لیپوماتیک باسن به همراه مزایا و مراقبت‌های بعد از آن

قبل از شروع، لازم است بدانید که لیپوماتیک فقط مختص باسن نیست و برای شکل دهی به اندام‌های مختلف بدن می‌­توان از این جراحی استفاده کرد. به طور کل، لیپوماتیک به این صورت است که به پزشک این اجازه را می­‌دهد که ساختار و فرم اندام‌های خاصی از بدن را تغییر داده و به فرم دلخواه فرد متقاضی درآورد.

لیپوماتیک باسن یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در سراسر جهان است که هر ساله متقاضیان زیادی را به سمت کلینیک‌های زیبایی روانه می­‌کند. در لیپوماتیک باسن ، با استفاده از کانول خاص، چربی‌های زیر جلدی را جمع آوری می­‌کنند و در نهایت، این عمل به نوعی پیکر تراشی بی نقص بدل می­‌شود. به طور دقیق اگر بخواهیم بگوییم، این جراحی فقط شامل باسن نمی­‌شود و بافت‌های اطراف باسن و پشت بیمار را در لیپوماتیک باسن می‌­توان شکل داده و پیکرتراشی کرد.

اقدامات پیش از لیپوماتیک باسن

سلامتی شما از هر چیز مهم‌تر است. به همین جهت، قبل از اقدام برای هر عمل زیبایی لازم است تا وضعیت سلامتی و بدن شما مورد ارزیابی پزشک قرار گیرد و در صورت عدم وجود هرگونه مشکل که عمل زیبایی بخواهد آن را تشدید یا بدتر کند، باید از انجام آن عمل زیبایی سر باز زنید. همچنین بررسی وضعیت بدنی شما به پزشک این کمک را می­‌کند که به درک بهتری از آناتومی بدن شما برسد تا بهترین راه را برای انجام عمل زیبایی به شما پیشنهاد دهد.

جراحی لیپوماتیک حتما باید توسط پزشک متخصص با تجربه انجام شود تا نتیجه بهتری بدست آورید. اما پزشک با تجربه چه خصوصیاتی باید داشته باشد. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک ” به این موضوع پرداخته‌ایم.

در خصوص لیپوماتیک باسن ، باید گفت که وضعیت بدنی شما باید بر اساس چند فاکتور مهم، مورد بررسی متخصص قرار گیرد که در ادامه شرح داده‌ایم.

 • متخصص باید ارزیابی کند که بر اساس اناتومی باسن شما، میزان تخلیه چربی در هر ناحیه باید چقدر باشد تا بتوانید به فرمی متقارن در باسن برسید.
 • پس از ارزیابی میزان تخلیه مورد نیاز، در راستای ارزیابی خاصیت ارتجاعی پوست در منطقه تحت درمان باید اناتومی باسن شما مورد بررسی قرار گیرد. این ارزیابی به عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین گزینه‌های مورد بررسی است چرا که بر نتیجه نهایی عمل تأثیر می‌گذارد. هر اندازه خاصیت ارتجاعی پوست بیشتر باشد، احتمال افتادگی پوست بعد از پیکرتراشی باسن کمتر خواهد شد.
 • علاوه بر موارد ذکر شده، در زمان معاینه پوست، هر گونه عدم تقارن و مشکل پوستی همانند چین و چروک، جای زخم، نواحی دچار افتادگی، تیرگی پوست و میزان انقباضات باید کنترل شده و به فرد توضیح داده شود.
عمل لیپوماتیک باسن

پروسه عمل لیپوماتیک باسن

شیوه انجام پروسه لیپوماتیک باسن به جنسیت، وضعیت اندام‌های بدن و اهداف زیبا شناختی بدن فرد متقاضی بستگی دارد. لیپوماتیک باسن با بی حسی موضعی شروع می‌­شود. کانولای باریکی که مخصوص استخراج چربی‌ها از نواحی باسن طراحی شده است، از طریق ایجاد یک شکاف کوچک در ناحیه باسن وارد بدن می‌شود. پزشک متخصص از قبل بخش‌هایی که باید شکاف را در آنها ایجاد کند، مشخص می­‌کند. تخریب بافت‌های چربی و تبدیل آنها به امولسیون، فرایند لیپوماتیک را برای بیماران بسیار راحت‌تر کرده است. در ادامه، جراح لایه‌های خارجی چربی را از باسن و بافت‌های اطراف آن خارج می­‌کند تا در عین تخلیه چربی‌های اطراف باسن، فرم آن نیز حفظ شود. لازم به ذکر است که پس از این پروسه، پزشک به بیمار گن مخصوص می­دهد تا بلافاصله پس از انجام لیپوماتیک، فرد از این گن استفاده کند تا به حفظ فرم باسن و نواحی اطراف آن، کمک بیشتری کند.

بعد از عمل لیپوماتیک باسن ، لیپوماتیک شکم نیز بسیار پرطرفدار است. در مقاله ” لیپوماتیک شکم ” این عمل را بصورت کامل بررسی کرده‌ایم.

روش‌های انجام عمل

برداشتن چربی از بافت باسن، تکنیک‌ها و روش‌های متفاوتی دارد که بنا بر تشخیص متخصص، قابل اجرا است.

در ساده‌ترین روش آن، پزشک ترکیبی از چند بی حسی موضعی را به بافت باسن در زیر پوست تزریق می­کند که باعث تورم این ناحیه شده و چربی‌های عمقی، به سطح زیرین پوست می­آیند و فرایند برداشتن چربی را بسیار راحت می­کنند.

در روشی دیگر، ابتدا با استفاده از لیزر، چربی‌های بافت باسن را ذوب می­کنند تا بتوانند راحت‌تر آن‌ها را استخراج کنند.

در تکنولوژی الترا ساوند نیز از دستگاه ایجاد کننده موج‌های فراصوت استفاده می­شود. با استفاده از این امواج، چربی‌های عمقی باسن ذوب می­شوند و پزشک می­تواند آن‌ها را از بافت باسن استخراج کند.

در آخر می­توان گفت که لرزش چند بعدی دستگاه لیپوماتیک هم به تجزیه چربی‌های باقی مانده کمک بسیاری می­کند.

مزایا انجام عمل لیپوماتیک باسن

از مزایای این عمل زیبایی می­‌توان به برداشتن چربی‌های اضافی جهت فرم گیری بهتر باسن و رسیدن به سایز مناسب اشاره کرد. از طرفی بسیاری از افرادی که به صورت ارثی ممکن است چاقی داشته باشند و از اضافه وزن خود احساس رضایت نداشته باشند، با انجام این عمل می­‌توانند به فرم دلخواه خود دست یابند.

مزایای عمل لیپوماتیک باسن

همچنین افرادی که در ناحیه باسن خود، سلولیت پوستی دارند و فکر می­کنند که این موضوع، اندام آن‌ها را از زیبایی محروم کرده است، می­‌توانند با انجام لیپوماتیک باسن ، این سلولیت‌های پوستی را از بین ببرند و ظاهری زیباتر را به باسن خود ببخشند.

یکی دیگر از جراحی های زیبایی که به منظور خوش فرمی بیشتر پاها و از بین بردن افتادگی پوست صورت می‌گیرد ” لیفت ران ” می‌باشد.

اقدامات لازم بعد از انجام لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک یکی از انواع عمل‌های زیبایی محسوب می‌­شود و مانند تمامی آن‌ها دارای عوارض خاص خود است. البته جای نگرانی نیست و می­‌توانید با انجام دستورالعمل‌هایی، عوارض ناشی از لیپوماتیک را از بین ببرید. لازم به ذکر است که باید قبل از انجام لیپوماتیک، درباره روش­های دستیابی به بهبودی سریع‌تر و دستورالعمل‌های مصرف داروهای تجویزی در دوران نقاهت، از پزشک متخصص سؤال کنید.

اقدامات لازم بعد از انجام لیپوماتیک باسن

در ادامه، نکاتی که معمولاً پزشکان به مراجعین خود برای بعد از لیپوماتیک توصیه می‌­کنند را شرح داده‌ایم تا قبل از انجام این عمل، با دستورالعمل مراقبت‌های پس از آن آشنا باشید تا بتوانید در این زمینه بهتر تصمیم بگیرید.

 • استفاده از کمپرس سرد و یخ بعد از بهبود شکاف‌ها و برش‌ها به کاهش تورم و کبودی کمک زیادی می‌کند.
 • برای بهبود تورم و کبودی در ناحیه باسن خود از کرم آرنیکا مونتانا استفاده کنید.
 • حتماً به طور مرتب از گن استفاده کنید. پوشیدن لباس‌های فشرده ساز بدن، با فشار بر ناحیه درمان باعث، متوقف کردن خونریزی و حفظ کانتورها پس از درمان مؤثر هستند. باندها و این گونه گن ها در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم طبی و پزشکی موجود بوده و برای تهیة آنها می‌توانید به این مراکز مراجعه نمایید.
 • استفاده از لباس‌هایی که باعث کمی فشار در ناحیه باسن می‌شوند، موجب شده که تورم و کبودی کاهش یافته و گردش خون نیز بهبود یابد. در نتیجه بهبود گردش خون، بهبود بدن نیز حاصل می‌گردد.
 • استفاده از باند یا گن ها ممکن است تا دو هفته به طول انجامد در حالی که بسیاری از افراد بیش از دو هفته از این لوازم استفاده می‌کنند.
 • تا چهار هفته شنا نکنید.
 • تا چند روز پس از درمان، نیاز به استراحت خواهید داشت و پس از آن می‌توانید به محل کار خود بازگشته و فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.
 • برای آرامش و راحتی بیشتر، قبل از مراجعه به پزشک برای انجام لیپوماتیک، خانه و اتاق خواب خود را مرتب و آماده کرده تا پس از اتمام کار پزشک، شرایط استراحت برایتان مهیا باشد.
 • تا چند هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
 • تا چند هفته ورزش نکنید.
 • آنتی‌بیوتیک‌ها از بدن در برابر خطر ابتلا به عفونت جلوگیری می‌کنند. حتماً تمامی داروهای تجویز شده از جانب پزشک را مصرف کرده تا کمتر دچار بیماری و عوارض پس از درمان شوید.
 • از داروهای تجویزی پزشک که مسکن بوده و موجب کاهش درد پس از درمان خواهند شد، می‌توان به ایبوپروفن و استامینوفن اشاره نمود. ایبوپروفن علاوه بر مسکن بودن، خاصیت رفع تورم را نیز دارد.
 • ممکن است پزشک برای مراقبت بیشتر از برش‌های زده شده، بخیه‌هایی بزند و یا محل برش‌ها را پانسمان نماید. همچنین ممکن است برای تخلیه مایعات، پزشک لوله‌های تخلیه‌ای در محل برش‌ها قرار دهد.

همانطور که در بالا اشاره نمودیم استفاده از گن بسیار سودمند است. اما چرا باید از گن استفاده کنیم. در مقاله ” گن لیپوماتیک ” بصورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

سخن آخر

برای انجام عمل لیپوماتیک باسن ، اول تا جای ممکن تحقیق کنید. در مورد این نوع عمل زیبایی اطلاعات کسب کنید و با متخصصان این حوزه، صحبت کنید تا بتوانید به اندازه کافی اطلاعات کسب کنید و در این راستا، بهترین تصمیم را بگیرید. با توجه به تمامی نکات و توضیحاتی که در این مقاله به شما دادیم، می­‌توانید نتیجه بگیرید که عمل لیپوماتیک، عمل ظریف و حساس است و نیاز است به بهترین پزشک در این حوزه مراجعه کنید تا ضمن دانش و مهارت کافی، بتواند به شما مشاوره درستی برای قبل از عمل، در طی انجام پروسه لیپوماتیک و پس از آن بدهد و در این مسیر، راهنمای مطمئن و باتجربه‌ای باشد.

دکتر رجب پور یکی از مجرب‌ترین پزشکان متخصص در زمینه عمل‌هایی زیبایی است که می­توانید با اطمینان خاطر، وی را به عنوان راهنمای خود انتخاب کنید. می­توانید از طریق قسمت تماس وب سایت رسمی دکتر احمد علی رجب پور، با ایشان در ارتباط باشید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها