عمل بینی عقابی

عمل بینی عقابی به این صورت است که بهترین جراح بینی تهران ، استخوان روی پل بینی را از بین برده و ظاهر خمیده و منحنی شکل بینی را بهبود می‌ بخشد. بینی عقابی یا همان بینی رومی ، به نوعی از بینی گفته می‌­ شود که استخوان روی پل بینی فرد ، برجسته بوده و چون ظاهر آن کمی شبیه به منقار عقاب است ، به آن بینی عقابی می ­‌گویند که می‌­تواند زیبایی چهره افراد را تحت تأثیر قرار دهد.در این مقاله سعی داریم به جزئیات عمل بینی برای دماغ عقابی و هزینه‌ ها و نکاتی که در این خصوص لازم است بدانید بپردازیم. اگر جزو افرادی هستید که دماغ عقابی دارند و تمایل دارید آن را رفع کنید این مقاله می­تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. پس در ادامه با دکتر احمدعلی رجب پور همراه باشید تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن آگاهی شما در این زمینه را افزایش دهیم.

 

عمل بینی عقابی - دکتر رجب پور

 

در حالت صحیح، زاویه بین لب بالایی و بینی در خانم‌ ها باید در حدود ۹۰ تا ۱۰۵ درجه و در آقایان باید در حدود ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد ولی اگر این زاویه از ۹۰ درجه کمتر شود باعث افتادگی در بینی می­‌ شود که یکی از مشکلات زیبایی شناختی که ایجاد می­‌کند این است که می­‌تواند باعث بیشتر نشان دادن سن فرد شود. در جراحی بینی عقابی ، علاوه بر این که باید زاویه بینی اصلاح شود و قوز بینی از بین برود، نوک بینی نیز باید به کلی تغییر زاویه دهد. به این ترتیب ، این عمل جدا از مهارت و تخصص کافی جراح ، به دید هنری و زیبایی شناختی پزشک نیز نیاز دارد.

عمل بینی عقابی چگونه انجام می شود؟

باید گفت که بهترین روش کوچک کردن دائمی دماغ عقابی ، جراحی آن است. در این روش شما نیازی به انجام فعالیت ­‌های زمان‌ بر جهت کوچک کردن این نوع از بینی ندارید و به صورت دائمی و مادام‌ العمر می‌­توانید بینی خود را صاف کرده و زاویه آن را اصلاح کنید تا زیبایی چهره شما هر چه بیشتر نمایان شود. عمل دماغ عقابی به دو روش قابل انجام است :

  • عمل بینی باز
  • عمل بینی بسته

لازم به ذکر است که در این زمینه ، انتخاب روش انجام عمل بینی عقابی به عهده یک جراح خوب در تهران است. در جراحی باز ، از آن جایی که دید جراح به ساختار بینی ، دیدی بازتر و کامل‌ تر است ، در این نوع از جراحی بینی عقابی ، ایرادات بینی بهتر قابل رفع است. ولی باز هم یادآور می­شویم که انتخاب روش عمل دماغ عقابی ، به عهده پزشک است و شما اختیاری در این زمینه ندارید.

انتخاب جراح خوب می‌ تواند کمترین عوارض و بهترین نتیجه عمل را برای شما به ارمغان بیاورد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در انتخاب جراح کمک می‌ کنیم.

مدت زمانی که این جراحی به طول می ­‌انجامد معمولاً یک یا دو ساعت است. پس از انجام عمل بینی عقابی ، ممکن است کبودی‌ ها و التهابات و تورمی بیشتر از انواع عمل زیبایی بینی را مشاهده کنید که دلیل آن ، وارد شدن ضرباتی است که برای صاف کردن برجستگی روی بینی انجام می­‌ شود. این التهابات و کبودی‌ ها پس از گذشت چند روز بهبود پیدا می­ کنند و در نهایت شما به فرم دلخواه بینی خودتان خواهید رسید.

 

عمل بینی عقابی - دکتر رجب پور

 

مراحل انجام عمل بینی عقابی

این نوع از عمل بینی ، دارای مراحل مختلف است که در ادامه به شرح این مراحل می‌­ پردازیم :

1. بیهوشی :

برای انجام عمل زیبایی بینی تهران ، در ابتدا پزشک باید داروهای مناسبی را برای آماده‌ سازی بیمار استفاده کند تا فرد در زمان جراحی هیچ گونه استرس و نگرانی نداشته باشد.
این عمل می‌ تواند هم به صورت بیهوشی عمومی و هم با کمک بی‌ حسی موضعی انجام گیرد ، اما انتخاب نوع بیهوشی به شرایط بیمار و نظر پزشک بستگی دارد.

2. برش :

در این بخش با توجه به نوع جراحی برش‌ ها بر روی بینی صورت می‌ گیرد. در واقع عمل بینی عقابی را می‌ توان به دو حالت زیر انجام داد :

⇐ جراحی بینی بسته :

در این روش از جراحی ، برش‌ ها از داخل سوراخ بینی ایجاد می‌ شود و هیچ‌ گونه برش خارجی بر روی ناحیه پره‌ های بینی اعمال نمی‌ گردد. از آنجایی که در این نوع از عمل پزشک دید مستقیم بر روی ساختار داخلی ندارد ، به همین دلیل برای اعمال تغییرات کوچک بر روی بینی مناسب می‌ باشد.

⇐ جراحی بینی باز :

در این روش علاوه بر برش‌ هایی که در داخل سوراخ بینی ایجاد می‌ شود ، چند برش بر روی ناحیه کالوملا بینی نیز زده می‌ شود تا پوست بینی در این عمل برداشته شده و بهترین جراح بینی تهران بتواند با دید مستقیم تغییرات لازم را اعمال کند.

3. اعمال تغییرات بر روی بینی :

بر اساس صلاحدید پزشک ، در صورتی که قوز بینی خیلی بزرگ نباشد آن را با کمک سوهان می‌ تراشند ولی اگر اندازه این استخوان بزرگ باشد ، جراح مجبور است تا ناحیه غضروف مورد نظر را با ایجاد برش جدا کند.
علاوه بر این گاهی اوقات در عمل بینی عقابی برای تقویت بافت بینی نیاز به پیوند غضروف است که می‌ توان آن را از سایر بخش‌ های بدن مانند غضروف گوش و یا دنده بردارند.

4. اصلاح سپتوم بینی :

گاهی اوقات بیماران با مشکلات تنفسی در بینی خود مواجه هستند که برای بهبود این مسئله باید در زمان جراحی آن را رفع نمود. در صورت انحراف در سپتوم بینی و در حین عمل ، سپتوم به صورت کامل صاف می‌ شود. در واقع در این مرحله از جراحی بایستی مشکلات تنفسی و انحراف بینی بیمار به صورت کامل برطرف گردد.

5. بخیه زنی :

پس از اینکه تمامی تغییرات لازم بر روی ساختار بینی اعمال شد ، پوست بر روی بافت بینی برگردانده می‌ شود و در محل مناسب آن بخیه زده می‌ شود.

6. ثابت نگه داشتن بینی :

پس از اتمام جراحی ، از آتل و یا همان گچ بینی برای ثابت نگه داشتن آن استفاده می‌ شود. علاوه بر این ، گاهی اوقات نیز برای تثبیت ساختار و همچنین سپتوم بینی ، از تامپون کمک گرفته می‌ شود.

هزینه عمل بینی عقابی در تهران

هزینه ­‌های عمل دماغ عقابی ، با توجه به فاکتورهایی چون وضعیت بینی فرد متقاضی ، نوع جراحی و دستمزد بهترین دکتر بینی تهران ، متغیر است. برای مثال اگر فرد در بینی خود قوز شدید داشته باشد ، شاید بنا بر صلاح دید پزشک ، لازم باشد که قسمتی از استخوان بینی برش خورده و برداشته شود و طبیعتاً این نوع جراحی در مقابل عملی که صرفاً با یک ساییدگی ، به اتمام می­ رسد و فرم بینی دلخواه حاصل می ­‌شود ، به هزینه بیشتری نیاز دارد.

مزایا عمل دماغ عقابی

  • با اصلاح فرم بینی ، زیبایی صورت فرد در مقیاس قابل توجهی افزایش می­‌ یابد.
  • تناسب اندازه بین اعضای صورت رعایت می ­شود.
  • با اصلاح ساختار داخلی بینی ، سبب بهبود تنفس در فرد می­‌ شود.

سخن آخر

در این مقاله بصورت کامل در رابطه با عمل بینی عقابی و هزینه و روش جراحی آن صحبت کردیم. اما همه اینها نیازمند دانش و تجربه یک جراح بینی ماهر در تهران می‌ باشد. دکتر احمدعلی رجب پور با بیش از 10 سال سابقه در زمینه جراحی بینی و جراحی پلاستیک در کنار شما زیبارویان و زیبا دوستان عزیز می‌ باشد. شما می‌ توانید از طریق تماس و یا درخواست از وب سایت با مجموعه ایشان در تماس باشید و از خدمات و مشاوره رایگان ، بهره‌مند گردید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها