عمل بینی بدون بیهوشی

از فرم بینی خود راضی نیستید و قصد عمل بینی دارید ؟ از عوارض داروی بیهوشی ترس دارید ؟ خوشبختانه امروزه روش‌ های مختلف و امن بسیاری جهت ایجاد تغییر در اندازه ، فرم و شکل بینی ابداع شده و مناسب افرادی است که از فرم بینی خود رضایت کامل ندارند. یکی از روش‌ های مدرن و کم خطر برای تغییر فرم بینی ، عمل بینی بدون بیهوشی است. عمل بینی بدون بیهوشی یک روش مدرن است که با استفاده از آن می‌ توان در کوتاه‌ ترین زمان ممکن مشکلات بینی را رفع کرد. در این مقاله از دکتر احمد علی رجب پور بهترین جراح بینی تهران قصد داریم تا این روش مفید و مدرن را به طور کامل برای شما شرح دهیم. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

 

عمل بینی بدون بیهوشی - دکتر رجب پور

 

آیا جراحی بینی تحت تاثیر بی‌ حسی موضعی امکان پذیر است ؟

جراحی بینی تحت تاثیر داروهای حاوی لیدوکائین یا اپی‌ نفرین را عمل بینی بدون بیهوشی می‌ دانند. این مواد به طور مستقیم به زیر پوست تزریق می‌ شود و عوارض داروی بیهوشی را ندارد. طی این جراحی، پزشک ترکیبی از اپی‌ نفرین و لیدوکائین را تهیه می‌ کند و به ناحیه تحت درمان تزریق می‌ نماید.

در جراحی بینی بدون استفاده از مواد بیهوشی ، بیمار به طور کامل آگاه و بیدار بوده و شاهد تمام مراحل عمل جراحی است. به همین خاطر ، اکثر پزشکان مخالف این دسته از جراحی‌ ها هستند ؛ زیرا شنیدن صداهای ناخوشایند شکستگی استخوان‌ های بینی و یا مشاهده خون می‌ تواند باعث ترس بیمار حین جراحی شود.

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی باعث شده است که جراحی بینی در شرایطی آرامش بخش و بی‌ خطر انجام شود و بیمار قبل از جراحی در خوابی عمیق فرو رود و بعد از چند ساعت هیچ درد یا خاطری بدی از جراحی به یاد نداشته باشد.

عمل بینی بدون بیهوشی دارای مزایا و معایب بسیاری بوده و لازم است قبل از جراحی اطلاعاتی کافی از آن داشته باشید. این جراحی در دسته عمل‌ های پرطرفدار قرار دارد که در ادامه مطالب به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

 

چگون دماغ بدون بیهوشی جراحی می شود - دکتر رجب پور

 

شرایط مناسب برای عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

به طور کلی جراحی را می‌ توان به دو دسته جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی تقسیم کرد. جراحی بینی تحت تاثیر بیهوشی عمومی همان عملی است که اغلب افراد از آن ترس دارند و تصور می‌ کنند که بعد از عمل به هوش نمی‌ آیند.

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی یا بیهوشی موضعی نیز نوعی دیگر از عمل است که ناحیه مورد نظر تحت تاثیر داروی بی‌ حسی قرار می‌ گیرد. این جراحی بیشتر مناسب افرادی است که مبتلا به بیماری‌ های زمینه‌ ای هستند. داروی بیهوشی می‌ تواند برای آن‌ ها امری خطرناک باشد. ناگفته نماند که داروهای بیهوشی جدید عوارض کمی دارند و خطری جان بیمار را تهدید نخواهد کرد.

توجه داشته باشید که در عمل بینی بدون بیهوشی ، پزشک قادر به ایجاد تغییرات گسترده در استخوان بینی نخواهد بود ؛ زیرا احتمال دارد که خطراتی جان بیمار را تهدید کند. بنابراین ، بهتر است ترس خود را نسبت به داروی بیهوشی کنار بگذارید و بر آن غلبه کنید.

در فرآیند جراحی بینی با استفاده از داروی بیهوشی ، علائم حیاتی بیمار کنترل می‌ شود و جراح راحتی و سلامتی بیمار را الویت کار قرار می‌ دهد. در نتیجه لازم نیست نگران عوارض داروی بیهوشی و یا به هوش نیامدن بعد از عمل باشید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل بینی بدون بیهوشی هستند ؟

در صورتی که از ظاهر و فرم بینی خود به طور کامل راضی نیستید و احساس می‌ کنید که عدم تقارن و نقص‌های جزئی بینی باعث کاهش زیبایی و جذابیت شما شده است ، احتمالا کاندید مناسبی برای عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی خواهید بود. طی جراحی بینی بدون بیهوشی می‌ توان مشکلات زیر را برطرف کرد :

1) برآمدگی و مقعر سازی بینی

2) اصلاح افتادگی نوک بینی

3) متقارن سازی پره‌ های بینی

البته ارزیابی دقیق بینی توسط پزشک متخصص بهترین راه برای تشخیص آن است که آیا کاندید مناسبی جهت عمل بینی بدون بیهوشی هستید یا خیر.

 

عمل بینی بدون بیهوشی - دکتر رجب پور

 

مزایای عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

بسیاری از زیباجویان از معایب جراحی بینی ترس دارند و تصور می‌ کنند که معایب این جراحی بسیار بیشتر از مزایای آن است. به طور کلی جراحی بینی بدون استفاده از داروی بیهوشی مزایا و معایب بسیاری دارد که در این بخش به معرفی مزایای آن خواهیم پرداخت :

  • بیمار از عوارض داروی بیهوشی در امان خواهند ماند.
  • احتمال بروز عفونت بعد از جراحی بسیار کم است.
  • مدت زمان جراحی بسیار کوتاه‌ تر از جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی خواهد بود.
  • بیماران عوارضی مانند حالت تهوع، کبودی، تورم و خونریزی شدید را بعد از جراحی تجربه نمی‌ کند.
  • طی جراحی بینی بدون بیهوشی ، پزشک برشی در ناحیه کلوملا ایجاد نمی‌ کند.
  • دوره نقاهت در این جراحی بسیار کمتر از جراحی بینی با بیهوشی خواهد بود.

معایب عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

جراحی بینی مانند سایر جراحی‌ ها است و مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارد. یکی از معایب جراحی بینی بدون بیهوشی ، عدم تقارن بینی است. از طرف دیگر، این جراحی برای رفع مشکلات جزئی بینی مناسب خواهد بود. به همین خاطر احتمال دارد که بعد از جراحی ، تغییراتی قابل مشاهده در ظاهر بینی رخ ندهد.

با این وجود بهتر است برای آگاهی از عوارض دقیق و احتمالی عمل بینی بدون بیهوشی به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و طی یک جلسه مشاوره حضوری، تمام نگرانی‌ های خود را با پزشک در میان بگذارید. آگاهی از مزایا و معایب جراحی بینی کمک می‌ کند تا با خیالی آرام به اتاق عمل بروید. نکته‌ ای که وجود دارد این است که نتیجه نهایی جراحی و احتمال بروز عوارض تا حد زیادی به مهارت و سابقه جراح بستگی دارد.

همانطور که گفتیم برای جلوگیری از عوارض بیشتر و داشتن نتیجه بهتر، انتخاب یک جراح و پزشک متخصص و باتجربه بسیار پراهمیت می‌ باشد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌ کنیم.

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی بهتر است یا با استفاده از داروی بیهوشی؟

یکی از پرتکرارترین سوالات مراجعه کنندگان این است که ” عمل بینی بدون بیهوشی بهتر است یا جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی ؟ ” پاسخ به این سوال کمی دشوار است. برای آگاهی دقیق بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید و او را از بیماری‌ های زمینه‌ ای خود آگاه سازید. سپس، نظر پزشک را در رابطه با اینکه کدام عمل بینی مناسب شما است، بپرسید.

جراحی بینی بدون بیهوشی انتخاب مناسبی برای افرادی است که می‌ خواهند تغییراتی جزئی در ظاهر بینی و یا نوک بینی ایجاد کنند. اما بیمارانی که بینی‌ های بزرگ همراه با انحراف و یا قوز دارند، بهتر است به جراحی بینی با بیهوشی فکر کنند.

 

عمل بینی بدون بیهوشی - دکتر رجب پور

 

سخن پایانی

در مطالب فوق در رابطه با عمل بینی بدون بیهوشی صحبت کردیم. نکته‌ ای که وجود دارد این است که جراحی بینی بدون استفاده از داروی بیهوشی فاقد عوارضی مانند کبودی ، خونریزی شدید ، عوارض داروی بیهوشی و برش‌ در ناحیه تحت جراحی است.

خوشبختانه این جراحی را می‌توانید در کلینیک‌ ها و مراکز درمانی معتبر انجام دهید و همان روز به خانه بازگردید و نیازی به ریکاوری و دوران نقاهت بلند مدت نخواهد بود. در آخر باید بگوییم که بهتر است جراحی بینی را زیر نظر بهترین جراح پلاستیک و متخصص زیبایی انجام دهید. این اقدام کمک می کند تا به بهترین و ایده آل ترین نتیجه برسید و در عین حال ، با کمترین عوارض جانبی ممکن رو به رو شوید.

دکتر احمد علی رجب پور ، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و بنیاد ملی نخبگان ایران و بهترین جراح بینی تهران است و تجربه بسیاری در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی دارد. همچنین استفاده از امکانات روز دنیا باعث کارنامه درخشان او شده است.


سوالات متداول

✅ جراحی بینی بدون بیهوشی چیست؟

جراحی بینی تحت تاثیر داروهای حاوی لیدوکائین یا اپی‌ نفرین را عمل بینی بدون بیهوشی می‌ دانند. این مواد به طور مستقیم به زیر پوست تزریق می‌ شود و عوارض داروی بیهوشی را ندارد. طی این جراحی، پزشک ترکیبی از اپی‌ نفرین و لیدوکائین را تهیه می‌ کند و به ناحیه تحت درمان تزریق می‌ کند. 

✅ مزایای عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

از مزایای عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی عبارتند از :
1- بیمار از عوارض داروی بیهوشی در امان خواهند ماند.
2- احتمال بروز عفونت بعد از جراحی بسیار کم است.
3- مدت زمان جراحی بسیار کوتاه‌ تر از جراحی تحت تاثیر بیهوشی عمومی خواهد بود.
4- بیماران عوارضی مانند حالت تهوع، کبودی، تورم و خونریزی شدید را بعد از جراحی تجربه نمی‌ کند.
5- طی جراحی بینی بدون بیهوشی ، پزشک برشی در ناحیه کلوملا ایجاد نمی‌ کند.
6- دوره نقاهت در این جراحی بسی ار کمتر از جراحی بینی با بیهوشی خواهد بود.

✅ معایب عمل بینی بدون بیهوشی چیست ؟

یکی از معایب جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی ، عدم تقارن بینی است. از طرف دیگر، این جراحی برای رفع مشکلات جزئی بینی مناسب خواهد بود. به همین خاطر احتمال دارد که بعد از جراحی، تغییراتی قابل مشاهده در ظاهر بینی رخ ندهد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها