راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس

راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس : تکنیک بوتاکس یک روش جدید و انقلابی در صنعت زیبایی است که در صورت درست انجام شدن، می‌تواند علائم پیری را از بین ببرد و ظاهری جوان و شاداب به شما هدیه کند.

اما با توجه به اینکه بسیاری از افراد غیرمتخصص قصد دارند که با ارائه قیمت پایین‌تر، نظر مشتریان را به خود جلب کنند، گاه شاهد نتایج نامطلوب و حتی عوارض بوتاکس هستیم.

هنگامی که بوتاکس پیش افراد کم‌تجربه انجام می‌شود، فرد از نتیجه بدست آمده پشیمان می‌شود و به دنبال راهی جهت از بین بردن اثر بوتاکس است. بنابراین، در صورتی که پزشک شما به اندازه کافی ماهر و مجرب باشد، عارضه‌های ناشی از بوتاکس را تجربه نخواهید کرد.

تکنیک جوان‌سازی بوتاکس برای اولین بار در کشورهای اروپایی به همه معرفی شد و در اثر گذر زمان به سایر کشورها راه پیدا کرد. امروزه از بوتاکس جهت از بین بردن چین و چروک، بزرگ کردن و حجم دادن به برخی از نواحی صورت و بدن استفاده می‌شود.

به طور کلی، در دو هفته اول، آثار بوتاکس در اوج خود قرار دارد و بعد از گذشت مدتی، کم کم اثر آن کاهش می‌یابد.
امروز قصد داریم تا در این مقاله راه و روش‌های از بین بردن اثر بوتاکس را به شما مخاطبان دوست داشتنی معرفی کنیم.

آیا راهی برای از بین بردن اثر بوتاکس وجود دارد؟

بعضی اوقات تزریق اشتباه و نادرست بوتاکس در صورت یا سایر نواحی بدن، عوارضی مانند بالا ماندن ابروها، عدم حرکت عضلات صورت، افتادگی پلک، ناهماهنگی بین اعضای صورت را به دنبال دارد.

شاید تصور کنید که راهی برای از بین بردن آثار بوتاکس و عوارض آن وجود ندارد. در صورتی که اینطور نیست که این عوارض تا آخر عمر، گریبان‌گیر شما باشد.خوشبختانه، آثار و عوارض بوتاکس موقتی است و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

از بین رفتن اثر بوتاکس، به طور طبیعی، به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

آثار بوتاکس بسته به محل تزریق، متفاوت و بین 8 تا 16 هفته از بین می‌رود. برای مثال، اثر بوتاکس در نواحی که تحرک بیشتری دارند و یا میزان داروی دریافتی کمتری دارند، سریع‌تر از بین می‌رود. برای درک بهتر، به موارد زیر توجه کنید:

  1. آثار بوتاکس در لب‌ها و اطراف چشم بعد از 8 هفته کاهش می‌یابد.
  2. آثار تزریق بوتاکس در پیشانی بعد از گذشت 8 تا 12 هفته از بین می‌رود.
  3. ماندگاری بوتاکس در نواحی گلابلا یا همان میان دو ابرو، بین 12 تا 16 هفته است.

دلایل زیادی برای از بین بردن اثر بوتاکس و خلاص شدن از شر آن وجود دارد:

1) عوارض بوتاکس:

یکی از شایع‌ترین دلایل پشیمانی افراد از بوتاکس، عوارض آن است. برای مثال، گاهی تزریق بوتاکس باعث افتادگی پلک، افتادگی ابرو به پایین و یا لبخند نامتقارن می‌شود.

2) اثر نامطلوب:

شاید شما هم در دسته افرادی قرار داشته باشید که یخ‌زدگی صورت را دوست ندارند و همین امر موجب پشیمانی آن‌ها از تزریق بوتاکس شده است.

فردی سیگاری را تصور کنید که به دلیل تزریق بوتاکس در لب یا خط لبخند، مکیدن سیگار برای او دشوار شده است. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ فرد به فکر راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس می‌افتد.

3) تزریق بیش از حد بوتاکس ، دلیلی برای از بین بردن اثر بوتاکس:

زمانی که دکتر زیبایی، بوتاکس را بیش از حد تزریق کند، موجب می شود که عضلات صورت به کلی از حرکت باز بمانند. نتیجه چنین تزریقی، به وجود آمدن صورت بی روح برای فرد می باشد.

همچنین تزریق بیش از اندازه به پیشانی باعث بالا ماندن ابروها، بد فرم و غیر متوازن شدن شکل ظاهری آن‌ها می‌شود و در برخی موارد موجب افتادگی پلک خواهد شد.

اگر مشکلات ذکر شده برای هر شخصی رخ دهد، او را به فکر می‌اندازد که به دنبال راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس باشد.

راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس

راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس:

جهت از بین بردن سریع اثر بوتاکس، راهی وجود ندارد. هر راهکار و روشی که در این مقاله پیشنهاد می‌کنیم، مستلزم صبر و شکیبایی است و باید تا هنگامی که بوتاکس ماندگاری دارد، صبوری کرد.

از بین بردن اثر بوتاکس، زمانی که یخ‌زدگی صورت اتفاق می‌افتد:

در اثر رخ دادن خطا در تزریق و بروز حالت انجماد در صورت، تمایل شخص به رفع آثار بوتاکس افزایش می‌یابد. این عارضه بیشتر در نواحی پیشانی اتفاق می‌افتد. اما، بعضی مواقع آنقدر شدت این عارضه بیشتر است که تنها دهان حرکت می‌کند.

یخ زدگی صورت هنگامی اتفاق می‌افتد که عضلات صورت فلج می‌شود و ایجاد حالات احساسی مختلف در صورت برای فرد مشکل می‌شود.

همانطور که متوجه شدید، هنگامی که میزان تزریق بوتاکس بیش از حد باشد، یخ‌زدگی صورت اتفاق می‌افتد و متاسفانه باید منتظر ماند تا اثرات بوتاکس به مرور زمان از بین برود و درمان سریعی برای این عارضه وجود ندارد.

جهت پیشگیری از این عارضه، بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید و متخصصی دارای مهارت و اعتبار کافی پیدا کنید.

راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس

رفع سنگینی ابروها بعد از بوتاکس:

دو دلیل سنگینی ابروها به شرح زیر است:
• تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی بیش از حد بوده و یا به روش نادرست انجام شده است.
• خطوط بین دو ابرو به طور نامناسب درمان شده و یا به مقدار کافی مواد تزریق نشده است.

در حالت اول، اولین اقدام، تزریق بوتاکس در ناحیه بین دو ابرو است. اگر این ناحیه برای مدتی بی‌حرکت باشد، به احتمال زیاد احساس سنگینی رفع خواهد شد.

اما در صورتی که با وجود بی‌حرکت بودن ناحیه ذکر شده، باز هم احساس سنگینی در نواحی ابرو کردید، متاسفانه تنها راه صبر کردن است. اما خبر خوب این است که بعد از گذشت چند هفته این احساس بهبود می‌یابد.

اگر احساس سنگینی ناشی از علت دوم باشد، تنها کافی است عضلات صورت را اصلاح کنید. همانطور که می‌دانید، عضلات بین دو ابرو وظیفه بالا کشیدن ابرو را بر عهده دارند و با بی‌حرکت کردن عضلات پایین کشنده، مقداری از احساس سنگینی در نواحی پیشانی و ابرو برطرف خواهد شد.

شاید بی‌حرکت کردن عضلات مقداری ترسناک به نظر برسد، اما لازم است بدانید که این نواحی فقط در مواقع اخم و خیره شدن دارای تحرک هستند.افرادی که دارای پلک‌ یا ابروی سنگین هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این عارضه قرار دارند.


راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس

درمان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس:

افتادگی پلک، یکی دیگر از عواملی است که افراد را به فکر راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس می‌اندازد. البته افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس به ندرت اتفاق می‌افتد و بهتر است که شخص به پزشک مراجعه کند.

خبر خوب این است که افتادگی پلک دائمی نیست.البته در صورت رخ دادن این عارضه، لازم است که فرد به صورت حضوری توسط پزشک معاینه شود. اغلب، متخصص یک قطره چشمی به نام لوپیدین (آپراکلونیدین 0.5 درصد) به فرد پیشنهاد می‌کند.

قطره یاد شده باعث انقباضات برخی از عضلات صورت می‌شود و به تحرک پلک کمک بسیاری خواهد کرد. البته اثر این قطره دوام بسیاری ندارد و باید هرچند ساعت یکبار از آن استفاده شود.

افرادی که تحت عمل جراحی پلک قرار داشته‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به سنگینی و افتادگی پلک قرار دارند. به همین خاطر، بهتر است که این اشخاص، سابقه جراحی‌شان را با پزشک در میان بگذارند.

کلام آخر:

اگر قصد دارید که از تکنیک جوان‌سازی بوتاکس استفاده کنید، محافظه کارانه و با دقت جلو بروید. در گام اول، از بوتاکس جهت درمان خطوط ابرو و اطراف چشم استفاده کنید. در صورت دستیابی به نتایج دلخواه، می‌توانید درمان را ادامه دهید.

درمان بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک ناحیه پیشانی، نیاز به دقت فراوان دارد. بنابراین، اگر از کار پزشکتان مطمئن نیستید، درمان را ادامه ندهید.

همانطور که متوجه شدید، بوتاکس علاوه بر جوان‌سازی و رفع چین و چروک صورت، دارای خواص درمانی بسیاری نیز می‌باشد. برای مثال، افرادی که بیش از حد عرق می‌کنند، می‌توانند از بوتاکس جهت رفع مشکل خود استفاده کنند. بعد از تزریق بوتاکس، نوعی باکتری خاص وارد ماهیچه شده و موجب کاهش ترشحات می‌شود.

.

دربارهدکتر احمدعلی رجب پور
دکتر احمد علی رجب پور رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هیئت علمی دانشگاه عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *