مراقبت ها

مراقبت ها

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

در صورتی که درن (لوله تخلیه ترشحات) ندارید، 2 روز بعد از عمل پانسمان را باز کرده و به حمام بروید. روی زخم را با کف صابون آرام بشورید. بعد زخم را خشک کرده، رویش گاز چرب، بعد گاز و بعد سوتین را ببندید.

تا 2 هفته، روزانه پانسمان را تعویض کنید: پانسمان را بردارید. روی محل برش ها گاز چرب، رویش گاز و بعد سوتین را ببندید.

سوتین را 24 ساعته تا 3 ماه ببندید. (غیر از زمان حمام)

2 هفته بعد از زمان عمل، پماد  strataderm بیست گرمی تهیه کنید و هر 12 ساعت بزنید و رویش راگاز چرب، سپس گاز و بعد سوتین ببندید. این کار را تا 3 ماه از عمل ادامه بدهید.

بلافاصله بعد از عمل، محل های ترمیم برش ها حالت چین خورده پیدا می کند که طبیعی هست. تا 6 ماه بعد از عمل پستانها کمی افتادگی پیدا می کنند که باعث کشیده شدن و صاف شدن محل ترمیم ها خواهد شد.

حدود 10 روز بعد از عمل، جهت معاینه به مطب دکتر رجب پور مراجعه کنید. صبح روز قبل از مراجعه، برای دریافت نوبت و آدرس دقیق، با یک sms هماهنگ کنید.

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی بینی :

روز قبل از عمل عمل بینی:

موهای بینی را در حدی که می توانید بچینید. اگر آقا هستید موهای صورت را بتراشید. یک حمام حسابی بروید. از ساعت ۱۲ شب قبل از عمل دیگر هیچ چیزی نخورید.

صبح روز عمل قبل از جراحی بینی:

مسواک بزنید. 5 مرتبه داخل بینی آب بکشید و محکم فین کنید. اگر خانم هستید آرایش نکنید. ساعت ۷ صبح با ۱ نفر همراه به پذیرش مرکز جراحی مراجعه کنید. تشکیل پرونده داده و در بخش بستری شوید. رسید واریز و جواب آزمایش را به پذیرش تحویل بدهید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی:

3 روز کیسه یخ روی بینی و چشم ها قرار دهید، بین یخ و پوست پارچه یا گاز بگذارید تا یخ مستقیم روی پوست قرار نگیرد.
3 هفته از زور زدن و خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید.
قبل از مراجعه برای برداشتن آتل به صورت کامل دوش بگیرید تا آتل بطور کامل خیس خورده و برداشتن آن آسانتر باشد.
تا 10 روز بعد از عمل مایعات و تا 20 روز بعد از عمل غذای نرم مصرف کنید.
با سرنگ، سرم بکشید. سوزن را از سرنگ جدا کنید. سر خود را به سمت پایین خم کنید و با سرنگ بدون سوزن، درون لوله داخل سوراخ بینی و بعد از خارج شدن فتیله و لوله، درون خود سوراخ های بینی را با فشار بشویید. روزی 3 مرتبه و هر مرتبه 5 بار برای هر سوراخ بینی این کار را انجام دهید. پس از برداشتن فتیله و در صورت نداشتن فتیله، از همان روز عمل شستشو را شروع کنید.
2 هفته طاق باز و نیمه نشسته بخوابید.
۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل، برای برداشتن گچ و بخیه ها، به مطب دکتر رجب پور، مراجعه کنید. صبح روز قبل از مراجعه، برای دریافت نوبت و آدرس دقیق، با یک sms هماهنگ کنید.
بعد از برداشتن آتل، هفته ای 2 بار به حمام بروید. پس از اینکه چسب خیس و شل شد آن را بردارید. بینی را با کف بشورید. بعد از خشک کردن صورت و بینی، با پنبه و الکل، بینی را ضد عفونی کرده و به شکل توضیح داده شده در ویدیوی زیر چسب بزنید.
تا 10 روز بعد از عمل ممکن است ترشحات خونی از بینی داشته باشید که طبیعی است. در صورت خونابه ای و کثیف شدن گاز محل سیبیل، آن را تعویض کنید. در صورت نداشتن ترشح می توانید گاز محل سبیل را به طور کامل بردارید.
پس از شستشوی داخل بینی در صورت باقی ماندن لخته یا کثیفی با گوش پاک کن آن را پاک کنید.
روزی 3 مرتبه، پس از شستشوی بینی، اسپری داخل بینی بزنید و محل برشهای پوست را پماد جنتامایسین بمالید.
داروهایتان را به طور کامل تا تمام شدن همه آنها مصرف کنید.
تا 3 ماه بعد از عمل گاهی لخته، ترشحات خشک شده و تورم داخل بینی، مسیر تنفس از بینی را می بندند که طبیعی بوده و موقتی است.
تا 2 ماه بعد از عمل داخل بینی را شستشو داده و چسب بزنید. 2 ماه بعد از عمل، جهت معاینه به دکتر رجب پور مراجعه کنید تا در صورتی که در معاینه مشخص شد که شرایط مناسب هست، چسب زدن قطع شود.
تورم بینی تا 3 ماه بعد از عمل کاهش یافته و تا 1سال طول می کشد تا کاملا برطرف شود. بنابراین تا زمان کاهش تورم (حداقل 3 ماه بعد از عمل) بینی تدریجا کوچکتر شده و فرم می گیرد. پس قبل از حداقل 3 ماه، نمیتوان در مورد فرم بینی قضاوت کرد. به علاوه، تورم نامتقارن صورت و بینی، فرم سوراخ های بینی را نیز تغییر می دهد که تا 1 سال بعد از عمل و بر طرف شدن کامل ادم، تدریجا بهتر خواهد شد.

دستورات قبل از جراحی پروتز سینه:

تا روز قبل از عمل جواب آزمایش خون و جواب سونوگرافی پستانها را آماده کنید.
صبح روز عمل ساعت ۷ صبح با ۱ نفر همراه، ۲عدد پروتز، جواب سونوگرافی و جواب آزمایش خون به مرکز جراحی مراجعه کنید و در پذیرش تشکیل پرونده دهید.
روز قبل از عمل موهای زیربغل ها را بتراشید. یک حمام حسابی بروید.
رسید واریز قبلی را نیز به پذیرش تحویل بدهید.
از ساعت ۱۲ شب قبل از عمل دیگر هیچ چیزی نخورید.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه:

2 روز بعد از عمل پانسمان را باز کرده و به حمام بروید. روی زخم را با کف صابون آرام بشورید. بعد زخم را خشک کرده، رویش گاز چرب، بعد گازو بعد چسب بزنید.
2 هفته بعد از زمان عمل، پماد strataderm 20 گرمی تهیه کنید و هر 12 ساعت بزنید و رویش راگاز چرب، سپس گاز و بعد سوتین ببندید. این کار را تا 3 ماه از عمل ادامه بدهید.
اگر بخیه دارید حدود 1 هفته بعد از عمل برای برداشتن بخیه ها به مطب مراجعه کنید. صبح روز قبل از مراجعه با یک sms نوبت بگیرید.
تا 1 سال بعد از عمل پستانها کمی افتادگی پیدا می کنند که باعث افتادن پستانها روی خط بخیه و پنهان تر شدن محل عمل خواهد شد.
تا 2 هفته، روزانه پانسمان را تعویض کنید: پانسمان را بردارید. روی محل برش ها گاز چرب، رویش گاز و بعد سوتین را ببندید.