بهترین سن عمل بینی چه سنی است ؟

بهترین سن عمل بینی : همه ما انسان‌ها در ذات خود کمالگرا هستیم و دوست داریم در هر سنی که هستیم زیباترین چهره را داشته باشیم. زیبایی تعاریف مختلفی دارد اما اگر بخواهیم برای اجزای صورت زیبایی را تعریف کنیم، داشتن بینی زیبا تاثیر بسیار زیادی بر روی چهره شما دارد. همواره یکی از سوالات شما عزیزان درباره سن مناسب عمل بینی است که همیشه سعی کردیم بطور منطقی و علمی پاسخ شما را بدهیم.

در این مقاله درباره بهترین سن عمل بینی که مناسب است صحبت می‌کنیم و عوامل تاثیرگذار بر جراحی بینی را برای شما عزیزان بازگو می‌کنیم.

سن چه تاثیری بر جراحی بینی دارد و چرا سن عمل بینی مهم است؟

همانطور که می‌دانیم سلول‌های بدن انسان دائما در حال تغییر و تحول هستند و رشد می‌کنند و تخریب می‌شوند. سرعت رشد در افراد مختلف متفاوت است. یکی از عواملی که برای جراحی بینی بسیار مهم است تکمیل فرایند رشد بدن است که در این مورد باور این است که سن مناسب عمل بینی ، بالای سن 18 سال می‌باشد که بدن رشد خود را کرده است.

یکی از موارد دیگر که برای جراحی بینی حائز اهمیت است، نداشتن بیماری زمینه‌ای حاد است زیرا می‌تواند علاوه بر عمل بینی در سن کم بطور مستقیم بر نتیجه عمل تاثیر بگذارد.

با افزایش سن سلول‌ها هم پیرتر می‌شوند و انسان‌ها در معرض مشکلات مختلف مانند بیماری قلبی، تنفسی و دیابت قرار می‌گیرند که باید در سن بالای 50 سال این موارد بطور دقیق بررسی شوند.

انتخاب جراح بینی بسیار حائز اهمیت است، بنابراین مطالعه مقاله‌ی ” بهترین جراح بینی ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین سن عمل بینی چه سنی است ؟

برای پاسخ به این سوال بصورت کلی باید بگوییم که بهترین سن برای عمل بینی گوشتی یا استخوانی بالای 18 سال اما این نکته را نباید فراموش کنیم که این عدد در خانم‌ها و آقایان متفاوت است و بستگی به میزان رشد آن‌ها دارد. جراحی برای سنین پایین‌تر از 18 ( عمل بینی در سن ۱۶ سالگی و عمل بینی در سن ۱۷ سالگی ) سال هم ممکن است و این امر هنگام معاینه در مطب و با مشاهده بیمار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سن عمل بینی زیر 18 سال

در سنین کمتر از 18 سال ( عمل بینی در سن ۱۶ سالگی و عمل بینی در سن ۱۷ سالگی ) اگر ببینیم میزان رشد در فرد تکمیل شده باشد و فرد به بلوغ جسمی رسیده باشد می‌توان عمل بینی در سن 17 سالگی و عمل بینی در سن 16 سالگی را نیز مناسب دانست.

اما بهترین زمان و بهترین سن برای عمل بینی گوشتی یا استخوانی، زمانی است که فرد از نظر جسمی کاملا بالغ شده و رشد کرده است. زیرا اگر قبل از بلوغ کامل جراحی بینی انجام شود، رشد فرد در دوره بلوغ ( عمل بینی در سن 17 سالگی و عمل بینی در سن 16 سالگی ) می‌تواند نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد و نیاز به جراحی مجدد عمل بینی در سن کم باشد.

سن مناسب برای عمل بینی

در مقاله‌ی ” بعد از عمل بینی چی بخوریم ” به مواد غذایی مورد نیاز بعد از عمل پرداخته‌ایم.

تا چه سنی می‌توان عمل بینی انجام داد؟

بازهم نمی‌توان گفت که تا چه سنی می‌توان عمل بینی انجام داد و سن مناسب برای عمل بینی کاملا به شرایط فیزیکی و سلامتی بیمار بستگی دارد اما بطور متوسط تا سن 60 سال می‌توان جراحی بینی انجام داد به شرط آنکه از نظر جسمی سالم باشد و دارای مشکلات قلبی، ریه، دیابت، تیروئید و …  نباشد.

عمل بینی در سن بالا نیاز به مشاوره قلب باید انجام شود و در صورت صلاح دید متخصص قلب و مناسب بودن نتیجه آزمایشات جراحی انجام می‌شود.

حداکثر سن عمل بینی و حداقل سن عمل بینی چقدر است؟

با توجه به تشخیص پزشک پس از معاینه ممکن است حداقل سن عمل بینی در سن کم باشد و پزشک تشخیص دهد که عمل بینی در سن ۱۵ سالگی نیز امکان پذیر است. در قبل نیز اشاره کردیم که حداکثر سن عمل بینی را 60 سالگی تعیین کرده اند. همانطور که عمل بینی در سن ۱۵ تا سن 60 سال را می‌توان سن مناسب برای عمل بینی دانست، باید بدانید که عمل بینی در سن بالای 60 بدلیل وجود ریسک فاکتورهای متعدد، احتمال عارضه بیشتر است و باید با دقت بیشتری بیمار را برای جراحی انتخاب کرد و تمام آزمایشات، مشاوره‌های قلب و غدد باید انجام شود تا جراحی را برای عمل بینی در سن بالا بی‌خطر دانست.

سن مناسب برای عمل انحراف بینی

در این مقاله به طور کلی بهترین سن برای عمل زیبایی بینی را معرفی کردیم و توضیح دادیم چه سنی برای جراحی بینی مناسب است. حال اکثر مراجعین می پرسند که سن مناسب برای عمل انحراف بینی چه سنی است؟ اگر انحراف بینی افراد به دلیل ضربات ناگهانی و یا ناشی از حوادث باشد بهتر است که فورا به پزشک مراجعه کنید چرا که نسبت به شدت انحراف، ممکن است پزشک بدون در نظر گرفتن بهترین سن برای جراحی بینی ، اقدام به عمل جراحی کند چرا که سلامت فرد در اولویت قرار دارد. اما اگر انحراف بینی افراد از بدو تولد وجود داشته است، نیاز است که ابتدا برای مشاوره اصلی به متخصص مراجعه کنند. در این مورد مانند سایر موارد جراحی زیبایی بینی، پزشک با درنظر گرفتن سن مناسب عمل بینی و شرایط فیزیکی فرد مشخص می کند که ایا جراحی در این سن مناسب است یا خیر.

بهترین سن عمل پولیپ بینی

بسیاری از بانوان و دختران به دلیل پولیپ بینی قصد دارند هرچه زودتر بینی خود را عمل کنند. بهترین سن عمل پولیپ بینی بسته به جنسیت فرد و شرایط فیزیکی او بسیار متفاوت می تواند باشد. اگر جراحی پولیپ نیز عمل زیبایی محسوب شود همانگونه که پیش از این توضیح دادیم، بهترین سن برای عمل زیبایی بینی از 20 تا 30 سال است. حداقل سن برای عمل بینی در صورت وجود پولیپ برای چه مرد و چه زن، سنسن بعد از بلوغ می باشد که بدن از مرحله رشد کامل گذر کرده باشد.

بهترین سن عمل بینی برای دختر سنین 18 تا 25 سالگی می باشد که بدن برای ترمیم بافت های جراحی شدن با سرعت بیشتری عمل می کند و دوران بهبودی بسیار سریعتر می گذرد. سن جراحی بینی در اقایان نیز بهتر است که قبل از 25 سالگی نباشد چرا که به گفتی برخی پزشکان در اقایان و پسران بدن تا 25 سالگی به رشد خود ادامه می دهد.

بهترین سن عمل بینی

یکی از عارضه هایی که اکثر ما مخصوصا در سن نوجوانی با آن درگیریم، قوز روی بینی است که به دلیل سن پایین ممکن است نتوانیم آن را جراحی نمائیم. بنابراین ما در مقاله‌ی ” از بین بردن قوز بینی ” راه هایی برای از بین بردن آن بدون جراحی بیان نموده‌ایم.

در سنین بالای 50 سال چه آزمایشاتی قبل از عمل بینی باید انجام شود؟

بهترین سن برای جراحی بینی بین 20 تا 30 است. همانطور که گفته شد با افزایش سن، ریسک ابتلا به بیماری‌های مختلف زیاد می‌شود و باید تمام آزمایشات بطور دقیق انجام شود . زیرا جراحی بینی یک جراحی غیر اورژانسی است و بیمار نباید مشکلات زمینه‌ای که می‌تواند روی نتیجه جراحی تاثر بگذارد و همچنین برای سلامتی‌اش مضر است داشته باشد، از این بابت انجام آزمایشات زیر ضروری است.

  • میزان پلاکت PLT
  • سرعت لخته شدن خون PT و PTT
  • قند خون BS
  • تیروئید T3 – T4 – TSH
  • تست کلیه BUN و Cr
  • تست کبد SGOT و SGPT
  • میزان کلسترول و چربی خون

و همچنین نیاز به مشاوره قلب است که باید توسط متخصص قلب انجام شد و در صورت صلاح دید ایشان جراحی انجام می‌شود. اگر مشکلات تیروئید داشته باشید باید توسط پزشک فوق تخصص غدد ویزیت شوید و اجازه جراحی گرفته شود.

بهترین سن برای عمل بینی

دکتر احمدعلی رجب پور فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می‌باشند که در لیست ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” قرار دارند و شما می‌توانید سوالات خود را با ایشان مطرح نمائید.

نتیجه گیری :

در این مقاله در رابطه با سن مناسب برای عمل بینی صحبت کردیم و مواردی که در انجام جراحی در سنین مختلف موثر است را توضیح دادیم.

بهترین سن جراحی بینی به طور کلی پس از دوران بلوغ یعنی از 18 تا 20 سالگی و نهایت تا 35 سالگی است. سن جراحی بینی با توجه به شرایط فیزیکی و جنسیت افراد ممکن است متفاوت باشد.

اگر قصد جراحی بینی دارید این نکته را توجه کنید که جراحی بینی یک جراحی غیر اورژانسی است و سلامتی شما را تهدید کند، پس با انجام کامل آزمایشات و نرمال بودن شرایط سلامتی، این جراحی توصیه می‌شود اما در غیر اینصورت سلامتی شما از همه چیز مهم‌تر است و توصیه‌ای برای انجام جراحی نمی‌کنیم.

بهتر است قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بنابه تشخیص ایشان نسبت به سن عمل بینی شما، زمان جراحی تعیین گردد. شما می‌توانید در این زمینه با دکتر احمد علی رجب پور در ارتباط باشید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها