تزریق چربی به گودی بغل ران چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی به گودی بغل ران یکی از عمل‌های زیبایی است که بسیاری از افراد تمایل به انجام آن و افزایش تناسب اندام خود دارند. می‌توان گفت که بزرگ‌ترین قشر متقاضی این تزریق ، بانوان هستند. بسیاری از افراد هستند که تناسب اندام بسیار خوبی دارند ولی در بغل ران آن‌ها، گودی به چشم می‌خورد و در نتیجه، باسن و ران آن‌ها نامتناسب دیده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین دلایل گودی بغل ران‌ها، شکل استخوان‌ها و قرار گیری ماهیچه‌ها در این ناحیه است. موارد دیگری که می‌توانند دلیل گودی بغل ران باشند عبارت‌اند از:

 • تغییر در ساختار سلول‌های چربی
 • افزایش سن
 • هورمون‌ها
 • ژنتیک
 • تغییرات شدید وزنی

روش‌های بسیاری برای رفع گودی کنار ران وجود دارد که شاید بتوان گفت که مؤثرترین آن‌ها، تزریق چربی به گودی بغل ران باشد که باید توسط یک پزشک متخصص در این زمینه، در کلینیک صورت گیرد. تزریق چربی به ران را شاید بتوان بهترین روش برای انجام این کار در نظر گرفت چرا که چربی یکی از بهترین فیلرها و یا همان پرکننده‌ها می‌باشد که برای پر کردن نواحی و بافت‌های مختلف بدن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. البته تزریق ژل به گودی بغل ران نیز یکی دیگر از این عمل‌های زیبایی در نظر گرفته می‌شود ولی پیشنهاد ما به شما، البته در صورتی که بخواهید برای انجام این کار از این گونه عمل‌ها استفاده کنید، تزریق چربی به گودی بغل ران می‌باشد.

تمرینات و ورزش‌های تخصصی که بر روی پایین تنه شما تمرکز دارند، تنها به خوش فرم تر شدن این ناحیه به شما کمک می‌کنند و برای پر کردن گودی بغل ران کاربرد ندارند، چرا که در این قسمت، عضله‌ای وجود ندارد که بخواهید با ورزش کردن، حجم این عضله را افزایش دهید و در نتیجه گودی بغل ران را رفع کنید.

مزایای تزریق چربی به گودی بغل ران

یکی از ویژه‌ترین مزایای تزریق چربی به گودی بغل ران ، دوره نقاهت بسیار کوتاه آن و نیز عوارض بسیار کم می‌باشد. هنگامی که بدن شما پس از انجام این عمل زیبایی بهبود پیدا کرد، به سرعت می‌توانید تأثیر آن را مشاهده کنید و در این قسمت، انحنای بی نظیری به ران‌های شما اضافه می‌شود که تناسب اندام شما بسیار کمک می‌کند.

یکی از نکات مثبت در مورد تزریق چربی به بغل ران این است که در این روش، معمولاً چربی که به بغل ران‌های شما تزریق شده است، ماندگاری بالایی خواهد داشت.

به طور کلی می‌توان مزایای این عمل را به صورت زیر لیست کرد:

 • دوام و ماندگاری بالا
 • دوره نقاهت کوتاه مدت یک هفته‌ای
 • امکان برداشت 1 الی 2 لیتر چربی از بدن که منجر به لاغری موضعی نیز خواهد شد.
 • عدم سفت شدگی چربی به مرور زمان
 • پیوند مناسب چربی با بدن بدون ایجاد حساسیت و آلرژی خاص
 • خطرات و عوارض بسیار پایین
 • عدم امکان سوراخ و خالی شدن چربی تزریق شده

تزریق چربی به بینی ” روشی امن و بدون خونریزی برای اصلاح نقص و رسیدن به فرم ایده آل بینی است. که در مقاله‌ای به شما توضیح داده‌ایم.

هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران

فرایند تزریق چربی به گودی بغل ران

برای تزریق چربی به گودی بغل ران ، باید ابتدا چربی را از بافت‌هایی از بدن شما که می‌توان از آن‌ها چربی استخراج کرد، برداشت. سپس این چربی استخراج شده، باید تصفیه شود و پس از آن، توسط سوزن‌های مخصوص، به نواحی مورد نظر از بدن شما، که در این جا ران‌ها است، تزریق شود.

به طور کلی می‌توان این فرایند را در سه مرحله توضیح داد:

 • استخراج چربی از بافت‌های مناسب بدن
 • تصفیه چربی استخراج شده
 • انتقال چربی به ناحیه مورد نظر

مرحله اول : استخراج

پزشک در ابتدا با مشورت با خود شما، ناحیه و بافتی از بدن را برای استخراج چربی انتخاب می‌کند. سپس ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و در آن برش‌های مخصوص و کوچکی را ایجاد می‌کند و با استفاده از روش‌ها و ابزارهای استریل و به کمک ابزار خصوص استخراج چربی، از بافت مورد نظر چربی مورد نیاز را استخراج می‌نماید.

مرحله دوم : تصفیه

برای تصفیه چربی استخراج شده از بافت بدن، پزشک باید با استفاده از ابزارهای مختلف، آن را پالایش کرده و ناخالصی‌های آن را جدا نماید. پس از آن، سلول‌های چربی را برای انتقال با سرنگ‌های کوچک، آماده می‌کند.

معمولاً ابزاری که برای تصفیه چربی استخراج شده استفاده می‌شود، سانتریفیوژهای مخصوص آزمایشگاهی هستند.

مرحله سوم : انتقال

ناحیه مورد نر برای انتقال چربی، برش‌های مخصوص داده می‌شود و با استفاده از سوزن مخصوص، جراح شما چربی را با دقت به ناحیه مورد نظر تزریق می‌نماید. برای انجام این کار ممکن است چندین بار سوزن در بافت برش داده شده وارد و خارج شود و پس از هر بار ورود، چربی طبیعی با دقت بر روی بافت مورد نظر، تزریق می‌شود تا نهایتاً به فرم دلخواه برسد.

در میان قسمت‌های مختلف بدن، صورت اولین جایی است که درآن آثار پیری دیده می‌شود. ما در مقاله ” تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ” نحوه جوانسازی صورت و همچنین میزان ماندگاری آن را بررسی نموده‌ایم.

ماندگاری تزریق چربی به گودی بغل ران

مدت زمان ماندگاری چربی در ناحیه تزریق شده به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد ولی تا کنون با نتایجی که از عمل‌ها به دست آمده است، متوجه شده‌ایم که این عمل معمولاً ماندگاری بالای دارد و سلول‌های چربی تا مدت زیادی زنده می‌مانند. البته در برخی موارد، تغییرات شدید وزنی ممکن است سبب شود که نتایج مطلوب به دست آمده از این روش ، از بین بروند و فرد مجبور شود برای این عمل، دوباره اقدام کند.

ذکر کردیم که ماندگاری تزریق چربی به گودی بغل ران ، به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در ادامه می‌توانید لیستی از این عوامل را مشاهده کنید.

 • محل استخراج چربی، نوع چربی و شیوه فرآوری آن
 • انجام مراقبت‌های بعد از تزریق
 • سبک زندگی فرد متقاضی
 • ویژگی‌های بدنی افراد مختلف و دیگر عوامل محیطی
 • تکنیک پزشک متخصص برای انجام این عمل و محل دقیق تزریق

همان طور که خواندید، عوامل مختلفی در ماندگاری تزریق چربی نقش دارند پس نمی‌توان برای همه افراد، طول ماندگاری یکسانی را پیش بینی کرد.

تزریق چربی به ران

هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران

هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران و یا هزینه تزریق ژل به گودی بغل ران ، می‌تواند به عوامل متنوعی بستگی داشته باشد که از میان آن‌ها می‌توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • میزان گودی بغل ران
 • میزان استخراج و تزریق چربی مورد نیاز هر فرد
 • میزان مهارت و تخصص پزشک و به همین نسبت میزان دستمزد پزشک متخصص
 • موقعیت مکانی کلینیک و هزینه‌های آن

بنابراین نمی‌توان هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران را به طور دقیق مشخص کرد. بهتر است برای تخمین بهتر هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران ، با مطب دکتر مورد نظر خود تماس بگیرید و در این باره سؤالاتی را مطرح کنید.

بخاطر داشته باشید که انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه می‌تواند نتیجه بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

سخن پایانی

در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، به موضوع عمل زیبایی ران و نیز تزریق چربی به گودی بغل ران پرداختیم و ویژگی‌ها و جزئیات مهم در این زمینه را مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم تا در صورت یکه قصد انجام این عمل زیبایی ران را دارید، در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

شما می‌توانید برای مشاوره در این خصوص، با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، از طریق این لینک ارتباط بگیرید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

5 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها