خصوص نیز می‌تواند تا حد زیادی از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کند.

همان طور که گفتیم، ورزش و رژیم غذایی دو عنصری هستند که در کنار یکدیگر می‌توانند تا سال‌ها پس از عمل ابدومینوپلاستی برای شما سلامت و تناسب اندام را به ارمغان بیاورند. در این زمینه معمولاً توصیه می‌شود که افرادی که عمل ابدومینوپلاستی انجام داده‌اند، برای آن که از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کنند، بهتر است که تا 5 روز در هفته و روزی بین 30 الی 45 دقیقه را به ورزش اختصاص دهند.

ورزش نباید به عنوان یک تفریح یا وظیفه‌ای روزانه بر عهده شما باشد بلکه باید جزئی از سبک زندگی‌تان شود. شما هیچ وقت به غذا خوردن به چشم یک وظیفه روزانه که باید آن را انجام دهید نگاه نمی‌کنید؛ ورزش هم باید به همین گونه، یک وجه جداناشدنی از زندگی روزانه شما باشد. البته در این خصوص، می‌توانید از یک متخصص در امور ورزشی نیز مشاوره بگیرید تا به بهترین شکل ممکن و بر اساس خصوصیات بدن خودتان، ورزش‌های اختصاصی انجام دهید تا نتایج بهتری برای شما حاصل شود.

همچنین در زمینه تغذیه و رژیم غذایی نیز باید پس از انجام این عمل زیبایی، دقت داشته باشید که رژیم غذایی سالم و مناسبی را رعایت کنید. معمولاً توصیه می‌شود که افراد برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی بهتر است که رژیم غذایی مناسب که حاوی پروتئین، مغز دانه‌ها، لبنیات کم‌چرب، میوه و سبزی‌های تازه را رعایت کنند و از مصرف غذاهای فرآوری شده، غذاهای چرب و شیرینی پرهیز کنند تا نتایج عمل ابدومینوپلاستی در کنار بدنی سالم برای آن‌ها تا همیشه ماندگار بماند.

نکته‌ای که در خصوص رعایت رژیم غذایی باید به آن بسیار توجه داشته باشید این است که برای تهیه یک برنامه غذایی و یک استراتژی رژیم غذایی سالم، باید به یک پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید و از دنبال کردن هر رژیم غذایی که در مقالات در سطح وب ممکن است بخوانید و یا در شبکه‌های اجتماعی ممکن است با آن‌ها روبرو شوید، پرهیز کنید؛ چرا که هر رژیم غذایی باید بر اساس ویژگی‌های منحصر به فرد بدن هر شخص تهیه شود و شما نمی‌توانید از رژیم غذایی و نسخه‌ای همگانی استفاده کنید.

در بسیاری از موارد ممکن است با رعایت رژیم غذایی که برای بدن شما مناسب نیست، به سلامت خود آسیب بزنید و یا نتایج مورد نظر خود را کسب نکنید. مواد غذایی که در بالا ذکر کردیم نیز در حد یک توصیه باید در نظر بگیرید چرا که ما متخصص تغذیه نیستیم و مجوز تجویز کردن رژیم غذایی برای افراد را نداریم. تا اینجا فکر میکنم پاسخ سوال آیا ابدومینوپلاستی برگشت دارد ؟ رسیده باشید اما… .

جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به منظور حذف چربی‌های اضافی شکم صورت می‌گیرد و باعث سفت شدن عضله‌های دیواره شکم می‌شود اما بسیاری از افراد جویای دانستن عوارض این عمل زیبایی می‌باشند. بنابراین ما در مقاله ” عوارض عمل ابدومینوپلاستی ” بصورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

دلایل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

چگونه از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کنیم؟

از آن جایی که حفظ نتایج عمل ابدومینوپلاستی تماماً به فردی که این عمل را انجام داده است و سبک زندگی انتخابی او برمی‌گردد، معمولاً انجام جراحی ابدومینوپلاستی با توجه به حساس بودن آن، نیاز به مراقبت‌های بسیاری دارد تا نتایجی که از عمل به دست می‌آید، ماندگاری بیشتری را داشته باشند؛ از این رو، برای انجام چنین عملی و برای حفظ نتایج عمل زیبایی ابدومینوپلاستی و جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی باید نهایت تلاش خود را بکنید.

از مهم‌ترین دلایلی که سبب برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می‌شود می‌توان به رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب، ورزش نکردن، افزایش یا کاهش وزن شدید و بارداری بعد از ابدومینوپلاستی اشاره کرد. پس از انجام این عمل زیبایی، باید نهایت سعی خود را بکنید تا وزنتان را ثابت نگه دارید، هر گونه افزایش یا کاهش وزن شدید پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند به از بین رفتن نتایج پس از جراحی منجر شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که ورزش به شما کمک می‌کند تا عضلات شکم خود را سفت کنید؛ هر چه قدر که عضلات و ماهیچه‌های قسمت شکم شما سفت‌تر باشند، برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی احتمال کم‌تری خواهد داشت. رعایت رژیم غذایی مناسب نیز به ثابت نگه داشتن وزن شما کمک می‌کند و از تجمع چربی در بافت شکم و برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی نیز جلوگیری می‌کند.

علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که برای بدست آوردن نتیجه بهتر و جلوگیری از عوارض بیشتر، انتخاب یک پزشک و جراح باتجربه و متخصص بسیار حائز اهمیت است اما انتخاب این جراح چندان کار آسانی نیست. بنابراین ما در مقاله ” بهترین جراح زیبایی شکم در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌نمائیم.

نتیجه گیری

در این مقاله، متوجه شدیم که یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای افراد متقاضی انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی مطرح است، برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می‌باشد. مهم‌ترین اقداماتی که می‌توان برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی انجام داد شامل ورزش کردن و انجام تمرینات مناسب بدن شما، رعایت رژیم غذایی سالم که توسط متخصص تغذیه برای شما تهیه و تجویز شده است، جلوگیری از بارداری پس از عمل ابدومینوپلاستی و همچنین ثابت نگه داشتن وزن و جلوگیری از افزایش و یا کاهش شدید وزن می‌باشد.

البته نکته‌ای که در این جا باید بگوییم این است که ابدومینوپلاستی بر روی بارداری و زایمان پس از این عمل، تأثیر منفی نمی‌گذارد و تنها به این دلیل توصیه می‌شود که پس از ابدومینوپلاستی از بارداری جلوگیری شود که از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی جلوگیری کنید. در صورتی که پس از این عمل تمایل به بارداری و زایمان داشته باشید، می‌توانید پس از طی کردن دوران نقاهت پس از زایمان، دوباره عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهید و هیچ مشکلی از این نظر برای شما پیش نخواهد آمد. در این زمینه می‌توانید مقاله بارداری بعد از ابدومینوپلاستی را مطالعه کنید.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر و توصیه‌های شخصی سازی شده در این زمینه را با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، از طریق این لینک در ارتباط باشید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها