اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور ؟ کدام روش برای لاغری مناسب تر است؟

وقتی پای تناسب اندام در میان باشد، یک سر قضیه به عمل‌های جراحی پیکر تراشی، ذوب کردن چربی‌ها و استفاده از دستگاه‌های مختلف برای از بین بردن چربی‌های اضافه بدن می‌باشد. علت محبوبیت این روش‌ها، نتیجه سریع بوده که فرد دیگر نیازی به گذراندن یک دوره طولانی رژیم یا ورزش‌های سنگین را نخواهد داشت. البته چنانچه این روش‎ها برای لاغری در نظر گرفته شوند، رعایت نکات بعد از عمل یا درمان، بسیار ضروری است تا بتوان تناسب اندام را حفظ کرد. دو مورد از محبوب‌ترین روش‌های لاغری به کمک دستگاه‌های مختلف، اگزیمیا و اسکالپشور نام دارد که قصد داریم در این مقاله به معرفی کوتاهی از این دو روش پرداخته و سپس ببینیم کدام روش بهتر است!؟ پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بدانید اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور ؟

آنچه قصد داریم در این مقاله بگوییم:

 • اگزیمیا چیست و چه کاربردی دارد؟
 • اسکالپشور چیست و چه کاربردی دارد؟
 • کدام روش برای لاغری بهتر است؟ اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور ؟ (مقایسه دو روش)
 • جمع بندی
اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور

اگزیمیا چیست و چه کاربردی دارد؟

اگزیمیا یک دستگاه لاغری موضعی است که علاوه بر موارد لاغری، برای سفتی پوست، از بین بردن سلولیت و کاهش افتادگی‌ها و ترک‌های پوستی ناشی از تغییر وزن، استفاده می‌شود. از این دستگاه برای قسمت‌های مختلف بدن مثل ران، شکم، بازو و… استفاده شده که طبق نظر پزشک، دوره درمان می‌تواند به جلسات مختلف نیازمند باشد. به طور کلی اگر بخواهیم کاربردهای دستگاه اگزیمیا را بگوییم می‌توانیم به لیست زیر اشاره کنیم. فراموش نکنید که این روش، بدون نیاز به جراحی، بیهوشی و ایجاد هیچگونه زخمی روی بدن شما می‎باشد:
رفع چاقی و ایجاد لاغری موضعی

 • از بین بردن سلولیت
 • کم کردن سایز
 • لیفت و فرم دهی قسمت های مختلف بدن مانند باسن و…
 • زاویه سازی صورت
 • از بین بردن غبغب
 • رفع استرچ مارک
 • رفع و یا کوچک کردن منافذ باز پوست
 • رفع ناهمواری های بعد از عمل
 • رفع چین و چروک ها
 • درمان و بهبود لکه های پوستی
 • بالا بردن خاصیت ارتجاعی پوست
 • و…

یکی از روش‌های لاغری و چربی‌ سوزی موضعی که امروزه بسیار پرطرفدار می‌باشد مزوتراپی است. ما در مقاله ” مزوتراپی لاغری ” به بررسی این روش به‌صورت کامل پرداخته‌ایم.

اسکالپشور چیست و چه کاربردی دارد؟

اسکالپشور یکی دیگر از دستگاه‌های لاغری است که با استفاده از لیزر به ذوب کردن چربی‌های بدن پرداخته و یک رژیم غذایی اصولی به همراه این روش به شما کمک می‌کند به سادگی چربی‌های ذوب شده را دفع کنید. این روش نیز مانند اگزیمیا بدون انجام جراحی، بیهوشی و… بوده که با توجه به نظر پزشک تعداد جلسات مورد نیاز تنظیم شده و شما تحت درمان قرار می‌گیرید. به طور کلی کاربردهای اسکالپشور در لیست زیر قابل بررسی خواهد بود:

 • از بین بردن غبغب
 • ذوب کردن چربی ناحیه داخلی ران
 • از بین بردن چربی پشت ران
 • کاهش چربی شکم
 • رفع چربی بازو
 • فرمدهی اصولی نقاط مختلف بدن
 • کاهش میزان چربی‌های پهلو
 • و…
قیمت هر جلسه اسکالپشور

کدام روش برای لاغری بهتر است؟ اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور ؟ (مقایسه دو روش)

برای درک اینکه کدام روش لاغری از میان روش‌های ذکر شده، بهتر است، باید به لحاظ سه جنبه مهم این دو روش را مقایسه کرده تا بدانیم برای هر نوع لاغری، اسکالپشور بهتر است یا اگزیمیا. این سه فاکتور مهم عبارتند از:

 • هزینه
 • عوارض جانبی
 • ماندگاری و رعایت‌های بعد از درمان

هزینه

زمانی که می‌خواهیم روش لاغری غیر از ورزش و رژیم غذایی در نظر بگیریم، اولین سوالی که ذهنمان را درگیر خواهد کرد، هزینه آن خواهد بود. سپس به این فکر خواهیم کرد که عوارض و ماندگاری آن چقدر است و آیا ارزشش را دارد این میزان هزینه کرد یا خیر!

مساله مهم اینجاست که هزینه هر دو روش اگزیمیا و اسکالپشور به میزان جلسات تعیین شده دارد. به طور کلی، با توجه به وسعت ناحیه مدنظر برای لاغری، قیمت هر جلسه اسکالپشور و اگزیمیا را از 600 هزار تومان تا 5 میلیون تومان تخمین بزند اما نکته مهم این است که در بسیاری از موارد اسکالپشور در 2 تا 3 جلسه می‎تواند پایان یابد. این در حالی است که برای اتمام یک دوره موثر از اگزیمیا نیازمند حدودا 7 جلسه پیاپی خواهید بود. یعنی بیشتر از دو برابر اسکالپشور، تعداد جلسات درمان اگزیمیا طول خواهد کشید. بنابراین حتی اگر هزینه هر جلسه اسکالپشور بیشتر باشد اما در مجموع هزینه اگزیمیا بیشتر می‌شود.

براساس پیشرفت علم و نوآوری‌های پزشکی، روش‌ مدرنی جهت لاغری موضعی به نام کویتیشن ابداع شده که در این روش از امواج فراصوتی جهت از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. ما در مقاله ” کویتیشن چیست ” این روش را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

عوارض جانبی

جالب است بدانید که اگزیمیا هیچگونه عوارض جانبی جدی نخواهد داشت. اما در برخی موارد تورم سطحی پوست مشاهده شده که به راحتی و با انجام ماساژهای توصیه شده توسط پزشک، این تورم در کمتر از 24 ساعت از بین خواهد رفت. البته در مواردی نیز سوختگی سطحی نیز مشاهده شده است که ناشی از عملکرد نادرست اپراتور دستگاه می‌باشد.

از سوی دیگر، اسکالپشور نیز می‌تواند روشی بدون عارضه باشد اما موارد ذکر شده، از جمله تورم بخش‌هایی از پوست و حساس شدن سطح پوست می‌تواند از عوارض کوتاه مدت این روش باشند.

دستگاه لاغری اسکالپشور

ماندگاری و رعایت‌های بعد از درمان

برای هر دو مورد اگزیمیا و اسکالپشور، ماساژ درمانی‌های مختلف و رعایت رژیم‌های غذایی اصولی ذکر شده است. مادامی که رژیم غذایی درستی داشته باشید، ماندگاری هر دو روش بلند مدت بوده و یا حتی می‌توانید برای همیشه اندامی ایده‌آل داشته باشید. البته با بالا رفتن سن و کاهش میزان کلاژن سطح پوست، ممکن است افتادگی پوست را حتی با رعایت رژیم غذایی درست و اصولی تجربه کنید که این مساله با دوره‌های ترمیمی اسکالپشور یا اگزیمیا، از بین خواهد رفت.

قبل از انجام هر روشی برای لاغری موضعی بهتر است که با یک پزشک با تجربه مشورت نمایید. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

پس مزیت‌های این دو روش نسبت به یکدیگر چیست؟

همانطور که خواندید، کاربردهای دستگاه اگزیمیا بیشتر از اسکالپشور است. از این رو، بسیاری ترجیح می‌دهند که از اگزیمیا استفاده کنند تا علاوه بر لاغری موضعی، افزایش اکسیژن رسانی به سطح پوست، کاهش سلولیت و از بین بردن ترک‌های پوستی را نیز تجربه کنند. از سویی، چون طول درمان اسکالپشور معمولا کوتاه‌تر تخمین می‌خورد، هم هزینه آن و هم زمان اثر بخشی و دریافت نتیجه مطلوب به کمک دستگاه اسکالپشور، سریع‌تر از اگزیمیا خواهد بود. در نتیجه افرادی که به دنبال نتیجه‌گیری زودتر هستند، به اسکالپشور متمایل‌تر هستند.

کدام را انتخاب کنیم؟

حقیقت این است که انتخاب کاملا با شماست! ممکن است هزینه برایتان اهمیت بالایی داشته باشد و بخواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه بگیرید و اسکالپشور را انتخاب کنید. اما از سوی دیگر، ممکن است بخواهید از شر ترک‌های پوستی و سلولیت در حین لاغری نیز خلاص شوید که به سراغ اگزیمیا خواهید رفت. نکته مهم اینجاست که بهتر است اگر توانایی تصمیم‌گیری را ندارید، بهتر است با یک متخصص یا مشاورین این حوزه ارتباط بگیرید تا آن‌ها شما را به بهترین روش ممکن راهنمایی کنند. چرا که متخصصین و مشاورین، با توجه به اندام فعلی و اندام مورد نظر شما، بهترین گزینه را پیش روی شما خواهند گذاشت و به شما خواهند گفت که برای شما اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور !

اسکالپشور

 

روش‌های زیادی برای لاغری وجود دارد. ما در مقاله ” لاغری موضعی ” به تمام روش‌ها برای لاغری به صورت موضعی پرداخته‌ایم.

نتیجه گیری اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور ؟

به طور کلی بهترین روش کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده‌ال، اگر به کمک رژیم و ورزش انجام شود بسیار اصولی‌تر بوده و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. اما زمانی که پای عمل‌های زیبایی مختلف و استفاده از دستگاه‌های لاغری موضعی وسط می‌آید و سرعت لاغری برای فرد اهمیت داشته باشد، اگزیمیا و اسکالپشور دو مورد از پای ثابت‌های این قضیه خواهند بود. در این مقاله سعی کردیم با ارائه‌ مقایسه‌ای متناسب و بی‌طرف، دید بهتری به شما درباره این دور روش لاغری داده باشیم تا درک کنید اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور . در نتیجه شما می‌توانید به راحتی برای انتخاب یکی از این دو روش که بیشتر با اندام شما تناسب دارد، تصمیم‌ بگیرید. امیدواریم با مطالعه این مقاله و مشورت با پزشکان مجرب، بتوانید به زودی به اندام ایده‌ال خود دست یابید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها