عمل بینی چند ساعت طول میکشه ؟

یکی از سوالات متداول مراجعه کنندگان ” عمل بینی چند ساعت طول میکشه ” می‌ باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت مدت زمان عمل رینوپلاستی در بیماران مختلف متفاوت است. اگر سوال  برای شما هم سوال هست که عمل زیبایی بینی چند ساعت زمان می‌ برد باید بگوییم میزان سختی جراحی و چالش‌ های منحصر به فرد بینی هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و همچنین تجربه و تخصص جراحان باهم متفاوت است. مدت زمان عمل برای جراحان با تجربه تا 2 ساعت است و جراحانی که تازه کار هستند و تجربه کمتری دارند ، می‌ تواند به 5 تا 6 ساعت برسد. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله به چگونگی و دلایل مدت زمان جراحی بپردازیم و به سوالاتی از قبیل ” عمل بینی چقدر طول میکشد ؟ ” یا ” عمل زیبایی بینی چند ساعت طول میکشد ؟ ” پاسخی واضح دهیم.

 

عمل بینی چند ساعت طول میکشه

 

مدت زمان جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد ؟

مدت زمان عمل بینی به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهم ترین آنها عبارت است از :

  1. آیا جراحی زیبایی بینی جراحی زیبایی اولیه است یا ترمیمی ؟ جراحی بینی ترمیمی به دلیل وجود بافت سخت‌تر بینی ناشی از جراحی اول مدت زمان بیشتری طول می‌کشد ( 1 الی 2 ساعت بیشتر )
  2. میزان انحراف تیغه بینی و ناهنجاری‌ های موجود در بینی که عملکرد بینی را مختل کرده‌اند .
  3. تخصص و مهارت جراح ؛ هرچه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد ، به روتین جراحی مشخصی می‌ رسد که باعث می‌ شود جراحی سریع تر انجام شود و مدت زمان عمل بینی کاهش یابد.

مقدمات عمل دماغ چند ساعت طول میکشه ؟

 پروسه عمل بینی از زمان ورود بیمار به اتاق عمل شروع می‌شود. وقتی وارد اتاق عمل می‌ شوید ممکن است مدت زمان کوتاهی در اتاق انتظار ، منتظر باشید و سپس وارد اتاق جراحی شوید که ممکن است تا 15 دقیقه طول بکشد.

سپس جراح برای معاینه آخر و صحبت نهایی در مورد عمل با شما صحبت می‌ کند و پزشک بیهوشی شرح حال می‌ گیرد که تقریبا 10 دقیقه زمان می‌ برد تا شما بیهوش و برای جراحی آماده شوید.

عمل بینی چند ساعت طول میکشه ؟

اینکه در حین عمل چه اتفاقاتی می‌ افتد و جراح از چه تکنیک‌ هایی استفاده می‌ کند هرچه باشد ، این موضوع مهم را نباید نادیده بگیریم که مدت زمان عمل بینی نباید بیشتر از 6 ساعت طول بکشد ؛ چرا که مدت زمان بیهوشی بیشتر از 6 ساعت ریسک عارضه را بالا می‌ برد و فشار بیشتری به بدن وارد می‌ شود. همچنین هرچه زمان جراحی بیشتر شود ، جراح خسته شده و تمرکزش کمتر می‌ شود. به همین دلیل در انتخاب جراح با تجربه باید دقت کافی داشته باشید.

انجام کارهای اولیه مانند اصلاح انحراف بینی و برداشتن توربینیت‌های داخلی و اصلاح راه هوایی بینی تقریبا 30-45 دقیقه طول می‌ کشد که این مقدار در افراد مختلف می‌ تواند متفاوت باشد و تا 1 ساعت هم زمان ببرد.

 

عمل بینی چقدر طول میکشد

 

حال به بررسی عوامل دیگری که مدت زمان عمل بینی را مشخص می‌ کنند می‌ پردازیم :

֎ نوع پیوند غصروف

برای ایجاد ساختار و شکل بینی مهمترین قدم برداشتن و پیوند غصروف است. اولین انتخاب برای برداشتن غضرف استفاده از غضروف‌ های داخل بینی است که از تیغه بینی برداشت می‌ شود و معمولا 15 دقیقه زمان می برد اما مواردی پیش می‌ آید که نیاز به برداشت غضروف از گوش یا دنده دارند که به زمان بیشتری نیاز دارد.

اگر جراحی ترمیمی بینی بود و در جراحی اول غضروف بینی تخریب شده بود ، گزینه بعدی برداشتن غضروف از گوش است. در این مرحله یک برش در پشت گوش ایجاد می‌ شود و غضروف آن با دقت به میزان مورد نیاز برداشته می‌ شود. این عمل ممکن است تا 1 ساعت زمان ببرد.

درمواردی هم ممکن است به مقدار بیشتری غضروف نیاز داشته باشیم که در این موارد غضروف دنده آخرین و بهترین انتخاب است. این مورد هم باید توجه شود که غضروفی که از دنده استخراح می‌شود قوام بیشتری دارد. اگر در جراحی نیاز به برداشتن غضروف دنده بود تقریبا 1 ساعت زمان نیاز دارد. تا اینجای کار می‌ توان تخمین زد که عمل بینی چقدر طول میکشد و چه عواملی ممکن است موجب افزایش زمان جراحی گردد. همانطور که گفتیم مهارت جراح در مدت زمان عمل بینی در اتاق عمل تأثیر گذار است. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی بسیار مورد اهمیت می‌باشد.

֎ بیهوشی

بیهوشی خوب در نتیجه جراحی تاثیر زیادی دارد. کیفیت بیهوشی و فشار خون مناسب می‌ تواند به پزشک برای داشتن عمل بهتر کمک کند. اما با این حال ممکن است بیمار حین جراحی مقدار بیشتری داروی بیهوشی بگیرد و مدت زمان بیدار شدن بیمار طولانی‌ تر شود. اما بیش از نیم ساعت نمی‌ تواند به طول بیانجامد.

֎ نوع عمل جراحی ( جراحی باز یا بسته)

اینکه تکنیک جراح برای جراحی چیست ، به مقدار بسیار زیادی در مدت زمان عمل بینی در اتاق عمل تاثیر می‌ گذارد. طبیعتا جراحی بسته که در آن هیچگونه برش خارجی ایجاد نمی‌ شود و بدون بخیه انجام خواهد شد ، نسبت به جراحی باز که در آن پوست از ناحیه کلوملا باز می‌ شود و جراح به طور مستقیم به غصروف و استخوان دسترسی پیدا می‌ کند ، مدت زمان کمتری طول می‌ کشد. اما با این حال باز هم این نکته حائز اهمیت است که تجربه پزشک در هر دو سبک و در مدت زمان جراحی موثر است و نمی‌ توان گفت قطعا تکنیک بسته زمان کمتری می‌ برد.

البته ناگفته نماند که جراح در جلسات اولیه بررسی بینی به شما در مورد مدت زمان عمل بینی با توجه نوع بینی و متد مورد استفاده توضیح خواهد داد. در صورتی که پزشک به شما توضیح ندهد ، کافی است سوال ” عمل بینی چند ساعت طول میکشه ” را بیان کنید تا جراح به صورت کامل این موضوع برای شما در این مورد شرح دهد.

به هوش آمدن و ترخیص چقدر طول می‌ کشد؟

همانطور که پیش از این گفته شد نهایتا نیم ساعت بعد از اتمام عمل ، بیمار به هوش می آید و به مدت 1 ساعت در ریکاوری می ماند تا شرایط به حالت طبیعی برگردد. سپس به بخش بستری منتقل می‌ شود که معمولا 3 تا 4 ساعت بعد از انتقال به بخش ، بیمار توانایی راه رفتن و غذا خوردن را پیدا می‌کند. همچنین درصورتی که مشکل خاصی نبود به تشخیص پزشک ترخیص می‌شود.

عمل زیبایی بینی چند ساعت طول میکشد

 

نتیجه گیری :

در این مقاله درباره مدت زمان عمل بینی و موارد موثر در آن صحبت کردیم. درمورد اینکه عمل زیبایی بینی چند ساعت طول میکشد بحث کردیم و متوجه شدیم بطور کلی مدت زمان جراحی بینی بسته به مهارت و تجربه جراح و اقداماتی که انجام می‌ شود بین 2 تا 6 ساعت ممکن است طول بکشد که به نوع بینی بیمار هم بستگی دارد.


سوالات متداول

✅ عمل بینی چند ساعت طول میکشه ؟

به طور معمول و با توجه به شرایط و مهارت جراح ، مدت زمان عمل بینی ، بین 2 تا 6 ساعت ممکن است طول بکشد.

✅ چه عواملی در مدت زمان عمل بینی دخیل هستند ؟

اگر از بحث مقدمات و بیهوشی جراحی صرف نظر کنیم ، عواملی مانند نوع عمل جراحی ( باز یا بسته ) و پیوند غضروف در مدت زمان عمل زیبایی بینی تاثیر گذار است.

✅ مقدمات عمل دماغ چند ساعت طول میکشه ؟

بین 15 تا 30 دقیقه زمان می‌ برد تا شما وارد اتاق عمل شده و پس از بیهوشی برای جراحی آماده گردید.

✅ تأثیر پزشک بر روی زمان عمل بینی چقدر است ؟

هر چه مهارت و تجربه پزشک در جراحی بیشتر باشد مدت زمان عمل زیبایی بینی کمتر خواهد شد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها