راههای از بین بردن اثر بوتاکس

راههای از بین بردن اثر بوتاکس : تکنیک بوتاکس یک روش جدید و انقلابی در صنعت زیبایی است که در صورت درست انجام شدن، می‌تواند علائم پیری را از بین ببرد و ظاهری جوان و شاداب به شما هدیه کند.

اما با توجه به اینکه بسیاری از افراد غیرمتخصص قصد دارند که با ارائه قیمت پایین‌تر، نظر مشتریان را به خود جلب کنند، گاه شاهد نتایج نامطلوب و حتی عوارض بوتاکس هستیم.

هنگامی که بوتاکس پیش افراد کم‌تجربه انجام می‌شود، فرد از نتیجه بدست آمده پشیمان می‌شود و به دنبال راهی جهت از بین بردن اثر بوتاکس است. بنابراین، در صورتی که پزشک شما به اندازه کافی ماهر و مجرب باشد، عارضه‌های ناشی از بوتاکس را تجربه نخواهید کرد.

تکنیک جوان‌سازی بوتاکس برای اولین بار در کشورهای اروپایی به همه معرفی شد و در اثر گذر زمان به سایر کشورها راه پیدا کرد. امروزه از بوتاکس جهت از بین بردن چین و چروک، بزرگ کردن و حجم دادن به برخی از نواحی صورت و بدن استفاده می‌شود.

به طور کلی، در دو هفته اول، آثار بوتاکس در اوج خود قرار دارد و بعد از گذشت مدتی، کم کم اثر آن کاهش می‌یابد.
امروز قصد داریم تا در این مقاله راه و روش‌های از بین بردن اثر بوتاکس در خانه را به شما مخاطبان دوست داشتنی معرفی کنیم و به سوال برخی از همراهان مبنی بر اینکه ” چکار کنیم اثر بوتاکس از بین بره ” پاسخ دهیم.

آیا راهی برای از بین بردن اثر بوتاکس وجود دارد؟

بعضی اوقات تزریق اشتباه و نادرست بوتاکس در صورت یا سایر نواحی بدن، عوارضی مانند بالا ماندن ابروها، عدم حرکت عضلات صورت، افتادگی پلک، ناهماهنگی بین اعضای صورت را به دنبال دارد.

شاید تصور کنید که راهی برای از بین بردن آثار بوتاکس و عوارض آن وجود ندارد. در صورتی که اینطور نیست که این عوارض تا آخر عمر، گریبان‌گیر شما باشد. خوشبختانه، آثار و عوارض بوتاکس موقتی است و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

روش خانگی از بین بردن بوتاکس

از بین رفتن اثر بوتاکس، به طور طبیعی، به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

آثار بوتاکس بسته به محل تزریق، متفاوت و بین 8 تا 16 هفته از بین می‌رود. برای مثال، اثر بوتاکس در نواحی که تحرک بیشتری دارند و یا میزان داروی دریافتی کمتری دارند، سریع‌تر از بین می‌رود. برای درک بهتر، به موارد زیر توجه کنید:

  1. آثار بوتاکس در لب‌ها و اطراف چشم بعد از 8 هفته کاهش می‌یابد.
  2. آثار تزریق بوتاکس در پیشانی بعد از گذشت 8 تا 12 هفته از بین می‌رود.
  3. ماندگاری بوتاکس در نواحی گلابلا یا همان میان دو ابرو، بین 12 تا 16 هفته است.

دلایل از بین بردن اثر بوتاکس و خلاص شدن از شر آن:

بسیاری از مراجعه کنندگان از انجام بوتاکس خود ناراضی هستند که به دلیل بد اجرا شدن بوتاکس و یا هر دلیل دیگر می‌خواهند بدانند که برای از بین بردن اثر بوتاکس چه باید کرد و باید چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم ؟ ممکن است برای شما  که اقدام به انجام بوتاکس کرده‌اید نیز پیش آمده باشد که بپرسید چکار کنیم اثر بوتاکس از بین بره و در جستجوی بهترین و سریع‌ترین روش از بین بردن بوتاکس باشید. در این بخش نظر کارشناسان و متخصصان این حوزه را برای شما گرد آورده‌ایم تا بهتر بتوانید پاسخ سؤال خود را دریافت کنید. در اینجا ابتدا به دلایل از بین بردن اثر بوتاکس پرداخته و سپس به سوال ” چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم ” پاسخ می‌دهیم.

1) عوارض بوتاکس:

یکی از شایع‌ترین دلایل پشیمانی افراد از بوتاکس، عوارض آن است. برای مثال، گاهی تزریق بوتاکس باعث افتادگی پلک، افتادگی ابرو به پایین و یا لبخند نامتقارن می‌شود.

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم

2) اثر نامطلوب:

شاید شما هم در دسته افرادی قرار داشته باشید که یخ‌زدگی صورت را دوست ندارند و همین امر موجب پشیمانی آن‌ها از تزریق بوتاکس شده است.

فردی سیگاری را تصور کنید که به دلیل تزریق بوتاکس در لب یا خط لبخند، مکیدن سیگار برای او دشوار شده است. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ فرد به فکر راههای از بین بردن اثر بوتاکس می‌افتد.

3) تزریق بیش از حد بوتاکس ، دلیلی برای از بین بردن اثر بوتاکس:

زمانی که دکتر زیبایی، بوتاکس را بیش از حد تزریق کند، موجب می شود که عضلات صورت به کلی از حرکت باز بمانند. نتیجه چنین تزریقی، به وجود آمدن صورت بی روح برای فرد می باشد.

همچنین تزریق بیش از اندازه به پیشانی باعث بالا ماندن ابروها، بد فرم و غیر متوازن شدن شکل ظاهری آن‌ها می‌شود و در برخی موارد موجب افتادگی پلک خواهد شد.

اگر مشکلات ذکر شده برای هر شخصی رخ دهد، او را به فکر می‌اندازد که به دنبال راههای از بین بردن اثر بوتاکس باشد.

راههای از بین بردن اثر بوتاکس :

برای از بین بردن بوتاکس چه باید کرد ؟ جهت از بین بردن سریع اثر بوتاکس ، راهی وجود ندارد. هر راهکار و روشی که در این مقاله پیشنهاد می‌کنیم، مستلزم صبر و شکیبایی است و باید تا هنگامی که بوتاکس ماندگاری دارد، صبوری کرد. همانطور که در مقاله ” اثر گرما بر بوتاکس ” عنوان کردیم، گرما می‌تواند موجب از بین رفتن اثر بوتاکس شود.

همان‌گونه که اشاره کردیم، پزشکان بر این باورند که از نظر فنی هیچ راه سریعی برای از بین بردن بوتاکس وجود ندارد. هنگامی که بوتاکس انجام شده است، باید منتظر بمانید تا آثارش از بین برود. خبر خوب این است که هیچ نوع بوتاکس یا فیلر دائمی نیست و نتایج به تدریج طی سه تا چهار ماه از بین می‌رود. اغلب یک نتیجه نامطلوب حتی بعد از چند هفته قابل توجه نخواهد بود، زیرا شرایط بافت بوتاکس شده متعادل می‌شود.

بسته به دلیل شما برای اینکه بوتاکس خود را دوست ندارید، راه‌هایی برای بهتر جلوه دادن آن وجود دارد. گاهی اوقات پاسخ در واقع این است که بوتاکس بیشتری لازم است، مانند مواردی که در مورد ابروهای بیش از حد قوس‌دار وجود دارد. در مواقع دیگر برای خنثی کردن نتیجه ضعیف باید عضله دیگری درمان شود. مانند حالت ابروهای سنگین که پیشانی بدون درمان گلابلا  مورد درمان قرار می‌گیرد تا وضعیت ابروها را بهبود بخشد.

برای از بین بردن بوتاکس چه باید کرد

اثر بوتاکس به طور طبیعی در عرض هشت تا شانزده هفته بسته به محل تزریق از بین می‌رود. در نواحی با حرکت زیاد یا نواحی با دوزهای کمتر، سریع‌تر از بین می‌رود. در نواحی با دوزهای زیاد، متمرکز یا حرکت کم، کندتر از بین می‌رود. به طور کلی، می‌توان این طور گفت که:

  • 8 هفته برای لب‌ها (لیپ تلنگر) و دور چشم
  • 8-12 هفته برای پیشانی
  • 12-16 هفته برای گلابلا (بین ابرو)

راههای از بین بردن اثر بوتاکس بی شماری به مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌شود که مدرک علمی و موثقی برای تأثیرگذار بودن این گونه روش‌ها و راههای از بین بردن اثر بوتاکس وجود ندارد. اما امتحان کردن این روش‌ها ضرری ندارد:

֎ از بین بردن بوتاکس با ورزش:

یکی از مؤثرترین علت از بین رفتن سریع بوتاکس ، ایجاد حرکت در ناحیه بوتاکس شده است. همان‌طور که پس از انجام بوتاکس پزشک به شما توصیه می‌کند که تا چند ساعت سعی کنید که هیچ گونی حرکتی در ناحیه بوتاکس شده ایجاد نشود، بنابراین تحرک این نواحی موجب از بین رفتن اثر بوتاکس می‌شود. به طور مثال اگر می‌خواهید بوتاکس پیشانی شما از بین برود، می‌توانید با حرکت سریع ابروها این روند را سرعت بخشید. همچنین گفته می‌شود که با انجام ورزش‌های سریع و شدید به دلیل افزایش متابولیسم بدن، ممکن است که ماندگاری بوتاکس شما به اندازه 3 تا 4 هفته کاهش یابد.

از بین بردن اثر بوتاکس با ماساژ

֎ از بین بردن بوتاکس با ماساژ :

یکی از راههای از بین بردن اثر بوتاکس، از بین بردن اثر بوتاکس با ماساژ می‌باشد. ماساژ نواحی صورت موجب افزایش گردش خون در آن ناحیه و در نتیجه گرم شدن آن می‌شود. این گرما رفته‌رفته اثر بوتاکس را کاهش داده و موجب از بین رفتن بوتاکس می‌گردد. بهتر است در این روش به آرامی و با صبر و حوصله، هر شب قبل از خواب ناحیه مدنظر را ماساژ دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. همچنین به گفته برخی مراجعه کنندگان، برای از بین بردن بوتاکس پیشانی ، روش ماساژ نتیجه بهتری داشته است.

֎ ماساژ حوله گرم برای از بین بردن بوتاکس :

یک روش خانگی از بین بردن بوتاکس ، استفاده از حوله گرم بر روی ناحیه بوتاکس شده می‌باشد. گفته می‌شود که این انتقال گرما اگر به درستی و روزانه اجرا شود می‌تواند ماندگاری بوتاکس را به شدت کاهش داده و یا موجب از بین رفتن بوتاکس شود. البته بهتر است حوله را بیش از اندازه گرم نکنید و به زمان نگه داشتن حوله گرم بر روی ناحیه موردنظر توجه کنید چرا که ممکن است دچار سوختگی در آن ناحیه شده و به پوست خود آسیبی جبران‌ناپذیر وارد کنید.

شایان ذکر است که بهترین راههای از بین بردن اثر بوتاکس، راهکارهایی است که پزشک تزریق‌کننده بوتاکس به شما پیشنهاد می‌کند. همان‌طور که اشاره کردیم، اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم، هنوز مورد تأیید علمی پزشکان قرار نگرفته است، چرا که تأثیر هرکدام از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. پیش از اقدام به هر روش از راههای از بین بردن اثر بوتاکس، با پزشک خود مشورت کنید چرا که ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری به پوست و بافت بدن خود وارد کنید.

از بین بردن اثر بوتاکس، زمانی که یخ‌زدگی صورت اتفاق می‌افتد:

در اثر رخ دادن خطا در تزریق و بروز حالت انجماد در صورت، تمایل شخص به رفع آثار بوتاکس افزایش می‌یابد. این عارضه بیشتر در نواحی پیشانی اتفاق می‌افتد. اما، بعضی مواقع آنقدر شدت این عارضه بیشتر است که تنها دهان حرکت می‌کند.

یخ زدگی صورت هنگامی اتفاق می‌افتد که عضلات صورت فلج می‌شود و ایجاد حالات احساسی مختلف در صورت برای فرد مشکل می‌شود.

همانطور که متوجه شدید، هنگامی که میزان تزریق بوتاکس بیش از حد باشد، یخ‌زدگی صورت اتفاق می‌افتد و متاسفانه باید منتظر ماند تا اثرات بوتاکس به مرور زمان از بین برود و درمان سریعی برای این عارضه وجود ندارد.

جهت پیشگیری از این عارضه، بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید و متخصصی دارای مهارت و اعتبار کافی پیدا کنید.

از بین بردن اثر بوتاکس

رفع سنگینی ابروها بعد از بوتاکس:

دو دلیل سنگینی ابروها به شرح زیر است:
• تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی بیش از حد بوده و یا به روش نادرست انجام شده است.
• خطوط بین دو ابرو به طور نامناسب درمان شده و یا به مقدار کافی مواد تزریق نشده است.

در حالت اول، اولین اقدام، تزریق بوتاکس در ناحیه بین دو ابرو است. اگر این ناحیه برای مدتی بی‌حرکت باشد، به احتمال زیاد احساس سنگینی رفع خواهد شد.

اما در صورتی که با وجود بی‌حرکت بودن ناحیه ذکر شده، باز هم احساس سنگینی در نواحی ابرو کردید، متاسفانه تنها راه صبر کردن است. اما خبر خوب این است که بعد از گذشت چند هفته این احساس بهبود می‌یابد.

اگر احساس سنگینی ناشی از علت دوم باشد، تنها کافی است عضلات صورت را اصلاح کنید. همانطور که می‌دانید، عضلات بین دو ابرو وظیفه بالا کشیدن ابرو را بر عهده دارند و با بی‌حرکت کردن عضلات پایین کشنده، مقداری از احساس سنگینی در نواحی پیشانی و ابرو برطرف خواهد شد.

شاید بی‌حرکت کردن عضلات مقداری ترسناک به نظر برسد، اما لازم است بدانید که این نواحی فقط در مواقع اخم و خیره شدن دارای تحرک هستند.افرادی که دارای پلک‌ یا ابروی سنگین هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این عارضه قرار دارند.


راههای از بین بردن اثر بوتاکس

درمان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس:

افتادگی پلک، یکی دیگر از عواملی است که افراد را به فکر راههای از بین بردن اثر بوتاکس می‌اندازد. البته افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس به ندرت اتفاق می‌افتد و بهتر است که شخص به پزشک مراجعه کند.

خبر خوب این است که افتادگی پلک دائمی نیست.البته در صورت رخ دادن این عارضه، لازم است که فرد به صورت حضوری توسط پزشک معاینه شود. اغلب، متخصص یک قطره چشمی به نام لوپیدین (آپراکلونیدین 0.5 درصد) به فرد پیشنهاد می‌کند.

قطره یاد شده باعث انقباضات برخی از عضلات صورت می‌شود و به تحرک پلک کمک بسیاری خواهد کرد. البته اثر این قطره دوام بسیاری ندارد و باید هرچند ساعت یکبار از آن استفاده شود.

افرادی که تحت عمل جراحی پلک قرار داشته‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به سنگینی و افتادگی پلک قرار دارند. به همین خاطر، بهتر است که این اشخاص، سابقه جراحی‌شان را با پزشک در میان بگذارند.

کلام آخر:

اگر قصد دارید که از تکنیک جوان‌سازی بوتاکس استفاده کنید، محافظه کارانه و با دقت جلو بروید. در گام اول، از بوتاکس جهت درمان خطوط ابرو و اطراف چشم استفاده کنید. در صورت دستیابی به نتایج دلخواه، می‌توانید درمان را ادامه دهید.

درمان بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک ناحیه پیشانی، نیاز به دقت فراوان دارد. بنابراین، اگر از کار پزشکتان مطمئن نیستید، درمان را ادامه ندهید.

همانطور که متوجه شدید، بوتاکس علاوه بر جوان‌سازی و رفع چین و چروک صورت، دارای خواص درمانی بسیاری نیز می‌باشد. برای مثال، افرادی که بیش از حد عرق می‌کنند، می‌توانند از بوتاکس جهت رفع مشکل خود استفاده کنند. بعد از تزریق بوتاکس، نوعی باکتری خاص وارد ماهیچه شده و موجب کاهش ترشحات می‌شود.


سوالات متداول

✅ آیا قرص از بین برنده بوتاکس وجود دارد ؟

خیر، قرص از بین برنده بوتاکس وجود ندارد. راه های از بین بردن اثر بوتاکس را در مقاله بصورت کامل توضیح داده‌ایم.

✅ راههای از بین بردن اثر بوتاکس چیست ؟

راههای از بین بردن اثر بوتاکس بی شماری به مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌شود که مدرک علمی و موثقی برای تأثیرگذار بودن این گونه روش‌ها و راههای از بین بردن اثر بوتاکس وجود ندارد. اما امتحان کردن این روش‌ها ضرری ندارد:
֎ از بین بردن بوتاکس با ورزش
֎ از بین بردن بوتاکس با ماساژ
֎ ماساژ حوله گرم برای از بین بردن بوتاکس

✅ دلایل از بین بردن اثر بوتاکس چیست ؟

دلایل از بین بردن بوتاکس عبارتند از:
1) عوارض بوتاکس
2) اثر نامطلوب
3) تزریق بیش از حد بوتاکس

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

2.5 4 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها