روشی ساده برای لاغری صورت

زیبایی هرکس به چهره منحصر به فرد او وابسته است.  تمامی انسان‌ها با تمام ویژگی‌های ظاهری زیبا هستند. اما گاهی فرد از غبغب یا برجستگی صورت خود راضی نیست و به دنبال راه‌هایی برای لاغری صورت می‌گردد. در واقعیت راهی برای لاغری موضعی بدن وجود ندارد. بدین ترتیب راهی برای لاغری صورت بدون ایجاد تغییر در سایر نقاط بدن وجود ندارد.

هنگامی که صبحت لاغر کردن صورت به میان می‌آید، اغلب راه‌های متفاوتی و گوناگونی به افراد پیشنهاد می‌شود. این روش‌ها ممکن است شامل جراحی شوند یا ماساژ صورت برای لاغری که توسط افراد کاربلد انجام می‌شود. این تنوع، فرد متقاضی را دچار سردرگمی می‌کند. به همین خاطر، تصمیم گرفتیم تا در این بخش روشی ساده برای لاغری صورت را به شما معرفی نماییم تا با بررسی آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین روش را انتخاب نمایید.

ماساژ صورت برای لاغری

 انواع راه های لاغر کردن صورت :

صورت‌های لاغر و استخوانی، سن فرد را بیشتر از چیزی که هست نشان می‌دهند. در حالی که گونه‌های برجسته و خوش فرم باعث افزایش زیبایی چهره می‌شود. همچنین، زمان‌هایی وجود دارد که پر بودن بیش از اندازه صورت تبدیل به یک موضوع آزاردهنده برای فرد شده و اعتماد به نفس او را کاهش می‌دهد.

قبل از اقدام به لاغر کردن صورت، توجه داشته باشید که احتمال دارد چاق بودن صورت در اثر یک بیماری یا مصرف داروی خاص اتفاق افتاده باشد. در نتیجه، قبل از هرگونه اقدام، لازم است که به پزشک مراجعه کنید تا دلیل اصلی چاقی صورت مشخص شود.

در مراحل ابتدایی، می‌توان با پیروی از یک برنامه غذایی سالم و ورزشی منظم، چربی اضافی بدن و صورت را از بین برد. ورزش برای لاغری صورت و دماغ مانند ورزش‌های هوازی، بهترین راه برای کاهش چربی اضافی صورت هستند و شما می‌توانید با ورزش منظم و رژیم غذایی سالم به چهره دلخواه‌تان برسید.

گاهی اوقات علاوه بر روشی ساده برای لاغری صورت نیاز بین از بین بردن خطوط صورت نیز می‌باشد. ما در مقاله ” رفع خط لبخند ” تمرینات و روش‌هایی برای از بین بردن این خطوط عنوان نموده‌ایم.

ورزش برای لاغری صورت و دماغ را به طور منظم انجام دهید:

میزان وزن مناسب برای هرکس براساس قد او و تراکم استخوان تعیین می‌شود. در نتیجه اضافه وزن در هرکس متفاوت فرق می‌کند. گاهی حتی 1 الی 2 کیلو اضافه وزن تاثیر زیادی بر چهره یک نفر می‌گذارد.

در حالت طبیعی، تمرینات ورزشی منظم بهترین راهکار برای از بین بردن چربی کل بدن است.  بنابراین، اگر تصمیم دارید که از شر تمامی چربی‌های مزاحم در قسمت‌های مختلف بدن خلاص شوید، ورزش به خصوص ورزش‌های هوازی گزینه‌ای مناسب برای شما می‌باشد. هفته‌ای 3 الی 5 مرتبه ورزش هوازی باعث لاغری اندام‌های شما مانند شکم، صورت و ران‌ها خواهد شد.

 ⇐ برای لاغری صورت رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشید:

یکی دیگر از راه های لاغر کردن صورت ، محدود کردن مصرف قند و نمک در رژیم غذایی و رفع نیاز روزانه بدن به آب است. مواد غذایی حاوی نمک و قند باعث احتباس مایع در بدن می‌شود که نتیجه آن ورم و پف صورت خواهد بود.

توجه داشته باشید که تمرینات ورزشی زمانی موثر است که شما یک رژیم غذایی سالم و کم کالری داشته باشید. در غیر این صورت هیچ تغییری در چهره احساس نخواهید کرد.

مورد دیگری که در رژیم غذایی‌تان باید رعایت کنید، حذف غذاهای فرآوری شده و جایگزین کردن میوه و سبزیجات تازه است. مصرف بیش از حد غذاهایی مانند ذرت، لبنیات، سویا و… کمی التهاب در پوست ایجاد می‌کند و صورت را کمی چاق‌تر از حالت عادی نشان می‌دهد.

فراموش نکنید که همزمان با بالا رفتن سن، سرعت سوخت و ساز بدن کاهش می‌یابد. در نتیجه می‌توانید با مصرف غذاهای تازه، زیبایی و طراوت را چهره خود بازگردانید.

⇐ لاغر شدن صورت با نوشیدن آب :

نوشیدن آب در هنگام ورزش یا در طول روز باعث می‌شود که حین ورزش سردرد نگیرید؛ بدن هیدراته بماند؛ اشتها کنترل شود و نفخ بدن از بین برود. در نتیجه پوست ظاهری زیباتر و جوان‌تر به خود می‌گیرد.

طی مطالعات انجام شده در سال 2018 ارتباط مستقیمی میان کاهش وزن و نوشیدن آب وجود دارد؛ زیرا، افراد زیادی حس تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.

در سال 2008 یک آزمایش انجام شد و در آن آزمایش، 62 درصد از شرکت‌کنندگان احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه گرفته بودند و احساس تشنگی در آن‌ها باعث مصرف غیر ضروری کالری شده بود. برخی از مطالعات نشان می‌دهد افرادی که قبل از هر وعده غذایی آب می‌نوشند، کالری کمتری نسبت به دیگران مصرف می‌کنند.

یکی دیگر از مطالعات مرتبط به لاغری و لاغر کردن صورت که در سال 2007 انجام شده است، نشان می‌دهد که نوشیدن نیم‌لیتر آب خنک 1 ساعت بعد از غذا باعث افزایش متابولیسم در 24 درصد از شرکت‌کنندگان شده است.

علاوه بر صورت، لاغر کردن شکم نیز بسیار در زیبایی تاثیر گذار است. ما در مقاله ” آب کردن شکم ” سریع‌ترین و راحت ترین روش‌ها برای لاغری را بیان نموده‌ایم.

لاغر کردن صورت با آب

ماساژ صورت برای لاغری :

صورت نیز مانند سایر قسمت‌های بدن دارای مایع لنفاوی است که منجر به ایجاد پف در صورت می‌شود. یکی از راه‌های لاغر شدن صورت و از بین بردن پف آن، ماساژ لاغری صورت البته بصورت صحیح و اصولی می‌باشد.

یکی از رازهای خداحافظی با چاقی صورت و از بین رفتن پف، تخلیه گره‌های لنفاوی اطراف صورت است. برخی از ماساژها با فشرده کردن مایع لنفاوی، پف صورت را به طور موقت از بین می‌برند و باعث فرم‌دهی و لاغری صورت می‌شوند. با ماساژ منظم، گردش خون در پوست تقویت می‌شود و مقدار قابل توجهی چربی از دست می‌رود.

فراموش نکنید که ماساژ صورت برای لاغری زمانی نتیجه می‌دهد که شرایط و اصول اولیه آن را رعایت کنید. این ماساژ باید کمی طولانی و شدید باشد. به گونه‌ای که کمی درد در ناحیه مورد نظر احساس شود. تمرینات ماساژ لاغری صورت تاثیری در حالت طبیعی استخوان‌ها ایجاد نمی‌کنند. در نتیجه، امتحان کردن ماساژ صورت برای لاغری آسیبی به صورت شما وارد نخواهد کرد.

البته در صورتی که آگاهی کامل از نحوه ماساژ لاغری صورت ندارید، بهتر است که به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید. در صورتی که ماساژ برای لاغری صورت به صورت اصولی انجام شود، علاوه بر کاهش پف صورت، افتادگی و شل شدگی پوست درمان خواهد شد و رنگ چهره باز می‌شود.

⇐ تزریق بوتاکس برای لاغری صورت :

چاقی صورت در کسانی که هیکل لاغر دارند، باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می‌شود. حتی کسانی که اندام‌های متوسطی دارند، ممکن است از چاقی صورت خود خجالت زده شوند. به همین خاطر، در این بخش یکی دیگر از راه های لاغر کردن صورت را به شما معرفی خواهیم کرد.

بوتاکس، یک درمان عالی و بدون عارضه‌ی جانبی است که زیر نظر پزشک انجام می‌شود. در این تکنیک، پهنی فک و بزرگی عضله اصلاح خواهد شد و با فرم‌دهی صورت، بزرگی آن کمتر دیده می‌شود.

متاسفانه نتیجه این روش دائمی نیست و هر 3 الی 6 ماه باید مجددا تزریق انجام شود. البته اکثر بیماران از موقتی بودن نتیجه راضی هستند؛ زیرا، در صورتی که از نتیجه کار راضی نباشند، صورت به فرم اولیه باز خواهد گشت.

عارضه‌های جانبی و درد حین تزریق بوتاکس بسیار ناچیز است. برای مثال، کبودی و تورم از شایع‌ترین عارضه‌های تزریق بوتاکس است که طی چند روز، به طور خود به خود، محو خواهد شد.

چند هفته بعد از تزریق بوتاکس، عضلات چانه و صورت کوچک می‌شوند و صورت لاغرتر از قبل به نظر می‌رسد. بوتاکس نیاز به مراقبت خاصی نداد. تنها کافی است که در دوران نقاهت از مصرف داروها و خوراکی‌هایی که باعث خونریزی می‌شود، اجتناب فرماید. برای مثال، مصرف آسپرین، ویتامین E یا ایبوپروفن باعث خونریزی طولانی مدت یا گسترش کبودی می‌شود.

ماساژ لاغری صورت

⇐ مزوتراپی، درمانی نوین جهت از بین بردن چربی‌‌ها:

یکی از تکنیک‌های مدرن و کم‌تهاجمی جهت از بین بردن سلول‌های چربی اضافی و لاغر شدن صورت ، مزوتراپی است. بعد از مزوتراپی می‌توانید چهره‌ی مطلوب‌ و دلخواهتان را تجربه کنید.

این تکنیک بدون جراحی، یک روش کم‌هزینه و کم‌تهاجمی نسبت به سایر روش‌ها است که در آن خبری از تزریق، بیهوشی یا جراحی نخواهد بود. دوره نقاهت مزوتراپی کوتاه است و نیازی به بستری شدن یا دوری از فعالیت‌های زورمره ندارد.

قبل از فرآیند مزوتراپی، محل مورد نظر ضدعفونی می‌شود و تحت تاثیر کرم بی‌حسی قرار می‌گیرد. برای دستیابی به نتیجه قابل قبول، نیاز به 3 الی 4 جلسه مزوتراپی با فواصل 4 هفته می‌باشد. بعد از اتمام جلسه، احتمال دارد که کمی تورم، قرمزی، کبودی یا حساسیت به لمس در محل تحت درمان مشاهده شود که بعد از چند روز بهبود می‌یابد.

داشتن غبغبی بزرگ نیز مانند صورت چاق بسیار در زیبایی تاثیر گذار است. در مقاله ” لیفت غبغب ” به روش‌های آن پرداخته‌ایم تا صورتی زیباتر داشته باشیم.

 ⇐ لاغر شدن صورت با گاز دی اکسید کربن:

یکی دیگر از راه های لاغر کردن صورت استفاده از گاز بی‌بو دی اکسید کربن است. اسم این روش، کربوکسی تراپی می‌باشد که در آن، گاز توسط سوزن مناسب به زیر پوست تزریق می‌شود و به درون بافت‌ها نفوذ خواهد کرد. در نتیجه، رگ‌های خونی منبسط می‌شوند و خونرسانی به بافت‌ها افزایش می‌یابد و مواد مغذی به محل تحت درمان منتقل می‌شوند.

افزایش گردش خون باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود و پوست را تحریک به کلاژن‌سازی می‌کند. بعد از کربوکسی تراپی، علاوه بر کاهش سلول‌های چربی، شادابی و طراوت به پوست باز می‌گردد.

⇐ با کمک امواج رادیویی توده‌های چربی را از بین ببرید:

لاغری صورت با دستگاه RF نیز یکی دیگر از راه های لاغر کردن صورت می‌باشد. به وسیله دستگاه RF می‌توان چربی‌های انباشته شده در نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلو، غبغب، فک یا استخوان زیر چانه را ازبین برد.

در این تکنیک، حرارتی عمیق توسط امواج به سلول‌های چربی منتقل می‌شود که نتیجه آن کاهش سلول‌های مزاحم چربی، کشیدگی پوست و سفت شدن عضله می‌باشد.

انرژی امواج رادیویی دستگاه RF بدون آنکه آسیبی به پوست یا بافت‌ها وارد کند، سلول‌ها چربی را از بین خواهد برد و تولید کلاژن در پوست را تحریک می‌نماید. در نتیجه بسیاری از مشکلات صورت از بین خواهد رفت.

آر اف یک روش امن با ناراحتی جزئی برای لاغری‌های موضعی است. البته این روش مناسب افرادی می‌باشد که کاملا سالم هستند و بیماری پوستی خاصی ندارند. توجه داشته باشید که این تکنیک لاغری صورت برای خانم‌های باردار و مادرانی که در دوره شیردهی هستند می‌تواند مضر باشد.

⇐ لاغری با امواج فراصوتی:

هایفو یا همان امواج متمرکز فراصوت می‌تواند بر لایه‌های مختلف پوست اثر بگذارد و به زیر پوست نفوذ کند. امواج هایفو پوست را تحریک به کلاژن سازی می‌کند. بدین ترتیب پوست سفت شده و چروک‌های سطحی آن از بین می‌رود.

در هنگام هایفو لاغری، امواج فراصوت بر روی بافت چربی متمرکز می‌شود و بدون آنکه آسیبی به لایه‌های سطحی وارد کند، از آن‌ها عبور کرده و به بافت چربی می‌رسد. بعد از گرم شدن بافت چربی، سلول‌های چربی از یکدیگر جدا شده و بافت از بین می‌رود.

هایفوتراپی برای لاغری یک فن‌آوری نوآورانه است که برای خانم‌ها و آقایان قابل اجرا بوده و باعث چربی سوزی موضعی می‌شود. این روش نیمه تهاجمی، بی‌خطر است و برای مشاهده نتیجه آن لازم است چند هفته صبر کنید تا چربی‌ها دفع شوند و نتیجه نهایی قابل مشاهده شود.

انتخاب جراح بسیار مهم است زیرا علاوه بر عوارض کمتر، نتیجه بهتری نیز حاصل می‌شود. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

⇐ جراحی، آخرین قدم برای درمان چاقی صورت است!

جراحی یکی دیگر از راه های لاغر کردن صورت البته تهاجمی و پر خطر برای تخلیه چربی و لاغری صورت و در نهایت درمان چاقی صورت است. در این روش، چربی‌های اضافی گونه تخلیه می‌شود و صورت باریک‍‌تر به نظرمی‌رسد.

جراحی مناسب افرادی است که صورت آن‌ها در اثر یک عارضه ارثی چاق به نظر می‌رسد و این چاقی با ورزش یا کاهش وزن تغییری نمی‌کند. متاسفانه، چاقی بیش از حد گونه و صورت در بزرگسالان باعث کاهش جذابیت می‌شود و راهی جز جراحی باقی نمی‌ماند.

البته جراحی چربی‌های صورت برای افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و یا کسانی که از بیهوشی ترس دارند، گزینه مناسبی نخواهد بود.

سخن آخر

در این مقاله به راه های لاغر کردن صورت پرداختیم و سعی کردیم روشی ساده برای لاغری صورت را عنوان کنیم. اما قبل از اقدام به لاغری صورت بهتر است که با پزشک مشورت نمایید تا ریشه چاقی صورت و نحوه درمان آن را بیابید. اما داشتن برنامه غذایی مناسب، انجام ورزش و نوشیدن آب علاوه بر روشی ساده برای لاغری صورت به سلامت شما نیز کمک می‌کند.

دکتر احمدعلی رجب پور، متخصص جراحی پلاستیک و بینی می‌باشند. شما در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام علاوه بر تماس با ایشان می‌توانید از طریق این سایت نیز با ایشان در ارتباط باشید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
.
.
1 سال قبل

سلام خسته نباشید ببخشید چجوری میشه یه صورت بدون برجستگی گونه داشت

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  .

با سلام و سپاس از همراهی شما
داشتن نوع گونه به زنتیک شما مربوط میشه اما اگر منظورت از بین بردن چربی گونه یا همان لاغری گونه است از روش‌های گفته شده در مقاله می‌توانید استفاده کنید.

سمیرا
سمیرا
1 سال قبل

برای جوش صورت از قرص داکسی سایکیلین استفاده کردم و صورتم خیلی چاق شده چیکار باید کرد تا به حالت اول برگرده؟