عوارض خندیدن بعد از جراحی بینی

خندیدن بعد از عمل بینی : یکی از سوالات پر تکراری که اکثر زیباجویان بعد از عمل از ما میپرسند پیرامون خنده و گریه بعد از عمل بینی است که باعث نگرانی این عزیزان میشود .

برای داشتن نتیجه خوب و رضایت بخش بعد از جراحی بینی ، علاوه بر اینکه جراح باید با تجربه و دقت کافی جراحی را انجام دهد ، مراقبت های بعد از عمل هم لازم و ضروری است تا بهترین نتیجه از عمل حاصل شود .

در این مقاله قصد داریم بطور کامل درباره خنده بعد از جراحی بینی صحبت کنیم و عوارض خندیدن بعد از عمل بینی را بررسی کنیم .

عوارض خندیدن بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی از دسته جراحی هایی است که باید با دقت انجام شود و چون روی صورت خودنمایی میکند حتما باید با به ظریف کاری ها توجه کرد تا بهترین نتیجه را از جراحی بگیریم . همانطور که میدانید داخل بینی پر از بخیه های جذبی و غیر جذبی است که وظیفه حفظ ساختار بینی را بر عهده دارد تا بعد از عمل تغییر شکل پیش نیاید.

یکی از موارد مهمی که باید همه افرادی که جراحی می‌کنند رعایت نمایند این نکته است که بعد از عمل بینی از انجام کارهایی که باعث تغییر در ساختار بینی می‌شود خودداری کنند . یکی از این موارد خندیدن بعد از عمل بینی است که تا دوماه  بعد از عمل باید با احتیاط فراوان انجام شود تا از بروز مشکلات و عوارض جلوگیری شود .

از جمله عوارضی که خندیدن بعد از عمل بینی باعث آن می‌شود می‌توان به باز شدن بخیه‌های داخل بینی و به هم ریختن ساختار داخلی بینی اشاره کرد که نتیجه آن افتادگی بینی، التهاب بینی و پهن شدن بینی هنگام خندیدن بعد از عمل اشاره کرد. پس در خندیدن بعد عمل بینی بسیار دقت کرد.

خندیدن بعد از عمل بینی

یکی از عوارضی که ممکنه است بعد از عمل بینی رخ دهد خونریزی بینی می‌باشد. ما در مقاله ” خونریزی بعد از عمل بینی ” به تمام جزئیات این عارضه پرداخته‌ایم.

چرا بعد از عمل بینی فرد باید مراقب حالات صورت خود باشد ؟

همانطورکه دربالا اشاره شد ، بعد از عمل بینی ، داخل بینی پر از بخیه های چذبی و غیر جذبی است که باعث ایجاد و حفظ ساختار بینی میشود . از آنجا که بین از صورت جدا نیست ، هرگونه تغییر حالت ماژور در صورت مانند خندیدن بعد از عمل بینی میتواند به بینی فشار بیاورد و بخیه های داخلی بینی دچار کشش شوند و بینی را از فرم و حالت خودش خارج کند .

البته دانستن این نکته ضروری است که حداقل دوماه بعد از عمل زمان لازم است تا بخیه‌ها جذب شوند . پس باید در این مدت با وسواس بسیار زیاد مواظب حالات صورت خود باشید و از تغییر حالت‌های ماژور ( مانند خندیدن باصدای بلند، طوری که به بینی فشار بیاورد ) خودداری کنید .

اثرات خندیدن بعد عمل بینی و گریه کردن بر روی نتیجه

احساسات ما جز جدایی ناپذیر زندگی هستند کنه نمی‌توان آن را نادیده گرفت . بعد از عمل بینی ممکن است اتفاقی در زندگی بیفتد یا احساساتی شویم که باعث شود گریه کنیم یا با صدای بلند بخندیم . اگر نگران این موضوع هستید حق دارید ، نکاتی هست که باید رعایت کنید تا از بروز عوارض جلوگیری شود . یکی از نکاتی که برای گریه کردن بعد از عمل بینی باید رعایت کنید این است که هنگام گریه باید از دست زدن یا مالیدن بینی خودداری کنید ، زیرا این کار بسیار مضر است و باعث تشدید التهاب بینی میشود .

اگر با صدای بلند می خندید یا گریه می کنید و خمیازه می کشید و در بینی خود احساس درد می کنید ، به این معنی است که از حد مجاز فراتر رفته اید و سریعا باید به فرم طبیعی صورت برگشت .

علاوه بر خندیدن بعد از عمل بینی ، گریه نیز بعد از جراحی بینی ممنوع است! وقتی با صدای بلند گریه می کنید ، به عضلات بینی عضلات بینی فشار وارد میشود و همان داستان خنده برای بینی تازه جراحی شده تکرار می شود. یعنی به بخیه های داخل بینی و داربست غضروفی فشار وارد میشود ، شانس باز شدن پیوند ها بیشتر میشود و باعث تخریب ساختار بینی جراحی شده میشود .

گریه کردن با صدای بلند هم مانند خندیدن ، تا دوماه بعد از عمل بینی ممنوع است .

خندیدن بعد عمل بینی

علاوه بر رعایت نحوه خندیدن بعد از عمل بینی ، کشیدن بخیه نیز بسیار حائز اهمیت است. ما در مقاله ” کشیدن بخیه بینی ” به بهترین زمان برای کشیدن بخیه بعد از عمل اشاره کرده‌ایم.

افتادگی نوک بینی بعد از عمل بینی

از جمله عوارضی که میتواند نتیجه جراحی را خراب کند افتادگی نوک بینی است که دلایل بسیاری دارد . یکی از دلایلی که باعث افتادگی نوک بینی میشود فشار به عضلات صورت است که باعث میشود به بخیه های داخل بینی فشار وارد شود و باعث ایجاد عوارضی مانند افتادگی نوک بینی شود.

از جمله عواملی که باعث افتادگی نوک بینی می‌شود می‌توان به ضعیف بودن داربست غضروفی ، ضخیم بودن پوست و ضربه به بینی اشاره کرد .

دلایل دیگر افتادگی نوک بینی

  • تکنیک نا مناسب جراحی
  • مراقبت ضعیف بعد از عمل
  • ضعیف بودن غضروف های فرد

برای پیشگیری از افتادگی نوک بینی باید مراقبت های بعد از عمل با دقت انجام شود . چسب زدن صحیح و اصولی بینی از جمله مراقبت هایی است که میتواند تا حد زیادی از افتادگی بینی جلوگیری کند .

افتادگی بینی تا حد زیادی قابل پیشگیری است اما اگر احساس کردید بینی تان بعد از عمل دچار افتادگی شده به پزشک خود مراجمعه کنید تا اقدامات لازم توسط ایشان انجام شود .

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید داشتن رژیم غذایی قبل از عمل است. ما در مقاله ” قبل از عمل بینی چی بخوریم ” به تمام نکاتی که باید در رژیم غذایی خود به آن بپردازیم، پرداخته‌ایم.

تا چه زمانی از خنده بلند بپرهیزیم

برای پاسخ به این سوال باید به زمانی که لازم است تا بخیه های داخل بینی جذب شوند و استخوان و غضروف های پیوند شده بطور کامل جوش بخورند توجه کرد .

حداقل زمانی که لازم است به بدن فرصت داد تا خود را ترمیم کند و بخیه ها و پیوند ها بطور کامل یا نسبی جوش بخورند دو ماه است که در این مدت باید  در خندیدن و گریه کردن بعد از عمل دقت کرد و تا دوماه از خندیدن بلند بپرهیزیم . همچنین بدلیل عوارض مشابه در گریه کردن بعد از عمل بینی این زمان برای گریه کردن با صدای بلند هم صدق میکند .

نتیجه گیری از عوارض خندیدن بعد از عمل بینی

در این مقاله درمورد عوارض خندیدن بعد از عمل بینی ، عوارض گریه کردن بعد از عمل بینی صحبت کردیم و دلایلی که باعث افتادگی نوک بینی می‌شوند را بازگو کردیم. مهم ترین نکته برای داشتن نتیجه موفق در جراحی‌های زیبایی ، رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل است که باید با دقت و وسواس فراوان انجام شود .

و همینطور این نکته را به خاطر داشته باشید که حداقل زمان لازم برای ترمیم بدن و جذب نخ‌های بخیه بعد از جراحی دو ماه است که در این مدت باید از خندیدن و گریه کردن با صدای بلند طوری که به بینی فشار وارد شود خودداری کرد .

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها