تغییر شکل بینی بعد از عمل

بسیاری از افراد و مراجعه کنندگان در رابطه با روند عمل بینی سوالات و نگرانی‌ های زیادی دارند. یکی از این سوالات و نگرانی‌ ها در رابطه با رشد مجدد بینی بعد از جراحی و روند تغییر شکل آن است. همانطور که می‌ دانید بدن انسان مدام در حال تغییر است. اما سوالی که وجود دارد این است که تغییرات بدن بر روی نتیجه جراحی بینی که یک پروسیجر برای اصلاح فرم ناهنجاری بینی است ، تاثیر می‌ گذارد؟ در این مقاله قصد داریم تا مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل را به طور کامل و ساده بیان کنیم. پس اگر قصد جراحی بینی را دارید ، تا آخر مقاله همراه دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی تهران باشید تا شما را با مراحل تغییر شکل بینی و مراقبت‌ های بعد از آن آشنا سازیم.

 

تغییر شکل بینی بعد از عمل + دکتر رجب پور

 

دلایل انجام جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل است که برای رفع مشکلات و اصلاح فرم بینی انجام می‌ شود و چگونگی انجام آن به عوامل مختلفی مانند صلاح دید پزشک ، فرم بینی ، انتظارات بیمار از جراحی و صلاح دید بهترین جراح بینی بستگی دارد.

به طور کلی می‌ توان گفت که جراح طی عمل بینی قادر به کوچک کردن ، بزرگ کردن ، برداشتن قوز ، رفع انحراف ، درمان پلیپ ، کوچک کردن سوراخ‌ های بینی ، اصلاح زاویه بینی نسبت به لب و رفع مشکلات تنفسی است.

جراحی بینی طی چند مرحله زیر انجام می‌ شود :

  • در گام اول ، براساس صلاح دید پزشک ، بیمار تحت تاثیر داروی بی‌ حسی عمومی ، بی‌ حسی موضعی و یا بیهوشی استنشاقی قرار می‌ گیرد.
  • چگونگی جراحی بینی به آناتومی بینی و تغییراتی که باید طی جراحی اعمال شود ، بستگی دارد. این عمل ممکن است به دو شیوه باز و یا بسته انجام شود.
  • احتمال دارد که پزشک برای نتیجه بخش بودن تغییر شکل بینی بعد از عمل از غضروف‌ اضافه جهت پیوند بینی استفاده کند.
  • در صورتی که تیغه میانی بینی کج و یا بیمار دچار انحراف بینی باشد ، طی جراحی زیبایی بینی ، انحراف تیغه میانی و عیب فرم آن برطرف خواهد شد و مشکلات تنفسی بیمار بهبود خواهد یافت.
  • زمانی که جراحی بینی تمام می‌ شود ، پوست و پوشش بینی مجددا به جای اولیه باز می‌ گردد و پزشک با بخیه زدن بینی ، عمل زیبایی بینی را به اتمام می‌ رساند.
  • بعد از جراحی بینی ، پزشک یک آتل بر روی بینی قرار می‌ دهد و بعد از پانسمان کردن بینی ، بیمار را به اتاق ریکاوری می‌ فرستد.

مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل

جراحی بینی یکی از زیباترین اتفاقاتی است که در زندگی هر یک از بیماران و یا زیباجویان رخ می‌ دهد. بسیاری از متقاضیان بی‌ تاب و نگران هستند و تا زمانی که که نتیجه نهایی جراحی ظاهر نشده است ، اضطراب و نگرانی آن‌ ها برطرف نخواهد شد. آن‌ها مدام در آینه نگاه می‌ کنند و روزشماری می‌ نمایند تا ظاهر جدید بینی خود را ببینند.

مطمئنا زمانی که برای جراحی بینی مراجعه می‌ کنید ، پزشک از شما می‌ خواهد تا در برابر نتیجه نهایی جراحی کمی صبوری کنید ، تقریبا برای دیدن فرم نهایی بینی بعد از عمل جراحی باید حدود یک سال صبر کنید تا نتایج مثبت تغییر شکل بینی بعد از عمل به طور کامل ظاهر شود.

در این بخش قصد داریم تا مراحل تغییر شکل بینی بعد از جراحی بینی را به صورت گام به گام در اختیار شما قرار دهیم. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

⇐ تغییر شکل بینی بعد از عمل در روز جراحی

جراحی زیبایی و پلاستیک بینی عمدتا همراه با برش ، زخم و خونریزی است. به همین خاطر ، تمامی بیماران بعد از جراحی بینی شاهد کبودی ، تورم ، قرمزی و لخته خون در محل برش‌ ها خواهند بود. موارد ذکر شده از جمله عوارض رایج در روزهای اولیه جراحی بینی است که به خودی خود و بعد از چند روز استراحت برطرف خواهد شد.

بهتر است در روزهای اولیه ، به طور مدام به آینه نگاه نکنید. اینکار باعث ناامیدی شما از نتیجه جراحی بینی خواهد شد. توصیه ما این است که کمی صبر و حوصله داشته باشید و مراقبت‌ های بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید تا اختلالی در روند و مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل رخ ندهد.

توجه داشته باشید بیمارانی که بینی‌ های گوشتی دارند، تورم و کبودی بیشتری را تجربه خواهند کرد و حدود دو ماه زمان لازم است تا کبودی و تورم بهبود یابد. زیرا ایجاد تغییرات در این مدل بینی که دارای پوست ضخیم ، غضروف ضعیف و چربی زیادی است سخت تر است و جراح با چالش های بیشتری مواجه خواهد شد. اما ساختار بینی در نوع استخوانی محکم تر است و پوست نیز نازک است ، به همین دلیل ایجاد تغییرات با سهولت بیشتری انجام می پذیرد و بعد از پایان کار نیز این تغییرات نمایان تر خواهند بود.

⇐ تغییر شکل بینی بعد از عمل پس از یک هفته

در هفته اول جراحی بینی ، شاهد علائم و نشانه‌ هایی مانند قرمزی اطراف چشم ، لخته خون در محل برش‌ ها ، کبودی و تورم هستند. حتی در برخی بیماران ، لب‌ ها و گونه‌ ها متورم و کبود می‌ شوند. همین امر باعث افزایش استرس و اضطراب بیماران خواهد شد. توجه داشته باشید که بروز تمام موارد ذکر شده کاملا طبیعی هستند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

البته میزان بروز عوارض و علائم جراحی بینی در هریک از بیماران با یکدیگر متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. رعایت نکات و مراقبت‌ های خاص بعد از جراحی بینی در هفته اولیه تاثیر زیادی در نتیجه نهایی این عمل و تسریع روند بهبود دارد. برای مثال ، نحوه صحیح چسب زدن بینی ، استفاده از آتل ، کشیدن به موقع نخ‌ های بخیه بینی از جمله مواردی است که تاثیر زیادی در رضایت بخش بودن مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل خواهد داشت.

⇐ تغییر شکل بینی 14 روز بعد از رینوپلاستی

خوشبختانه برخی از عوارض جراحی بینی مانند کبودی اطراف چشم‌ ها حدود دو هفته بعد از جراحی ، برطرف خواهد شد و از میزان تورم ناشی از عمل بینی کاسته می‌ شود. توجه داشته باشید که بهبود تورم بینی و اطراف چشم‌ ها به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

⇐ تغییر شکل بینی یک ماه بعد از رینوپلاستی

گاهی ماندگاری تورم بینی باعث نگرانی بیش از حد بیماران می‌ شود. حتی ممکن است که برخی از بیماران تصور کنند که بینی‌ آن‌ ها کج شده و یا نتیجه جراحی رضایت بخش نبوده است. در صورتی که اینگونه نیست و تنها دلیل این تفکرات ، تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی است.

طی عمل زیبایی بینی ، پوست و بافت از روی استخوان و غضروف بینی برداشته می‌ شود. همین امر باعث ایجاد یک فضای خالی میان استخوان و پوست بینی می‌ شود که نتیجه آن تورم در محل جراحی و اطراف چشم‌ ها است. چسب زدن به بینی کمک می‌ کند تا پوست مجددا به استخوان بینی بچسبد و مانع از گسترش تورم بینی خواهد شد.

⇐ تغییر شکل بینی بعد از عمل سه ماه پس از رینوپلاستی 

بسیاری از عوارض جراحی بینی بعد ازگذشت 3 ماه برطرف می‌ شود. به همین خاطر افراد تصور می‌ کنند که به طور کامل بهبود یافته‌ اند و دیگر نیازی به چسب زدن و مراقبت‌ های بعد از جراحی بینی نیست. در حالی که اشتباه تصور می‌ کنند.

⇐ تغییر شکل بینی 6 ماه بعد از رینوپلاستی 

تقریبا 6 ماه بعد از جراحی رینوپلاستی ، تورم بینی بهبود می‌یابد و تغییر شکل بینی بعد از جراحی به طور واضح دیده خواهد شد و بیماران از نتیجه جراحی لذت خواهند برد. در واقع شکل نهایی بینی بعد از عمل به حداقل 6 ماه زمان نیاز دارد.

توجه داشته باشید که نتیجه نهایی جراحی و تغییرات ایجاد شده در فرم بینی و ظرافت جراحی تا حد زیادی به تخصص و مهارت بهترین جراح بینی تهران در حوزه جراحی زیبایی و پلاستیک بستگی دارد. به همین خاطر پزشکی را به عنوان جراح انتخاب کنید که در تمام مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل مراقب و همراه بیمار باشد.

نکاتی طلایی برای تسریع روند بهبود و شکل گیری فرم بینی بعد از عمل

1. هنگام خوابیدن و استراحت باید سرتان را بالاتر از سایر نقاط بدن قرار دهید.

2. مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن براساس دستورالعمل پزشک باعث تسریع روند بهبود و بدون درد سپری شدن دوران نقاهت خواهد شد.

3. در روزهای اولیه ، بینی را با دقت شستشو دهید.

4. از پزشک بخواهید که نحوه صحیح چسب زدن بعد از رینوپلاستی را به شما آموزش دهد. نحوه چسب زدن تاثیر زیادی بر رضایت بخش بودن نتیجه تغییر شکل بینی بعد از عمل خواهد داشت. بهتر است که چسب زدن را تا 6 ماه الی یکسال بعد از جراحی بینی ادامه دهید.

5. تورم در اطراف چشم ، گونه ، لب بالا و حتی لثه‌ ها بعد از جراحی رینوپلاستی امری طبیعی است. بهتر است در مقابل عوارض ناشی از جراحی بینی صبور باشید.

6. در صورت مصرف داروهای شیمی درمانی ، راکوتان ، ناپروکسن و داروهای رقیق کننده خون حتما جراح مربوطه را قبل از جراحی ، در جریان قرار دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به تغییرات بینی بعد از عمل به‌صورت مرحله به مرحله پرداختم. شکل نهایی بینی بعد از عمل به مدت حداقل 6 ماه زمان نیاز دارید.

همانطور که می‌ دانید نتیجه و فرم بینی بعد از عمل تقریبا دائمی است و تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت صورت دارد. به همین خاطر ، انتخاب متخصص و جراح حائز اهمیت است. قبل از انجام جراحی ، یک متخصص حاذق و باصلاحیت برای جراحی بینی انتخاب کنید. دکتر احمد علی رجب‌ پور با 10 سال سابقه درخشان در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی توانسته نام خود را به عنوان بهترین جراح پلاستیک در تهران را سر زبان‌ ها بیندازد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

5 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها