پروتز گونه چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

همه ما زیبایی را دوست داریم. امروزه بیشتر افراد به دنبال راهی برای زیباتر شدن و جوانسازی هستند. یکی از روش‌های پرطرفدار و محبوب در میان خانم‌های مسن و جوان پروتز گونه است و تاثیر زیادی در شادابی و زیبایی چهره افراد دارد. از سال ۱۹۵۶ این عمل بین خانم‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده و امروزه به یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی و جوانسازی تبدیل شده است.

همانطور که می‌دانید گونه‌های برجسته می‌تواند چهره‌ی شما را جذاب‌تر کرده و تاثیر بسزایی در جوان‌تر شدن صورت شما داشته باشد. بدین ترتیب قصد داریم تا در این مقاله، ابتدا روش‌های کلی برجسته کردن گونه و سپس به طور جزيی‌تر پروتز گونه را برای شما همراهان همیشگی و زیباجویان شرح دهیم. اگر در فکر انجام این عمل زیبایی هستید، تا آخر مطالب با ما همراه باشید تا از مزیت ها و عوارض برجسته سازی گونه‌ها و نکات دیگری که لازم است بدانید شما را آگاه سازیم.

پروتز چیست ؟

بسیاری از افراد برایشان جالب است که بدانند خود پروتز چیست و به چه معنا می‌باشد. جالب است بدانید که به طور کلی، پروتز چیزی است که جایگزین یک بخش بدن که از دست رفته است می‌شود. بسیاری از افراد، در اثر عوامل مختلف و به دلایل متفاوتی، ممکن است عضوی یا قسمتی از یک عضو را در بدن خود از دست بدهند که برای پر کردن جای آن، می‌توان از پروتز استفاده کرد. به بیانی دیگر، پروتز یک دستگاه مصنوعی می‌باشد که برای قسمتی از بدن که از دست رفته است، جایگزین می‌شود.

اندام مختلف بدن ممکن است به دلیل اختلال در رگ‌های خونی، سرطان، جراحت‌های مختلف و یا عواملی دیگر، قطع شوند. طی تحقیقاتی که در ایالات متحده آمریکا انجام شده است، نزدیک به نیم درصد از جامعه، دچار قطع عضو شده‌اند و پیش بینی می‌شود که تا سال‌های آینده، به دلیل استفاده بیشتر از مواد قندی که سبب دیابت در افراد می‌شود، این آمار نزی افزایش پیدا کند. به همین دلیل، پیش بینی می‌شود که در آینده نیاز بیشتری به استفاده از پروتز در جهان وجود داشته باشد.

این که پروتز تا چه حد عملکرد خوبی داشته باشد، به آناتومی بدن فردی که پروتز می‌کند بستگی دارد.

پروتز چیست

اهداف زیبایی پروتز چیست ؟

از پروتز برای اهداف زیبایی نیز استفاده می‌شود. در ایران و بسیاری دیگر از کشورهای جهان، ممکن است فردی که اقدام به پروتز برای اندام بدن خود می‌کند، عضوی یا قسمتی از بدن خود را از دست نداده باشد و برای زیباتر کردن اندام خود، اقدام به استفاده از پروتز کند.

یکی از مثال‌هایی که در زمینه پروتز برای اهداف زیبایی می‌توان زد، پروتز گونه می‌باشد که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

پروتز گونه دائمی

به طور کلی، اعمال زیبایی بسیاری برای افراد می‌تواند انجام شود. در بین عمل‌های زیبایی برای گونه‌ها نیز، انواع مختلفی از عمل را فرد می‌تواند انجام دهد تا گونه‌هایی برجسته‌تر داشته باشد؛ در بین گزینه‌ها، برخی از آن‌ها دائمی بوده و برخی دیگر، به صورت موقت تأثیر دارند و پس از آن که تأثیر آن‌ها از بین رفت، افراد باید برای به دست آوردن نتایج مطلوب، دوباره اقدام به عمل برجسته کردن گونه نمایند. اما در این میان، پروتز گونه دائمی یکی از مسائلی است که درباره آن زیاد سؤال پرسیده می‌شود.

در این روش کاشت گونه‌ها، یعنی پروتز گونه دائمی ، یک راه حل دائمی جهت بهبود نواقص صورت و حجم دهی به گونه‌ها ارائه می‌شود. این روش بیشتر برای افراد جوان‌تری که تمایل به داشتن گونه‌های برجسته‌تر و چانه دارند، ارائه می‌شود.

گونه‌های کامل‌تر، می‌توانند ظاهر فرد را بهبود ببخشند و ویژگی‌های صورت را متعادل و حتی جوان‌تر کنند. عمل جراحی موفقیت‌آمیز در کاشت ایمپلنت داخل گونه می‌تواند چهره بهتری را به بیمار ببخشد. ایمپلنت‌های کاشته شده در گونه را نیز می‌توان به منظور اصلاح عدم تقارن صورت و حتی جای زخم‌ها استفاده کرد.

پروتز گونه دائمی مزایایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پروتز گونه دائمی است و نیازی به اقدام مجدد برای ماندگاری نتایج مطلوب حاصل از عمل، نیست.
 • نتایج می‌تواند کم ولی چشمگیر باشد.
 • عوارض این نوع عمل جراحی، کم می‌باشد.
 • پروتز گونه دائمی ، سایر جراحی های زیبایی صورت را نیز پشتیبانی می‌کند.
پروتز گونه دائمی

پروتز گونه طبیعی

امروزه، از نظر معیارهای زیبایی شناسی که بیشتر افراد در دنیا، افرادی که این معیارها را داشته باشند را زیبا می‌بینند، داشتن گونه‌هایی با استخوان برجسته، زیبا است. به طور کلی، داشتن گونه‌هایی که استخوان آن برجسته و معلوم است، یکی از شاخصه‌های اصلی برای زیبایی صورت محسوب می‌شود ولی این استخوان‌های گونه در برخی افراد، معلوم نیست و به همین دلیل، این افراد تمایل دارند که عمل پروتز گونه طبیعی را انجام دهند. پروتز گونه طبیعی باید به شکلی باشد که نه تنها استخوان‌های گونه فرد را برجسته می‌کند، بلکه بتواند به نوعی این عمل انجام شود که در مقایسه با سایر اجزای صورت، هماهنگی داشته باشد و صورت فرد را به شکلی مصنوعی به تصویر نکشد.

به همین علت، افراد تمایل دارند که پروتز گونه طبیعی انجام دهند. در این خصوص، مهم است که بتوانید جراح پلاستیک با تجربه و مهارت کافی را انتخاب کنید تا بتواند به درستی شما را به نتایج دلخواهتان برساند و از پدید آوردن شکلی مصنوعی بر روی صورت شما، خودداری نماید. به این صورت، ظاهر صورت شما در عین حال که زیباتر شده است، حالت طبیعی خود را نیز حفظ می‌کند.

روش‌های برجسته کردن گونه چیست؟

معمولا جراحان پلاستیک با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از جمله فرم صورت، درخواست و انتظارهای فرد یکی از ۳ روش زیر را برای برجسته شدن گونه به بیماران و مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌کنند:

۱. تزریق کردن فیلر:

یکی از روش‌های کم‌خطر برای حجیم کردن گونه‌ها تزریق فیلر خواهد بود که نیاز به زمان کمی در مقایسه با سایر روش‌ها دارد. مدت زمان مورد نیاز برای تزریق فیلر حدود 15 دقیقه و ماندگاری آن بین 6 الی یکسال است.

هزینه پروتز گونه

برجستگی و بزرگی گونه نقش مؤثری در زیبایی و جوانی صورت دارد. گاهی اوقات حجم گونه تحت تأثیر عوامل مختلف کاهش یافته و چهره حالت افتاده، خسته و پیر به خود می‌‎‌گیرد. ” تزریق ژل گونه ” یکی دیگر از راه‌های برجستگی گونه می‌باشد که در مقاله‌ای به صورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

۲. تزریق کردن چربی:

در این روش چربی را از بدن خود فرد (مثلا ران یا شکم) برمی‌دارند و بعد از ایجاد تغییراتی جزئی در بافت چربی، آن‌ها را مجددا به گونه‌ها تزریق می‌کنند. به همین جهت ماندگاری آن نیز نسبت به فیلر بیشتر است.

۳. کاشت پروتز گونه:

در این روش طی بی‌حسی یا بیهوشی پروتز را در گونه‌ها قرار می‌دهند که در ادامه این روش را با جزییات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

عمل کاشت گونه به روش پروتز:

یکی از سوال‌های رایج مراجعه کنندگان این است که “ عمل پروتز گونه چیست ؟ ” و یا “چگونه این عمل جراحی انجام می‌شود؟”

جراحی پروتز گونه جزو یکی از عمل‌های زیبایی و جوانسازی پرطرفدار  در سراسر جهان است که با هدف لیفت و برجسته کردن گونه انجام می‌شود.

امروزه افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند و یا افرادی که با افزایش سن، گونه‌های افتاده پیدا می‌کنند، می‌توانند به راحتی  با انجام عمل برجسته سازی  گونه اعتماد به نفس از دست رفته خود را مجددا بازیابند. دراین عمل پروتزهایی از جنس‌های مختلف از قبیل مواد سیلیکونی یا کامپوزیتی که از بافت استخوان نرم‌تر هستند را در محل تحت درمان که همان گونه‌هاست قرار می‌دهند که نتیجه آن  افزایش برجستگی گونه‌ها خواهد بود.

اندازه‌ی پروتزها به موارد و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد؛ یکی از آن‌ها فرم چهره‌ی فرد است. مورد دیگر که در سایز پروتز تاثیر دارد تمایل و درخواست خود شخص از پزشک مربوطه می‌باشد که تا چه میزان به گونه‌های برجسته علاقه دارد.

در این روش که در ادامه به تفصیل توضیح داده خواهد شد نیازی به تعویض پروتز وجود ندارد؛ زیرا معمولا یک روش ماندگار است. مگر در چندحالت غیرمعمول مثل واکنش نشان دادن بدن به عضو جدید که همان پروتز است، بروز عفونت و یا اینکه خود فرد بخواهد پروتز ها را خارج کند.

مدل‌های مختلف پروتز گونه:

امروزه با پیشرفت علم پزشکی در حوزه‌های زیبایی، شاهد أنواع و مدل‌های مختلف پروتز گونه هستیم که به تازگی به روی کار آمده‌اند. برخی از این پروتزها مصنوعی و برخی دیگر از أنواع آن را می‌توان به عنوان پروتز طبیعی گونه شناخت. بهتر است که قبل از انجام این عمل با یک پزشک متخصص و ماهر  مشورت کنید تا با درنظر گرفتن شرایط موجود و بررسی سوابق بیماری شما، بهترین تصمیم را برای تغییر فرم گونه‌ها بگیرد.

پروتز گونه طبیعی

به طور کلی می‌توان انواع مدل‌های پروتز گونه را به دسته‌ها زیر تقسیم کنیم:

 • پروتز گونه‌ای (مالار):

در این روش به دلیل قرار گرفتن مستقیم پروتز روی استخوان گونه‌، گونه‌ها به صورت برجسته‌تر و حجیم‌تر دیده می‌شوند و باعث جوان‌تر شدن چهره شما می‌شود.

 • پروتز زیرگونه‌ای (ساب مالار):

این روش بیشتر برای افرادی موثر است که به دلیل لاغری یا افزایش سن دچار افتادگی گونه و پوست شده‌اند؛ زیرا با قرار دادن پروتز در زیر ناحیه گونه باعث پر تر شدن صورت می‌شوند و افتادگی را تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهند.

 • پروتز ترکیبی:

این روش ترکیبی از دو روش بالا یعنی مدل گونه‌ای و زیرگونه‌ای است که هم گونه‌ها و هم ناحیه زیر آن به صورت برجسته و پر تر دیده می‌شوند.

جراحی پروتز گونه چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام این عمل زیبایی ابتدا باید برای معاینه فیزیک به یک پزشک متخصص و ماهر مراجعه کنید و پس از معاینه فیزیکی و حضوری کامل و انجام آزمایشات مربوطه برای عمل جراحی آماده شوید.

در این روش، معمولا بیمار تحت تاثیر بی‌حسی موضعی قرار گرفته و افراد کمی نیاز به داروی بیهوشی عمومی دارند. در ابتدا، پزشک متخصص، داخل دهان یا حفره‌ی زیر پلک را برش زده و ناحیه گونه را برای گذاشتن پروتز آماده می‌کند. سپس بعد از قرار گرفتن پروتز در ناحیه مورد نظر، آن قسمت را بخیه می‌زند.

معمولا پزشک برای ثابت نگه‌داشتن پروتزها از پوششی به نام گارنت برای بیمار استفاده می‌کند تا از حرکت کردن پروتزها جلوگیری کند.

مدت زمان جراحی زیبایی و پروتز گونه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، مدت زمان جراحی حدود 30 الی 90 دقیقه متغییر است.

خبر خوب این است که مدتی پس از عمل و بعد از کشیدن بخیه‌ها دیگر اثری از برش‌ها باقی نخواهد ماند. بنابراین لازم نیست از این بابت نگران چیزی باشید.

بعضی از زیبا جویان که متقاضی انجام  جراحی پروتز گونه هستند می‌توانند همزمان عمل‌های زیبایی دیگری مثل جراحی بینی، لیفت پیشانی یا شقیقه را نیز در کنار کاشت پروتز انجام می‌دهند.

داشتن صورتی خوش فرم در گرو دو فاکتور اصلی است. یکی داشتن چانه‌ و فک متناسب و دیگری داشتن گونه‌های برجسته رو به بالا. از این رو بسیاری از بانوان، و حتی برخی از آقایان اقدام به ” لیفت گونه ” خود می‌کنند که به روش‌های متعددی صورت می‌گیرد و ما در مقاله‌ای مجزا به آن پرداخته‌ایم.

پروتزهای گونه از چه جنسی هستند؟

بعضی از انواع پروتزها از جنس پلی اتیلن می‌باشند، اما یکی از بزرگترین معایب آن‌ها وقتی معلوم می‌شود که نیاز به جداکردن یا تعویض‌شان داشته باشید؛ زیرا این کار بسیار مشکل خواهد بود. این پروتزها در مواردی هم ظاهری نامناسب به چه فرد می‌دهند و باعث مصنوعی به نظر رسیدن چهره می‌شوند.

پروتزهای سیلیکونی دسته دیگری از پروتزهای پرکاربرد در حوزه زیبایی و جوانسازی است. این دسته از پروتزها برخلاف پروتزهای سفت و مصنوعی، نرمی و انعطاف زیادی دارند. به همین خاطر به راحتی با بافت استخوان سازگار شده و رفتاری مثل استخوان دارند. بنابراین، اگر به دنبال یک پروتز گونه طبیعی هستید که باعث اذیت و احساس نارضایتی نشود، پروتز گونه سیلیکونی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

یکی دیگر از مزیت‌های پروتز گونه سیلیکونی تعویض یا تخلیه راحتشان می‌باشد؛ به همین دلیل اکثر جراحان پلاستیک معمولا استفاده از پروتز گونه سیلیکونی را به بیماران توصیه می‌کنند تا درصورت تمایل فرد، بتوانند آن‌‌ها را به راحتی خارج کنند.

پروتز گونه دائمی

چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت پروتز در گونه هستند؟

همانطور که در بالاتر گفته شد تمام افرادی که به دلایل مختلف از جمله افزایش سن یا نداشتن برجستگی گونه به طور طبیعی از ظاهر خود رضایت ندارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. ممکن است کسانی که قبلا روش‌های موقتی برجسته کردن گونه را امتحان کرده‌اند نیز به این روش دائمی روی بیاورند.

به طور کلی می‌توان گفت که افراد زیر کاندید مناسبی برای جراحی پروتز طبیعی گونه هستند:

 • افرادی که استخوان گونه آن‌ها کاملا صاف است.
 • کسانی که صورت گرد دارند اما گونه آن‌ها برجسته نیست.
 • کسانی که در اثر ورزش و رژیم، وزن زیادی از دست داده‌اند.
 • کسانی در اثر افزایش سن مبتلا به گونه‌های افتاده و کم حجم شده‌اند.
 • کسانی که تمایل به چهره جوان‌تر و شاداب‌تر دارند

 نکاتی که قبل از عمل لازم است بدانید:

1.قبل از انجام عمل کاشت پروتز حتما با یک مشورت کنید و درخواست‌ و انتظارات خود از کاشت پروتز را با ایشان در میان بگذارید.

2. ۲ هفته قبل از عمل جراحی کاشت پروتز، مصرف برخی از داروها که باعث رقیق شدن خون می‌شود مانند آسپرین و ویتامین E را  متوقف نمایید.

3. لازم است که قبل از هرگونه اقدام، حتما داروهای مصرفی و سابقه پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.

4. ۶ هفته قبل از عمل از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید.

5. هیچگونه مایعات و خوراکی حداقل تا ۶ ساعت قبل از عمل نباید مصرف شود.

6. اگر سابقه ابتلا به عفونت داشته‌اید حتما با پزشک در میان بگذارید.

7. پیش از شروع جراحی با استفاده از صابون‌های آنتی باکتری صورت خود را پاک کنید.

8. دستورالعمل‌هایی که به شما داده می‌شود را رعایت کنید . طبق چیزی که به شما گفته شده‌است عمل کنید.

مراقبت های لازم برای بعد از عمل پروتز گونه چیست ؟

قبل از عمل برجسته سازی گونه پزشک مراقبت‌های لازم را برای شما مطرح می‌کند اما رعایت مراقبت‌های قبل از جراحی به تنهایی کفایت نمی‌کند. برای دستیابی به نتیجه مطلوب لازم است که نکات و مراقبت‌های زیر را نیز رعایت کنید. در ادامه نکاتی که باید بعد از عمل پروتز گونه رعایت کنید را خدمت شما عرض می‌کنیم:

 • از فعالیت‌های شدید بدنی تا چند هفته پرهیز کنید.
 • تورم و کبودی از جمله عوارض پروتز گونه است. بروز عوارض ناشی از جراحی تا چند روز پس از عمل طبیعی می‌باشد. شما می‌توانید برای کاهش موارد فوق از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • درصورت درد از داروهای مسکن که پزشک تجویز کرده ‌است استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از عمل مایعات بنوشید و بعد از آن تا ۲ هفته غذاهای نرم مصرف کنید.
 • بعد از ۴۸ ساعت میتوانید به حمام بروید اما باید احتیاط کنید که آب به طور مستقیم با زخم‌ها و محل تحت درمان برخورد نکند.
 • برای جلوگیری از عفونت، زخم‌ها را به صورت روزانه تمیز کنید.
 • بهداشت دهان را بسیار رعایت کنید و سعی کنید از دهان‌شویه‌ها استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • احساس کشیدگی و سفتی بعد از انجام عمل طبیعی است و به مرور زمان بهتر می‌شود.
 • پس از یک هفته و پس از کشیدن بخیه‌ها، آرایش کردن ممنوعیتی ندارد.
 • تا ۲ ماه پس از عمل روی صورت خود نخوابید.
 • حداقل ۶ هفته از شنا کردن پرهیز کنید.

و در آخر لازم است داروهای تجویز شده را طبق دستورات پزشک مصرف کنید.

یکی از عناصر جذابیت چهره از نظر عموم در عصر امروزی ” چال گونه ” به‌حساب می‌آید. که ما در مقاله‌ای جداگانه مورد بررسی قرارداده‌ایم.

نتایج جراحی پروتز گونه به چه صورت است؟

برای گرفتن نتیجه مطلوب فاکتورهای متعددی دخیل هستند از جمله تکنیک و روش جراحی، میزان متابولیسم فرد و…

مراقبت‌هایی که بعد از عمل انجام می‌دهید نیز نقش بسزایی در نتیجه نهایی دارد؛ برای مثال اعمال نکردن فشار زیاد به محل جراحی و انجام دادن صحیح دستورالعمل‌هایی ذکر شده در بالا از حمله مواردی است که باعث موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی می‌شود.

توجه داشته باشید که عوارض پروتز گونه مانند تورم در روزهای اولیه مانع از ظاهر شدن نتیجه نهایی می‌شود. بنابراین لازم است که چند هفته صبر کنید تا با کاهش تورم به نتیجه دلخواه نزدیک‌ شوید.

پروتز گونه

 مزیت‌های پروتز گونه چیست ؟

امروزه که افراد به دنبال راهی برای زیباترشدن هستند بسیاری به جراحی‌های زیبایی مثل پروتز گونه روی کار آمده‌اند. این تکنیک مدرن زیبایی و جوانسازی مزیت‌های بیشماری دارد و در این قسمت قصد داریم تا چند مزیت‌ کاشت پروتز را بررسی کنیم:

 • نتیجه کاشت پروتز دائمی است.
 • اگر به هر دلیلی دیگر نخواهید پروتزها را داشته باشید می‌توانید از پزشک درخواست کنید تا آن‌ها را خارج کند.
 • افتادگی گونه را رفع می‌کند و آن‌ها را برجسته تر نشان می‌دهد.
 • پزشک قادر به ایجاد تغییرات دلخواه و مورد نظر زیبا جویان است.
 • جراحی پروتز گونه باعث ایجاد تناسب میان اجزای صورت می‌شود.

عوارض پروتز گونه چیست ؟

هر جراحی می‌تواند با خطراتی همراه باشد این نوع عمل نیز از این قاعده مستثنی نیست. کاشت پروتز نیز مانند تمامی جراحی‌ها دارای یکسری عوارض جانبی و خطرات احتمال است. اگر شما هم قصد دارید تا به کمک کاشت پروتز، گونه‌های برجسته و حجیم‌تری داشته باشید، تا آخر این بخش همراه ما باشید تا با عوارض پروتز گونه به طور کامل آشنا شوید و با یک دید باز برای جراحی تصمیم بگیرید:

 • یکی از رایج‌ترین عوارض پروتز گونه کبودی یا خونریزی شدید است.
 • از دیگر عوارض جراحی گونه می‌توان به عفونت اشاره کرد که با مصرف آنتی بیوتیک برطرف خواهد شد.
 • جا به جایی و حرکت پروتزها از دیگر معایب جراحی کاشت پروتز است.
 • ضعف عضلات، آسیب دیدن اعصاب یا ماهیچه‌های صورت یکی از عوارض جراحی پروتز گونه است که به ندرت اتفاق میفتد.
 • احتمال دارد تا بدن به عضو جدید که همان پروتز است، واکنش نشان دهد.
 • در صورتی که انتخاب یک دکتر خوب برای پروتز گونه را نادیده بگیرید، احتمال دارد تا صورت نامتقارن به نظر برسد.

لازم به ذکر است با رعایت مراقبت‌های لازم و ذکر شده در بالا و انتخابی پزشکی ماهر و متخصص می‌توان از بروز خطرات و عوارض ذکر شده در بالا پیشگیری کرد.

چه تفاوتی میان لیفت گونه و پروتز گونه وجود دارد ؟

مطمدنا شما هم در رابطه با لیفت گونه زیاد شنیده‌اید و شاید این سوال برای‌تان به وجود بیاید که چه تفاوتی میان جراحی پروتز گونه و لیفت گونه وجود دارد.

لیفت گونه با نخ و یا لیفت صورت یک راه برای بالا کشیدن گونه‌ها و پوست آویزان به سمت بالا است که هدف از انجام آن رفع افتادگی و چین و چروک صورت در نواحی مختلف است. در صورتی که طی فرآیند جراحی حجیم سازی گونه، پروتزهایی از جنس سیلیکون در زیر و یا روی استخوان گونه جایگذاری می‌شود.

توجه داشته باشید که لیفت گونه انتخاب مناسبی برای افرادی که گونه‌های صاف و یا صورت باریک دارند به حساب نمی‌آید. بهتر است که این دسته از افراد به سراغ کاشت پروتز گونه طبیعی بروند تا گونه‌های برجسته و طبیعی داشته باشند.

هزینه پروتز گونه چقدر است ؟

یکی از رایج‌ترین سوالات زیبا جویان، قبل از جراحی برجسته سازی گونه‌ها این است که ” هزینه پروتز گونه چقدر است؟”

توجه داشته باشید که هزینه پروتز به عوامل و فاکتورها مختلفی از قبیل هزینه بیمارستان، دستمزد پزشک، دستمزد دستیار جراح، داروهای مورد استفاده، موقعیت جغرافیایی و … بستگی دارد.

هرچه مهارت و تخصص پزشک در حوزه پزشکی و جراحی بیشتر باشد، هزینه پروتز گونه بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه، مزایا و معایب پروتز گونه به یک جراح پلاستیک با تجربه مراجعه کنید.

پروتز گونه سیلیکونی

پزشک مربوطه بعد از بررسی و معاینه فیزیکی و شنیدن خواسته‌های شما از جراحی گونه، هزینه پروتز گونه را به شما اعلام خواهد کرد. توجه داشته باشید که پروتز گونه یک جراحی زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار ندارد و تمام هزینه‌ها باید شخصا پرداخت شود.

همانطور که در بالا اشاره کردیم هرچه مهارت و تخصص پزشک در حوزه پزشکی و جراحی بیشتر باشد، هزینه پروتز گونه بیشتر خواهد بود. اما نتیجه بهتر و عوارض کمتری نصیب شما خواهد شد. پس انتخاب جراح باتجربه بسیار ارزشمند است. اما چگونه این پزشک را انتخاب کنیم. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

سخن پایانی :

اگر قصد  جراحی کاشت پروتز و برجسته سازی گونه با پروتز را دارید، بهتر است که از راه‌های ارتباطی زیر برای تعیین وقت مشاوره حضوری استفاده کنید. طی جلسه حضوری شما می‌توانید تمام سوالات خود را با دکتر احمد علی رجب پور در میان گذاشته و تمام از مزایا و معایب این روش به طور کامل آگاه شوید.

دکتر احمدعلی رجب پور به عنوان یک دکتر خوب برای پروتز گونه و یک متخصص پلاستیک، زیبایی و ترمیمی با بیش از 10 سال سابقه درخشان در حوزه جراحی سلامت و رضایت بیمار را اولویت کار خود قرار می‌دهد و همه روزه آماده خدمت رسانی به شما، همراهان همیشگی و دوستداران زیبایی است.


سوالات متداول

✅ روش‌های برجسته کردن گونه چیست؟

۱. تزریق کردن فیلر
۲. تزریق کردن چربی
۳. کاشت پروتز گونه
که جراحی پروتز گونه جزو یکی از عمل‌های زیبایی و جوانسازی پرطرفدار در سراسر جهان است که با هدف لیفت و برجسته کردن گونه انجام می‌شود.

✅ مدل‌های مختلف پروتز گونه چیست ؟

به طور کلی می‌توان انواع مدل‌های پروتز گونه را به دسته‌ها زیر تقسیم کنیم:
* پروتز گونه‌ای (مالار)
* پروتز زیرگونه‌ای (ساب مالار)
* پروتز ترکیبی

هزینه پروتز گونه چقدر است ؟

توجه داشته باشید که هزینه پروتز به عوامل و فاکتورها مختلفی از قبیل هزینه بیمارستان، دستمزد پزشک، دستمزد دستیار جراح، داروهای مورد استفاده، موقعیت جغرافیایی و … بستگی دارد. هرچه مهارت و تخصص پزشک در حوزه پزشکی و جراحی بیشتر باشد، هزینه پروتز گونه بیشتر خواهد بود.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها