انواع روش های جراحی بینی

انواع عمل بینی

 از اندازه بینی خود ناراضی هستید؟ انحراف بینی تنفس را برایتان دشوار کرده است؟ جراحی پلاستیک و زیبایی بینی یک راه حل برای بهبود ظاهر و اصلاح ناهنجاری‎های مرتبط به بینی است که در سراسر جهان با اهداف درمانی، زیبایی یا هردو در حال انجام است. در چند دهه اخیر، عمل بینی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های پلاستیک شده است و محبوبیت زیادی میان جوانان به خصوص خانم‌های جوان دارد. ساختار بینی در افراد متفاوت است و این اختلاف باعث گستردگی انواع عمل بینی شده است.

انواع عمل بینی

عمل بینی:

از گذشته تا به امروز، انسان‌ها به دنبال راهی بوده‌اند تا زیباتر به نظر برسند. براساس مطالب منتشر شده در وب‌سایت Rios center for plastic surgery ، جراحی بینی یک راه حل برای اصلاح مشکلات ظاهری و ساختاری بینی است. خوشبختانه پیشرفت علم در حوزه پزشکی وابداع تکنیک‌های مدرن باعث شده است تا بشر قادر به انجام جراحی‌های متفاوت باشد.

زیبایی از نظر هرکس متفاوت است و یک معیار دقیق برای سنجش آن وجود ندارد. آنچه که واضح است، تاثیر گذاری زیبایی بینی بر جذابیت فرد است و علت آن قرار گرفتن بینی در مرکز صورت می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: مدل‌های انتخابی بینی برای عمل کدامند؟

 

در چند سال گذشته، عده زیادی به دنبال جدیدترین روش‌های جراحی بینی به منظور زیبا سازی و اصلاح ایراداتی از قبیل انحراف بینی، کج بودن سپتوم یا شکستگی بوده‌اند.

انواع عمل بینی

انواع جراحی بینی:

امروزه جراحان پلاستیک انواع روش عمل بینی را به دو دسته زیر تقسیم می‌کنند:

 • جراحی بینی به روش باز؛
 • جراحی بینی به روش بسته.

جراحی بینی به روش بسته:

متخصصین کلینیک Cadogan جراحی بسته بینی را یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین جراحی‌های پلاستیک می‌دانند. در این روش‌ها، برش‌ها در داخل بینی و به صورت پنهان ایجاد می‌شوند. به همین خاطر، بعد از جراحی، خبری از زخم‌های قابل مشاهده و اسکار نخواهد بود.

در جراحی بسته بینی، بافت نرم بینی کمی به سمت بالا برداشته می‌شود تا امکان دسترسی به استخوان و غضروف برای جراح مربوطه فراهم شود و پزشک قادر به اعمال تغییراتی جزئی در ساختار بینی باشد.

 

مقاله پیشنهادی: رفع کبودی صورت بعد از عمل بینی

 

نکاتی در رابطه با جراحی بسته بینی:

 • افرادای که ایراداتی جزئی در ساختار بینی دارند، کاندید مناسبی برای انواع عمل بینی به روش بسته می‌باشند.
 • دوره نقاهت در این جراحی کوتاه‌تر خواهد بود.
 • عوارض ناشی از عمل در جراحی بسته بینی بسیار کمتر از جراحی باز بینی است.
 • مدت زمان جراحی بسته بینی در مقایسه با جراحی به روش باز کوتاه‌تر است.
 • جراح دید کافی ندارد و تمام تغییرات را از طریق سوراخ بینی اعمال می‌کند.

جراحی بینی به روش باز:

اگر متقاضی ایجاد تغییرات گسترده‌تر در ظاهر بینی هستید، جراحی بینی به روش باز انتخاب مناسب‌تری برای شما خواهد بود. در این روش برش‌های ظریف و کوچکی در نواحی اطراف سوراخ‌های بینی « کلوملا» ایجاد می‌شود. سپس، پوست و لایه‌های که غضروف را پوشانده‌اند، برداشته می‌شود تا جراح دسترسی و دید کافی به ساختار بینی داشته باشد.

در جراحی بینی به روش باز، جراح دسترسی بیشتری به ساختار بینی دارد؛ لذا، شرایط برای ایجاد تغییرات زیاد و اساسی در ساختار بینی فراهم است. به همین خاطر، این جراحی بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که به صورت مادرزادی مشکلاتی در ساختار بینی خود دارند یا در اثر ضربه‌های شدید دچار ناهنجاری‌های ساختاری یا ظاهری بینی شده‌اند.

نکاتی در رابطه با جراحی باز بینی:

 • جراح دید وسیع‌تری نسبت به ساختار بینی دارد و ایرادات را به صورت مستقیم مشاهده می‌کند.
 • میزان رضایت‌مندی از نتیجه نهایی در جراحی باز بینی بیشتر از جراحی بسته بینی است.
 • در این جراحی، پوست به صورت کامل باز می‌شود. در نتیجه، حساسیت و پیچیدگی عمل باز بینی بیشتر بوده و به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.
 • عمل باز بینی یک روش تهاجمی است که نیاز به دوره نقاهت طولانی دارد.

 

مقاله پیشنهادی: مدت زمان عمل زیبایی بینی

 

جراحی باز و بسته بینی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

هر یک از انواع روش عمل بینی مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارد. اغلب جراحی باز بینی به بیمارانی توصیه می‌شود که دارای انحراف شدید تیغه بینی هستند یا بینی آن‌ها دارای قوز است. در صورتی که جراحی بسته بینی برای افرادی مناسب است که نوک بین آن‌ها مشکل جدی ندارد یا مبتلا به انحراف تیغه میانی بینی نیستند. این مدل از جراحی دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به جراحی باز دارد.

مزایای انواع عمل بینی:

 • درمان عدم قرینگی سوراخ‌های بینی؛
 • رفع قوز؛
 • درمان فرورفتگی غضروف بینی؛
 • بهبود و درمان مشکلات تنفسی؛
 • اصلاح فرم بینی‌های شکسته؛
 • برطرف کردن نواقص مادرزادی؛
 • اصلاح افتادگی نوک بینی؛
 • زیباسازی نوک و سوراخ‌های بینی؛
 • اصلاح مشکلات مرتبط با انحراف تیغه میانی؛
 • افزایش اعتماد به نفس؛

انواع جراحی بینی

 

آیا انواع عمل بینی زنانه و مردانه با یکدیگر تفاوت دارد؟

دکتر sedgh جنسیت را عاملی مهم در انتخاب نوع جراحی پلاستیک می‌داند؛ زیرا، جراحی باید به گونه‌ای باشد که باعث تقویت خصوصیات و ویژگی‌های مربوط به جنسیت شود.

از آن جهت که بینی زنانه ظریف‌تر از بینی مردانه است، جراحی بینی در خانم‌ها نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد. بنابراین، انتخاب یک جراح پلاستیک که مهارت لازم را برای دستیابی به نتیجه ایده‌آل داشته باشد، امری حیاتی به حساب می‌آید.

یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین جنبه‌های انواع عمل بینی مردانه این است که اختلالات ساختاری بینی و مشکلات تنفسی اصلاح شود؛ به گونه‌ای که فرم مردانه بینی، مصنوعی و غیر طبیعی نشود.

براساس مطالعات و گزارشات مبتنی بر فیزیولوژی بدن، بینی آقایان حدود 10 درصد بزرگتر از بینی خانم‌ها است و علت آن بیشتر بودن توده‌های عضلانی در مردها و نیاز بیشتر به اکسیژن می‌باشد. همچنین، پل بینی مردان در مقایسه با خانم‌ها، پهن‌تر و برجسته‌تر است و یک زاویه 90 درجه میان بینی ولب ایجاد می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه چسب زنی بینی

 

متخصص زیبایی باید مواظب باشد تا نوک بینی مردان طی عمل ظاهری مصنوعی و غیر طبیعی نشود. زاویه چرخش نوک بینی مردانه حدود 90 الی 100 درجه است. در صورتی که بیتشر خانم‌ها تمایل دارند که یک قوس خفیف بر روی بینی خود داشته باشند؛ لذا، در صورتی که چرخش بیشتر از مقدار ذکر شده باشد، بینی ظاهری زنانه و فانتزی به خود می‌گیرد.

بهتر است جراحی پلاستیک و زیبایی بینی را نزد پزشکی انجام دهید که شناخت کافی از اهداف زیبایی شناسی در مردان و زنان دارد و دارای یک درک دقیق از تفاوت آناتومی بینی مردانه و زنانه است.

جراحی بینی با لیزر چیست؟

تا به حال با عنوان « جراحی بینی بدون ایجاد برش» برخورده‌اید؟ لازم به ذکر است که چنین چیزی صحت ندارد. لیزر تنها یک ابزار کمکی در جراحی زیبایی است. تنها راه از بین بردن  نواقص بینی، جراحی پلاستیک است و تمام مطالبی که با عنوان جراحی بینی با لیزر و بدون ایجاد برش مشاهده کرده‌اید تنها جنبه تبلیغاتی داشته است.

گاهی اوقات متخصصان زیبایی از لیزر در انواع عمل بینی استفاده می‌کنند تا ظرافت کار خود را هنگام ایجاد برش در غضروف بینی افزایش دهند. یکی دیگر از کاربردهای لیزر، رفع نواقص و مشکلات پوستی بینی است که در این مورد تغییراتی در ساختار بیمار اعمال نمی‌شود. به همین خاطر، نمی‌توان آن را جراحی پلاستیک دانست.

بنابراین، می‌توان گفت ادعای مبنی بر جراحی با لیزر صحبت علمی ندارد. در واقع، لیزر یک تکنیک است که با ایجاد تغییراتی بر روی پوست بینی مشکلاتی از قبیل اسکار و لکه‌های پوستی را درمان می‌کند و با کاهش ضخامت پوست در بینی‌های گوشتی باعث تغییر سایز موقت و جزئی در ظاهر بینی می‌شود.

جراحی‌بینی

خلاصه آنکه…

اگر برای جراحی بینی مصمم هستید و تمایل دارید که نتایج عمل شما را شگفت زده کند، ابتدا با بهترین جراح بینی که می‌شناسید، مشورت کنید. این امر باعث می‌شود تا با تمام جوانب عمل بینی آشنا شوید و یک دید واقع بینانه به نتیجه نهایی داشته باشید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها