عمل پیکر تراشی باسن چیست و چه انواع، عوارض و مزایایی دارد؟

پیکر تراشی باسن : در دنیای امروز، عمل های زیبایی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در حقیقت، زیبایی انسان همواره در طول تاریخ یکی از مواردی بوده است که در بین افراد مختلف، مخصوصا در بین بانوان، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و دلیل آن که امروزه زیاد به این مسئله پرداخته می شود را می توان این در نظر گرفت که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، خصوصا در زمینه پزشکی، بسیاری از اعمال زیبایی که در گذشته امکان پذیر نبوده اند، در عصر کنونی ممکن شده است و بسیاری از افراد، تمایل دارند که بدن خود را اصلاح کنند تا هر چی بیشتر زیبا به نظر برسند.

عمل پیکر تراشی باسن چیست ؟

یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در دوران کنونی، عمل پیکر تراشی باسن است. این عمل جهت اصلاح فرم باسن و نواحی اطراف آن، مورد علاقه بسیاری از افراد، به خصوص بانوان است. می دانیم که چربی های موضعی بدن، یکی از عواملی هستند که باعث می شوند بدن ما اسنان ها بد فرم به نظر برسد و محل اصلی انباشت این چربی ها در بدن، شکم و باسن می باشد.

به همین جهت، بسیاری از افراد رژیم های لاغری سختی می گیرند و یا ورزش های بسیاری انجام می دهند تا بتوانند چربی های جمع شده در این نواحی را از بین برده و به فرم بدن ایده آلشان برسند. جالب است بدانید به دلیل مقاومت بسیار زیاد چربی های موضعی در برابر روش هایی از این قبیل، بیشتر افرادی که برای لاغری و از بین بردن چربی های موضعی اقدام به گرفتن رژیم های لاغری می کنند و یا ورزش های سخت انجام می دهند، پس از مدتی کوتاهی با مشاهده اثر کم این روش ها، از آن دست می کشند.

البته باید گفت که این روش ها هم برای تناسب فرم بدن و هم برای سلامتی افراد بسیار مفید است ولی از آن جایی که معمولا ما انسان ها طاقت زیادی نداریم، به دنبال پاسخ های سریع برای مشکلاتمان می گردیم. پاسخی سریع برای دست یابی به فرم بدنی مناسب و از بین بردن چربی های موضعی در قسمت باسن، جراحی پیکر تراشی باسن است.

در عمل پیکر تراشی باسن، چربی های موضعی با تخصص و مهارت جراح پلاستیک از این ناحیه و نواحی اطراف آن خارج شده و فرم دلخواه افراد را به باسن می دهند. در این مقاله قصد داریم عمل پیکر تراشی باسن را با تمام جزئیات و مزایا و معایب آن مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم تا بتوانید با مطالعه دقیق و دیدی باز به نتیجه ای صحیح برسید که آیا جراحی پیکر تراشی باسن برای شما مناسب است یا خیر.

جراح و پزشک با تجربه و ماهر در نتیجه کار بسیار تاثیر گذار است و انتخاب این جراح بسیار دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” به شما در این انتخا کمک می‌نماییم.

چربی های باسن به طور معمول در هر دو سمت باسن تجمع می یابند و کارشان محافظت از ساختار، اسکلت و بافت این ناحیه است. به طور طبیعی، تجمع این چربی ها باعث به وجود آمدن قوس در این ناحیه می شود که فرمی زیبا را به بدن افراد می بخشد ولی در صورت تجمع بیش از حد چربی ها در این ناحیه و یا افتادگی باسن یا کوچک بودن این بخش از بدن، افراد به فکر اصلاح فرم آن و انجام عمل پیکر تراشی باسن می افتند.

کوچک کردن باسن

روش های کوچک کردن باسن

عمل پیکر تراشی باسن بسته به فرم و حجم باسن و نیز هدف فرد از انجام این عمل، می تواند به روش های گوناگونی صورت گیرد تا بر زیبایی ای ناحیه بیافزاید. در ادامه این روش ها را معرفی می کنیم.

پیکرتراشی باسن با روش لیپوساکشن

قبل از پیدایش عمل پیکر تراشی باسن به روش لیپوماتیک، مرسوم ترین روش برای انجام این عمل، روش لیپوساکشن بود. البته هنوز هم در موارد بسیاری از لیپوساکشن استفاده می شود. به طور کل، لیپوساکشن برای افرادی مناسب است که حجم زیادی از چربی در ناحیه باسن خود دارند و برای کم کردن این حجم و دست یابی به فرمی ایده آل، تمایل به عمل پیکر تراشی باسن دارند. همچنین افرادی که پوست ارتجاعی و کش سانی در این ناحیه دارند بیشتر برای لیپوساکشن مناسب هستند. از معایب این روش می توان به ایجاد سطوح نا مناسب در برخی موارد اشاره کرد که به همین دلیل بسیاری از متخصصان، جایگزین مناسب این عمل را، عمل پیکر تراشی باسن به روش لیپوماتیک می دانند.

پیکرتراشی باسن با روش لیپوماتیک

لیپوماتیک را می توان بهترین روش برای جراحی پیکرتراشی باسن دانست. در این روش، عیب و ایرادات روش قبلی، یعنی لیپوساکشن، بر طرف شده است و پس از عمل، با پوستی صاف و یکنواخت در ناحیه باسن مواجه می شویم و ریسک به وجود آمدن سطوح نامناسب در این عمل تقریبا صفر است. چرا که در این عمل از کانولای لرزشی برای خارج کردن چربی ها استفاده می شود که باعث می شود پوست دچار فرو رفتگی در اثر تخلیه چربی ها نشود. همچنین یکی از نکاتی که برتری این روش را ثابت می کند، دوران نقاهت کوتاه تر آن پس از عمل است که بر خلاف روش های دیگر عمل پیکر تراشی باسن ، افراد دوره نقاهت طولانی نخواهند داشت.

اگر در خصوص روش لیپوماتیک تمایل دارید بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم مقاله عمل لیپوماتیک باسن را مطالعه کنید.

پیکرتراشی باسن با روش لیفت باسن

این نوع عمل پیکرتراشی باسن برای افرادی مناسب است که باسن کوچکی دارند و تمایل دارند با فرم دادن و حجیم تر کردن آن، به تناسب اندام برسند. در این عمل زیبایی، با استفاده از روش لیپوماتیک، چربی های نواحی شکم، پهلو و یا ران های فرد متقاضی خارج می شود و به باسن وی تزریق می گردد تا به فرم دلخواه در نواحی باسن، شکم، پهلو و ران برسد. لازم به ذکر است که متقاضیان این عمل پیکر تراشی باسن با روش لیفت باسن، باید در نواحی شکم، پهلو ویا ران ها، دارای چربی موضعی زیاد باشند. استفاده از روش لیپوماتیک برای استخراج چربی در این روش به دلیل آن است که این چربی ها بازد سالم بمانند تا از آن شها برای فرم دادن و حجیم تر کردن باسن استفاده کرد.

پیکر تراشی باسن

عمل پیکر تراشی باسن

در عمل پیکرتراشی باسن، از دستگاه و روش های مخصوص برای خارج کردن چربی استفاده می شود. برای عمل پیکرتراشی باسن با توجه به وضعیت جسمانی فرد متقاضی، از بی حسی موضعی یا بی هوشی استفاده می شود. سپس لازم است تا برش های ظریفی در نواحی مورد نیاز ایجاد شود. برش های مورد استفاده در عمل پیکرتراشی باسن معمولا در نواحی زیرین و داخلی باسن که کم تر در معرض دید قرار دارد، ایجاد شده و طول آن ها به طور معمول بین 2 الی 3 میلی متر می باشد.

از این برش ها برای ورود کانولای دستگاه پیکر تراشی به زیر پوست و داخل بافت چربی ناحیه باسن استفاده می شود. در عمل پیکرتراشی باسن با استفاده از لیپوماتیک، از کانولای لرزشی و مرتعش استفاده می شود. این کانولا باعث می شود تا بافت چربی حالت مایع پیدا کرده و استخراج چربی به حالت یکنواخت صورت بگیرد. این امر سبب می شود تا ظاهر باسن پس از پیکر تراشی، کاملا صاف و یکدست باشد و حالت گلوله گلوله پیدا نکند. معمولا برش های ناشی از عمل پیکر تراشی باسن بسیار کوچک هستند و پس از عمل، خود به خود بسته می شوند. برای انجام عمل پیکرتراشی باسن از طریق لیفت باسن، چربی های ناحیه شکم، پهلو و یا ران ها، با روش لیپوماتیک خارج  شده و پس از آماده سازی چربی، به باسن تزریق می شود تا فرم مناسب را به ناحیه از بدن بدهد.

مزایای عمل پیکر تراشی باسن

جراحی پیکرتراشی باسن مزایای بسیاری دارد که سبب شده است به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی طی سال های اخیر تبدیل شود. از مزایای این عمل زیبایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روند استاندارد و نیمه تهاجمی روش های مختلف پیکر تراشی باسن
 • دوره نقاهت و بهبودی سریع بعد از عمل
 • رسیدن به حجم و فرم ایده آل باسن در تنها یک جلسه جراحی
 • جمع شدن و عدم افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک باسن
 • کاهش حجم موثر در ناحیه باسن و راحتی بیشتر برای تمرینات ورزشی مکمل
 • پیکرتراشی کامل قست میانی بدن با استفاده از لیفت باسن برزیلی
پیکر تراشی باسن

گاهی اوقات علاوه بر پیکرتراشی باشن نیاز به لیفت ران نیز می‌باشد. ما در مقاله ” لیفت ران ” به تمام سوالات شما در این باره پاسخ داده‌ایم.

معایب عمل پیکر تراشی باسن

این جراحی نیز مانند بسیاری دیگر از عمل های زیبایی، در کنار مزایایی که دارد، معایبی را نیز شامل می شود. شاید بتوان گفت اصلی ترین معایب انجام عمل پیکرتراشی باسن، عوارض پس از عمل آن است که ممکن است در افراد مختلف، هر کدام از این عوارض رخ دهد. در ادامه مهم ترین عوارض عمل پیکرتراشی باسن را برای شما لیست کرده ایم:

 • ایجاد درد و کبودی بعد از عمل پیکرتراشی باسن از رایج‌ترین عوارض این عمل است.
 • ایجاد عفونت در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حین عمل و مصرف داروهای آنتی بیوتیک بعد از عمل می‌تواند از عوارض رایج باشد.
 • آسیب به بافت پوست و نکروز آن می‌تواند از عوارض پیکرتراشی توسط پزشک بی‌تجربه و غیرمتخصص باشد.
 • آمبولی از عوارض نادری است که ریسک آن در تمامی عمل‌های جراحی درمانی و زیبایی وجود دارد.
 • آسیب به اندام‌های داخلی بدن از عوارض ناشی از عدم تجربه و تخصص پزشک است.
 • هماتوم یا تجمع خون در ناحیه جراحی شده از عوارض پیکر تراشی باسن است ولی به راحتی قابل بهبود و درمان است.

سخن پایانی

عمل پیکر تراشی باسن ، یکی از انواع عمل های زیبایی است که در دوران حال حاضر، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. افراد معمولا برای پاسخ سریع به مشکل عدم تناسب اندام، به سراغ این عمل می روند. به طور کلی، ما در وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، فرم دهی به بدن را از روش های طبیعی همچون رژیم های غذایی و ورزش پیشنهاد می کنیم ولی اگر در این زمینه پس از تلاش های بسیار در مدت زمان طولانی، هنوز به نتیجه ملموسی نرسیده اید، می توانید جهت مشاوره برای انجام این عمل، با دکتر رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ارتباط بگیرید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Eztullah Eidizadah
Eztullah Eidizadah
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
میشه راهنمایی ام کنید

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  Eztullah Eidizadah

سلام دوست عزیز. در خدمتتان هستیم لطفا سوال خود را مطرح نمائید