همه چیز در رابطه با لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ : امروزه اکثر افراد خواهان این هستند که جوان‌تر از سن خود به نظر برسند، به همین دلیل متقاضی برای عمل زیبایی در کل جهان رو به افزایش است. خوشبختانه علم پزشکی پیشرفت‌های زیادی در زمینه جراحی‌های زیبایی  کرده است، و به افراد کمک می‌کند تا در صورتی که عیب یا نقصی در صورت و بدن خود دارند آن را رفع و از بین ببرند. از سوی دیگر بسیاری مشتاق این هستند که در هنگام جوانسازی صورت خود، زیبایی بیشتری نیز به آن ببخشند.

از آن‌ جایی که لب یکی از عضوهای مهم صورت در ساختن تناسب ایده‌ال زیبایی است، درشت کردن و بالا کشیدن آن اهمیت دارد. اما نه به هر قیمتی! روش لیفت لب با نخ یکی از روش‌هایی است که می‌تواند مشکل نازکی یا افتادگی لب را برطرف کند. آن هم بدون این که جراحی روی صورت شما انجام شود. در واقع لیفت لب با نخ بدون جراحی است.

لیفت لب چیست؟

یکی از عمل‌های زیبایی است که جراح با ایجاد برش مختصر فاصله لب بالا و بینی را متناسب با سایر اجزا صورت کاهش می‌دهد. و در صورتی که لب‌های فرد افتاده باشد گوشه لب‌ها را به سمت بالا می‌کشد. عمل لیفت لب به دو روش جراحی و غیرجراحی (لیفت لب با نخ) انجام ‌می‌شود. که روش غیرجراحی مناسب افرادی است که نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت دارند و از اتاق عمل وحشت دارند. چنانچه شما مایل به عمل لیفت لب بدون جراحی ، برش و خونریزی هستید در ادامه با ما همراه باشید.

برخی اوقات برای کوچک کردن لب‌ها نیاز به جراحی است. در مقاله ” کوچک کردن لب ” بصورت کامل به این مقوله پرداخته‌ایم.

لیفت لب با نخ

پس از چشم دومین معیار سنجش زیبایی چهره لب است. لیفت لب با نخ گزینه بسیار مناسب برای کسانی است که قصد استفاده از تزریق بوتاکس و یا ژل های پرکننده را در اطراف لب خود ندارند. با این روش فاصله لب های با بینی کاهش پیدا می‌کند و لب ها  فرم مناسبی پیدا می‌کنند. در عین حال فرم دهی لب با نخ تا حدودی موجب افزایش حجم و برجستگی بیشتر لب ها می‌شود، البته نه به صورتی که مانند تزریق ژل غیر طبیعی به نظر برسد؛ بلکه این افزایش حجم به طور طبیعی جلوه به نظر می‌رسد و چهره فرد از نظر خودش و دیگران مصنوعی و غیر طبیعی نخواهد بود.

پس می‌توان گفت تفاوت تزریق ژل لب با نخ لب در طبیعی بودن برجستگی لب‌هاست. همچنین تفاوت دیگر میان تزریق ژل لب با نخ بالا بردن لب‌هاست. لیفت لب با ژل به زیبایی و ظرافت لیفت لب با نخ نیست.

لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت لب با نخ با استفاده از نخ‌های مخصوص لیفت که در لیفت پوست صورت نیز کاربرد دارند؛ انجام می‌شود. در این روش پزشک سورخ‌های بسیار ریز و ظریف در اطراف لب ایجاد می‌کند و با وارد کردن نخ از طریق این سوراخ‌ها به سطح های زیری پوست، عمل لیفت لب را انجام می‌دهد. پزشک سوراخ‌ها را  با سوزن ‌های مخصوص روی پوست ایجاد می‌کند و به علت کوچک و ریز بودن، نیازی به بخیه ندارند و پس از بهبودی نگران ماندن آثار نخ‌ها و سوراخ‌ها روی پوست خود نباشید.

ماندگاری لیفت فرم دهی لب با نخ

مهمترین سوالی که برای کسانی که عمل‌های زیبایی یا به ویژه فرم دهی لب با نخ انجام می‌دهند این است که تا چه مدت تاثیرات و نتایج حاصل از لیفت لب با نخ در لب ها باقی خواهد ماند و چه عواملی در ماندگاری این نتایج و آثار تاثیر دارد. به طور کلی عواملی وجود دارد که تاثیرات مثبت و قابل توجهی در ماندگاری نتایج و آثار حاصل از لیفت لب با نخ خواهد داشت.

 • مصرف سیگار
 • قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید
 •  نوع نخ از تاثیرگذارترین عوامل محسوب می‌شوند.

اگر فقط قصد برجسته تر کردن لب بالا را دارید می‌توانید از روش لیفت سانترال لب استفاده نمایید. ما در مقاله ” لیفت سانترال لب ” به این موضوع بصورت کامل پرداخته‌ایم.

انواع نخ لیفت

به طور کلی نخ‌های لیفت به دو دسته‌ی  قابل جذب  و غیرقابل جذب تقسیم می‌شوند. و همچنین هر کدام از این نخها صاف یا خاردار هستند. معمولا مدت زمان ماندگاری نتایج لیفت مشخصه‌های نخ که صاف یا خاردار باشد  بستگی  دارد.

 • به طور کلی نخ های خاردار نسبت به نوع صاف، از ماندگاری بیشتری برخوردارند. به طور میانگین ماندگاری نخ های خاردار را حداکثر تا 5 سال در نظراست و پس از آن به مرور این نتایج از بین می روند
 • عمر مفید نخ های صاف حداکثر تا شش ماه است پس از این مدت در داخل بافت می لغزند و تاثیرات آن‌ها از بین می‌رود.
 • نخ‌های قابل جذب نیز نسبت به انواع غیر قابل جذب، ماندگارتر هستند. به همین دلیل نمی توان مدت زمان ماندگاری نتایج فرم دهی لب با نخ را به طور مشخص و قطعی تعیین کرد؛ اما می توان با در نظر گرفتن شرایط مرتبط با دوام لیفت نخ در لب ها تا حدودی ماندگاری را پیش بینی کرد.
پروتز لب با نخ

مراقبت های پزشکی بعد از انجام لیفت لب با نخ

 • عمل لیفت لب با نخ به صورت بی‌حسی موضعی و به مدت یک ساعت طول می‌کشد پس نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست.
 • در چند روز اول از غذاهایی که نیاز به جویدن ندارند استفاده نمایید .
 • از کمپرس آب سرد یا یخ به مدت 72 ساعت برای کاهش تورم و ورم دور لب استفاده کنید .
 • به هیچ عنوان از روغن گل راعی یا مکمل های ویتامینی همچون کپسول های E استفاده نکنید. زیرا اثر سوء خود را برای عمل شما به جای خواهد گذاشت .
 • به مدت یک هفته فعالیت خاص و سنگین نداشته باشید و استراحت کنید .
 • ورم صورت در ناحیه لب ممکن است تا 2 هفته طول بکشد. پس جای نگرانی وجود ندارد زیرا پس از دو هفته این عارضه خود به خود از بین خواهد رفت .
 • در سه هفته بعد از عمل لیفت با نخ محل بخیه ممکن است قرمز دیده شود . برای رفع این قرمزی کرم های استروئیدی را از داروخانه تهیه و استفاده کنید.
 • معمولا بخیه های لیفت با نخ بعد از 5 روز از عمل کشیده شده و خواهند افتاد .
 • تا یک هفته بعد از عمل از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

هزینه لیفت لب با نخ :

هزینه تمام شده عمل لیفت لب با نخ می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که عبارت هستند از :

 • قیمت پروتز لب با نخ در شهر های مختلف ایران متفاوت است و البته این قیمت از پزشک تا پزشک دیگر تفاوت قیمت دارد .
 • نوع نخی که برای لیفت استفاده می شود در افزایش یا کاهش هزینه لیفت لب با نخ موثر است . از این رو می‌توان بیان کرد که قیمت لیفت با نخ لب « کاگ » که یکی از نخ های بسیار مرغوب برای این نوع عمل زیبایی است دستمزد بسیار بالاتری نسبت به سایر نخ لب ها دارد .
 • در بعضی افراد بنا به استایل و اجزاء صورتشان و نوع کشش با لیفت برای لب آنها موجب طولانی‌تر شدن ساعات عمل آنها می‌شود، پس در این صورت هزینه لیفت لب با نخ بالاتر است.
 • نکته بسیار مهم آن است که عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند و شرکت های بیمه هزینه‌های آن را قبول نمی‌کنند و فرد به صورت آزاد باید هزینه کند.
فرم دهی لب با نخ

برای دستیابی به نتیجه دلخواه خود و همچنین کم کردن عوارض، باید به یک متخصص خوب مراجعه نمایید. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک ” به شما در انتخاب این متخصص کمک می‌نماییم.

مزایا فرم دهی لب با نخ :

 • لیفت لب با نخ موجب می‌شود، ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید. زیرا برآمدگی لب بالایی شما را زیباتر نشان می‌دهد.
 • این روش فاصله بین ناحیه لب و بینی را به حد تعادل و استاندارد می‌رساند و به زیباتر شدن صورت و چهره فرد کمک می‌کند.
 • در روش پروتز لب با نخ پزشک با کششی که در ناحیه اطراف لب بوجود می‌آورد باعث ایجاد برآمدگی می شود تا چین و چروک های صورت در ناحیه اطراف لب از بین رفته و اصلاح شوند.
 • برجسته سازی و حجیم سازی لب باعث بهتر دیده شدن لب شده و جذابیت فرد را در زمان لبخند زدن افزایش می‌دهد. لب برجسته جذابیت چهره را افزایش می‌دهد.

عوارض پروتز لب با نخ :

عمل لیفت لب با نخ همچون هر عمل زیبایی دیگری ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. اما با مشاوره و انتخاب یک مرکز مناسب می‌شود این عوارض را تا حد ممکن کاهش داد. البته برخی عوارض احتمالی پیش آمده کاملاً طبیعی هستند و به مرور زمان در کمتر از یک یا دو هفته از بین خواهند رفت .

 • قرمز و کبود شدن لب در ناحیه انجام عمل
 • درد با شدت کم یا زیاد
 • خارش پوست یا لب در ناحیه عمل انجام شده یا محل بخیه آن .
 • داشتن عفونت در ناحیه انجام عمل ممکن است به عدم تقارن و ناهماهنگی میان لب ها منجر شود . عفونت حتی می تواند به تشکیل کلوئید یا اسکار های بد شکل نیز بینجامد که خسارات جبران ناپذیری را داشته باشد .

اگر با عوارض لیفت لب با نخ مواجه شدید چه اقداماتی باید انجام دهید ؟

در زمانی که عوارض بعد از عمل لیفت لب با نخ و یا عمل سانترال در فرد دیده می شود می توان برخی اقدامات را انجام داد که منجر به بهبودی کامل عارضه یا عوارض مشاهده شده باشد .

مثلا ورم لب در 24 ساعت اول یک مورد  کاملا طبیعی است و نباید نسبت به آن نگران باشید زیرا به مرور زمان این تورم از بین خواهد رفت .

اگر شما فردی هستید که تحرک زیادی دارید مثلاً شاغل هستید یا ورزشکار هستید پزشک به شما  توصیه می کنید که فعالیت های خود را به 10 روز بعد از عمل موکول نمایید . زیرا داشتن تحرک برای فرد ممکن است باعث پارگی بخیه شود و آن را از بین ببرد و بعد از آن خونریزی ایجاد شود . این رخداد بسیار ناخوشایند است و توصیه می شود تا از آن بر حذر باشید.

پروتز لب با نخ در خانه

لیفت سینه با نخ ” از روش‌های پرطرفدار امروزی برای درمان شل شدگی و افتادگی سینه است که در مقاله‌ای آن را توضیح داده‌ایم.

پروتز لب با نخ در خانه

ممکن است در جستجوی پروتز لب در خانه با مقالات یا توصیه‌های غیر علمی متعددی مواجه شوید که شما را در انجام این کار در خانه تشویق کرده و ادعا کنند که خطری به همراه ندارد. هرگونه تغییر در ظاهر چهره شما به صورت دائم نیازمند تخصص، مهارت و تجربه پزشکی می‌باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان روش‌های ذکر شده ناموثق پروتز لب با نخ در خانه را امتحان نکنید چرا که ممکن است دچار عفونت شده و یا با آسیب‌های جبران‌ناپذیری مواجه شوید.

رفع عیوب با لیفت لب با نخ

بسیاری از افراد احساس می‌کنند که در ظاهر لب‌هایشان مشکلاتی وجود دارد و برای رفع این عیوب به پزشک متخصص مراجعه می‌کند. از جمله شایع‌ترین عیوب لب از نظر افراد، افتادگی لب بالا، قرینه نبودن لب و افتادگی دو طرف لب می‌باشد. برای هر کدام از این عیوب روش مخصوص وجود دارد:

لیفت لب بالا با نخ : در روش لیفت لب بالا با نخ ، از قسمت پشت لب برش کوچکی ایجاد می‌شود و از طریق کشیدگی نخ، فاصله لب بالا با بینی کم می‌شود که این کم شدن فاصله و کشیدگی لب به سمت بالا ظاهری زیبا در لب ایجاد می‌شود.

لیفت گوشه لب با نخ : بسیاری از افراد دارای لب‌هایی با حالت غمگین هستند که به دلیل افتادگی دو گوشه لب می‌باشد. در روش لیفت گوشه لب با نخ ، با ایجاد برش‌های کوچک در دو گوشه و کشیدگی نخ، دو گوشه لب به سمت بالا کشیده شده و لب جلوه زیباتری پیدا می‌کند.

قرینه سازی لب با نخ : در روش قرینه سازی لب با نخ، لیفت لب به صورتی اجرا می‌شود که لب افراد حالت قرینگی خود را حفظ کند. بسته به اینکه کدام سمت از لب مراجعه کنندگان دلیل ایجاد ناهماهنگی در ظاهر لب می‌شود، جراح انتخاب می‌کند که گوشه سمت چپ یا گوشه سمت راست لب را لیفت کند.

برای انجام هرکدام از روش‌ها بهتر است ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید تا شما را برای داشتن ظاهر زیباتر و رفع عیوب لب راهنمایی کنند چرا که ممکن است روش‌های دیگری علاوه بر لیفت لب با نخ به شما پیشنهاد شود که زودتر به نتیجه مدنظر خود برسید.

هزینه لیفت لب با نخ

کلام آخر

در صورتی که ناهنجاری یا مشکل خاصی در چهره خود ندارید سراغ عمل‌های زیبایی نروید. زیرا چهره‌های طبیعی بسیار دل‌نشین‌تر از چهره‌های مصنوعی هستند.قبل از عمل برای مشاوره حتما به چند پزشک و جراح پلاستیک حاذق و مراکز مجاز مراجعه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته چنانچه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روش‌های لیفت لب هستند، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله لیفت لب را به دقت مطالعه کنید. امیدواریم موارد ذکر شده از روش لیفت و بالا کشیدن لب با نخ برای شما مفید بوده باشد.


سوالات متداول

✅ لیفت لب با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت لب با نخ با استفاده از نخ‌های مخصوص لیفت که در لیفت پوست صورت نیز کاربرد دارند؛ انجام می‌شود. در این روش پزشک سورخ‌های بسیار ریز و ظریف در اطراف لب ایجاد می‌کند و با وارد کردن نخ از طریق این سوراخ‌ها به سطح های زیری پوست، عمل لیفت لب را انجام می‌دهد.

✅ آیا پروتز لب با نخ در خانه هم امکان پذیر است ؟

هرگونه تغییر در ظاهر چهره شما به صورت دائم نیازمند تخصص، مهارت و تجربه پزشکی می‌باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان روش‌های ذکر شده ناموثق پروتز لب با نخ در خانه را امتحان نکنید چرا که ممکن است دچار عفونت شده و یا با آسیب‌های جبران‌ناپذیری مواجه شوید.

✅ هزینه لیفت لب با نخ چقدر است ؟

هزینه تمام شده عمل لیفت لب با نخ می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد که عبارت هستند از : قیمت پروتز لب با نخ ، نوع نخی که برای لیفت استفاده می شود ، نوع لب و میزان ساعات عمل

✅ عوارض لیفت لب با نخ چیست ؟

֎ قرمز و کبود شدن لب در ناحیه انجام عمل
֎ درد با شدت کم یا زیاد
֎ خارش پوست یا لب در ناحیه عمل انجام شده یا محل بخیه آن
֎ داشتن عفونت در ناحیه انجام عمل ممکن است به عدم تقارن و ناهماهنگی میان لب ها منجر شود . عفونت حتی می تواند به تشکیل کلوئید یا اسکار های بد شکل نیز بینجامد که خسارات جبران ناپذیری را داشته باشد

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها