هزینه، معایب و مزایای تزریق بوتاکس چانه

بوتاکس چانه چیست ؟ در مقالات قبلی از بلاگ وب سایت رسمی دکتر رجب پور، با عمل‌های زیبایی مختلفی آشنا شدید. یکی از عمل‌های زیبایی که به دلیل استفاده از روش‌های غیر تهاجمی و بدون جراحی در آن، در بین متقاضیان عمل‌های زیبایی، محبوبیت بسیاری را از آن خود کرده است، عمل‌های زیبایی تزریقی است. در این عمل‌های زیبایی، از مواد مختلفی به عنوان فیلر به نواحی مورد نظر جهت افزایش زیبایی تزریق می‌شود. یکی از پرطرف‌دارترین این مواد تزریقی، بوتاکس است. در مقالات تزریق بوتاکس به بینی، تزریق بوتاکس به لب و تزریق بوتاکس به صورت با انواع استفاده این عمل تزریقی آشنا شدید و در این مقاله، قصد داریم شما را با عمل زیبایی دیگری که با استفاده از تزریق بوتاکس صورت می‌گیرد آشنا کنیم.

همان طور که قبلاً به این موضوع اشاره کردیم، بوتاکس یکی از بهترین روش‌ها برای رفع چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر پوست است. خطوط چانه و فرورفتگی‌های آن، در اثر صحبت کردن، غذا خوردن و لبخند زدن ایجاد می‌شود و با افزایش سن نیز، زیاد می‌شود. در حقیقت، دلیل اصلی ایجاد این فرورفتگی‌ها، انقباضاتی عضله‌های اطراف چانه است که در صورت تداوم آن، چین‌هایی همیشگی در این ناحیه به وجود می‌آید. با تزریق بوتاکس چانه، عضلات اطراف چانه شل شده و این فرورفتگی‌ها، صاف می‌شوند. وجود این فرورفتگی‌ها بر روی چانه ممکن است چهره و زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار دهد و ظاهری فرسوده به آن ببخشد. تزریق بوتاکس چانه به اندازه چند واحد، بر اساس میزان فرورفتگی روی چانه، می‌تواند این چین‌ها را صاف کرده و زیبایی فرد را تجدید کند.

همان طور که اشاره شد، مقدار مورد نیاز تزریق بوتاکس چانه، ارتباط مستقیم با میزان فرورفتگی‌های روی چانه دارد که بنا بر دستور پزشک متخصص، با تزریق مقدار معینی بوتاکس به این ناحیه، می‌توانید انتظار داشته باشید که این چین و چروک‌ها تا حد قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یابند.

بوتاکس چانه چیست

بوتاکس چانه چیست ؟

بوتاکس نوعی ماده برای تزریق در عمل‌های زیبایی است که از سم بوتولینیوم استخراج می‌شود و برای از بین بردن انقباضات عضله، کاربردی مفید دارد. طی سال‌های اخیر، یکی از محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن چین و چروک و عمل زیبایی، بوتاکس بوده است که از این روش برای درمان چروک چانه نیز استفاده می‌شود.

در درمان چروک چانه از طریق تزریق بوتاکس، این ماده به نواحی مورد نظر و به دست پزشک متخصص تزریق می‌شود که با اثر گذاری بر روی عضلات اطراف چانه، سبب می‌شود که پوست صورت در ناحیه چانه، کشیده شود و چین و چروکی که بر روی چانه ایجاد شده است، صاف گردد و زیبایی فرد نیز به وی بازگردد.

تزریق بوتاکس به چانه روشی است که در آن با توجه به میزان فرورفتگی چانه و مقدار بوتاکس تزریقی، می‌توان انتظار داشت که تا حد بسیار زیادی، درمان چروک چانه محقق شود. البته باید توجه داشت در برخی موارد، تزریق بوتاکس چانه به تنهایی ممکن است نتیجه دلخواه را به فرد متقاضی ندهد.

در این موارد، ممکن است فرورفتگی‌های چانه فرد بسیار عمیق باشد و بوتاکس به تنهایی نتواند این چین‌ها را رفع کند. باید بدانید که در موارد این چنینی معمولاً از ترکیب بوتاکس و فیلر با ترکیبات هیالورونیک اسید استفاده می‌شود؛ در حقیقت در این عمل زیبایی که ترکیبی از این دو ماده به چانه تزریق می‌شود، هدف این است که بوتاکس بر روی عضلات اطراف چانه اثر بگذارد و باعث کشیدگی و صاف شدن پوست در این ناحیه شود و فیلر نیز، باقی مانده فرورفتگی‌ها را پر کرده و سطحی صاف را به چانه ببخشد.

یکی از بیشترین کاربردهای بوتاکس در زیباسازی صورت، بوتاکس بینی می‌­باشد که در مقاله‌ای بصورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

معایب تزریق بوتاکس چانه چیست ؟

قبلاً هم گفتیم که یکی از دلایلی که تزریق بوتاکس جزو محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی است، غیرتهاجمی بودن آن و عوارض بسیار کم این نوع عمل می‌باشد. در حقیقت می‌تواند گفت که عمل‌های زیبایی بوتاکس، عوارض جانبی خاصی ندارند و می‌توان گفت که معمول‌ترین عوارض در این تزریق، سردرد، سوزش و بی حسی پس از عمل است که عوارضی موقتی هستند و بدون نیاز به فرایند مراقبتی پیچیده‌ای پس از عمل، رفع می‌شوند.

در تزریق بوتاکس چانه نیز این مورد صدق می‌کند. از معمول‌ترین عوارض می‌توان به مشکل در تنفس و یا تکلم گفتار اشاره کرد. در ادامه، برخی از شایع‌ترین عوارض تزریق بوتاکس به چانه را معرفی کرده‌ایم.

 • لبخند کج
 • سردرد
 • انقباض عضلات
 • حالت تهوع
 • درد، کبودی و تورم در ناحیه تزریق

این عوارض به صورت موقت در فرد ممکن است ظاهر شوند. اگر عوارضی شدیدتر در فرد پس از انجام عمل زیبایی ظاهر شود، حتماً باید به پزشک متخصص جهت رفع آن مراجعه کرد. البته پیدایش این عوارض درصد بسیار پایینی در این نوع عمل زیبایی دارند ولی باید بدانید که برخی از عوارض شدید تزریق بوتاکس به چانه ، به صورت زیر می‌باشد.

 • از دست دادن کنترل مثانه
 • ضعف عضلانی و اسپاسم
 • تاری دید یا دوبینی
 • مشکل تنفسی
 • مشکل در صحبت کردن
درمان چروک چانه

مزوبوتاکس چیست ؟ ” یکی از این روش‌های نسبتا کم‌خطر برای درمان عیب و نقص‌های صورت، مزوبوتاکس است که آن را به صورت کامل و جامع تشریح کرده‌ایم.

تزریق بوتاکس چانه

تزریق بوتاکس چانه عمل زیبایی بسیار راحتی است و دوره بهبود متقاضی پس از عمل، بلافاصله شروع می‌شود و ظرف چند ساعت و یا یکی دو روز، فرد بهبود پیدا می‌کند. این عمل زیبایی بین 10 تا 20 دقیقه به طول می‌انجامد و در مطب یا کلینیک پزشک متخصص انجام می‌شود. در نظر داشته باشید که راحت بودن این عمل، به این معنی نیست که هر کسی می‌تواند با هر سطح مهارتی آن را برای شما انجام دهد. اتفاقاً، برای دست یابی به بهترین نتیجه، لازم است که برای انجام تزریق بوتاکس چانه ، بهترین متخصص را پیدا کنید تا با توجه به مهرت و تجربه پزشک، از رسیدن به نتیجه دلخواه خود، اطمینان حاصل کنید.

شما می‌توانید برای ارزیابی پزشک مورد نظر خود، نمونه کارهای قبلی را در مطب و یا وب سایت رسمی وی مشاهده کنید و با مشاوره با او، دریابید که آیا برای انجام این عمل، تجربه کافی را دارد یا خیر.

در این زمینه شما می‌توانید با مشاوره با دکتر رجب پور بهترین جراح پلاستیک تهران توقعات خود را مطرح نمایید و از دست یابی به نتیجه دلخواه، مطمئن شوید.

 تزریق بوتاکس چانه ، به طور موقت می‌تواند چین و چروک چانه را از بین ببرد و در صورتی که از سلامت عمومی برخوردار هستید، می‌توانید این عمل زیبایی را با خیالی آسوده انجام دهید.

تزریق بوتاکس چانه چگونه چین و چروک را از بین می‌برد؟

خطوط پوستی روی نواحی مختلف صورت، در اثر حرکت عضلات ایجاد می‌شوند. حرکات مکرر در نواحی صورت، منجر به ایجاد انواع مختلفی از چین‌ها می‌شود. دو نوع رایج از این خطوط پوستی، شامل چین‌های استاتیک و چین‌های پویا هستند. چین و چروک‌های استاتیک، نوعی از خطوط پوستی هستند که روی صورت ثابت شده‌اند و با بوتاکس به تنهایی قابل درمان نیستند. این نوع از خطوط با درمان‌هایی مانند ترکیب بوتاکس و فیلر به راحتی از بین می‌روند و پوستی صاف را به فرد تحت درمان می‌بخشند.

ولی باید بدانید که فرورفتگی‌های پویا که در اثر حرکاتی مانند لبخند زدن، اخم کردن و حالت کلی صورت ایجاد می‌شوند، بهترین گزینه برای تزریق بوتاکس هستند. چین‌های روی چانه نیز، اغلب از نوع پویا هستند و برای رفع آن‌ها از بوتاکس استفاده می‌شود. بوتاکس از طریق مسدود کردن سیگنال‌های عصبی، از حرکت عضلات جلوگیری می‌کند و به این طریق خطوط پوستی را صاف و یک دست می‌کند.

تزریق بوتاکس چانه تا چه مدتی ماندگار است؟

ماندگاری بوتاکس، به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله این عوامل، می‌توان به نوع برند مواد مصرفی برای تزریق، تجربه و مهارت پزشک متخصص و همچنین میزان فرورفتگی‌هایی که بر روی چانه فرد متقاضی وجود دارد اشاره کرد. ولی به طور کلی، می‌توان گفت با توجه به عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری بوتاکس چانه، این عمل می‌تواند بین 4 تا 7 ماه برای فرد دوام بیاورد و پس از آن، لازم است که فرد برای تجدید بوتاکس چانه، دوباره به پزشک متخصص مراجعه کند.

گاهی بنا به دلایلی باید بوتاکسی که تزریق کرده ایم را از بین ببریم.بنابراین مطالعه‌ی مقاله‌ی ” از بین بردن بوتاکس چانه ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس چانه چیست

لازم است مواردی را برای اثربخشی بهتر این عمل زیبایی، قبل و بعد از انجام دادن تزریق بوتاکس چانه ، رعایت کنید. مطمئناً پزشک متخصصی که برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته‌اید، این موارد را در جلسات مشاوره و معاینه قبل از عمل، به شما توصیه می‌کند ولی برای آن که در این زمینه آگاه لازم را کسب کنید و با دیدی باز به سراغ تزریق بوتاکس چانه بروید، مواردی را که به طور معمول لازم است قبل و بعد از تزریق بوتاکس چانه انجام دهید را در ادامه برای شما شرح داده‌ایم.

 • ۴۸ ساعت قبل از عمل، دخانیات و الکل مصرف نکنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس پزشک خود را در جریان بیماری‌ها و داروهای مصرفی خود قرار دهید.
 • چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس، از دراز کشیدن خودداری کنید.
 • از مصرف هرگونه داروی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن، از یک هفته قبل از تزریق بوتاکس پرهیز کنید.
 • پس از انجام عمل، تا چند روز برای خوابیدن باید از بالشت اضافی استفاده کنید تا سر شما بالاتر از بدنتان قرار گیرد.
 • پس از انجام عمل، تا چند روز از گذاشتن دست خود بر زیر چانه به هنگام تکیه دادن و یا نشستن در پشت میز، پرهیز کنید.
تزریق بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه

بوتاکس یکی از روش‌های عمل زیبایی غیر تهاجمی است که یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت آن، هزینه و قیمت کم انجام این عمل زیبایی است. باید در نظر داشته باشید که عضلات اطراف چانه و دهان، عضلاتی حساس هستند و تزریق بوتاکس چانه را باید به دستان پزشکی مجرب بسپارید تا از پیش آمد هر گونه عوارض جانبی شدید، جلوگیری کنید.

هزینه بوتاکس چانه به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. برای مثال، دست مزد پزشک متخصص، قیمت برند بوتاکسی که از آن برای انجام عمل استفاده می‌کنید، میزان بوتاکس مورد نیاز بر اساس شرایط شما، در تعیین هزینه بوتاکس چانه ، تأثیر بسیار زیادی دارد. به همین جهت، قیمت دقیقی را نمی‌توان برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفت ولی باید همچنان بدانید که این عمل زیبایی، جزو عمل‌های بسیار کم هزینه است.

آیا تا به حال در رابطه با ” بوتاکس گردن ” چیزی شنیده‌اید؟ اگر شما هم مثل ما کنجکاور هستید حتما مقاله‌ای که برای آن نوشتیم را مطالعه نمایید.

سخن پایانی

همان طور که ذکر شد، تزریق بوتاکس چانه ، به دلیل حساسیت عضلات اطراف چانه و دهان، ضمن راحت بودن این عمل، بسیار حساس است. به همین جهت، باید از مهارت و تجربه پزشک متخصص برای انجام این فرآیند بهره ببرید و به وی اطمینان داشته باشید. دکتر رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و استاد دانشگاه، در این زمینه می‌تواند مشاوره‌ای که قبل از تزریق بوتاکس، به آن نیاز دارید را به شما بدهد و در این زمینه، راهنمای شما باشد.


سوالات متداول

✅ بوتاکس چانه چیست ؟

بوتاکس نوعی ماده برای تزریق در عمل‌های زیبایی است که از سم بوتولینیوم استخراج می‌شود و برای از بین بردن انقباضات عضله، کاربردی مفید دارد. طی سال‌های اخیر، یکی از محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن چین و چروک و عمل زیبایی، بوتاکس بوده است که از این روش برای درمان چروک چانه نیز استفاده می‌شود.

✅ تزریق بوتاکس چانه تا چه مدتی ماندگار است؟

ماندگاری بوتاکس، به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله این عوامل، می‌توان به نوع برند مواد مصرفی برای تزریق، تجربه و مهارت پزشک متخصص و همچنین میزان فرورفتگی‌هایی که بر روی چانه فرد متقاضی وجود دارد اشاره کرد. ولی به طور کلی، می‌توان گفت با توجه به عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری بوتاکس چانه، این عمل می‌تواند بین 4 تا 7 ماه برای فرد دوام بیاورد و پس از آن، لازم است که فرد برای تمدید دوباره به پزشک متخصص مراجعه کند.

✅ هزینه بوتاکس چانه چقدر است؟

هزینه بوتاکس چانه به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. برای مثال، دست مزد پزشک متخصص، قیمت برند بوتاکسی که از آن برای انجام عمل استفاده می‌کنید، میزان بوتاکس مورد نیاز بر اساس شرایط شماو … در تعیین میزان هزینه این فرآیند تأثیر بسیار زیادی دارد. به همین جهت، قیمت دقیقی را نمی‌توان برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفت ولی باید همچنان بدانید که این عمل زیبایی، جزو عمل‌های بسیار کم هزینه است.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
hossein
hossein
1 سال قبل

سلام با بوتاکس میشه قرینه نبودن چانه رو از بین برد؟!