منظور از عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

عمل بینی بدون بیهوشی : از فرم بینی خود راضی نیستید ؟ از عوارض داروی بیهوشی ترس دارید ؟ خوشختانه امروزه روش‌های مختلف و امن بسیاری جهت ایجاد تغییر در اندازه، فرم و شکل بینی ابداع شده و مناسب افرادی است که از فرم بینی خود رضایت کامل ندارند. یکی از روش‌های مدرن و کم خطر برای تغییر فرم بینی، جراحی بدون بیهوشی است.

جراحی بینی بدون بیهوشی یک روش مدرن است که با استفاده از آن می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات بینی را رفع کرد. در این مقاله قصد داریم تا این روش مفید و مدرن را به طور کامل برای شما شرح دهیم. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

آیا جراحی بینی تحت تاثیر بی‌حسی موضعی امکان پذیر است ؟

جراحی بینی تحت تاثیر داروهای حاوی لیدوکائین یا اپی‌نفرین را جراحی بینی بدون بیهوشی می‌دانند. این مواد به طور مستقیم به زیر پوست تزریق می‌شود و عوارض داروی بیهوشی را ندارد. طی این جراحی، پزشک ترکیبی از اپی‌نفرین و لیدوکائین را تهیه می‌کند و به ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند.

در جراحی بینی بدون استفاده از مواد بیهوشی، بیمار به طور کامل آگاه و بیدار بوده و شاهد تمام مراحل عمل جراحی است. به همین خاطر، اکثر پزشکان مخالف این دسته از جراحی‌ها هستند؛ زیرا شنیدن صداهای ناخوشایند شکستگی استخوان‌های بینی و یا مشاهده خون می‌تواند باعث ترس بیمار حین جراحی شود.

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی باعث شده است که جراحی بینی در شرایطی آرامش بخش و بی‌خطر انجام شود و بیمار قبل از جراحی در خوابی عمیق فرو رود و بعد از چند ساعت هیچ درد یا خاطری بدی از جراحی به یاد نداشته باشد.

عمل بینی بدون بیهوشی دارای مزایا و معایب بسیاری بوده و لازم است قبل از جراحی اطلاعاتی کافی از آن داشته باشید. این جراحی در دسته عمل‌های پرطرفدار قرار دارد که در ادامه مطالب به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

جراحی بینی بدون بیهوشی

در چند دهه اخیر، عمل بینی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های پلاستیک شده است و محبوبیت زیادی میان جوانان به خصوص خانم‌های جوان دارد و به دلیل تفاوت در ساختار بینی افراد، عمل بینی در انواع و متدهای متفاوت بوجود آمده است. ما در مقاله ” انواع عمل بینی ” این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

شرایط مناسب برای جراحی بینی بدون بیهوشی چیست ؟

به طور کلی جراحی را می‌توان به دو دسته جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی تقسیم کرد. جراحی بینی تحت تاثیر بیهوشی عمومی همان عملی است که اغلب افراد از آن ترس دارند و تصور می‌کنند که بعد از عمل به هوش نمی‌آیند.

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی یا بیهوشی موضعی نیز نوعی دیگر از عمل است که ناحیه مورد نظر تحت تاثیر داروی بی‌حسی قرار می‌گیرد. این جراحی بیشتر مناسب افرادی است که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای هستند. داروی بیهوشی می‌تواند برای آن‌ها امری خطرناک باشد. ناگفته نماند که داروهای بیهوشی جدید عوارض کمی دارند و خطری جان بیمار را تهدید نخواهد کرد.

توجه داشته باشید که در عمل بینی بدون بیهوشی ، پزشک قادر به ایجاد تغییرات گسترده در استخوان بینی نخواهد بود؛ زیرا، احتمال دارد که خطراتی جان بیمار را تهدید کند. بنابراین، بهتر است ترس خود را نسبت به داروی بیهوشی کنار بگذارید و بر آن غلبه کنید.

در فرآیند جراحی بینی با استفاده از داروی بیهوشی، علائم حیاتی بیمار کنترل می‌شود و جراح راحتی و سلامتی بیمار را الویت کار قرار می‌دهد. در نتیجه لازم نیست نگران عوارض داروی بیهوشی و یا به هوش نیامدن بعد از عمل باشید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی بینی بدون بیهوشی هستند ؟

در صورتی که از ظاهر و فرم بینی خود به طور کامل راضی نیستید و احساس می‌کنید که عدم تقارن و نقص‌های جزئی بینی باعث کاهش زیبایی و جذابیت شما شده است، احتمالا کاندید مناسبی برای عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی خواهید بود. طی عمل بینی بدون بیهوشی می‌توان مشکلات زیر را برطرف کرد :

1) برآمدگی و مقعر سازی بینی؛

2) اصلاح افتادگی نوک بینی؛

3) متقارن سازی پره‌های بینی؛

البته ارزیابی دقیق بینی توسط پزشک متخصص بهترین راه برای تشخیص آن است که آیا کاندید مناسبی جهت جراحی بینی بدون بیهوشی هستید یا خیر.

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی

امروزه بیشتر جراحی‌های زیبایی بینی مانند تغییر اندازه، اصلاح قوز، کوچک کردن بینی‌های گوشتی، اصلاح انحراف بینی، برطرف کردن پولیپ، کوچک کردن سوراخ‌های بینی و… به صورت سرپایی انجام می‌شود. ما در مقاله ” عمل بینی با لیزر ” به یکی از این روش‌ها پرداخته‌ایم.

مزایای عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

بسیاری از زیباجویان از معایب جراحی بینی ترس دارند و تصور می‌کنند که معایب این جراحی بسیار بیشتر از مزایای آن است. به طور کلی جراحی بینی بدون استفاده از داروی بیهوشی مزایا و معایب بسیاری دارد که در این بخش به معرفی مزایای آن خواهیم پرداخت :

  • بیمار از عوارض داروی بیهوشی در امان خواهند ماند.
  • احتمال بروز عفونت بعد از جراحی بسیار کم است.
  • مدت زمان جراحی بسیار کوتاه‌تر از جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی خواهد بود.
  • بیماران عوارضی مانند حالت تهوع، کبودی، تورم و خونریزی شدید را بعد از جراحی تجربه نمی‌کند.
  • طی جراحی بینی بدون بیهوشی ، پزشک برشی در ناحیه کلوملا ایجاد نمی‌کند.
  • دوره نقاهت در این جراحی بسی ار کمتر از جراحی بینی با بیهوشی خواهد بود.

معایب عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

جراحی بینی مانند سایر جراحی‌ها است و مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارد. یکی از معایب جراحی بینی بدون بیهوشی ، عدم تقارن بینی است. از طرف دیگر، این جراحی برای رفع مشکلات جزئی بینی مناسب خواهد بود. به همین خاطر احتمال دارد که بعد از جراحی، تغییراتی قابل مشاهده در ظاهر بینی رخ ندهد.

با این وجود بهتر است برای آگاهی از عوارض دقیق و احتمالی عمل بینی بدون بیهوشی به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و طی یک جلسه مشاوره حضوری، تمام نگرانی‌های خود را با پزشک در میان بگذارید. آگاهی از مزایا و معایب جراحی بینی کمک می‌کند تا با خیالی آرام به اتاق عمل بروید. نکته‌ای که وجود دارد این است که نتیجه نهایی جراحی و احتمال بروز عوارض تا حد زیادی به مهارت و سابقه جراح بستگی دارد.

همانطور که گفتیم برای جلوگیری از عوارض بیشتر و داشتن نتیجه بهتر، انتخاب یک جراح و پزشک متخصص و باتجربه بسیار پراهمیت می‌باشد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی بهتر است یا با استفاده از داروی بیهوشی؟

یکی از پرتکرارترین سوالات مراجعه کنندگان این است که ” عمل بینی بدون بیهوشی بهتر است یا جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی ؟ ” پاسخ به این سوال کمی دشوار است. برای آگاهی دقیق بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید و او را از بیماری‌های زمینه‌ای خود آگاه سازید. سپس، نظر پزشک را در رابطه با اینکه کدام عمل بینی مناسب شما است، بپرسید.

جراحی بینی بدون بیهوشی انتخاب مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند تغییراتی جزئی در ظاهر بینی و یا نوک بینی ایجاد کنند. اما بیمارانی که بینی‌های بزرگ همراه با انحراف و یا قوز دارند، بهتر است به جراحی بینی با بیهوشی فکر کنند.

عمل بینی بدون بیهوشی

سخن پایانی :

در مطالب فوق در رابطه با عمل بینی بدون بیهوشی صحبت کردیم. نکته‌ای که وجود دارد این است که جراحی بینی بدون استفاده از داروی بیهوشی فاقد عوارضی مانند کبودی، خونریزی شدید، عوارض داروی بیهوشی و برش‌ در ناحیه تحت جراحی است.

خوشبختانه این جراحی را می‌توانید در کلینیک‌ها و مراکز درمانی معتبر انجام دهید و همان روز به خانه بازگردید و نیازی به ریکاوری و دوران نقاهت بلند مدت نخواهد بود. در آخر باید بگوییم که بهتر است جراحی بینی را زیر نظر بهترین جراح پلاستیک و متخصص زیبایی انجام دهید.

دکتر احمد علی رجب پور، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و بنیاد ملی نخبگان ایران و بهترین جراح بینی تهران است و تجربه بسیاری در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی دارد. همچنین  استفاده از امکانات روز دنیا باعث کارنامه درخشان او شده است.

سوالات متداول

جراحی بینی بدون بیهوشی چیست؟

جراحی بینی تحت تاثیر داروهای حاوی لیدوکائین یا اپی‌نفرین را جراحی بینی بدون بیهوشی می‌دانند. این مواد به طور مستقیم به زیر پوست تزریق می‌شود و عوارض داروی بیهوشی را ندارد. طی این جراحی، پزشک ترکیبی از اپی‌نفرین و لیدوکائین را تهیه می‌کند و به ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند.

مزایای عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

از مزایای عمل بینی بدون بیهوشی عبارتند از :
1- بیمار از عوارض داروی بیهوشی در امان خواهند ماند.
2- احتمال بروز عفونت بعد از جراحی بسیار کم است.
3- مدت زمان جراحی بسیار کوتاه‌تر از جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی خواهد بود.
4- بیماران عوارضی مانند حالت تهوع، کبودی، تورم و خونریزی شدید را بعد از جراحی تجربه نمی‌کند.
5- طی جراحی بینی بدون بیهوشی ، پزشک برشی در ناحیه کلوملا ایجاد نمی‌کند.
6- دوره نقاهت در این جراحی بسی ار کمتر از جراحی بینی با بیهوشی خواهد بود.

معایب عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

یکی از معایب جراحی بینی بدون بیهوشی ، عدم تقارن بینی است. از طرف دیگر، این جراحی برای رفع مشکلات جزئی بینی مناسب خواهد بود. به همین خاطر احتمال دارد که بعد از جراحی، تغییراتی قابل مشاهده در ظاهر بینی رخ ندهد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها