تزریق چربی بینی

 تنها راه تغییر فرم بینی ، عمل بینی است؟ آیا می‌ توان با تزریق ژل و یا چربی به فرم دلخواه بینی رسید؟ در این مقاله قصد داریم تا یک روش غیر جراحی و ایده آل برای رسیدن به فرم بینی رویایی به شما معرفی کنیم. تزریق چربی بینی روشی امن و بدون خونریزی برای اصلاح نقص و رسیدن به فرم ایده آل بینی است. در این روش خبری از برش ، خونریزی و یا عوارض داروی بیهوشی نخواهد بود. اگر این موضوع نظر شما را جلب کرده است و قصد تزریق کردن چربی به بینی در تهران را دارید ، تا آخر مقاله همراه دکتر احمدعلی رجب پور باشید تا شما را با این روش محبوب و کم خطر آشنا سازیم.

 

تزریق چربی بینی - دکتر رجب پور

 

فرآیند تزریق چربی بینی 

در گذشته ، تنها راه رسیدن به بینی رویایی ، جراحی زیبایی بوده و هیچ گزینه دیگری پیش روی شما وجود نداشت. اما امروزه با ظهور علم و پیشرفت تکنولوژی در حوزه پزشکی و جراحی ، روش‌‌ ها و تکنیک‌ های مدرن و کم خطری ظهور کرده که باعث اصلاح فرم بینی می‌ شود. یکی از این روش‌ ها تزریق چربی به بینی است.

عملیات تزریق چربی به صورت و بینی یکی از پرطرفدارترین روش‌ های غیر جراحی اصلاح فرم بینی و لیفت نوک بینی محسوب می‌ شود که به کمک آن می‌ توان برخی از نقص‌ ها و ایرادهای بینی مانند قوز و یا فرورفتگی را به مدت چند سال برطرف کرد ؛ بدون آنکه نیازی به مراقبت‌ های سخت و یا دوران نقاهت بلند مدت باشد.

گاهی اوقات افراد به طور ارثی و یا در اثر ضربه مبتلا به قوز بینی می‌ شوند و قسمت بالایی این عضو دچار تغییر شکل می‌ شود. برخی مواقع‌ هم فرد از نتیجه نهایی جراحی قبلی بینی راضی نیست و به دنبال راهی برای ایجاد تغییر در فرم بینی است.

تزریق چربی به دماغ عمل شده و بینی طبیعی راه حل مناسبی برای افرادی است که از فرم بینی خود رضایت خاطر ندارند. خوشبختانه جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی تنها راه رهایی از نقص بینی نیست و شما می‌توانید با تزریق چربی بینی ، فرم بینی رویایی‌ تان را به واقعیت تبدیل کنید.

یکی از مزایای تکنیک تزریق چربی در مقایسه با روش‌ های جراحی این است که طی ترانسفر چربی خبری از عوارض داروی بیهوشی ، دوران نقاهت بلند مدت و مراقبت‌ های ویژه نخواهد بود و می‌توانید همان روز به خانه بازگردید.

توجه داشته باشید که چربی مورد استفاده در این فرآیند از بافت و سلول‌ های چربی بدن فرد استخراج شده و بعد از خالص سازی مجددا به بینی و ناحیه تحت درمان تزریق می‌ شود. اینکه چربی به کدام ناحیه و با چه تکنیکی تزریق شود به میزان مهارت و علم زیبایی شناسی پزشک بستگی دارد. برای مثال ، گاهی اوقات جراح خوب بینی در تهران ترجیح می‌ دهد تا چربی را در نوک بینی و یا کناره‌ های بینی تزریق کند. گاهی هم بهترین ناحیه برای تزریق چربی را قسمت بالایی بینی می‌ داند ؛ لذا می‌ توان گفت که میزان دقت و تجربه پزشک رابطه مستقیمی با نتیجه نهایی تزریق چربی خواهد داشت.

تزریق چربی بینی - دکتر رجب پور

 

ناگفته نماند که ترانسفر چربی بینی همراه با یکسری محدودیت‌ ها است. برای مثال ، نتیجه ترانسفر چربی در بینی موقتی بوده و بعد از گذشت چند ماه تا چند سال ، فرم بینی به حالت اولیه باز می‌ گردد. از طرف دیگر ، با تزریق چربی قادر به رفع انحراف بینی ، بزرگی آن و غیره نخواهید بود. اگر شما هم در فکر اصلاح فرم دماغ با تزریق چربی هستید ، تا آخر مطالب همراه ما باشید تا با مزایا و معایب این روش به طور کامل آشنا شوید. امروز قصد داریم تا با ارائه مطالبی کاربردی در حوزه تزریق چربی در دماغ و مزیت‌ های آن به شما کمک کنیم تا تصمیمی واقع بینانه بگیرید.

مراقبت بعد از تزریق چربی بینی

در ادامه به کارهایی که برای مراقبت بعد تزریق چربی نیاز است انجام دهیم می‌ پردازیم که عبارتند از :

1) تا 24 ساعت بعد از تزریق چربی از استحمام و یا شستشوی صورت بپرهیزید.

2) بهتر است آرایش کردن صورت را به مدت 2 الی 3 روز بعد از ترانسفر چربی به بینی به تعویق بیندازید.

3) جهت افزایش ماندگاری تزریق چربی از خم شدن ، پایین آوردن سر و یا انجام فعالیت‌ های سنگین به مدت 2 هفته بعد از تزریق بپرهیزید و هنگام خوابیدن ، سرتان را بالاتر از حالت طبیعی قرار دهید.

4) استفاده از کمپرس یخ و کرم‌ های ضد کبودی مانع از گسترش کبودی و تورم می‌ شود.

5) داروهای تجویز شده را طبق دستورالعمل بهترین دکتر عمل بینی تهران مصرف کنید.

تزریق چربی بینی چه مزیت‌ هایی دارد ؟

1) تزریق چربی یک درمان بی‌ خطر و امن با حداقل عوارض جانبی است که توانسته در مدتی کوتاه طرفداران بسیاری پیدا کند.

2) هزینه تزریق چربی در بینی در تهران کمتر از هزینه جراحی زیبایی بینی است. البته هزینه این روش بیشتر از هزینه تزریق ژل و یا لیفت بینی با نخ خواهد بود.

3) در این تکنیک ، چربی‌ ها از بدن خود فرد گرفته می‌ شود و دیگر لازم نیست نگران واکنش نشان دادن بدن و یا بروز آلرژی نسبت به ماده خارجی باشید.

4) ماندگاری ترانسفر چربی بینی در مقایسه با دیگر روش‌ های غیر جراحی از قبیل تزریق ژل ، بیشتر خواهد بود.

5) احتمال بروز خطرات احتمالی از جمله عفونت ناشی از تزریق چربی بسیار کم است.

6) این روش نوین و کم خطر باعث ظاهر مطلوب بینی شده و با افزایش دادن اعتماد به نفس فرد به ارتقاء کیفیت زندگی وی نیز کمک شایانی خواهد کرد.

7) نتیجه تزریق چربی در دماغ موقتی است. در صورتی که از نتیجه نهایی عمل ترانسفر چربی راضی نباشید ، بعد از گذشت چند ماه ، فرم بینی به حالت اولیه برمی‌ گردد.

مهارت و تجربه پزشک تاثیری بر نتیجه نهایی تزریق چربی بینی دارد ؟

انتخاب پزشکی ماهر و با تجربه در حوزه جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی کمک می‌ کند تا احتمال بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی ناشی از ترانفسر چربی به حداقل برسد.

قطعا هرچه تبحر پزشک در حوزه جراحی بیشتر باشد ، مطلوبیت نتیجه نهایی تزریق چربی بیشتر و ریسک آن کمتر خواهد بو د؛ لذا یک جراح بینی خوب در تهران را انتخاب کنید که دارای قدرت تجسم کافی بوده و شناختی کامل از آناتومی صورت و بینی دارد. همچنین میزان تسلط پزشک بر علم زیبایی شناسی کمک می‌ کند تا نتیجه جراحی موفقیت آمیز باشد.

 

تزریق چربی بینی - دکتر رجب پور

 

آیا تزریق چربی به دماغ عمل شده امکان پذیر است ؟

جراحی بینی و یا رینوپلاستی یک روش دائمی برای رفع نقص‌ ها و اصلاح فرم بینی است. از طرف دیگر ، زمان‌ هایی وجود دارد که در اثر مهارت پایین جراح ، عدم مراقبت‌ های صحیح و یا وارد شدن ضربه به بینی ، نتیجه نهایی جراحی زیبایی دستخوش تغییر می‌ شود.

خبر خوب این است که انتقال چربی بینی یک روش ترمیمی جهت بازسازی فرم ین عضو نیز به حساب می‌ آید. یکی از رایج‌ ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که ” ترانسفر چربی به بینی عمل شده امکان پذیر است ؟” در پاسخ باید بگوییم که جواب شما ” بله ” است.

تزریق چربی کمک می‌ کند تا عیب‌ های جراحی بینی ، فرورفتگی‌ های استخوان ، ظاهر مصنوعی این عضو بعد از جراحی و غیره برطرف شده و نتیجه نهایی جراحی زیبایی ، طبیعی‌ تر به نظر برسد.

هزینه تزریق چربی بینی در تهران

به طور قطع نمی‌ توان در رابطه با هزینه تزریق چربی به بینی در تهران صحبت کرد. این هزینه به عوامل و فاکتورهای مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک ، دستمزد تیم پزشکی و غیره بستگی دارد.

اما اگر قصد دارید تا هزینه تزریق چربی به دماغ در تهران را با هزینه جراحی را مقایسه کنید ، لازم به ذکر است که هزینه تزریق چربی مقرون به صرفه بوده و بدون پرداخت هزینه‌ های سنگین رینوپلاستی قادر به اصلاح فرم بینی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن خواهید بود.

توصیه ما به شما این است که مطلوبیت و موفقیت آمیز بودن نتیجه نهایی ترانسفر چربی بینی را فدای هزینه نکنید و تحت هیچ شرایطی گول تبلیغات و یا هزینه‌ های کم را نخورید و کلینیک‌ هایی که هزینه کمی را جهت تزریق چربی پیشنهاد می‌ کنند را انتخاب نکنید ؛ زیرا تزریق چربی نزد کلینیک‌ های غیر معتبر و افراد غیر متخصص نتایج جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

ماندگاری تزریق چربی بینی

همانطور که در مطالب بالا ذکر کردیم ، نتیجه نهایی تزریق چربی موقتی بوده و فرم بینی بعد از گذشت چند ماه به حالت اولیه باز می‌ گردد. گفتنی است که مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به دماغ بیشتر از تزریق ژل و یا فیلر خواهد بود. نکته‌ ای که در این زمینه وجود دارد این است که برای مشاهده نتیجه نهایی لازم است که حدود 6 الی 9 ماه صبر کنید تا تورم و کبودی بینی به طور کامل از  بین رفته و آثار نهایی تزریق به طور کامل ظاهر شود.

 

تزریق چربی بینی - دکتر رجب پور

 

سخن پایانی

خلاصه آنکه افرادی که بینی‌ های برجسته و دارای قوز دارند ، بهترین کاندید برای تزریق چربی بینی به حساب می‌ آیند. علاوه بر آن ، تزریق چربی انتخاب مناسبی برای کسانی است که از نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی راضی نیستند ؛ لذا لازم به ذکر است که میزان تبحر و سابقه پزشک تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی تزریق چربی و میزان ماندگاری آن دارد.

دکتر احمد علی رجب پور دارای بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی با استفاده از به روزترین دستگاه‌ های دنیا و به کارگیری متد روز دنیا ، سلامتی بیمار و حفظ تناسب میان اجزاء صورت را اولویت کار خود قرار می‌ دهد و آماده خدمت رسانی به شما ، همراهان همیشگی و دوستداران زیبایی است. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره حضوری می‌ توانید از راه‌ های ارتباطی زیر استفاده نمایید.

سوالات متداول

✅ کاربرد تزریق چربی بینی چیست؟

عملیات تزریق چربی به صورت و بینی یکی از پرطرفدارترین روش‌ های غیر جراحی اصلاح فرم بینی و لیفت نوک بینی محسوب می‌ شود که به کمک آن می‌ توان برخی از نقص‌ ها و ایرادهای بینی مانند قوز و یا فرورفتگی بینی را به مدت چند سال برطرف کرد ؛ بدون آنکه نیازی به مراقبت‌ های سخت و یا دوران نقاهت بلند مدت باشد.

✅ تزریق چربی به بینی چه مزیت‌ هایی دارد ؟

یک درمان بی‌ خطر و امن با حداقل عوارض جانبی است. هزینه تزریق چربی در بینی کمتر از هزینه جراحی است.
در این تکنیک ، چربی‌ ها از بدن خود فرد گرفته می‌ شود و دیگر لازم نیست نگران واکنش نشان دادن بدن و یا بروز آلرژی نسبت به ماده خارجی باشید. ماندگاری تزریق چربی به دماغ در مقایسه با دیگر روش‌ های غیر جراحی بیشتر است. احتمال بروز خطرات احتمالی از جمله عفونت ناشی از ترانسفر چربی بینی بسیار کم است. موجب افزایش اعتماد به نفس فرد شده و به ارتقاء کیفیت زندگی وی نیز کمک شایانی خواهد کرد.
نتیجه تزریق چربی در دماغ موقتی است. در صورتی که از نتیجه نهایی عمل ترانسفر چربی راضی نباشید ، بعد از گذشت چند ماه ، فرم بینی به حالت اولیه برمی‌ گردد.

✅ آیا تزریق چربی به دماغ عمل شده امکان پذیر است ؟

بله. تزریق چربی بینی کمک می‌ کند تا عیب‌ های رینوپلاستی ، فرورفتگی‌ های استخوان ، ظاهر مصنوعی این عضو بعد از جراحی و غیره برطرف شده و نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی ، طبیعی‌ تر به نظر برسد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها