نحوه جوانسازی دست ها با تزریق چربی

تزریق چربی به دست : افزایش سن باعث ایجاد تغییر در ظاهر فرد می‌شود. همه‌ی ما از تاثیرات افزایش سن بر پوست صورت آگاهیم و برای پیشگیری از آن اقدام می‌کنیم. اما اکثر ما از تاثیر پیری بر دیگر نواحی بدن مانند دست‌ها غافل می‌شویم.

با افزایش سن، پوست دست‌ها نازک و از حجم بافت چربی  کاسته می‌شود. همین امر باعث اسکلتی به نظر رسیدن دست‌ها و ظاهر شدن رگ‌های زیرین می‌شود. بنابراین، می‌توان گفت که جوانسازی دست ها مستلزم افزودن چربی و یا تزریق مواد پرکننده است.

دست‌ها اولین عضو بعد از صورت هستند که آثار و علائم پیری را نشان می‌دهند. پوست دست‌ها مانند صورت با افزایش سن دچار چروک و شل شدگی می‌شود. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان افتادگی پوست وجود دارد؛ مانند تزریق ژل، تزریق چربی و …

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی روش‌های جوانسازی ‌دست ها بپردازیم و شما را با مزایا و معایب یکی از پر طرفدارترین روش‌های جوانسازی اندام‌های مختلف بدن مانند دست‌ها آشنا سازیم. پس تا آخر مطالب ما را همراهی کنید.

نحوه تزریق چربی به دست

یکی از روش‌های جوانسازی و زیبایی، تزریق چربی به نواحی مختلف بدن از جمله دست‌ها است. تزریق چربی به دست ها باعث می‌شود تا مفاصل و رگ‌های پشت دست کمتر دیده شود.

چربی مورد نیاز برای تزریق به دست‌ها از دیگر نواحی بدن بیمار تامین می‌شود؛ مانند باسن، ران، شکم و بازوها. چربی خارج شده بعد از خالص سازی برای تزریق مجدد آماده می‌شود. معمولا چربی‌ها با لیپوساکشن و با استفاده از یک سوزن کوچک و متصل به سرنگ از بدن فرد خارج می‌شوند.

همانطور که می‌دانید سلول‌های چربی به راحتی جذب بدن می‌شوند. به همین خاطر جراح باید ناحیه مورد نظر را به خوبی پر کند. در حالت طبیعی، پزشک بیش از میزان مورد نیاز چربی از بدن فرد خارج می‌کند. چربی خارج شده و اضافی را می‌توانید به مدت دو سال در فریزر نگه‌دارید و از آن برای درمان چین و چروک در نواحی مختلف مانند صورت استفاده نمایید.

در مرحله آخر پروسه جوانسازی با تزریق چربی، چربی‌ها به آرامی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند. این فرآیند باید به آرامی صورت گیرد تا آسیبی به رگ‌های پشت دست وارد نشود. احتمال دارد که بیمار حدود سه الی چهار روز شاهد تورم و عوارض جانبی تزریق چربی در ناحیه تحت درمان باشد.

خوشبختانه فرآیند تزریق چربی به دست ها در مطب و تحت تاثیر بی‌حسی موضعی انجام می‎‌شود. کل این فرآیند حدود 2 الی 3 ساعت زمان می‌برد و تنها 10 الی 20 دقیقه آن مربوط به تزریق چربی است. بسیاری از بیماران در ابتدا تصور می‌کنند که چربی بیش از حد نیاز به ناحیه مورد نظر تزریق شده است. توجه داشته باشید که سلول‌های بدن قادر به جذب چربی هستند. به همین خاطر  با گذشت چند روز از تزریق چربی، از میزان حجم چربی تزریق شده، کاسته می‌شود.

تزریق چربی به دست

تزریق چربی به سایر قسمت‌های بدن برای اهداف متفاوت نیز صورت می‌گیرد. به عنوان مثال ” تزریق چربی به سینه ” برای رسیدن به فرم دلخواه مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مقاله‌ای به صورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

مزایا تزریق چربی به دست :

چربی‌های پشت دست باعث ظاهر حجیم و جوان دست‌ها می‌شود. متاسفانه با افزایش سن از میزان چربی دست‌ها کاسته می‌شود و استخوان دست‌ها برجسته‌تر مشاهده می‌شود. پوست دست‌ها مانند سایر نقاط بدن با افزایش سن دچار افتادگی شده و چین و چروک به آهستگی بر سطح آن ظاهر می‌شوند.

خوشبختانه با تزریق چربی به دست ها می‌توان افتادگی، شل شدگی، تغییر رنگ و لک‌های پشت دست را بهبود بخشید. از دیگر مزایای تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

1) چربی‌ها از بدن خود بیمار گرفته می‌شود. به همین دلیل احتمال بروز واکنش و حساسیت آلرژیک بسیار کم است.

2) تزریق چربی به دست تا چندین سال ماندگاری دارد.

3) تزریق چربی ظاهر صاف، نرم و طبیعی دست‌ها را حفظ می‌کند.

4) از چربی اضافه می‌توان برای رفع چین و چروک صورت استفاده کرد.

5) فرآیند تزریق چربی یک روش ایمن و بدون درد و خونریزی است.

6) دوره نقاهت این عمل بسیار کوتاه است.

عوارض تزریق چربی به دست :

همانطور که در مطالب فوق ذکر کردیم، تزریق چربی یک روش امن، بی‌خطر با حداقل عوارض است. البته میزان تاثیر تخصص و مهارت جراح را در نتیجه نهایی نباید دست کم گرفت. با این وجود، تزریق چربی مانند سایر روش‌های درمانی و جوانسازی دارای یک سری عوارض و خطرات است. عوارض تزریق چربی به دست عبارتند از:

1) بروز عفونت از جمله عوارض تزریق چربی به دست است که احتمال بروز آن بسیار کم است.

2) قرمزی، ورم و التهاب در ناحیه تحت درمان از دیگر از رایج ترین عوارض تزریق چربی به دست است که بعد از چند روز بهبود می‌یابد.

3) در صورتی که جوانسازی دست ها با تزریق چربی نزد فردی ناکارآمد انجام شود، احتمال دارد که عصب دست بیمار از کار بیفتد.

جوانسازی دست

همانند تزریق چربی به دست ” تزریق ژل ” نیز برای جوانسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مقاله‌ای بصورت مجزا به آن پرداخته‌ایم.

چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق چربی به دست هستند ؟

جهت کاندید شدن برای فرآیند تزریق چربی باید با یک متخصص ماهر در این حوزه مشورت کنید تا مشخص شود که آیا مشکلات پوستی شما با تزریق چربی قابل درمان است یا خیر.

یکی از مهم‌ترین نکات کلیدی برای انجام تکنیک‌های زیبایی و جوانسازی در متقاضیان این است که فرد از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشند. به همین دلیل یک جلسه مشاوره حضوری با پزشک کمک می‌کند تا پزشک از سوابق بیماری شما  آگاه شود. همچنین، شما دیدی واقع بینانه نسبت به نتیجه نهایی داشته باشید.

مورد بعدی این است که بیمار از چربی کافی برخوردار باشد. افراد باید به ثبات وزنی رسیده باشند تا پزشک بتواند از چربی‌های قدیمی برای تزریق مجدد به نواحی مختلف بدن استفاده کند.

جوانسازی دست با تزریق چربی

نکات کلیدی که قبل از تزریق چربی به دستها باید در نظر بگیرید :

قبل از هرگونه اقدام با یک متخصص مشورت نمایید. پزشکی را انتخاب کنید که از تاریخچه و سوابق کاری او آگاه هستید. این امر کمک می‌کند تا عوارض و خطرات احتمالی تزریق چربی کاهش یابد. فراموش نکنید که طی جلسه حضوری، پزشک را در جریان سوابق بیماری و داروهای مصرفی خود قرار دهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست :

تزریق چربی یک روش رایج برای جوانسازی و بازگردانی زیبایی به دست‌ها است که می‌تواند علائم پیری را کاهش دهد.  مراقبت‌ها و نکات زیر به تسریع روند بهبود کمک می‌کند:

  • به مدت 3 هفته نباید دست‌هایتان را خیس نگه‌دارید. ( محدودیتی برای شستن دست‌ها و حمام وجود ندارد. )
  • کبودی، تورم و قرمزی از جمله عوارض رایج تزریق چربی به دست ها است که بعد از گذشت یک هفته بهبود می‌یابد.
  • از اعمال هرگونه فشار و ماساژ ناحیه تحت درمان خودداری فرمایید.
  • هنگام استفاده از یخ جهت کاهش تورم و قرمزی، از اعمال فشار بر محل تزریق بپرهیزید.
  • بهتر است تا دو هفته بعد از تزریق چربی در معرض تایش نور خورشید قرار نگیرید.
  • بهتر است تا چند روز بعد از تزریق از ورزش و فعالیت‌های سنگین دور باشید.

نتیجه نهایی تزریق چربی

نتیجه نهایی تزریق چربی در بیشتر افرادی که این عمل زیبایی را انجام داده‌اند، رضایت بخش بوده است. از آن جایی که پوست دست ناحیه‌ای خاص محسوب می‌شود که با بیشتر روش‌های جوان سازی پوست برای نواحی مختلف بدن، نمی‌توان آن را عمل کرد، بنابراین یکی از بهترین روش‌های زیباتر کردن دست‌های چین و چروک دار، جوانسازی دست با تزریق چربی می‌باشد.

نتیجه نهایی تزریق چربی به دست، سبب شده است تا اعتماد به نفس بسیاری از افراد در مراودات عمومی و نیز ارتباط با دیگر افراد، افزایش چشمگیری داشته باشد. این افراد از دستانی چروکیده دیگر خجالت نمی‌کشند.

تزریق چربی به دست چقدر ماندگاری دارد ؟

بسیاری از متقاضیان میان تزریق چربی و ژل شک دارند و ” تزریق چربی به دست چقدر ماندگاری دارد ؟ ” یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعه کنندگان طی جلسه حضوری است. توجه داشته باشید که  یکی از دلایل محبوبیت تزریق چربی، ماندگاری آن در مقایسه با سایر روش‌ها است.

در حالت طبیعی، تزریق چربی حدود 1 الی 3 سال ماندگاری دارد. البته  ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی وابسته است. برای مثال، فعالیت‌های سنگین باعث می‌شود که چربی‌‌ها بسوزند و در مدتی کوتاه‌تر از بین بروند.

توجه داشته باشید که تزریق چربی یک راهکار دائمی نیست و برای افزایش ماندگار آن لازم است هر چند وقت یکبار تزریق را مجددا تکرار کنید. نکته‌ای که وجود دارد این است که بدن انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است و نباید انتظارات یکسانی از نتیجه تزریق چربی به دستها داشت.

یکی از سوالات متداولی که در رابطه با تزریق چربی پرسیده می‌شود در رابطه با میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت می‌باشد. بنابراین ما در مقاله ” تزریق چربی در صورت چقدر ماندگاری دارد ” به این سوال پاسخ داده‌ایم.

آیا چربی‌های تزریق شده در جای خود باقی می‌مانند و جا به جا نمی‌شوند؟

بسیاری از متقاضیان تزریق چربی به دست از پزشک تقاضا می‌کنند که چربی‌ها از پهلو، شکم و ران‌ها خارج شود. در صورتی که پزشک ترجیح می‌دهد از قسمت‌هایی که دارای چربی‌های قدیمی هستند به عنوان یک عضو اهدا کننده چربی استفاده کند.

بعد از شستشو و خالص سازی چربی‌های خارج شده، چربی‌ها به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود تا بافت ناحیه تحت درمان تقویت و حجم آن افزایش یابد. در صورتی که پزشک از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، می‌داند چربی‌ها را چگونه و در کدام ناحیه تزریق کند تا سلول‌های چربی به طور دائم در محل جدید باقی بمانند و جا به جا نشوند.

نتیجه نهایی تزریق چربی

آیا تغییر وزن بر نتیجه تزریق چربی تاثیر می‌گذارید ؟

در حالت عادی سلول‌های چربی در موقعیت جدید خود و محلی که تزریق شده‌اند، ثابت می‌مانند و به حیات‌شان ادامه می‌دهند؛ مانند بافت‌های چربی بدن. اما تغییرات وزنی شدید و چاق و لاغر شدن‌های پی در پی باعث می‌شود تا سلول‌های چربی افزایش یا کاهش یابند. به همین دلیل پزشک به متقاضیان توصیه می‌کند که قبل از انجام این تکنیک مدرن به یک ثبات وزنی برسند تا نتایج حاصل شده از تزریق چربی برای مدتی طولانی حفظ شود.

انتخاب یک پزشک متخصص می‌تواند نتیجه بهتر و عوارض کمتری را برای شما به ارمغان بیاورد. اما چگونه می‌توان این پزشک را انتخاب کرد. مقاله ” بهترین جراح پلاستیک در تهران ” به شما در نحوه انتخاب، بسیار کمک می‌کند.

جوانسازی دست با تزریق چربی: بایدها و نبایدها

جوانسازی دست با تزریق چربی مانند اعمال زیبایی دیگر، بایدها و نبایدهایی دارند که توصیه می‌شود قبل از اقدام برای این عمل زیبایی، به این نکات توجه ویژه‌ای کنید.

در ادامه برخی از مهم‌ترین بایدها و نبایدهایی که در زمینه جوانسازی دست با تزریق چربی باید به آن‌ها توجه داشته باشید را شرح داده‌ایم:

افرادی که بیماری‌های پوستی، التهابی و یا عفونی در ناحیه دست‌های خود و یا نواحی اطراف آن دارند، نباید عمل جوانسازی دست با تزریق چربی را انجام دهند.

جوانسازی دست با تزریق چربی باید حتماً توسط یک پزشک متخصص در این زمینه که دانش، مهارت و تجربه کافی را دارد انجام شود. از انجام این عمل زیر نظر افرادی که صلاحیت آن را ندارند، خودداری کنید.

پس از آن که عمل زیبایی جوانسازی دست با تزریق چربی را انجام دادید، تا مدتی نباید از نمک استفاده کنید؛ چرا که این ماده غذایی می‌تواند تورم را در دستان شما افزایش دهد.

قبل از عمل جوانسازی دست با تزریق چربی بهتر است در خصوص داروهایی که مصرف می‌کنید، با پزشک متخصص خود مشورت کنید. برخی از داروها ممکن است سبب خون ریزی به هنگام این عمل زیبایی شوند. از جمله این داروها می‌توان به آسپرین، وارفارین و ویتامین E اشاره کرد.

مورد دیگری که در خصوص جوانسازی دست با تزریق چربی افراد باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند این است که در خصوص داروهای بی‌حس‌کننده که نسبت به آن‌ها حساسیت دارند باید پزشک خود را مطلع کنند.

نتیجه گیری

تزریق چربی یا همان پیوند چربی یک جراحی ایمن با حداقل تهاجم است که از آن برای جا به جایی چربی‌ها از ناحیه‌ای به ناحیه دیگر استفاده می‌کنند. هدف از انجام این پروسه بازگردانی حجم از دست رفته نواحی مختلف بدن مانند دست‌ها، صورت، سینه، و… است. این تکنیک مدرن، ظاهری طبیعی در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند و از ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش‌های جایگزین برخوردار است.

نکته دیگری که وجود دارد این است که نتایج نهایی تزریق چربی به دست کاملا به تکنیک و مهارت متخصص بستگی دارد. در صورتی که پزشک در این زمینه تجربه کافی نداشته باشد، تزریق چربی نتایج مطلوب و ماندگاری ایده‌آلی نخواهد داشت. بنابراین، جهت تزریق چربی به بهترین کلنیک و ماهرترین پزشک مراجعه کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام می‌توانید از طریق دیدگاه‌های همین صفحه و یا از طریق واتس آپ سوال خود را با دکتر رجب پور مطرح نمایید.

سوالات متداول

✅ تزریق چربی به دست چقدر ماندگاری دارد ؟

در حالت طبیعی، تزریق چربی حدود 1 الی 3 سال ماندگاری دارد. البته ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی وابسته است. برای مثال، فعالیت‌های سنگین باعث می‌شود که چربی‌‌ها بسوزند و در مدتی کوتاه‌تر از بین بروند.

✅ آیا چربی‌های تزریق شده در جای خود باقی می‌مانند و جا به جا نمی‌شوند؟

برای جلوگیری از جابجایی تزریق چربی به دست ها انتخاب پزشک بسیار مهم است. زیرا در صورتی که پزشک از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، می‌داند چربی‌ها را چگونه و در کدام ناحیه تزریق کند تا سلول‌های چربی به طور دائم در محل جدید باقی بمانند و جا به جا نشوند.

✅ عوارض تزریق چربی به دست چیست؟

1) بروز عفونت از جمله عوارض تزریق چربی است که احتمال بروز آن بسیار کم است.
2) قرمزی، ورم و التهاب در ناحیه تحت درمان از دیگر از رایج ترین عوارض تزریق چربی به دست است که بعد از چند روز بهبود می‌یابد.
3) در صورتی که جوانسازی دست‌ها با تزریق چربی نزد فردی ناکارآمد انجام شود، احتمال دارد که عصب دست بیمار از کار بیفتد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها