سولاریوم بعد از عمل بینی

افتاب گرفتن و سولاریوم بعد از عمل بینی دو مسئله‌ ای هستند که از سوی افرادی که عمل بینی انجام داده‌ اند ، در این خصوص سؤالات بسیاری مطرح می‌ شود. جراحی بینی یکی از اعمالی است که سؤالات بسیاری را برای افراد پیش می‌ آورد و به همین جهت ، تحقیقات خوبی در زمینه عوارض بعد از عمل و بایدها و نبایدهای پس از جراحی از سوی افراد متقاضی این عمل جراحی ، صورت می‌ گیرد. در این مقاله از مجموعه مقالات سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی تهران قصد داریم موضوع سولاریوم بعد از جراحی بینی و افتاب گرفتن بعد از عمل زیبایی بینی را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم و جزئیات مهم در این زمینه را نیز به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

سولاریوم بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

مشاوره با پزشک در زمینه سولاریوم بعد از عمل بینی

به طور معمول ، تمامی افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند ، قبل از انجام این عمل جراحی با یک جراح خوب بینی در تهران یک جلسه مشاوره می‌ گذارند. در این جلسه ، افراد متقاضیان عمل بینی ، با روند انجام این عمل زیبایی و نیز بایدها و نبایدهای آن آشنا می‌ شوند و در زمینه مراقبت‌ های قبل و بعد از عمل نیز ، با توجه به نوع عمل و ویژگی‌ هایی که بدن هر فرد به صورت منحصر به فرد دارا می‌ باشد ، دریافت می‌ کنند.

در این جلسه ، بهتر است که فرد متقاضی انجام رینوپلاستی ، هر گونه سؤالی در زمینه روند انجام عمل جراحی بینی و نیز بایدها و نبایدهای مخصوص آن دارد از پزشک متخصص بپرسد تا به صورت تخصصی و شخصی‌ سازی‌ شده ، راهنمایی شود. یکی از سؤالاتی که می‌ت واند در جلسه مشاوره با بهترین دکتر عمل بینی تهران از وی بپرسید ، در مورد سولاریوم بعد از عمل بینی و افتاب گرفتن بعد از آن می‌ باشد. بهتر است در نظر داشته باشید که پزشک به همه کارها و فعالیت‌ هایی که شما پس از عمل بینی تمایل دارید انجام دهید ، واقف نیست و لذا بهتر است که اگر چیزی در ذهنتان است ، آن را بپرسید تا بهترین جراح بینی تهران بتواند به بهترین شکل شما را راهنمایی کند.

به طور کلی ، باید بدانید که افرادی که این جراحی را انجام می‌ دهند ، تا مدتی پس از آن نباید در محیط‌ های خیلی گرم قرار بگیرند ؛ بنابراین بهتر است که از سولاریوم بعد از عمل بینی و یا افتاب گرفتن تا مدتی پرهیز کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. در خصوص جزئیات بیشتر ، باید از بهترین جراح بینی راهنمایی بگیرید.

توجه داشته باشید تنها مواردی که در این جلسه به اطلاع شما می رسد ، در مورد سولاریوم نیست و از نکاتی در مورد عوارض بعد از عمل ، همچنین کارهایی که باید از آن پرهیز کنید یا آن ها را به انجام رسانید نیز مطلع خواهید شد. در این نشست می توانید تمامی دغدغه ها و نگرانی های خود را در مورد رینوپلاستی با دکتر خود مطرح کنید.

پرهیز از سولاریوم بعد از عمل بینی

دلایل کلی که برای پرهیز از سولاریوم بعد از جراحی بینی و افتاب گرفتن می‌ توان ذکر کرد ، به شرح زیر است :

  • قرار گرفتن در محیط‌ های گرم ، پس از انجام عمل بینی می‌ تواند سبب افزایش تورم و التهاب در بافت بینی و بافت‌ های اطراف آن شود.
  • قرار گرفتن در این محیط ها ، پس از انجام عمل زیبایی بینی می‌تواند سبب ماندگاری اسکار و جای زخم در بافت بینی شود.
  • قرار گرفتن در محیط‌ های گرم ، بعد از جراحی بینی می‌ تواند به سادگی باعث خون دماغ شدن افراد شود که برای فردی که به تازگی رینوپلاستی را انجام داده است ، این نکته مسئله‌ ای پر اهمیت محسوب می‌ شود.

توصیه می‌ کنیم افرادی که قصد انجام عمل جراحی زیبایی بینی در تهران را دارند ، به مسائلی که در بالا ذکر شد توجه بسیاری کنند تا دچار عارضه به دلیل سولاریوم بعد از عمل بینی نشوند. همچنین جهت اطلاع از تمامی عوارض و مراقبت ها ، با یک جراح خوب بینی در تهران مشورت نمایند.

استفاده از سولاریوم بعد از عمل بینی می‌ تواند عوارض داشته باشد؟

در ابتدای این مقاله ذکر کردیم که افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی انجام می‌ دهند ، بهتر است به توصیه‌ های بهترین جراح بینی تهران در زمینه سولاریوم بعد از جراحی بینی دقت بسیاری کنند. در حقیقت ، در نظر داشته باشید که پزشک متخصص شما تا چه مدت زمانی استفاده از سولاریوم را منع می‌ کند ، پس از آن می‌توانید برای برنزه کردن ، سولاریوم بروید و یا آفتاب بگیرید. در این زمینه همیشه به یاد داشته باشید که گوش کردن به توصیه‌ های پزشک و انجام تمامی مراقبت‌ های بعد و یا قبل از عمل بینی ، به نفع خود شما است و سبب می‌ شود که نتایج دلخواهتان ، سریع‌ تر و مطمئن‌ تر به دست آیند.

بزرگ‌ ترین عارضه‌ ای که به دلیل سولاریوم بعد از عمل بینی یا افتاب گرفتن می‌ تواند برای افراد پیش آید ، افزایش تورم و التهاب بافت بینی می‌ باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که دوران نقاهت پس از عمل بینی ، دوره بسیار حساسی برای شما است. در این دوره ، بهتر است بسیار مراقبت کنید و تمامی توصیه‌ های بهترین جراح بینی در تهران را به جا بیاورید تا در سریع‌ ترین زمان ممکن بتوانید از این دوره عبور کرده و به دوران عادی و نرمال در زندگی خود بازگردید. همچنین نتایج دلخواه نیز از جراحی زیبایی بینی شما ، حاصل شود. به طور کلی ، التهاب و تورم بینی در دوران نقاهت پس از عمل زیاد است ؛ به گونه‌ ای که حتی نتایج قطعی پس از عمل بینی را به دلیل این تورم نمی‌ توان مشاهده کرد. حال در نظر بگیرید که با انجام سولاریوم بعد از عمل زیبایی بینی ، این تورم و التهاب در بافت بینی خود را افزایش دهید. این امر سبب می‌ شود که نه تنها دوره نقاهت شما طولانی‌ تر شود ؛ بلکه حتی بر نتایج جراحی زیبایی بینی شما نیز اثر بگذارد و مانع از دست یابی به نتایج و فرم بینی مطلوب شما شود.

مدت زمان لازم برای اجتناب از سولاریوم بعد از عمل بینی

پاسخ به این سؤال ، بستگی به عوامل بسیاری دارد. از جمله این عوامل می‌ توان به نوع عمل بینی که بر روی بافت بینی شما صورت گرفته است ، توانایی بدن شما در ترمیم زخم‌ ها و بافت‌ های آسیب دیده بدن و نیز ضخامت پوست صورت و بینی شما اشاره کرد.

قبل از عمل و یا پس از آن که عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دادید ، می‌ توانید با بهترین دکتر بینی تهران در این زمینه مشورت کنید و بر اساس تمامی فاکتورهایی که در بالا ذکر شد ، وی می‌ تواند مدت زمان دقیق برای اجتناب از سولاریوم بعد از جراحی بینی را برای شما مشخص کند.

به طور معمول ، مدت زمانی که برای اجتناب از سولاریوم بعد از عمل بینی برای پوست‌ های با ضخامت عادی در نظر گرفته می‌ شود ، بین 3 تا 5 ماه پس از جراحی بینی می‌ باشد. در صورتی که ویژگی‌ های پوست و بدن فرد از حالت عادی خارج باشد ، این مدت زمان می تواند بسیار متغیر باشد. لذا از اطلاعاتی که در این مقاله و یا هر مقاله دیگری به دست می‌ آورید ، برای استفاده شخصی پس از عمل بینی در نظر نگیرید. چرا که اطلاعات ذکر شده در این مقاله و یا مقالات مشابه در وب‌ سایت‌ های دیگر ، شرایطی کلی را در نظر گرفته است ؛ ممکن است شرایط شما خاص باشد ، پس حتماً با یک جراح بینی خوب در تهران مشورت کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها