معرفی بهترین روش های پیکر تراشی

بهترین روش پیکرتراشی چیست؟ خلاص شدن از شر چربی های ناخواسته فوق العاده اما دستیابی به آن خسته کننده است. ساعت های طولانی باشگاه، رژیم غذایی سخت و تغییرات سبک زندگی می تواند چالش برانگیز باشد. گاهی حتی پس از انجام همه این کارها، به نتایجی که می‌خواهیم نمی‌رسیم. این زمانی است که ما به دنبال درمان های کاهش وزن، درمان های پیکرتراشی و بهترین روش پیکرتراشی هستیم. اما آیا این درمان ها بهترین راه برای از بین بردن چربی های سرسخت بدن هستند؟ در این مقاله همراه ما باشید تا تمامی روش های غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل پیکرتراشی را به شما معرفی کنیم .

پیکرتراشی بدن چیست؟

اگر به دنبال کاهش چربی های سرسخت بدن هستید، درمان های پیکرتراشی یک گزینه عالی هستند. شما با بسیاری از درمان‌های زیبایی غیرتهاجمی و کم تهاجمی مواجه خواهید شد که به شما کمک می‌کنند بدنی سفت و خوش فرم داشته باشید. این درمان ها توسط متخصصین پوست یا جراحان معتبر با استفاده از تجهیزات پیکرتراشی در بهترین کلینیک های پوست انجام می شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. این درمان معمولاً مناطق رسوب چربی بدن از جمله شکم، ران ها، چانه، بازوها، لگن یا خط کمر را هدف قرار می دهد. پس از درمان، تغییرات محسوسی در فرم بدن خود مشاهده خواهید کرد.

شما باید با بهترین روش پیکرتراشی آشنا باشید زیرا همگی برای سوزاندن چربی های سرسخت و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن طراحی شده اند. با این حال، در مورد چربی سوزی هیچ رویکرد یکسانی وجود ندارد. همه درمان‌هایی که زیر چتر پیکرتراشی و اسکالپینگ قرار می‌گیرند، مکانیسم‌های متفاوتی دارند و یکی از روش‌هایی که برای شما مناسب است ممکن است گزینه‌ی عالی برای دیگران نباشد. به بیان ساده، افراد مختلف بر اساس هر شرایط پزشکی، مناطقی از رسوب چربی و موارد دیگر به رویکردهای متفاوتی نیاز دارند. بنابراین باید با یک متخصص پوست مشورت کنید و در انتخاب بهترین روش پیکرتراشی راهنمایی شوید.

بهترین روش پیکرتراشی بدون جراحی

آیا روش های پیکرتراشی ایمن هستند؟

تحقیقات منتشر شده توسط NIH بر اساس انواع مختلف مکانیسم های کانتورینگ بدن نشان داد که این درمان ها بی خطر هستند. در این مطالعه، تنها 1 درصد از بیماران عوارض خفیف این روش ها را گزارش کردند. تحقیقات دیگر نیز نشان می دهد که این تکنیک های کاهش چربی و سلولیت بی خطر هستند. هنگامی که توسط متخصصان با تجربه انجام می شوند کاملاً سالم هستند. تنها چیزی که باید نگران آن باشید زمان بهبودی است. در حالی که بهترین روش پیکرتراشی می توانند ظاهر کلی شما را بهبود بخشند، باید به بدن خود زمان کافی برای بهبودی نیز بدهید. هیچ چیز بهتر از پیروی از دستورات پزشک، قبل و بعد از درمان نیست.

فواید پیکرتراشی

  • از شر چربی های سرسخت بدن خلاص شوید
  • کاهش چربی با روش های غیر تهاجمی
  • افتادگی و شلی پوست را از بین ببرید
  • روش های ملایم و بدون درد
  • بازگرداندن سفتی پوست
  • مناسب برای آقایان و بانوان
  • کاهش سلولیت
  • نتایج سریعتر و تضمینی
  • نیازی به بستری شدن یا بیهوشی نیست
  • راهی آسان، ایمن و موثر برای تغییر شکل بدن
بهترین روش پیکر تراشی

بهترین روش پیکرتراشی

اگرچه تمام روش های پیکرتراشی بدن هدف یکسانی برای از بین بردن سلول های چربی از نواحی خاص دارند، اما مکانیسم آنها متفاوت است. در اینجا برخی از بهترین روش پیکرتراشی که نتایج عالی به دست می دهند را به شما معرفی کرده‌ایم:

֎ لیزر لیپوساکشن

بی خطر ترین روش پیکر تراشی افراد بارها و بارها ثابت شده است که بسیار مؤثر هستند و لیپوساکشن یکی از این درمان‌ها است. با این حال، خوب است که فناوری به روش‌های قدیمی اضافه شود تا درمان مؤثرتر و غیر جراحی باشد. لیزر لیپوساکشن از پرتو نور لیزر برای ذوب چربی اضافی بدن از طریق فرآیند متابولیک استفاده می کند. این درمان غیر تهاجمی است، بنابراین لازم نیست نگران هیچ گونه جای زخم یا اثری از این درمان زیبایی باشید.

֎ کول اسکالپتینگ Cool Sculpting

این روش که کرایولیپولیز نامیده می‌شود، یکی از جدیدترین روش پیکرتراشی بدن است که از دمای بسیار سرد برای از بین بردن سلول‌های چربی بدون آسیب رساندن به بافت‌های پوست استفاده می‌کند. سپس بدن این سلول های چربی را از طریق کبد خارج می کند. این روش یک درمان ملایم و در عین حال موثر است زیرا نتایج طبیعی و زیبایی را ارائه می دهد. این فرآیند با کشیدن بخشی از پوست با استفاده از تجهیزات مکش و سپس منجمد کردن آن برای از بین بردن چربی زیر، در مراحل مختلفی انجام می شود. اگر نگران رسوبات چربی در اطراف چانه، بازو، ران ها و شکم خود هستید، این روش گزینه‌ای عالی برای بررسی است.

مدرن ترین روش پیکرتراشی

֎ کاهش چربی اولتراسوند

اگر به دنبال روشی مقرون به صرفه برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن خود هستید، کاهش چربی اولتراسوند بهترین روش پیکرتراشی است. پزشک شما از امواج صوتی برای ایجاد فشار بر روی ناحیه مورد نظر استفاده می کند تا چربی را از طریق سیستم لنفاوی شما ذوب کند. این یک جایگزین عالی برای لیپوساکشن جراحی است زیرا نتایج عالی ارائه می دهد و بی خطر ترین روش پیکر تراشی محسوب می‌شود. این درمان را می توان در کمتر از یک ساعت انجام داد و می توانید بلافاصله پس از عمل به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید.

֎ لیپولیز فرکانس رادیویی

RF یکی دیگر از تکنیک های مدرن و نوآورانه برای سوزاندن سلول های چربی از مناطق مورد نظر بدون ایجاد مزاحمت برای سلول های دیگر و جدیدترین روش پیکرتراشی در طی چندسال اخیر است. در این روش از انرژی فرکانس رادیویی برای گرم کردن و ذوب سلول های چربی استفاده می شود بدون اینکه ابزار هیچ محتوای فیزیکی روی پوست بیمار ایجاد کند. این روش برای قسمت های مختلف بدن مانند بازوها، چانه، قسمت داخلی ران، باسن، کمر و سینه عالی عمل می کند. با این حال، ممکن است بخواهید برای نتایج بهتر یک منطقه را در یک زمان هدف قرار دهید. لیپوساکشن RF می تواند بهترین روش پیکر تراشی برای افرادی باشد که به دنبال درمان کاهش وزن بدون رژیم سخت یا ورزش منظم هستند.

بی خطر ترین روش پیکر تراشی

֎ شور اسکالپ SureSculp

اسکالپشور یکی دیگر از روش های لیزر غیرتهاجمی و بهترین روش پیکرتراشی بدون جراحی برای از بین بردن چربی بدن است. این فرآیند می‌تواند چندین ناحیه را در یک جلسه هدف قرار دهد که حدود 25 دقیقه طول می‌کشد. بازه زمانی و نتیجه، این فرآیند را به یکی از روش‌های پرطرفدار برای فرم دادن به بدن تبدیل می‌کند. پزشک شما از یک کمربند حرارتی هندزفری با طول موج های خاص برای حذف چربی بدن استفاده می کند. پزشک همچنین ممکن است از 4 اپلیکاتور در هر عمل بسته به مناطق مختلفی که می‌خواهید هدف قرار دهید استفاده کند.

֎ ام اسکالپت EMSculpt

 EMSculpt یک روش درمانی غیرجراحی و بهترین روش پیکرتراشی بدون جراحی است که عضلات بدن را تقویت می‌کند و چربی را به سرعت می سوزاند و به هیچ گونه اتاق عمل یا دوران نقاهتی احتیاج ندارد.

این یکی از سریع‌ترین ، ساده‌ترین و بهترین روش پیکر تراشی برای عضله‌سازی بیشتر و کاهش چربی بیشتر به صورت همزمان است.

پس از تنها 4 جلسه درمانی، بیماران می توانند توده عضلانی خود را افزایش دهند و در عین حال چربی خود را کاهش دهند. این روش درمانی را از درمان‌های کاهش چربی مانند CoolSculpting متفاوت می‌کند، زیرا رشد ماهیچه‌ها را تحریک می‌کند و در عین حال سرعت کاهش چربی شما را نیز پیگیری می‌کند. تنها پس از 30 دقیقه از درمان، فناوری الکترومغناطیسی غیر تهاجمی (HIFEM) آن باعث ایجاد هزاران انقباض عضلانی معادل 20000 اسکات یا دراز و نشست می شود. این منجر به کاهش 19 درصدی چربی و افزایش 16 درصدی توده عضلانی می شود که توسط 7 مطالعه بالینی مستقل به عنوان بهترین روش پیکرتراشی تأیید شده است.

جدیدترین روش پیکرتراشی

کلام آخر

در این مقاله از مجموعه مقالات وبلاگ دکتر احمدعلی رجب پور، سعی داشتیم بهترین روش پیکرتراشی را که غیرتهاجمی باشد، عوارض کمی به همراه داشته و دوران نقاهت طولانی نداشته باشد را به شما عزیزان معرفی کنیم.

توجه داشته باشیم انتخاب هرکدام از روش ها با توجه به فرم بدن، رسوبات چربی، ناحیه مدنظر و سلامت فیزیکی افراد طبق تشخیص پزشک تعیین می‌گردد.

بهتر است برای انجام پیکرتراشی، به پزشکی متخصص و مجرب مراجعه کنید که از تکنیک‌ها و تجهیزات به روز پزشکی استفاده می‌کند و نزد مراجعین اعتبار و شهرت خوبی دارد.

شما می‌توانید نظرات و سوالات خود را در زیر همین مقاله برای ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها