تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل سؤال پرتکرار مراجعه کنندگانی است که تمایل به حجیم کردن لب‌هایشان دارند. لب‌هایی حجیم، وضوح و پوست صاف درخواست‌های رایج در بین مراجعه کنندگان بزرگ کننده لب در سراسر دنیا است. لب‌ها با گذشت زمان به تدریج نازک می‌شوند، اما می‌توانند از سنین پایین نیز نازک شوند. علاوه بر این، چین و چروک در اطراف لب و خطوط لبخند در اثر کاهش حجم و آسیب آفتاب ایجاد می‌شود.

زیبایی لب‌ها و ناحیه اطراف دهان (خطوط لبخند) را می‌توان با انواع روش‌های درمانی به دست آورد. فیلرهای صورت ساخته شده با ژل‌های اسید هیالورونیک برای حجیم شدن لب‌ها در مطب هر جراح پلاستیک، موجود است. این فیلرها که به تدریج در طول زمان حل می‌شوند، نتایجی را ارائه می‌دهند که چندین ماه دوام می‌آورند. با این حال، برخی از افراد به دنبال بزرگ کردن دائمی لب هستند و انتقال چربی را به جای فیلر در نظر می‌گیرند.

لب‌های پر و حجیم به شما زیبایی دوچندان می‌دهد که این روزها داغ‌تر از همیشه است. اما بهترین راه برای رسیدن به این ظاهر جذاب و زیبا چیست؟ تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟ این سؤالی است که ذهن بسیاری از بانوانی که به فکر حجیم کردن لب‌های خود هستند را مشغول کرده است. بیایید نگاهی به هر دو درمان بیندازیم.

تزریق ژل لب بهتر است یا چربی ؟

اینکه تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ، سؤال اکثر مراجعه کنندگانی است که برای حجم و شکل دادن به لب‌های خود مراجعه می‌کنند. در این مقاله ما قصد داریم به رایج‌ترین سؤال یعنی تزریق چربی به لب بهتره یا ژل پاسخ دهیم. ابتدا هر دو راه حل را جداگانه بررسی می‌کنیم تا در نهایت به پاسخ این سؤال که تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل برسیم.

تزریق ژل به لب بهتره یا چربی

֎ تزریق ژل به لب

برای اینکه بدانید تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل باید اطلاعات کاملی از هر دو روش داشته باشید. ابتدا در مورد تزریق ژل به لب صحبت می‌کنیم.

تزریق ژل لب یک درمان ساده و آسان است که بسیاری از خانم ها از آن برای حجیم کردن لب‌های خود استفاده می‌کنند. ژل لب بی‌خطر، بسیار مؤثر هستند و می‌توانند ظاهری کامل و انعطاف‌پذیر را ارائه دهند. ژل یا فیلرهای پوستی با دقت و ماهرانه به چندین نقطه از لب تزریق می‌شوند، سپس به آرامی ماساژ داده می‌شوند تا حالتی صاف یا یکدست چشمگیری ایجاد کنند. همچنین می‌توان فیلر یا همان ژل را به اطراف لب تزریق کرد تا چین و چروک‌های اطراف لب که در سنین بالاتر به وجود می‌آید، را از بین ببرد.

این درمان مؤثر نتایج فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد اما تنها حدود بیست دقیقه طول می‌کشد و بعد از آن هیچ احتیاجی به استراحت ندارد.

 فیلرها برای تزریق یا برداشتن نیازی به جراحی ندارند و اکثر بیماران نیازی به استراحت ندارند. فیلرها به بیماران ما این امکان را می‌دهند که لب‌های پرتر و برجسته‌تر را بدون جراحی و زمان بهبودی داشته باشند.

برای تزریق لب، به طور معمول فیلر اسید هیالورونیک را توصیه می‌کنیم که پرکننده HA نیز نامیده می‌شود. اسید هیالورونیک یک ترکیب طبیعی است که در لب‌ها و پوست یافت می‌شود. پرکننده‌های HA که ما استفاده می‌کنیم حاوی ترکیبی مصنوعی از اسید هیالورونیک در فرمول ژل نرم هستند. این ژل از طریق یک سری تزریق‌های کوچک در لب‌ها قرار می‌گیرد. این کار بسیار طبیعی انجام می‌گیرد و لب‌ها را بیش از حد بزرگ نمی‌کند که غیرعادی به نظر برسند.

بزرگ‌ترین نقطه ضعف ژل یا فیلرهای تزریقی، طول عمر آنهاست. لب‌ها ناحیه‌ای با حرکت بالا هستند که می‌توانند مدت زمان ماندگاری فیلر را کاهش دهند. در لب‌ها، یک ژل پرکننده HA معمولی 4 تا 6 ماه طول می‌کشد، در این زمان تزریق مجدد و ترمیم برای حفظ نتایج ضروری است. تزریق مجدد زیاد طول نمی‌کشد، معمولاً کمتر از 30 دقیقه است.

֎ انتقال چربی به لب

برای دانستن اینکه تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل باید فواید و معایب هر کدام از این روش‌ها را بدانید؛ در بالا در مورد تزریق ژل صحبت کردیم و در این قسمت اطلاعاتی را در مورد انتقال چربی به لب ارائه خواهیم داد.

در طی این روش، چربی شما از طریق لیپوساکشن ملایم شکم یا ران‌ها به دست می‌آید و بلافاصله مجدداً به نواحی مورد نظر صورت مانند لب‌ها، گونه‌ها و غیره تزریق می‌شود. کل فرایند انتقال چربی معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. روش‌های انتقال چربی تحت عنوان کلی لیفت صورت مایع قرار می‌گیرند.

تزریق چربی به لب بهتره یا ژل

چه مقدار چربی به لب‌ها تزریق می‌شود؟

حجم کل چربی صورت، از جمله گونه‌ها و لب‌ها، ممکن است مشابه حجم‌های استفاده از پرکننده‌ها باشد. با این حال، انتقال چربی یکی از درمان‌ها است، در حالی که تزریق فیلر صورت ممکن است در طول زمان تدریجی باشد. علاوه بر این، جراحان پلاستیک معمولاً نمی‌خواهند به صورت یا لب‌ها چربی بیش از حد تزریق کنند. حجم معمولی انتقال چربی صورت برای لب‌ها و خطوط لبخند ممکن است بین 2 سی سی تا 10 سی سی باشد، اما هر بیمار و جراح حجم و نواحی چربی تزریق شده را با هم تعیین می‌کنند و می‌تواند در هر بیمار این مقدار متفاوت باشد.

بهبودی پس از تزریق چربی

زمان استراحت و بهبودی پس از تزریق چربی به لب در مقایسه با تزریق فیلر به لب معمولاً بیشتر است. به جای ساعت‌ها یا روزها به یک دوره نقاهت هفته‌ها فکر کنید. بیماران باید در ابتدا تورم، کبودی، سفتی و ترک خوردن لب‌ها را پیش‌بینی کنند. لب‌ها همچنین در ابتدا با انتقال چربی به دلیل تورم و کبودی قبل از جمع شدن به سمت عقب ظاهر می‌شوند.

حجم لب

هم ژل‌ها و هم چربی به لب حجم می‌دهند. مقدار حجم اضافه شده تا حد زیادی به حجم فیلرها یا چربی تزریق شده بستگی دارد. چربی به عنوان بافت زنده ممکن است از نظر حجمی غیرقابل پیش بینی باشد زیرا ممکن است بخشی از چربی حل شود یا جذب شود. علاوه بر این، اندازه چربی ممکن است قبل از ته نشین شدن تغییر کند.

فرم لب

جراحان پلاستیک تزریق لب را با فیلرهای صورت سفارشی می‌کنند تا شکل دلخواه را بهبود بخشند و بازگردانند. فیلرها را می‌توان در قسمت سفید یا قرمز لب، خط لب، کناره‌ها، مرکز و غیره تزریق کرد. فیلرها را می‌توان تا حدودی مشابه خط لب برای افزایش وضوح استفاده کرد. با این حال، انتقال چربی ممکن است شکل لب‌ها را در مقایسه با فیلرها تغییر ندهد. تنظیم دقیق لب‌ها با ژل بهتر است.

چین و چروک‌های ظریف لب

انتقال چربی واقعاً چین و چروک‌های ظریف لب و ناحیه اطراف دهان را درمان نمی‌کند. ژل‌های صورت گزینه بهتری نسبت به چربی برای رفع این چین و چروک‌ها هستند. این چین و چروک‌های ظریف پوست را می‌توان با سایر درمان‌های غیر جراحی مانند تزریق بوتاکس یا دیسپورت یا لایه برداری مجدد پوست با لایه برداری شیمیایی یا لیزر درمان کرد.

قبل از هر چیزی بخاطر داشته باشید که انتخاب پزشک بسیار حائز اهمیت است زیرا علاوه بر نتیجه بهتر، عوارض کمتری را نیز برای شما به دنبال دارد. بنابراین مطالعه مقاله‌ی ” بهترین جراح پلاستیک ” را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

احساس لب

احساس لب بسیار شخصی هستند، بنابراین مقایسه آن دشوار است. هیچ کدام ممکن است مزیتی با توجه به احساس و حسی که لب دارد، نداشته باشند. هر دو ممکن است دارای بی نظمی و برآمدگی باشند. به عنوان ژل، فیلرهای صورت ممکن است نرم‌تر از چربی در نظر گرفته شوند.

حرکت لب

فیلرهای لب و انتقال چربی نیز از نظر حرکت لب، مانند لبخند زدن و بوسیدن، مشابه هستند. ژل‌ها و چربی‌ها هر دو در حین حرکت با لب‌ها مطابقت دارند.

تزریق ژل لب بهتر است یا چربی

اگر آن را دوست نداشتید چه؟

مزیت در اینجا برای ژل‌ها است. نتایج موقتی بودن به تدریج با گذشت زمان از بین می‌روند. در صورت تمایل ممکن است هیالورونیداز تزریق شود تا فیلرهای صورت سریع‌تر حل شوند. حذف چربی پس از انتقال چربی به طور کلی بسیار دشوار در نظر گرفته می‌شود و توصیه نمی‌شود. جراحی دیگری برای برداشتن چربی مورد نیاز است و ممکن است نتایج نامطلوبی داشته باشد.

حجیم کردن دائمی لب

روش‌های تزریق چربی به لب‌ها، “دائمی” در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، برخی از مراجعه کنندگان ممکن است به افزایش حجم اضافی با انتقال چربی دیگری نیاز داشته باشند. بسیاری از جراحان پلاستیک حداقل 1 سال قبل از انجام روش دیگری برای انتقال چربی صبر می‌کنند.

ژل‌های لب دائمی نیستند. مواد دائمی مانند سیلیکون هرگز نباید تزریق شوند. ایمپلنت‌های جامد باید تنها ماده دائمی در نظر گرفته شده برای بهبود زیبایی مانند کاشت گونه و چانه باشند. به‌غیراز انتقال چربی به لب‌ها، سایر روش‌های تقویت لب «دائمی» شامل جراحی لیفت لب است.

لیفت لب بالا تنها روشی برای کاهش پوست اضافی است که با افزایش سن ایجاد می‌شود. نه تنها با گذشت زمان لب نازک‌تر می‌شود، بلکه با افزایش سن، لب بالایی نیز بلندتر و صاف‌تر می‌شود. لیفت لب بالایی یک عمل زیبایی جزئی برای کاهش این پوست اضافی و ایجاد لب‌های پرتر است. این جراحی زیبایی لب را می‌توان به تنهایی یا همراه با لیفت صورت، جراحی پلک یا سایر عمل‌های زیبایی انجام داد.

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟

پس از توضیح هر یک از روش‌ها، می رسیم به سؤالی که بسیاری از مراجعه کنندگان می پرسند: تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟

مانند هر عمل زیبایی، “بهترین” گزینه برای لب‌ها وجود ندارد و نمی‌توان گفت تزریق چربی به لب بهتره یا ژل ؛ برای اکثر بیماران، فیلرهای لب بهترین انتخاب خواهد بود، به خصوص برای کسانی که می‌خواهند ظاهری طبیعی و لب‌هایی با احساس با حداقل زمان استراحت داشته باشند. آیا در عرض چند روز آینده رویدادی دارید که می‌خواهید بهترین ظاهر خود را برای آن داشته باشید؟ پس تزریق ژل لب ممکن است بهترین گزینه باشد.

برای آن دسته از بیمارانی که برای لیفت صورت یا جراحی پلک برنامه ریزی می‌کنند و به دنبال راه حل “دائمی” تر برای لب‌های نازک هستند و نمی‌دانند تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ، بهتر است بگوییم که انتقال چربی گزینه‌ای برای افزایش حجم است. یکی از مزایای بالقوه تزریق چربی این است که می‌تواند بسیار طولانی مدت باشد و “دائمی” در نظر گرفته شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که صورت با گذشت زمان به تغییر و پیر شدن ادامه می‌دهد، بنابراین حتی جراحی پلاستیک با انتقال چربی ممکن است فی‌نفسه «دائمی» نباشد. یکی دیگر از مزایای احتمالی، اثر بازسازی بالقوه استفاده از چربی زنده به عنوان بخشی از لیفت صورت با سلول‌های بنیادی است.

یک جایگزین ماندگارتر برای ژل‌های تزریقی برای بزرگ کردن لب، تزریق چربی به لب‌ها است. به جای یک فیلر مصنوعی، از چربی برای افزایش حجم و فرم دادن به لب‌ها استفاده می‌شود. ما همیشه از چربی خود بیمار که در روز درمان از بدن او برداشت شده و در مطب خود تصفیه می‌شود استفاده می‌کنیم. از آنجایی که چربی مصنوعی نیست و از بدن شما می‌آید، خطر رد یا واکنش وجود ندارد.

چربی از ناحیه‌ای که در آن مقدار زیادی چربی وجود دارد، استخراج می‌شود. همه ما از این نقاط داریم و انتقال چربی از آنها به خوبی استفاده می‌کند. چربی قبل از تزریق به لب به دقت تمیز، پردازش و تصفیه می‌شود.

انتقال چربی نتایج نیمه دائمی را برای بسیاری از بیماران ارائه می‌دهد. تهاجمی تر از تزریق ژل است و برخی از بیماران به چند روز استراحت نیاز دارند.

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل

سخن پایانی

به طور کلی، نمی‌توان گفت که تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل و هر بیماری، بسته به انتظاری که از نتیجه دارد، یکی را ترجیح می‌دهد، اما در جواب به این سؤال که تزریق ژل لب بهتر است یا چربی می‌توان گفت که عموماً تزریق ژل را ترجیح می‌دهد زیرا همان طور که گفته شد، طول درمانی ندارد و ظاهر لب‌ها در این گزینه قابل تنظیم هستند.

در این مقاله از سری مقالات بلاگ دکتر رجب پور به سؤالاتی چون تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل پاسخ دادیم و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد؛ اگر سؤالی در این زمینه دارید می‌توانید در قسمت نظرات سؤال خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها